Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ovde sa 1200mhz ide na 710Mh/s ali mi se ne svidjaju temp od 80c... sad je vent na 54% i 71c. Koliko je uostalom bezbedno ? Mada to je relativan pojam ali generalno ? Vrv ne preko 90c ? A oko 70c idealno ?
 
TF3 ima problema sa naponskom. Kod mene opusteno prelazila i preko 1000 stepeni. Sad samo VaporX, DC2T i Lightning dolazi u obzir. 7970 Matrix-a nema nigde a neverovatna zverka.
 
Ja hteo da uzmem asus dc2 u w*n w*n, ali juce izbacili iz prodajnog programa. Odgovara mi za prvu da uzmem na odlozeno, a drugu cu ubrzo keshom da platim. Samo sto zelim da sto pre pocnem. E sad, garancija je tu. Imaju i saphire dual x, ali opet to nije vapor. Narucicu sutra jednu tf III, pa taman da je probam neko vreme, da vidim sta kazu temperature u mojim uslovima. A ako je kartica ocajna, onda za kesh mogu da biram gde cu da uzmem. I naravno, asus dc2
 
Koji deo price nisi razumeo?! Ne uzimaj TF3, plakace ti se.
Dc2, Vapor-x... Posle toga Gigabyte WF3, Dual-X. Nemoj se glupirati, nije win win jedina firma gde mozes uzeti kartu. Bolje da uzmes ono sto valja nego najjeftiniju i nesto sto smo ti rekli iz najbolje namere da ne uzimas.
 
Ok kontam. Ali cene su 1000din gore dole, tako da nije naj jeftina. radi se o tome kao sto sam rekao da mi je to jedina prodavnica gde mogu da uzmem na odlozeno, tako da krastavac.
 
Ako imas izbor da uzmes samo tu na odlozeno ili da ne uzimas ja je vala nebi ni uzimao. I ovako ces je baciti odmah na oglas.
 
Upravo sam dobio savet od coveka koji ima doticnu tf III. Na win win sajtu su dve "potpuno" iste, sa istom cenom. Ali razlika je u oznaci "BE" i "BE G". Ova druga je da bezis od nje, a ova prva je extra izbor. Tako da to je to. Odluka je doneta. Pa javljam za par dana kako se ponasa kartica, uslove u kojima radi i koliko pravi mh/s sa kojim klokovima.
 
Pa to ti je ista grafika, samo uz jednu dobijas kod od igre, a uz drugu ne.
 
Koji deo "ne uzimaj TF3" nisi razumeo?!?
Idi kupi taj extra izbor ako si resio da poslusas velikog strucnjaka ali nemoj posle da se zalis.

Zbog ovakvih stvari bi sam sebe pljunuo sto uopste gubim vreme da pomognem nekome savetom. Laku noc.
 
Ne zelim da kazem od koga sam dobio ovaj savet, ali znam da covek ima tf III.

"tfIII BE ti je nova varijanta pcb-a i one imaju 2 6topinska za napajanje,def napon im je na 1.25v ali nije zakljucan,imaju mali asics quality 55-60%,imaju odlicno hladjenje i rade bez problena na 1150 24/7 na 65C sa 50-60% vent,ali kao sto rekoh malo vise trose(zbog napona)
tfIII BE G ti je strogo za izbegavati jer im je asics nizak napon na 1.25v zakljucan i kad nabiju temperaturu i vent ode preko 66% ne usporava bez obzira na temp dok ne resetujes masinu,to se resava tako sto odlemis jednu diodu sa zadnje strane kartice ali onda gubis garanciju i ne verujem da ti je to potrebno da se zajebavas."

Ne pokusavam da nista dokazem, ali u takvoj sam mogucnosti da mogu da kupim to sto mogu. Pa neka i crkne i naponska i grafika, ima garanciju...
Kao sto rekoh, javljam kroz koji dan kako sljaka.

@Kurajber, opusti se covece, ne uzbudjuj se. Hvala u svakom slucaju na savetu.
 
tfIII BE G nema zakljucan napon :)

Imao ga zamenuo ga za Vapor X koja je nesto malo bolja, ali Vapor-a sam ubo sa pisljivih 60% Asic-a dok je MSI bio oko 70%, Asus je jedino hladna karta ali i tu sam ubo DJUBRE amd-vo od 58% asic-a, cak sam siguran da EMMI bira kartice i da neko unutra kupi sve dobre a ovi krsevi da se prodaju slobodno!
 
Ova moja jedina karta za mining ima ASIC 86% i baš je kupljena u emmi-ju.
 
Ljudi ajde recite koje su vam karte i temp karti moze i asic quality, brzine ventilatora da li je zatvoreno kuciste ili van kucista. Da bi znali da ne silujemo ventilatore a da temp budu bezbedne. Hvala Pozz.

asus 7970 je u otvorenom CM 690 kucistu napajanje napolju a Sapphire 7790 van kucista na extenderu. Sve ususkano u podrumu gde je ista temp i danju i nocu.

Asus 7970DC2T 690 Mh/s
Asic 74%
clock 1170/700
50% fan temp 65c
65% fan temp 59c

Sapphire 7790 Dual-x 324 Mh/s
Asic 74.5%
clock 1250/800
50% fan temp 60c
55% fan temp 58c

Sapphire moze i na 1300 a Asus na 1200.Pozz
 
Spusti tu memoriju na 340-350MHz i bice ti jos hladnija kartica . Sto se tice pool-a kopaj na nekom koji je PPS jer na tom kom si trenutno ces manje zaradjivati ako prekidas stalno .
 
Smanji klok memorije skroz koliko mozes i dobices manje temperature,za bitcoin ti nije bitna memorija ;)

edit: preduhitrio me apple
 
Jel bese moram da editujem onaj fajl u MSI AB-u ili ? Posto kad ukucam rucno u cgminer-u nece ispod 1000Mhz. LN2 mod mi je ukljucen. Doduse nije ni ova temperatura strasna, zar ne ? :S

I jel moze preporuka za pool, posto nocu i dok sam na poslu ostavljam da radi a u slobodno vreme ili gasim ili bi spustio intensity...
 
Poslednja izmena:
e ljudi da li neko zna u cemu je problem, imam 5970 koja nece da kopa, pokazuje u guimineru da kopa sve radi kao da kopa samo kada idem u log vidim da izbacuje neku hardversku gresku isto nece da prihvata sherove?

"
2013-05-17 15:48:41: Listener for "3": pool.50btc.com:3333 17/05/2013 15:48:41, started OpenCL miner on platform 0, device 4 (Cypress)
2013-05-17 15:48:41: Listener for "3": pool.50btc.com:3333 17/05/2013 15:48:41, checking for stratum...
2013-05-17 15:48:42: Listener for "3": pool.50btc.com:3333 17/05/2013 15:48:42, no response to getwork, using as stratum
2013-05-17 15:48:52: Listener for "3": pool.50btc.com:3333 17/05/2013 15:48:52, Verification failed, check hardware! (0:4:Cypress, 6f32ef9e)

"
 
Poslednja izmena:
Asus 7950 DC2T
Asic 58%
clock 1020/1517 1.08v
40% fan 75C

Saphire Vapor X
Asic 60%
clock 1020/1517 1.08v
fan 50% 86C, naponska 99C

Sve u kucistu sa otvorenom stranicom, mgu da idu i na 1150 ali sa velikom naponom
 
Poslednja izmena:
Ok sredio sam..sad je 350Mhz za memoriju mada Temperature i dalje prate Core Clock.. Ali ima razlike oko 3-4 stepena otp. To je ok ?

BTW Gde naci merace na izlazu za Kw tj. da se gleda koliko racunar vuce struje u nekom trenutku ?
 
I nigde (meni) najbitniji podatak, klasa tačnosti.
 
Jel AMD Cool'n'Quiet ne radi dok kartice kopaju? Ukljucio sam ga, ali ne obara frekvencije procesora.
 
Trebalo bi da radi, no zavisi verovatno i cime kopas krampom ili asovom :), kod mene recimo sa guiminerom uglavnom je proc na 800MHz ( Phenom 2 X4 980 je u pitanju) ali skace i na 2300 pa i na 3700 ponekad, dok sad sa diablom izgleda da retko kad skace na 2300 a iznad izgleda nikad ;).
 
Nazad
Vrh Dno