Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ma da, i ova je radila normalno sa jednim nekoliko meseci - on se igra njome (nije kopala i sl. nikada), drugo je sad polomio kad je ubacivao novu grafu te ne znam kako će se ponašati ventiltator. A iskren da budem, nerviralo bi me da to tako ostavim i ako bi radila te sam rešio da popravim i sačuvam živce :D
 
Pozdrav ljudi,

Dao mi burazer svoju grafičku, MSI R9 390X Gaming 8G model, na kojoj su dva pera na jednom ventu polomljena (on ih sredio dok je čistio). Pošto ste vi rudari suočeni sa menjanjem ventova, ima li neko da zna gde da ih nabavim po normalnoj ceni kao što su one na Aliexpress-u? Ne poručuje mi se odande jer ide njihova nova godina, pa je šou dočekati paket odande u ovo vreme...
I zna li neko tačan model, dimenzije venta koji mi treba? Ako je slučajno menjao isti...

Fala unapred

Ja im nove ali za powercolor 470/480/570. Devil dragon.novo nekorosceno sa alija.ostalo mi a grafike sam prodao. Proveri da li moze za to tvoje.
 
Odšarafi i vidi šta piše ispod (model). Najverovatnije PLD10010S12HH.

HTB1ib3JLFXXXXaCXFXXq6xXFXXX3.jpg
HTB1eG7RLFXXXXXCXpXXq6xXFXXXH.jpg


Mada će bilo koji istih specifikacija odgovarati:94mm, 40mm, 2500RPM. Inače polomljena krilca možeš zalepiti super lepkom, ja sam jednom sa Loctite Gel, čvsto je držalo, samo ga moraš skinuti da bi centrirao.
 
Poslednja izmena:
Citam i vidim sta vas muci pa samo informacije radi pa koga zanima . Imam jednu grafu r9 380 4gb koja mi nebaca sliku u kutiji ostavio sam je sebi za rezervu ali kako sam se odlucio da prodam ostale koje su ispravne i jos uvek besprekorno rade kontam da mi nbece trebati ni ova za delove .
 
@solomonbg

Hvala na pomoći. Nije odgovarajući... :)

@Rick
Biće da je to taj ovako odokativno kaže burazer. Moram da je preuzmem od njega pa kad skinem potvrdiću. Baciću u oglase na forumu, možda nađem nekog... Ako ne, Kina pa šta sad... :)
 
Rx 480 i 580 Nitro+ ni jedna nikad nije zastucala otkad su upaljene do dan danas, ali zato Strixx crkavaju ventovi za sve pare. U proseku jednom mesecno menjam po 3 venta u rudniku. Sve su na 50-60%. I to u poslednjih godinu dana su krenuli da riknjavaju ventovi na svakoj kartici bar po jedan do sad. Izmedju ostalog su i crkle dve kartice. RX480-ke strixx su stare koliko i Nitro 480ke, Toliko o Strixx-u. Ne bih vise Strixx platio upola cene od Nitroa, jer realno toliko i vrede. Kanta od kartice!



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Skine se plastika i fanovi jedna dobar 12cm i hladi duplo bolje od fabrike.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Prvi rig sa 4 kartice sam napravio 2011-te, dok se jos Btc kopao karticama. Od tada, ugrubo, pretpostavljam da sam sastavio 400-500 ili vise rigova. Slozio bih se da su 5xxx, 6xxx, 7xxx i njihov rebrand bile kartice boljeg kvaliteta. Kad se samo sjetim Msi 7950, bila neka uboga verzija sa jednim 9cm ventilatorim - crna maska i crveni ventilator. Sa njima se kopao ltc, pa vtc, na kraju cini mi se i monero. Nisu imale hladnjak ni na memoriji, ni na naponskoj. Mislio da nece ni mjesec dana izgurati, a mislim da i dan danas rade u jednoj igraonici :D. Generalno, najbitnije je optimizovati kartice (undervolt i underclock), ocistiti ih svakih 3-6 mjeseci (zavisno od prostora u kojem se nalaze) i imati kvalitetna napajanja. U tim uslovima, nijedan model novih kartica nema vise od 2-3% reklamacija, sto zaista nije veliki procenat s’ obzirom da kartice rade 24/7/365 za sta i nisu projektovane :).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Skine se plastika i fanovi jedna dobar 12cm i hladi duplo bolje od fabrike.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ovo sam ja radio na jednoj kartici za igrice. Jeste ružno ili radi i dan danas. Stavio sam arctic cooling. Tada ih je bilo kod nas.
 
@Rick

Potvrda, identični ventilatori idu na MSI 390X Gaming 8G - isti brend venta, modela i dimenzije kao sa slika. Čisto, ako nekom zatreba da ima ovde...

Inače, ventovi su od jako krte, neelastične i tanke plastike, mislim da ih greje hladnjak od dole pa budu još krtiji od te toplote i da se zato lako lome.

Fala svima na pomoći
 
rade 7 bez modovanja tajminga 90mhs
 
2 pitanja:

Ortak je davno (mozda) brickovao RX 570 flashujuci BIOS, karta izbacuje 1/3 incorrect share-ova i neke igre freezuju, uglavnom nebitno.. zanima me da li znate lika iz BG koji je svojevremeno drzao oglas za flashovanje karti na KP, bio sam u kontaktu sa njim i onda je na tu kartu zaboravljeno, sad sam kontakt izgubio i ne znam gde bih mogao da nadjem nekoga ko se time (i dalje) bavi. Moze i preporuka ako znate nekog drugog, prvenstveno iz BG.

Gde ima da se kupi wifi termometar na baterije? Znaci treba mi termometar kojeg mogu da pomeram i testiram odredjena mesta, a da gledam temperaturu na mobu u lokalu ili cak preko neta? Kada bi imao logging u aplikaciji to bi bilo najbolje :)
 
Flashovah ja fabricki ali ne moj backup nego sa Anorak baze, jer je meni crko SSD sa svim backupima te nedelje, to se desava i dalje, driveri lepo poprimaju... pitah coveka jel to to, on mi rece da ne mora da bude, da je donesem da ce je on srediti verovatno, trebao ortak da odnese i onda je zaboravljeno na nju u gepeku par meseci :d.

Rekao mi je da cim se cudno ponasa mozda nije to taj bios i da ce naci tajminge koji odgovaraju, meni bi znacilo i da radi na manjem taktu, samo da radi, dobio sam za dz prakticno novu kartu, covek je trazio 20e tako da bolje to i da je poklonim nego da je bacim. Samo mi treba info coveka, kod Delta Cityja je :wave:.
 
Poslednja izmena:
Ma nemoj da dajes 20e za obicno flesovanje biosa. Nadjes lepo kao sto ti je poslao link, tu imas default bios i roknes ga samo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Flashovah ja fabricki ali ne moj backup nego sa Anorak baze, jer je meni crko SSD sa svim backupima te nedelje, to se desava i dalje, driveri lepo poprimaju... pitah coveka jel to to, on mi rece da ne mora da bude, da je donesem da ce je on srediti verovatno, trebao ortak da odnese i onda je zaboravljeno na nju u gepeku par meseci :d.

Rekao mi je da cim se cudno ponasa mozda nije to taj bios i da ce naci tajminge koji odgovaraju, meni bi znacilo i da radi na manjem taktu, samo da radi, dobio sam za dz prakticno novu kartu, covek je trazio 20e tako da bolje to i da je poklonim nego da je bacim. Samo mi treba info coveka, kod Delta Cityja je :wave:.

idi kod Cika Pere
 
skines bios sa svoje karte i u HEx editoru provjeris jesu li biosi isti.
 
nemam original ko zna koji je bios na mojoj karti. Svaki od ta 3 moze da se flesuje
 
Prvi je default za micron memoriju, drugi je silent bios za samsung / hynix treci je default za samsung hynix

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ljudi, crkla mi jedna grafika gtx 1060 6gb Msi, samo se culo puff i izasao beli dim i od tad mrtva skroz... Jel se to popravlja i gde preporucujete? Koja je otprilike cena?
Unapred hvala
 
Ako je otisla faza neka, mozda i moze da se sredi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
goran peric 0641142914
 
Nazad
Vrh Dno