Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Imam sledeci problem, kartice su mi podesene kako treba, modovan bios, ali kada startujem majner pocne da im varira core clock sve dok ne prodje neko vreme i ne stabilizuje se. Posle rade kako treba. Do cega moze da bude da nije do risera, jer kartice rade na 1150 core clock a od skoro mi se desava. U pitanju su rx 480 i 470.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Jel ima neko 1050ti sa jednim kulerom, koliko daju sola na equihash?

Duplo manje od onih sa dva kulera,logicno

Imam sledeci problem, kartice su mi podesene kako treba, modovan bios, ali kada startujem majner pocne da im varira core clock sve dok ne prodje neko vreme i ne stabilizuje se. Posle rade kako treba. Do cega moze da bude da nije do risera, jer kartice rade na 1150 core clock a od skoro mi se desava. U pitanju su rx 480 i 470.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Probaj da fiksiras gpu klok iz bat fajla
 
Ajde bar se neko nasmejao, ako ništa drugo. Mada nije mi jasno zašto bi neko odgovarao na pitanje na koje ne zna odgovor.
 
Da li je ok potrosnja iz zida od 560W za citav sistem sa 4 rx580?undervoltovan clock na 850mV.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav Con, ismijah se fingonovoj izjavi ne tvom pitanju; jer, je l nema glupih pitanja.

Davace isto kao i svaka druga 1050ti.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ajde bar se neko nasmejao, ako ništa drugo. Mada nije mi jasno zašto bi neko odgovarao na pitanje na koje ne zna odgovor.

Nije tebi jasno vise od toga,al ajd :)
ne daju kuleri hash, vec gpu procesor u sprezi sa ram memorijom. Samim tim, pitanje je glupo. Jer da,postoje glupa pitanja.
Ali ko zna, mozda se i ne razumem :)

Imas temu pocetnicka pitanja (rudarenje za pocetnike) za takve bravure.

@richa

jeste. Mozda bi trebala biti malo niza, tipa 10-20w, ali nista bitno. Mozda imas neko manje efikasno napajanje
 
Poslednja izmena:
@fingon82
Probao sam i opet isto se ponasa ne znam cu cemu moze da bude problem samo cekam da mi stignu riseri mozda je i do njih ali nemam trenutno da probam

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Probajda fiksiras voltazu u biosu.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
@vlado Ma sve ok, nespretno sam postavio pitanje.

Naravno da nije važan broj kulera, nego sam to naveo radi lakšeg raspoznavanja, umesto da pišem tačnu oznaku kartice. Mislio sam da mi neko kaže iz prve ruke, ako ima takvu. Pošto je velika verovatnoća da će ista kartica imati isti tip memorije i sličnu mogućnost overkloka.

Sad tek vidim da nisam napisao u prošloj poruci - Asus je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ne, nema tu pravila. Mozes da imas tri takve kartice, narucene u isto vreme, jedna da bude hynix, jedna samsung, jedna micron.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
Postoji li neki jednostavniji način da se prate temperature kartica na mobilnom, brzina ventilatora osim teamviewer, remote desktop i slično?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
ima ja misli neka aplikacija ako kopas na nanopool, ali se mislim placa nesto sitno.. tipa euro dva mesecno, i ima popust ako se uzme mesecna pretplata. neko jw to pominjao na forumu al treba iskopati malo gde i ko

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Claymore ima JSON RPC Api pa sam to iskoristio da napisem za sebe Telegram bot. Meni zavrsava to posao.

Edit.

Iz lokala mozes da gadjas Clay minera na port 3333 i dobices info
 
Poslednja izmena:
ethmonitoring.com
ubedljivo najbolje i najlakse resenje

jedan rig je free, za vise se placa
 
Nešto im baguje sajt. Ne može da se doda miner.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jel ima neko 1070ti manli? Kakve su? (osim sto su skupe)

Imam FE. Kartica ko kartica radi ok, ali posto u istom rigu imam i Gainward 1070ti fenikse evo poredjenja (GPU0 je Manli 1070ti FE):
Rekao bih nista specijalno, puno vise se greje a manje je efikasna. Mozda je verzija sa 3 fan-a bolje odradjena.
Zato su feniksice 1070 ili 1070ti verzija vrhunske karte za kopanje, malo trose, puno bacaju i odlicno hladjenje. Ventovi su na 44% (1050rpm).

