Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Kao prvo i osnovno gledajte da vam svaka karta ima bar 1 originalni 6pin pcie konektor sa napajanja, a drugi da vuce sa nekog adaptera...

Ovaj CM 600w ne da ne bi terao 4x7850 nego bi mogao 2x7850 i to plafon...Mooozda bi mogao 3x7850 ali dobro skinute voltaze ma prava egzibicija, ne bih nikad radio na takvoj ivici...
 
Takodje treba uzeti u obzir koliko ima 12v grana i sa po koliko ampera
 
kolko bi ja mogao sa mojim TT toughpower xt 775w mogao da poteram? ima 64A na 12V. mislim da bi trebao bez problema da teram 4x7850 ili 3x7950 !???
 
pa probaj sa jednom izmeri ako mozes koliko vuce iz zida podeli pomnozi oduzmi pa ces znati tacno :)
 
vozar.b je napisao(la):
kolko bi ja mogao sa mojim TT toughpower xt 775w mogao da poteram? ima 64A na 12V. mislim da bi trebao bez problema da teram 4x7850 ili 3x7950 !???
Mogao bi to da poteras ali ne da odvrces napon i klok kao sumanut. 7950 na def naponu i klokovane koliko mogu ce terati bez frke, to ti potpisujem. To je oko 600 i neki vat iz zida.

One litepower izbegavajte, ocajni su. Kao kinez sa TT nalepnicom, nista bolje.
 
Da, mozes lagano 3x7950... Svejedno ces morati voltazu dole sad preko leta ako hoces iole da navuces lep mh/s a da se ne pregrevaju...
 
Takodje. CM B serija ima jaku 12V granu, tera kod mene na jednoj masini 4x7850 naklokovane bez problema, a na drugoj 3x6870 takodje naklokovane.

Raidmax RX700AC NEMA teorije da izdrzi 4x7850. Barem sam njega testirao lepo, i od maximalnih 540W koliko pise na specifikaciji za 12V grani, relano moze da isporuci 480W. Da kazemo 450W i ne mislis. Moze 3x7850, preko toga sve je rizik.
 
Znaci da rezimiram,
Napajanje 600W Cooler Master B Series, RS-600-ACABD3-E1 - 6.400 din
moze da izdrzi naklokovane 4x7850 (bez dizanja napona), onda cu da otkazem ovo Raidmax RX700AC koje sam narucio

kad vec otkazujem da li da uzmem ovo onda
Napajanje 630W Thermaltake Smart SPS-630M Modularno, 14cm fan/80PLUS - 7.000 din
ili ako je na granici sa izdrzljivoscu da dodam i uzmem ovo
Napajanje 700W Cooler Master B Series, RS-700-ACABD3-E1 -8.000 din


ili neko drugo do oko 8.000 pod uslovom da moze da tera 4x7850



e da, ne znam gde je pisano o broju grafika koje podrzava windows imam Win7x64, i kada sam stavio 3x7850 i 5970 u windowsu mi je pokazao kao da imam 5 grafika, tako da verovatno moze da se ima u windowsu vise od 4 grafika
 
Poslednja izmena:
Ja rekoh da ne moze :-D
Ovaj tt 630w imam ja i teram 2x7950 na njoj i to je to... Ako zelis 4x7850 uzmi isti model samo 730w rekli su mi u emmiju da ce imati krajem maja pocetkom juna na stanju... Veruj mi, 730 ima 4x6pin konektora kao stvoreno za rudare, ja nisam mogao da cekam pa uzeo 630model...

Edit: ovo 700w CM ne izgleda lose ali ne mogu da nadjem konkretne specifikacije detaljno, ima li na sajtu oficijalnom?
 
Poslednja izmena:
A znam za 730 i ja sam hteo njega ali dok se smislih za kesh ono se rasprodalo, pa sta znam ja hteo da uzmem sad za neki dan a i vec sam narucio ovo, sad cu da pogledam jos neka napajanja

imam neku 5970 koja mi dzedzi ovde, pa da se igram sa njom malo, pocim se optereti prvo jezgro vdcci phase #3 temp mi ode visoko i zakuca komp, kada opteretim drugo jezgro temp ode do nekih 80'C a kada oba ukljucim temp cas nabije preko 120'C i zakuca komp, pa da vidim da je downclockujem mada slaba vajda mislim i od vodenog hladjenja vrucine tek pocinju?
 
Poslednja izmena:
Koje napajanje bi bilo ok da potera 4x 7950? Mozda Chieftec APS-1000C?
 
mislim da ne, ako se lepo secam preporucivali su jace napajane, neka potvrde samo ovi iskusniji
 
Poslednja izmena:
Apsolutno ne. To napajanje s razlogom nema dovoljno kablova da bi napajalo 4 karte ;)
CM 1000W i jaci (ima par modela), BPS-1200c, Silverston Strider 1000W... Ne znam imali jos necega da se nadje kod nas.
 
Probao neko na seasonic 850AM da kaci 4x7950? :)
 
Hajde pre nego sto vam padne opet tako neki biser pogledajte prvo dali to napajanje ima dovoljan broj kablova za takvu zajebanciju.
I pored toga treba tu jos snage jer bi napajanje bilo skoro 100% optereceno.
 
Treba platiti napajanje za 5 grafika , tu je caka :)
 
Mislis na mene? Ovaj seasonic ima dovoljno kablova i konektora..
 
Probao neko na seasonic 850AM da kaci 4x7950? :)

Aj da ti kazem da se meni i seasonic gold 1250 poprilicno greje sa 4x7950, kontam da bi se taj zapalio!! Sacekaj Dimketa, rekao je da ce da spoji na corsair 850w 4 karte, i mene zivo zanima kako ce da prodje :D
 
Pa ti si ih onda pakleno nasvirao =-O
 
Pa 1050 mi se i ne cini kao pakleno, napon def cini mi se 1.125v
 
Seasonic je sigurno nastelovan da sto manje urla, tako da je temperatura pod opterecenjem veca a broj obrtaja ventilatora manji...
 
To potpisujem, ali dzabe sto on ne urla kad sve ostalo urla...bice super ako sve to stavim pod vodu ali to nekom drugom prilikom!
 
Seasonic X modeli su sinonim za tisinu, zato se i greju. :)

Ajd' jos jednom da pitam, za koju varijantu dual napajanja bi ste se odlucili da imate recimo 4x7970 ili 4x7950?

Varijanta 1: Uzeti neko slabije napajanje od 30e (LC 600H ili Thermaltake Litepower 500, ...) da napaja plocu i jednu primarnu graficku (100% moze bilo koje jer potrosnja nece biti veca od 280-290W), i uzeti jos jedno kvalitetno napajanje od barem 850W da napaja preostale 3 graficke? Verujem da cena ta dva napajanje ne bi prelazila ~160e, a za te pare se ne moze naci ni cestit 1 KW model (koji je ipak slab).

Varijanta 2: Uzeti dva identicna napajanja iz srednje klase, od recimo 650 ili 750W. Jednom takvom ne bi bio problem da napaja po dve 7970 jer one nece trositi ni 500W. I ta investicija je povoljnija jer dva takva napajanja mogu kostati oko 140-150e.
 
@ nesic1
Cm b-series (thunder) 700w moras uzeti za 4x7850, 600w je preslabo

@ to all
Chief Nitro 950w je dovoljno za 4x7950 @ 1050-1100MHz @1.10-1.15v, pri cemu se ukupna potrosnja na LTC krece oko 810w, 12v grana zakucana na 11.95v.
 
Evo da se i ja javim... cekam da mi stignu karte pa cu da testiram corsair tx850v2 sa cetiri 7950 bice dve obicne i dva vapor x-a. Mericu i potrsonju iz zida i na svakoj karti koliko ide kroz 6, 8 pinova pa cu da napisem. Po mom nekom proracunu na nizem naponu bi trebalo da gura te 4 karte bez problema. Sto se tice ploce Gigabyte ona radi bez problema sa 4 karte 5 nisam probao jel ne smem :) Mada za iste pare bolje je ici na ASUS h61 lx r2.0 i g1610. E sad kolko rama staviti nisam pametan a posto verujem da svi zele i scrypt da kopaju najbolje je probati sa 2 ili 4 mada sam ja uzeo 8 za svaki slucaj jel cudno se ponasa ceo komp kada se nasvira intensity preko 15. Ja sam probao jednu kartu na intensity 20 i radila je bez problema 640 kh/s.
 
vazi hvala, poslao sam email da otkazem, ovi iz winwin-a su postali nemoguci


ja sam kao nesto racunao za sebe onako, i ispada da je usteda oko 2.500 din kada se koristi ploca sa 5 grafe u odnocu na standardnu koju imam sa 4 grafe, sada ovu verziju sa slabijim+jacim napajanjem sto je pomenuo kolega iznad je postala primamljiva, pretpostavljam da nije tesko da se prevezu napajanja da se ponasaju kao jedno

ostaje samo da se proveri da win ne pravi problem za 5 grafika
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno