Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Safirke 470 od svih 470ica imaju najviše deklarisanu memoriju. Dakle, nije skroz neočekivano.
 
al da trosi rig 750w iz zida je neverovatno,ko da su 4x 280x
da nije ostao 28nm proces na rx470 :)
ja se patim 10 dana da nadjem preko rx470
 
al da trosi rig 750w iz zida je neverovatno,ko da su 4x 280x
da nije ostao 28nm proces na rx470 :)
ja se patim 10 dana da nadjem preko rx470

2x480+2x470+ostatak. Moguce je da se moze jos malo spustiti, treba vremena. 4x280x daju 72 a ovo 116...Tako da i nije tako lose, zar ne?
 
Poslednja izmena:
a tolko daje 390ka i trosi slicno vrv
al ovo kod tebe je i dobar OC,kolki su taktovi
 
jel ok ova karta: RX 480 NITRO OC     8G GDDR5, 1342MHz (1208MHz)/ 2000MHz, DUAL HDMI/ DVI-D/ DUAL DP, w/BP u makedoniji 270 eura
 
Kakvi su USB extenderi u odnosu na one klasicne "zicane" (sa dodatnim napajanjem i elektrolitom), posto vidim da USB extenderi imaju fino stampanu plocicu i MOLEX na sebi zalemljen. Prosto me fascinira koliko su "zicani" extenderi losi. Onaj molex konektor ima 4 zice (2 zute 2 crne) i 2 prazne rupe i kada to nabijate na konektor napajanja, posto nekada ide tesko (a u glavnom ide jer je plastika tesna) onda ni ne osetite kad nece lepo i desi se da "stubic" na konektoru u stvari promasi "rupu" na molexu napajanja i onda bude prosto izguran iz svog lezista. tada se saviju jedno ili oba ona "peraja-zuba" i tu je odprilike kraj extendera. Dalje kada ispravim to vise ne drzi ni blizu, onda nadjem neki drugi, onda treba zice zalemiti jer to nemoz "razpertlati" pa "zapertlati" kako treba itd. Naprosto stari problem sa svim molexima koji imaju samo 2 "stubica" i koji su "slampavi" tj. nije isto kad su tako "slobodni" i kao na ATA diskovima gde im je pravac drzao lem. ovo sam imao i sa ventilatorima nekada, ali je kudikamo manja struja pa se to ne greje i nije frka. Sve to verujem da nisam jedini iskusio, pa me zanima kako rade USB extenderi. Crkavaju li, greju li se? Da li ako crknu "povuku" za sobom jos nesto (ploca/grafa/napajanje) ili jednostavno samo oni stradaju (ne znam iskustva). Zicani kad "crkne" jednostavno ne radi grafa, zamenite i reseno, ali su jadni totalno i nisu nimalo kvalitetni.
Generalno kakva su vam iskustva sa USB extenderima?
 
Poslednja izmena:
nego, zna li neko zasto mi pada gpu klok na 390 grafi, probao sam sve, nekad "zakaci" i radi tako bez problema ali u vecini slucajeva seta od 800-900MHz, stok je 1060/1500 stavio sam power limit na 20% dok je podesavam, 390x je u pitanju, menjah driver, trixx, msi itd...
 
zato sto ti karta tzv trotluje, toplo joj je izgleda, a eventualno moze biti i do napajanja
 
ma znam da trotluje, ne pregreva se ni gpu, ni naponska, ... jedino da je udzekam na drugo napajanje pa da vidim, mada to isto napajanje tera 2x 280x bez problema

probao kombustor, drzi klok normalno na koliko namestim, nema da ga obara
 
Poslednja izmena:
@GoranM
Ima i tu skartova, PCB je sve tanji... bilo je neispravnih ali bolji od ovih extendera koji su sve gori.......
 
Narode,jedno pitanjce.....u pitanju je rig sa 3x7970 Msi Lightning,zakacen na CM UCP 1100w napajanje. Sve sljaka ok,napajanje maltene hladno sa ove tri karte,hteo bih da dodam jos jednu 7970 pa bi ukupno bilo 4 karte na ovom napajanju...e sad,sta mene interesuje,ostao mi je samo jos jedan 2x6 pin kabel,a karte su 2x8pin,dali je ta grana sa sestopincima slabija? Ili je isti djavo kao i kod osmopinaca? Napravio bih extendere sa 8 na 6 pin,nije problem,vec sam to odradio za ove tri karte.

Pogledajte prilog 208656

Pogledajte prilog 208657

Pogledajte prilog 208658

Napajanje jeste iz malo starije garde,ali kontam da bi trebalo da gura 4x7970 undervolt/underklokovane...
 
Ma lagano to, nema greske...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
A nemogu da skontam,po ovoj specifikaciji,kao da ima milion grana napajanje....
 
Da li 16-16x riser prenosi struju sa MB? Ako da, koliko, 75w?

Prenosi jednako kao i 1x.

Pin-Out je takav da su svi pinovi koji učestvuju u napajanju obuhvaćeni 1x konektorom.

Preostali (4x, 8x i 16x) se koriste kao signalni, odnosno za prenos podataka.

Znam da vam nije razumljivo do kraja ali pokušajte da prihvatite da specifikacija dozvoljava do 75W po slotu, a to ne znači da kad stavite 4 kartice možete da se nadate da ćete imati na svakoj mogućnosti da povučete toliko.

Dakle jedna karta ok, ali ako stavite 4 i očekujete da povuku toliko ode mas' u propas'.

Zato ide ona priča da kad ide više kartica mora se posebno rešavati napajanje preko slota.

Najelegantnije rešenje je USB extender koji naravno treba napajati direktno moleks konektorom sa napajanja, ne koristiti sata2moleks adaptere ili one jadne moleks razdelnike sa jednim provodnikom malog poprečnog preseka.
 
Poslednja izmena:
Ukoliko extender ima molex prikljucak (dodatno napajanje) postoji verovatnoca da su otkaceni 12v vodovi..

svi extetnderi koje koristim u pogonu imaju otkacene (odlemljene) 12v vodove, i samim tim grafika kompletno napajanje povlaci sa svojih 6 ili 8 pin konektora i molexa na extenderu, kako ne bi doslo do spaljivanja ploce ili slotova, usred veceg povlacenja napona

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ukoliko extender ima molex prikljucak (dodatno napajanje) postoji verovatnoca da su otkaceni 12v vodovi..

svi extetnderi koje koristim u pogonu imaju otkacene (odlemljene) 12v vodove, i samim tim grafika kompletno napajanje povlaci sa svojih 6 ili 8 pin konektora i molexa na extenderu, kako ne bi doslo do spaljivanja ploce ili slotova, usred veceg povlacenja napona

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
A usb extenderi da li oni mogu da povuku struju sa pci-e slota ?


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Znaci stari extenderi sa moleksom su odlicni onda za spasavanje ploce i mukama sa reklamiranjem ja sam mislio da su usb bezbedniji, a nastavljanje jedan u drugi zbog boljeg razmaka karti ne pravi problem ?

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Najbezbednije je kad odnesem kod cika Risima da mi to lepo prelemi i zalije plastikom !!!
 
Ukoliko extender ima molex prikljucak (dodatno napajanje) postoji verovatnoca da su otkaceni 12v vodovi..

svi extetnderi koje koristim u pogonu imaju otkacene (odlemljene) 12v vodove, i samim tim grafika kompletno napajanje povlaci sa svojih 6 ili 8 pin konektora i molexa na extenderu, kako ne bi doslo do spaljivanja ploce ili slotova, usred veceg povlacenja napona

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Pretpostavljam da to može da izgleda i ovako....:)
Pogledajte prilog 208780
 
Poslednja izmena:
Stari extenderi nisu dobri bili sa molexom ili bez njega.

Ovo što risim priča je prepravljanje extendera. To ne možete da radite ako ne razumete osnovne stvari koje vam ovde godinama pričam. On razume šta je problem, pa prekine naponske vodove na extenderu prema ploči i dovede spolja napajanje jer je grafičkoj neophodno za inicijalizaciju.

Ako bi kartica htela da povuče više struje iz slota morala bi da je "dovlači" preko ovih jadnih provodnika u flat kablu što joj se "ne isplati" čitaj ima veliki otpor pa i ne poseže za strujom na taj način već sve vuče preko eksternog konektora kojim i treba primarno da se napaja.

Kada bi se kojim slučajem desilo da povuče veću struju izgoreo bi prvo taj flat kabl i ne bi bilo štete za konktore, napajanje ili karicu.

Još nešto, da ne ispadne da se stari ekstenderi ne mogu/ne smeju koristiti. Ja ih koristim sa manjim brojem kartica u rigu (jedna u slotu, a dve preko njih, znači ukupno 3) sa kartama koje imaju dva konektora za napajanje eksterno sa napajnjem koje ima single rail. Postoje napajanja koja imaju više rejlova, recimo imate napajanja od 1500W koja su realizovana kao 2x750W dizajn interno.

Ko zna šta radi može da se igra kako hoće i da ne poštuje pravila igre koja važe generalno za one koji ne znaju gde su potencijalni problemi. npr. kad sklopim rig prekontrolišem temperature na konektorima gde eventulano mogu da očekujem preopterećenje. Recimo Demios-ova (morao sam, jače je od mene :) ) Cooler Master V serija (Seasonic KM3 platforma) ima šestopinske konektore na napajanju za PCIe grane pa je to recimo potencijalno slaba tačka koju treba prekontrolisati, zatim konektor dvadesetčetvoropinca, moleks konektore ako napajate USB ekstendere itd.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno