Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

imam novi problem -_-
sve je lepo radilo i odlucio sam da iskljucim komp da pomerim graficke zbog bolje temperature
i od tada nikako nece sliku na ekran da da. sve sam probao, i jedina situacija je kada izbacim jednu graficku koja je u ploci a ostanu one dve sto su na x1 slotovima, onda hoce, kada je ubacim nece... jednostavno kao da nema signal, sta se desava
 
Da su krenuli sa cijenom 10 $ (koliko objektivno i koštaju sve sa zaradom) naškodilo bi rudarenju sa grafikama. Ovako, sa 100 $ se naprosto ne isplate.
Plus, sa samo 70 khs su beskorisni na pulovima sa fiksnom težinom sher-a (coinotron npr.). Možda kinezi imaju i nešto jače, ali ovo naprosto još nije prava prijetnja GPU miningu.
Daju popust na vise..ali nije bitno sta prodaju jer ako vec ljudi dobijaju te usbove sa 70-90 kh/s sa 2.5 wata sigurno imaju u proizvodnji vec i vise tih cipova na jednoj ploci po mnogo puta manjoj ceni ali za sad ih gomilaju za sebe ...a kad ih proizvedu vise i dignu diff tebi ce prosto biti neisplativo da kopas sa gpuom jer ce ti cena struje biti veca od zarade pa makar se 290x karta prodavala za 30 eura dok oni trose 20 puta manje struje a to je tek prvi asic.
 
imam novi problem -_-
sve je lepo radilo i odlucio sam da iskljucim komp da pomerim graficke zbog bolje temperature
i od tada nikako nece sliku na ekran da da. sve sam probao, i jedina situacija je kada izbacim jednu graficku koja je u ploci a ostanu one dve sto su na x1 slotovima, onda hoce, kada je ubacim nece... jednostavno kao da nema signal, sta se desava

Prosto je, kada si pomerio grafiku, sada ti primarna grafika vise nije ona koja je bila do sada, vec jedna od druge 2 karte. Probaj monitor u njih da ubodes ;)
 
Mozemo mi da pricamo sta ocemo o tome kako se to ne isplati kako terba puno vremena bla bla bla, Ali ostaje cinjenica da su pravila igre promenjena od danas .

http://www.youtube.com/watch?v=tfhtoHU0dXY

Pa ja kada sam kupovao 280x racunao sam da cu ju isplatiti za 5-6 meseci i kupio sam ju ... ovi ljudi racunaju da ce ASIC isplatiti 7-8-10 nebitno ...

Kako god da okrenes oni trose manje struje po kh/s diff ide gore i GPU minning LTC-a ide u istoriju ...

Do juce bi savetovao ljude da kupuju graficke . Sada bi ih savetovao da sacekaju leto jel ce tada pasti cene drasticno, a ja cu konacno imati krstenu graficku za igrice :p ;)
 
Poslednja izmena:
Da, tacno je, samo kad ti otplatis 280x on i dalje vredi recimo 250eur, tu negde, a kada oni budu otplatili svoj ASIC vredece 10eur, e tu je razlika. Tvoja "lopata" zna jos nesto da radi osim lopatanja, a njihova ume samo da lopata. malo figurativno receno ali shvatas sustinu. ;)
 
Neces imati jer cene nece pasti toliko. Kako ne razumete da farma sa 500 karti nece ici u oglase vec ce samo preci da kopa nesto drugo. Uvek ce se kopati nesto.
 
Za GPU verujem da ce uvek biti sta da se kopa, jer to nije ASIC i dosta je mala promena u algoritmu i ASIC ne radi vise, a GPU radi, jasno mi je to, samo mi nisu jasni ljudi koji ce po DRUGI put nasesti na ASIC pricu i kupovati to sr*nje.
 
Za GPU verujem da ce uvek biti sta da se kopa, jer to nije ASIC i dosta je mala promena u algoritmu i ASIC ne radi vise, a GPU radi, jasno mi je to, samo mi nisu jasni ljudi koji ce po DRUGI put nasesti na ASIC pricu i kupovati to sr*nje.
Pa za litecoin i scrpit je zavrsena prica sto se tice gpua za 2-3 meseca..e sad bice mozda neki drugi coin ali je pitanje isplativosti kad svi navale sa gpuovima ne neki tek izasao coin...iskreno me taj script malo razocarao ..kao trazi dosta gpu memorije pa je komplikovana za asic a kinezi naprave ga na malom usb sticku i to prakticno ne trosi struju.
 
Poslednja izmena:
Prosto je, kada si pomerio grafiku, sada ti primarna grafika vise nije ona koja je bila do sada, vec jedna od druge 2 karte. Probaj monitor u njih da ubodes ;)

aaaaaaaaaaaaa sve! drkam se sat vremena da bi na kraju vratio na isto i radilo -_- stvar je u tome sto sam ja samo ugasio i upalio masinu, kartice nisam premestao, dirao slotove, konektore, nista, samo sam fizicki pomerio karticu i da upalim nece, reko crkla grafa :p ali evo najzad radi. hvala na predlogu
 
Pa za litecoin i scrpit je zavrsena prica sto se tice gpua za 2-3 meseca..e sad bice mozda neki drugi coin ali je pitanje isplativosti kad svi navale sa gpuovima ne neki tek izasao coin...iskreno me taj script malo razocarao ..kao trazi dosta gpu memorije pa je komplikovana za asic a kinezi naprave ga na malom usb sticku i to prakticno ne trosi struju.

E to je na cast tvoraca scrypta sto nisu dobro planirali, nista drugo. ;)
 
i kad izadje ASIC za skypt,njemu ce otici dif gore i samim tim ce i cena da mu skoci,a svi mi sa grafikama cemo kopati nesto drugo i nece biti samo jedan coin koji ce se moci kopati sa novim algoritmom vec brdo kao sto i sada imas preko 100 razlicitih coina
 
Poslednja izmena:
Lepe zelje, ali samo ako to "novo" sto budemo rudarili ne bude scrypt.
 
smislice vec neko nesto,nece stati minning tek tako zbog ASIC-a,a ako pogledamo skrypt ASIC-i su daleko manje efikasni u odnosu na sha-256
 
i kad izadje ASIC za skypt,njemu ce otici dif gore i samim tim ce i cena da mu skoci

Cenu ne odredjuje diff i to koliko mi zaradjujemo / gubimo kopanjem. Nego neko ko zeli da ulozi fiat / ili gomila ljudi koji su voljni da prodaju nesta za LTC ...

Ne vidim zasto bi cena isla gore ako ode i diff ... koliko je diff narastao u zadnja 3 meseca ?? a cena je otisla sa 25-30$ na 14-16$ ...

Secam se da je jedno vreme diff bio 4000 a cena i dalje padala ...

Ono sto je pozitivno u svemu ovome jeste upravo ovo sto je si rekao u postu iznad ovog, treba nsataviti sa kopanjem,a vreme ce pokazati ;)
 
Poslednja izmena:
mozda padne cena ltc-a i svih skrypta valuta ili mozda i propadnu neke ali slicno je bilo i kada je izasao ASIC za sha-256 i prvo je btc pao,a posle znamo sta se desilo...mnogi su u toj panici brze bolje sve rasprodali ukljucujuci i jeftino btc coin i siguran sam da su svi nemirno spavali kada je btc vredio 1100$
 
Svi novi su izgleda jako pametni za rudarenje a upali su u sve ovo jer im mame i tate imaju keša pa bi deca da investiraju
 
Samo bez panike, naj vece probleme rudarima pravi vrucina odnosno leto koje neumitno dolazi, sto se tice ASICA sve je to logican sled dogadjaja samo je pitanje koliko isplativo, za nove rudare moj je savet da dobro razmisle da li hoce ozbiljno da rudare odnosno ulazu,ako se odluce za ozbiljno onda samo napred, ako ne, onda je bolje da prodaju visak kartica i nastave da se igraju. I da vam bude jasno nema pravog kopnja odnosno ozbiljnosti, bez najmanje dva tri riga sa 280X, kad bi ste znali koliko i kakvih ozbiljnih rudara imate u Srbiji vrv bi mnogi pocetnici batalili.
 
Napisao sam da je verovatno za litecoin zavrsena prica sto se tice gpua za 2-3 meseca ..ko misli da je to pametnovanje nek misli.

Samo u ovoj temi vec imate more asica za litecoin https://bitcointalk.org/index.php?topic=421921.640

Asic od 300-350kh/s trosi 7 wati ..koji gpu moze sa tim da se nosi a to su tek prva generacija asica.
Bice drugih coina kao npr ovaj script jane ali litecoin za gpu ce biti zavrsena prica za nekoliko meseci max.

To nije nikakav pesimizam vec upozorenje da ljudi koji bi da udju u ovo da 2 puta razmisle da li ce da plate duplo vece cene od realnih nasim uvoznicima hardwera.
 
Poslednja izmena:
^Nemoj da se ljutis ali blage veze ti o ovome nemas.
 
Napisao sam da je verovatno za litecoin zavrsena prica sto se tice gpua za 2-3 meseca ..ko misli da je to pametnovanje nek misli.

Samo u ovoj temi vec imate more asica za litecoin https://bitcointalk.org/index.php?topic=421921.640

Asic od 300-350kh/s trosi 7 wati ..koji gpu moze sa tim da se nosi a to su tek prva generacija asica.
Bice drugih coina kao npr ovaj script jane ali litecoin za gpu ce biti zavrsena prica za nekoliko meseci max.

To nije nikakav pesimizam vec upozorenje da ljudi koji bi da udju u ovo da 2 puta razmisle da li ce da plate duplo vece cene od realnih nasim uvoznicima hardwera.
To što u toj temi ima masa ASIC-sa ne znači i da stvarno kopaju toliko. I da su isplativi tj. da imaju nekakav razuman ROI. Ovaj mali USB LTC-BTC od 70khs je prvi koji se počeo masovno isporučivati i za koji znamo da sigurno radi (bijednih 70 khs, ali radi). Doduše po cijeni od 90-100 $ dolara komad, ali šta je tu je. I nije ovo nešto novo. On je na tržištu ima par mjeseci i očito da ih dosta kopa.
Ja nisam pristalica ideje da će ovo ubiti GPU mining. Mislim da smo do kraja ove godine mirni. A ako se nastavi ovakva fluktuacija cijena kriptovaluta pitanje je da li će se nekome isplatiti da ulaže u razvoj boljeg čipa. Ovaj čip koji je ugrađen u ovo čudo je dobro poznat, a za novi se još (barem javno) ne zna.
Što se tiče cijene struje, ona nije svakome ista. Sa mojom cijenom (u BiH) ću moći još dugo isplativije da kopam nego neko u Njemačkoj. Pa čak i u Srbiji jer nemam crvenih zona itd.
 
@shoma

ne verujem da se i dalje upustas u ovakve rasprave, ja sam, posto sam procitao za ovih 2+ godine ne samo ovu vec i sve ostale domace teme o kripto valutama od korice do korice stigao u fazu da kad procitam neki komentar od ovih novih sto sve "znaju" samo razvucem kez i pomislim "i ovaj znaje" i nastavim dalje kao da nista i nisam procitao ... :d
 
Poslednja izmena:
Napisao sam da je verovatno za litecoin zavrsena prica sto se tice gpua za 2-3 meseca ..ko misli da je to pametnovanje nek misli.

Samo u ovoj temi vec imate more asica za litecoin https://bitcointalk.org/index.php?topic=421921.640

Asic od 300-350kh/s trosi 7 wati ..koji gpu moze sa tim da se nosi a to su tek prva generacija asica.
Bice drugih coina kao npr ovaj script jane ali litecoin za gpu ce biti zavrsena prica za nekoliko meseci max.


To nije nikakav pesimizam vec upozorenje da ljudi koji bi da udju u ovo da 2 puta razmisle da li ce da plate duplo vece cene od realnih nasim uvoznicima hardwera.

Razmisli malo ako onaj stiker od 70kh/s kosta 100$,kolko ce kostati ovaj od 300-350kh/s?Ako si upucen znaces da je FPGA izasao nekih 2god. pre asica za btc i jel znas kolko je bio popularan nista,zato sto su njegove performanse bile jednake GPU,jedino sto je manje trosio struje.Tako da ove smesne stvari,nisu nista za GPU rudare,sve dok ne izadje pravi ASIC koji ce dati 10-15-20x vise od jedne grafe,a kosta ce na pr. kao nekih 2-4-6 grafa,e tada postaje problem za GPU rudare.
 
@shoma

ne verujem da se i dalje upustas u ovakve rasprave, ja sam, posto sam procitao za ovih 2+ godine ne samo ovu vec i sve ostale domace teme o kripto valutama od korice do korice stigao u fazu da kad procitam neki komentar od ovih novih sto sve "znaju" samo razvucem kez i pomislim "i ovaj znaje" i nastavim dalje kao da nista i nisam procitao ... :d

Omaklo mi se necu vise :)
Moracu i ja da preskacem postove iako sam do sada citao sve.
 
Moje MSI 7850 1GB su na 1060/1250 na naponu 1.075V, oko 370-375 KH/s, ventilatori su oko 1800RPM, temperatura 58-60C. Rade danima bez greški ili pucanja drajvera, prekidam cgminer samo ako menjam pool.

Kako im spustas napon?

^Nemoj da se ljutis ali blage veze ti o ovome nemas.

Sto vise ovakvih nama bolje... ;)

@shoma

ne verujem da se i dalje upustas u ovakve rasprave, ja sam, posto sam procitao za ovih 2+ godine ne samo ovu vec i sve ostale domace teme o kripto valutama od korice do korice stigao u fazu da kad procitam neki komentar od ovih novih sto sve "znaju" samo razvucem kez i pomislim "i ovaj znaje" i nastavim dalje kao da nista i nisam procitao ... :d

:thumbup:
 
Mislim da je fleshovao bios sa izmjenjenim naponom.
 
Koliko bi se usrecio sa ovim napajanjem tipa 4 x r9 270 ili 2 x r9 280x Thermaltake Smart M850W Bronze modularno
 
Koga briga koliko trosi usb asic, kad vise od 70% kopa na foru,znate na sta mislim,meni je najlepse bilo kad je ltc kostao 2$,a niko se nije pitao koliki je radni vek onog usb-a?
 
Nazad
Vrh Dno