Power limit: 65%, CPU +220, MEM +550
Temp: GPU0: 63C GPU1: 48C GPU2: 52C
GPU0: 464 Sol/s GPU1: 501 Sol/s GPU2: 507 Sol/s
Total speed: 1472 Sol/s
+-----+-------------+--------------+
| GPU | Power usage | Efficiency |
+-----+-------------+--------------+
| 0 | 114W | 4.07 Sol/W |
| 1 | 115W | 4.36 Sol/W |
| 2 | 119W | 4.26 Sol/W |
+-----+-------------+--------------+
 
Poslednja izmena:
Kakve su mogucnosti OC na msi rx570 8gb sa micron memorijom?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Potrebna pomoć ako je moguće (a da ne češljam celu temu):

- Sinoć sastavih rig od BIOSTAR TB250-BTC PRO (ploča sa 12 GPUa) + 6x XFX RX 580 8GB GTS XXX OC+ (1150/2000 ROM ili 1386/2000 ROM, Micron memorije) kartica. Sve nekako proradi i pokrenem, instaliram "Crimson ReLive Edition Beta for Blockchain Compute" sa AMD sajta, prorade sve kartice, instaliram AB 4.4.2 međutim, nikako ne mogu da oborim VGpu na karticama. U AB mi je ta opcija zaključana niti mi pokazuje na kojoj Vgpu rade kartice. Promenio sam direktno u ROMu grafike i tako ga nazad uflešovao ali kada pokrenem rig i, preko GPU-Z proverim VGpu, kartice drže oko 1.105V i to nikako ne mogu da snizim i pregrevaju se ako ne povećam broj obrtaja ventilatora (obično broj obrtaja držim na 40-50%).

Može li se rešiti ova misterija i gde grešim? (ovo mi , inače, nije prvi rig koji nameštam ali, jednostavno, nećeee pa molim za pomoć)

Hvala uapred!
 
Poslednja izmena:
Ne mogu nikako da nameatim plocu z270a-pro msi da mi rade 6 kartice na njoj cim ukljucim 4g startuje bood ali uopste nece da pokaze video ne znam do cega moze da bude

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Potrebna pomoć ako je moguće (a da ne češljam celu temu):

- Sinoć sastavih rig od BIOSTAR TB250-BTC PRO (ploča sa 12 GPUa) + 6x XFX RX 580 8GB GTS XXX OC+ (1150/2000 ROM ili 1386/2000 ROM, Micron memorije) kartica. Sve nekako proradi i pokrenem, instaliram "Crimson ReLive Edition Beta for Blockchain Compute" sa AMD sajta, prorade sve kartice, instaliram AB 4.4.2 međutim, nikako ne mogu da oborim VGpu na karticama. U AB mi je ta opcija zaključana niti mi pokazuje na kojoj Vgpu rade kartice. Promenio sam direktno u ROMu grafike i tako ga nazad uflešovao ali kada pokrenem rig i, preko GPU-Z proverim VGpu, kartice drže oko 1.105V i to nikako ne mogu da snizim i pregrevaju se ako ne povećam broj obrtaja ventilatora (obično broj obrtaja držim na 40-50%).

Može li se rešiti ova misterija i gde grešim? (ovo mi , inače, nije prvi rig koji nameštam ali, jednostavno, nećeee pa molim za pomoć)

Hvala uapred!

Ispravite me ako gresim ali mislim da ti je do integrisane graficke.
Ja sam imao takav problem na dva riga dok nisam iskljucio integrisanu i povezao monitor(terminator, hdmi to vga adapter) na jednu karticu.
To pod uslovom, naravno, da ti je otkljucano menjanje i menjanje voltaze u AB.
 
Ne mogu nikako da nameatim plocu z270a-pro msi da mi rade 6 kartice na njoj cim ukljucim 4g startuje bood ali uopste nece da pokaze video ne znam do cega moze da bude

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Pretpostavljam da Win nisi digao u UEFI modu, pa ti particija nije GPT, a mora tako za Above 4G. Otkačiš kartice, isključiš 4G, digneš sistem i u cmd promptu mbr2gpt (mbr2gpt /convert /disk: n /allowfullOS) prebaciš disk u GPT i onda sve vratiš, uključiš 4G i pevaš.
 
Potrebna pomoć ako je moguće (a da ne češljam celu temu):

- Sinoć sastavih rig od BIOSTAR TB250-BTC PRO (ploča sa 12 GPUa) + 6x XFX RX 580 8GB GTS XXX OC+ (1150/2000 ROM ili 1386/2000 ROM, Micron memorije) kartica. Sve nekako proradi i pokrenem, instaliram "Crimson ReLive Edition Beta for Blockchain Compute" sa AMD sajta, prorade sve kartice, instaliram AB 4.4.2 međutim, nikako ne mogu da oborim VGpu na karticama. U AB mi je ta opcija zaključana niti mi pokazuje na kojoj Vgpu rade kartice. Promenio sam direktno u ROMu grafike i tako ga nazad uflešovao ali kada pokrenem rig i, preko GPU-Z proverim VGpu, kartice drže oko 1.105V i to nikako ne mogu da snizim i pregrevaju se ako ne povećam broj obrtaja ventilatora (obično broj obrtaja držim na 40-50%).

Može li se rešiti ova misterija i gde grešim? (ovo mi , inače, nije prvi rig koji nameštam ali, jednostavno, nećeee pa molim za pomoć)

Hvala uapred!

Jesi probao -cvddc -mvddc ?

neka potvrdi neko ko ima tb250 btc da treba predzadnji bios ?
 
Poslednja izmena:
Potrebna pomoć ako je moguće (a da ne češljam celu temu):

- Sinoć sastavih rig od BIOSTAR TB250-BTC PRO (ploča sa 12 GPUa) + 6x XFX RX 580 8GB GTS XXX OC+ (1150/2000 ROM ili 1386/2000 ROM, Micron memorije) kartica. Sve nekako proradi i pokrenem, instaliram "Crimson ReLive Edition Beta for Blockchain Compute" sa AMD sajta, prorade sve kartice, instaliram AB 4.4.2 međutim, nikako ne mogu da oborim VGpu na karticama. U AB mi je ta opcija zaključana niti mi pokazuje na kojoj Vgpu rade kartice. Promenio sam direktno u ROMu grafike i tako ga nazad uflešovao ali kada pokrenem rig i, preko GPU-Z proverim VGpu, kartice drže oko 1.105V i to nikako ne mogu da snizim i pregrevaju se ako ne povećam broj obrtaja ventilatora (obično broj obrtaja držim na 40-50%).

Može li se rešiti ova misterija i gde grešim? (ovo mi , inače, nije prvi rig koji nameštam ali, jednostavno, nećeee pa molim za pomoć)

Hvala uapred!

Mogao bi da probas i drugi Bios za plocu.
 
@Dr1pac
Digao sam sistem u uefi modu, kada mi je 4g iskljucen vidi sve kartice ali 3 se samo mogu koristiti, kada ukljucim 4g onda pocne win da koci usporen je ne radi dole start bar. Jednostavno se ne ponasa kako treba, a i nece da ubaci dag u 3 kartice iako je ukljucen kaze da jedna crashuje.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A pretpostavljam da si i sve kartice odmah zakačio, pa tako digao Win? Imao sam situaciju u kojoj sam morao da srušim Win jer nije hteo da skonta karticu u jednom slotu, šta god da sam radio. Digao ponovo sistem sa integrušom, pa karticu po karticu nazad i sve radi kao podmazano.
 
Imam problem kada sam ubacio cetvrtu karticu u rigu. Radi 10 min i puca miner. Dok nisam ubacio cervrtu karticu radilo je par meseci bez reseta. Ubacena je rx 480 8gb nije modovana i stavljena je na cc1300 mc 2050 . Sta moze da pravi problem . Drajveri uredno instalirani u pecovan.

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno