Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Nisam odavno uzimao MSI stigla mi jedna 280X, ova nova serija ima bolje hladjenje naponske od predhodne MSI280X i uopste, ali izgleda da je zakucan napon na 1.2 iz trixxa ga smanjim ali GPUz i dalje cita 1.2, da li mozda laze GPUz ili da uzimam voltmetar u ruke, ABbeta 18 ne vidi napone uopste. Ovi proizvodjaci su stvarno neverovatni stalno nesto menjaju, gori su od nas, inace baca na 1044/1500 720kHs
 
Skines stariji bios sa techpowerup pa ga editujes i spustis napon na 1100mv..
 
Ma mislio sam da skinem sa ove predhodne sto sam uzeo cim se pojavila 280X serija ona moze da menja napon al je pitanje dal je isti cipuljak za kontrolu, i ova starija je morala da se setuja na TC 14366 ova ne, i cini mi se da ova nova baca malko vise
 
Poštovani,

Moja konfiguracija je:
Matična ploča Gigabyte GA-H77-D3H
Procesor Intel® Pentium® Dual-Core G2030, 3.0GHz BOX 22nm
Memorija DIMM DDR3 2x4GB 1866MHz Kingston HyperX Predator CL9
Dva napajanja chieftec od 1000W

Imam 3 grafičke karte:
Gigabyte Radeon R9 280X (GV-R928XOC-3GD)
Sapphire Toxic Radeon R9 280X
GIGABYTE Radeon R9 280X (WindForce 3X OC Rev. 2.0 Battlefield)

Zbog čega mi zablokira komp kada uključim tri grafičke, dešava se ponekad i da radi par sati pa zakuca???
 
Najverovatnije neka od grafičkih ne može da isprati klokove koje si namestio.. probaj da izoluješ koja.
 
Upravu si, u pitanju je Gigabyte Radeon R9 280X (GV-R928XOC-3GD)
Ne znam koji klok je za nju ok...
 
Ja peglam fresh win7 sp1 bez ikakvih update samo driveri 13.2 i nema problema ;)
 
Flešovao sam BIOS sa nižim naponima u Powercolor 7850 i sve super radi.

Posle toga sam editovao BIOS od Sapphire 7850, ali kad probam da ga flešujem AtiWinFlash zakuca na tri crte i pomaže jedino restart. Jel se nekom ovo dešavalo?
 
Hocu da izmerim amperazu na 12v grani pa me zanima jel mogu da iskoristim bilo koju zutu zicu od napajanja npr. preko molexa?

Video sam da je neko pisao o ovome, ali ne mogu da nadjem pa reko da pitam pre nego sto spalim sobu.
 
Obezbedi dobar kontakt ampermetra. Ipak tu teče dvocifren broj ampera. (ako su jače karte u pitanju)
 
pitanjce, da li koristite neki antivirus na rigovima koji SAMO za kopanje sluze?
Znaci narodni Win 8.1 win rar, driveri, TeamViewer i to je to.
To je LAN-om povezano u ruter pa na net i u moj komp......
 
Flešovao sam BIOS sa nižim naponima u Powercolor 7850 i sve super radi.

Posle toga sam editovao BIOS od Sapphire 7850, ali kad probam da ga flešujem AtiWinFlash zakuca na tri crte i pomaže jedino restart. Jel se nekom ovo dešavalo?

Jel flešuješ iz guija ili cmd?
 
Iz GUI, probacu posle iz cmd prompta, mozda kojim slucajem pomogne. Ako ne napravicu DOS boot disk.
 
i meni je zaglavio iz gui, flešuj iz cmd linije, proći će
 
Proslo iz cmd-a lagano. Za sada sam im oborio napon sa 1138 na 1100, ne znam koliko nisko bih mogao da idem sa naponom kod 7850?
 
od svih sto sam imao 7850 msi 1gb, sad ih nemam vise, sve su bile 1138 tako nesto a samo jedna je bila 1070 +/- probas pa vidis
 
Proslo iz cmd-a lagano. Za sada sam im oborio napon sa 1138 na 1100, ne znam koliko nisko bih mogao da idem sa naponom kod 7850?

Moje MSI 7850 1GB su na 1060/1250 na naponu 1.075V, oko 370-375 KH/s, ventilatori su oko 1800RPM, temperatura 58-60C. Rade danima bez greški ili pucanja drajvera, prekidam cgminer samo ako menjam pool.
 
Posto vidim sad na drugoj temi da ljudi i dalje ne veruju da postoji asic za script evo vam tema sa ljudima koji su ih kupili https://bitcointalk.org/index.php?topic=409756.140
Trose mnogo puta manje struje od GPUa za isti kh/s


Dualminer: 70khs = 1.5w
R9 280x: 750 khs = 250w

Vidim na temi da sa tim usb stickovima normalno rudare i ostale script valute kao Doge tako GPY rudarenje scripta uskoro odlazi u istoriju ..Kinezi vec verovatno imaju bolje sa vise cipova na jednoj ploci ali nece jos da prodaju vec samo ove usb stickove.

Zato sam i batalo da rudarima LTC pa sad ovaj UTC koji je za sad anti asic
 
Poslednja izmena:
Ovo ce isto kao i ASIC za BTC ubiti svako rudarenje. Hvatajte poslednji voz sa grafikama dok jos traje. Za 6 meseci ce biti istorija.
 
Ovo ce isto kao i ASIC za BTC ubiti svako rudarenje. Hvatajte poslednji voz sa grafikama dok jos traje. Za 6 meseci ce biti istorija.
Ja sam spremao pare za jos grafika ali kad sam nasao temu na bitcointalk gde masa ljudi vec imaju te asice koji trose 30 puta manje struje od grafika odustao sam..ovo sto imam imam pa koliko traje..a kad se pojavio jedan sledi lavina drugih.
 
Logicno, ali najbolje od svega NIKO pare sem tih kineza uzeti nece. Sama cena tih majnera je takva da se "vracaju" sa ovim diff za 3 meseca,a za 3 meseca ce diff biti 3x veci. E tu sad dolazimo do matematike da se to nece vratiti za 3 vec za 6 meseci,a za 6 meseci, kad bude isplaceno tek tada pocinje da pravi cist profit, a to ce biti jako malo. Ocekujem da i ovo brzo prodje istim putem kao i BTC.
 
Da su krenuli sa cijenom 10 $ (koliko objektivno i koštaju sve sa zaradom) naškodilo bi rudarenju sa grafikama. Ovako, sa 100 $ se naprosto ne isplate.
Plus, sa samo 70 khs su beskorisni na pulovima sa fiksnom težinom sher-a (coinotron npr.). Možda kinezi imaju i nešto jače, ali ovo naprosto još nije prava prijetnja GPU miningu.
 
Poslednja izmena:
Dovoljno da ubije zelju ljudima koji su skoro krenuli sa kripto valutama. Ja sam se spremao za jedan rig ali sada izgleda ostajem na desktopu sa dve 270ice.
 
Logicno, ali najbolje od svega NIKO pare sem tih kineza uzeti nece. Sama cena tih majnera je takva da se "vracaju" sa ovim diff za 3 meseca,a za 3 meseca ce diff biti 3x veci. E tu sad dolazimo do matematike da se to nece vratiti za 3 vec za 6 meseci,a za 6 meseci, kad bude isplaceno tek tada pocinje da pravi cist profit, a to ce biti jako malo. Ocekujem da i ovo brzo prodje istim putem kao i BTC.
hteo si da kazes da ce uzeti novac oni koji prodaju lopate a ne oni koji lopataju... :S:
pa dobro znam da onima koji su nauzimali grafike u zadnjem periodu i nije sve jedno ali ja se nadam da ce SVI stici bar da otplate HW ako nista vise....
 
http://www.dualminer.com/DualMiner-USB_p_16.html ovo mi se ni malo ne svidja ...

2.5W za 70 KH/s ...

Ovo ne moze da bude isplativo nikako.

300 kom x 80$ = 24000$ (17500€)
300 kom x 70kh/s = 21000 kh/s
21000 kh/s = 2434€


17500 / 2434 = 7.1 mjesec sto je nemoguce zbog potencijalno konstantnog rasta diff-a. Imaginarna je situacija po kojoj sam racunao a to je konstantan diff.

Jednu namjenu vidim:

1. Kupiti ovih usb-ova za sve pare, praviti ltc i cuvati ga.

ili

2. Ubiti ltc.
 
Nazad
Vrh Dno