Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ne znam sto su ljudi istripovani oko toga, u pitanju je 0,5-1mhs razlike.
 
@marko_ns i ostali sa problemom na TB250
Probajte staviti na plocu bios od 5.3. prosle god. Meni perfektno radi na svakom sklopljenom rigu uz UEFI mod i GPT particiju.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Moja je na reklamaciji, nije postovala više od momenta bsoda tokom updata biosa nažalost. Nadam se da neću dugo čekati zamenu. Kripto je eksplodirao a ja ne učestvujem.
 
Mora se uvek imati sta u rezervi :D ili kupi drugu dok ti ne stigne ta, ja bar tako radim

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jasno je meni to, ali je problem što ja i jesam kupio btc ploču da ne čekam servisiranje. Obe su u istoj radnji na garanciju predate. Treću da kupujem neću jer šta ću posle sa tolikim pločama kada se poprave. A šta bi ako bi i treća isto kao u poslednjoj ekskurziji riknula na neki način. Četvrtu da uzimam?:)
 
Nisam uzimao nijednu Biostar plocu, a i zasto bi pored Asrocka, Gigabytea i Asusa. Ono sto sam primetio da mi jedino Biostar ne radi sa ATX modulom (modul za napajanje ploce i cpu) koji ugradjujem na servrska napajanja, svi ostali brendovi rade besprekorno.
 
Radi Biostar super.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Bukvalno nikakav problem ni sa jednom plocom. Nista licno, ali mislim da nije problem do ploce vec do nekog ko sve to povezuje. Imao sam bukvalno 1 u 150 slucajeva da je ploca bila neispravna.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Prva i jeste bila Asus i to skuplja, gejmerska ali se desilo topljenje 12v pa se menja ili čisti konektor na ploči. Druga , ta Biostar je specijalizovana za majning i povezana je ok ali je u toku bios updata doživela crash. Razumem kada neko ubode pogrešno ili stavi nekvalitetne delove ali je sve bilo novo i dobro tako da me baš neprijatno iznenadila, a posebno je bezveze da se prave ploče koje nemaju flash back neki nego se nose u servis zbog biosa. Neće mi smetati na kraju ako se ne bude odugovlačilo nedeljama sa popravkom tj zamenom. Znam da šopovi vole da uzmu novac ali im je veliki smor kada trebaju bilo šta drugo da urade sa potrošačima. Stekao sam utisak čitajući iskustva da su posebno motivisani da zavlače ljude :).
 
A da uzmeš programator i sve sam odradiš? :) Bar na TB250 je to lako, samo izvadiš čip iz ležišta, nema lemljenja. Ajde razumem da neko beži od lemilice jer možda nema strpljenja ili mirne ruke (kao ja :D), ali ovde zaista nema ničeg sličnog.
 
Stara je 1 dan tako da ne bih da gubim garanciju niti se razumem u proces programiranja biosa. Drago mi je da je tako lak proces. To bi trebalo da znači da neće biti problem u servisu da odrade. Ja sam snimio bekap tog biosa ako im bude trebao.
 
Pa ne gubiš garanciju. :) A bićeš bogatiji za jedno iskustvo.
Elem, zar si im rekao da si ti zeznuo? Zar nije moglo da prođe kao DOA ako je stara 1 dan?
 
Gledao sam nakon tvoje poruke. Vidim da je 800 din samo taj programator sto je super ako bude potrebno. Mislio sam da je mnogo vise oprema za programiranje biosa. Rekao sam im sve kako je bilo. Ali posto je preko web sopa kupljeno, lik u radnji je rekao da on moze samo da napravi zapisnik i posalje u servis. Kao zasto nisam kupio u radnji? *mjau**mjau**mjau* iata firma a ja sada trebam da znam da to nine isto. Uglavnom blago onom ko svoj hardver za kopanje postavi i zaboravi na njega. Nikada nisam imao tu situaciju. Uvek restart par puta dnevno, prekidi itd..
 
Hoce to da zabada kad jurite silne klokove memorije i zarad 1,2mh po karti masina nije stabilna i onda stalno problemi. Tako sam i ja radio dok nisam shvatio neke stvari..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
^ Bravo.
Cim poatignem 28mhs ne diram nista vise. Imam neke masine na koje sam zaboravio, jedino su me zezale sad oko update win.
 
