Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Rx ce prve da izginu. Ima ih ubedljivo najvise a i potencijalno trziste im je najvece mada to nece pomoci. Za 1070ti i 1080ti treba i prateci hw, rx 470-580 su sweet spot za vecinu mladih gejmera koji su se patili zadnje dve godine.
 
^^Na netu su svi 100% sigurni,stvarnost je drugacija...kad bi morala da se rizikuje ziva lova video bi koliko bi tih misljenja palo u vodu

@crusader
pa ici ce odnos ispod 170, posle par iteracija karti naravno, jer sama 1080ti ce biti manje od 170. Ali za 3 meseca da, nista se nece promeniti ali to je beznacajan period za tako velike promene u trendovima

ja sam rekao da nece ici ispod 150 i u sustini nece jer imas ceo jedan tier ako ne i dva izmedju tih kartica... da bi izmedju 1070 i 1080ti bila razlika 100e izmedju 1070 i 1080 onda ne moze da bude vise od 30e sto nikako nije realno... kad 1080ti bude 150e 1070 ce se kupovati ko sad 1030, cisto da imas grafiku... i kostace <50e...
 
Poslednja izmena:
Nece, bice 80-90tak evra, jer ipak je to karta koja je 60% od 1080ti.
 
to je tacno ali 1070 u sustini radi odlicno 1080p, prihvatljivo 1440p i generalno krsh 4k (kako vreme ide ovo je sve izrazenije)

1080ti radi 4k bolje nego prihvatljivo tj bolje nego sto 1070 radi 1440p, ja smatram da je tu jadac, jer ce 1070 postati pregazena rezolucijom...

mada mozda i gresim, 1080 je poceo da gubi na zastupljenosti (steam stats) u poslednjem periodu, uglavnom je opadanje prosle godine bilo zanemarljivo, ispod 1% po reportu... poslednji report pokazuje -3.06% opadanja za 1080p...
 
sve ce to mozda biti ako 2080ti kosta 500e, a posto nece, nece ni 480/580 4gb ako kosta 50e da spuste cenu 1080ti, jer je nekoliko puta bolja i jaca karta sa istom potrosnjom, tako da ukoliko neko ne planira neki crossfire od 2-3x 480 sa nekim jakim napajanjem od 850+w koji nikako nece raditi kao 1080ti onda je svakom normalnom gameru logicniji izbor jedna 1080ti i 500w nego 5kom 480 i 1kw.
 
U zadnje vreme me na rigu zeza win update. Probao sam sve moguće i nemoguće načine da ga isključim, ali bezuspešno. Dali neko zna kako da rešim ovaj problem ? Unapred hvala

606c6dd05423733fc74e1875a036f0ed.jpg
 
nema to veze sa updateom... proguglaj malo tvoju gresku, pise se od prosle godine, imas u ovim temama i kako da ugasis update i kako da resis taj problem, ali evo da ti pomognem, posto verovatno imas 4gb rama povecaj virtuelnu memoriju na 30-50gb kao sto ti pise u skoro svakom readme fajlu minera.

http://bfy.tw/JuK9

za win update ces morati sam da se snadjes.
 
^ ovaj programcic provereno radi
 
Wub najjaci programcic.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam uspjesno ugasio update po uputstvu sa foruma tako sto se tip povezivanja na net prebaci da ga vidi kao 3g. Nakon toga nikad update nije ni ponudjen, a kamoli uradjen.
Zaboravio sam kako se radi, a pokusavao sam traziti opet gdje je taj link, ali bezuspjesno.
Pa ako neko zna bilo bi dobro okaciti u prvi post ove teme. Jer kod mene odradjuje posao preko 6mjeseci.
 
To je to. Znam da je negdje pisano al nisam uspio naci gdje. Ovo staviti u prvi post svake teme ili otvoriti novu i pinovati na vrh. Zaista poslije ovog nikakvih problema sa apdejtima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ma ja sam instalirao SasNet Win10 i od tada mirna glava...
 
I SasNet zna povući update, provjereno ;)
 
Moguce, mada se meni nije do sada desilo na rigovima gde je instaliran...
 
Aj ovde da pitam jer ste mi drazi nego oni u drugom podforumu :d.

Na Nitro+ Sapphire LED natpis sa strane kada se promeni u TriXXu, da li pamti podesavanje ili moram da zadrzim TriXX, tj. da ga loaduje po bootu i sta vec ne?
 
^ pamti podesavanja

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
ima li negde grafikon koji pokazuje $ po karti dnevno u zadnjih godinu ili vise dana? Tipa za neku uobicajenu kartu, 480/580.. I da li neko mozda pravi takav chart?
 
Ima li neki noviji bench za ripere 2990wx u vezi kopanja pratim stalno al nista novo ne izbacuju dal cute zbog navale il ipak ne moze da se izbori sa Vegom u XMR. Sve sto sam pukupio mi govori da bi mozda swetspot bio 2970wx koji izlazi sad.
 
Jel ja nešto pogrešno tumačim onaj grafik? Pokazuje za januar 0.233 $ dnevno po jednom mh/s što ispada 6.5-7 $ dnevno po karti, nešto mi to zvuči previše... ne sećam se da je tako bilo.
 
Imam problem.Odjednom mi jedan rig stao.Kada sam ga restartovao,nema slike na monitoru,a sve radi.Povezan hdmi na ploču,a nema slike.Probao i sa karticom,isto.Nije do kabla,ni do monitora jer rade na drugim rigovima.EthOS u pitanju.Ploča asus h81m plus i safirke nitro 480 4gb.Da li je neko slučajo imao ovakav problem?
 
Da li je normalno da svega dve kartice 580 i 570 od 8gb mesecno potrose 2000dinara stuje?Samim tim da je voltaza smanjena na -75V???
Napajanje je od 1200w maticna 250BTC pro
 
Pa i nije bas. Ali -75 mu dodje oko 1.07v sto je mnogo za te karte.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
-75mv ne daje isti napon za 1000, 1200, 1400mhz npr, gotovo sve grafe novije od tahitija obaraju stepenasto bazni napon sa obaranjem kloka gpu-a.
takodjer, zavisi od modela do modela.... isto tako i power limite kad vidim da ljudi spominju kao da je on isti na svim kartama.
 
Nazad
Vrh Dno