Od 5 biostar ploca -2su isle na reklamacije, Novi Sad , firma koja je njihov distributer-mesec dana prvo cekanje, druga dva meseca.
Kod madjara -mesec dana reklamacija za Asrock plocu prvi put, a drugi put grafa... na kraju ispade da je isto vreme cekanja , a cena mnogo bolja.
Ja sa madarskim reklamacijama nisam imao problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koje si simptome imao, ja se napatio preko vikenda sa tb250, nece da pokrene ni 6 ni 7 karti, posle svakog restarta pokaze razlicit broj karti, nekad 4, pa posle restarta pokaze 2, pa opet restartujem, pa pokaze 5 karti i tako u krug, rig radi normalno kada se stavi samo 5x580 8gb xfx , kada dodam jos jednu ili dve asus 570 4gb krene zurka, kada ih izvadim radi normalno, te dve karte kada stavim u drugu plocu rade normalno, a imam i jos jedan rig gde sa istom plocom hash skace i pada, a klokovi su 1070/1800 znaci bas su smanjeni na minimum, cak je jedna karta 1750 i sa tim klokovima radi na 20/26mh, potrosnja iz zida varira neverovatno, od 450/830w, napajanje 1200w superslower ...
 
Gasite gpuz, kad je on pokrenut ima dropova na hashu

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Gpuz hoce da zeza hash kada su napregnute karte na maximum i kada se ukljuci u sred kopanja, meni se ovo sve desava bez gpuz-a ili hwinfo-a.
 
Pa, ako se ne koristi Ab ili neki slican program u GPUZ se lepo vide dropovi voltaze, pa se fino steluje.
 
Ako koristis Clay onda stavi -asm 1 umesto -asm 2
 
Ukljucuje i iskljucuje assembler (ni sam ne znam sta to znaci). Ako stavis 1 mozes sam da podesavas dcri, meni karte najbolje rade na 5 ili 12. Generalno ni meni nije jasno jer je do pre 3-4 meseci (do verzije 10.5) sve lepo radilo i na asm 2, ove novije verzije su krenule da me zezaju i da saraju hash pa sam prebacio na asm 1, vidim da tu drzi stabilno.
Ako moze neko od iskusnijih da pojasni i ja bi bio zahvalan.
 
kolko sam ja skontao, asm 2 daje opciju gde ti odredjujes koliki ce dcri biti, meni na 570 dcri 45 je povecao hash za oko 1.5 mh
kod drugara na 580 sa, povecao dcri na oko 80 i to je povecalo hash za oko 1mh

a negde sam procitao da se posle 11.x verzije dcri automatski namesta... tj program sam provali koji je dobar pa te zato mozda zezao na novijim verzijama
 
Asm 1 i 2 su samo različiti modovi. 0 je ugašen ali to ne treba više koristiti. Za x80 karte asm 1 dcri 5 za x70 karte asm 2 dcri 45-55 (za ove novije verzije minera treba veći dcri). Za dual ide drugi dcri naravno ali to sada i nije interesantno.
 
Poslednji update B25DB29.BSS i obavazeno ona dva molexa na ploci moraju imati napajanje. Bez toga brljavi ploca.
Sto se Biosa tice, Mining mode - Enabled, 4G encode-Enabled, dosable CSM mode, da bi ti samo UEFI prepoznao i vidi slotove da postavis na Gen 2 ako ti na AUTO modu brljave.
Posle tih podesavanja bi trebalo da radi sve. Ako ni tad ne radi onda je ploca ili rizer problem.
Meni te ploce bacaju sliku na Ingerusi odlicno, na Pcie2 brljavi slika tako da sam ih sve prebacio na integuruse i rade sad bez problema.
Znaci, mozes i
Primary display adapter -integrated GpU postaviti, ako ti bude brljavila ovako preko PcIE 2 slota


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@master.yoda al u tom slučaju nema štelovanja napona preko AB kod crvenih karti, tako?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Potvrđujem da Asrock AB350 Pro4 radi sa 6 karti. Snašao sam se dok su ploče na reklamaciji :d
 
Nazad
Vrh Dno