Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

1060 3gb mora na linux, ne moze ni win7 vise
 
Zar uopste ima smisla kopati sa 1060 3G
 
Ako volis da gubis pare ima smisla kopati [emoji23]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
bas ste vickasti
 
Hoces da kazes da je trenutno isplativo?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pocele su i na linuxu da zezaju. Gpu0 iskace zbog dag-a, za sada -eres 0 pomaze
 
au..koji linux tacno? Ja evo krenuo sve rigove da prebacujem na HIVE

EDIT: -eres 0 pomaze i na win7 (jos nedelju dana vrv..)
 
Poslednja izmena:
na linuxu ce ti raditi jos mesec, mozda dva

ja sam presao na HIVE i zaboravio sam da imam rig...

samo sam primetio recimo da dok sam imao Win 10 mogao sam malo jace da teram grafike...
u HIVU moram malo da smanjim, ali nista drasticno
 
Poslednja izmena:
Na Hive-u sam imao problem da ne mogu kartama da spustim napon koliko kogu u win-u.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
I moji su svi na Hive, stavio sam privremeno -eres 0, posto samo gpu0 prijavljuje dag error,pretpostavljam da bi mozda moglo da se ukljuci integrisana kao primarna grafika pa neka linux mazne od nje koliko hoce, ili da se istumbaju rigovi da gpu0 bude 1060 sa 6gb a ostale 3gb...ne znam koliko to linux uzme u startu za grafiku ? Tj. Koliko imamo fore dok sve gpu ne prestanu..
 
pa onda staviti GPU0 na expance a ostale na ETH, javicu da li taj eksperiment radi

EDIT: ne radi, treba probati jos to sa integrusom, to ne mogu daljisnki
 
Poslednja izmena:
odlicna vest, to bi im produzilo vek rada na ETH negde do aprila
 
nema trika da mogu HIVE da podesim. Razliciti mi hesovi, ne mogu napon da ocitam, sa 6 karata nece da udje u hive moze samo sa 5...
 
Meni je proradilo sve iz prve na sva 3 riga.Zotac 1060 3 gb hynix, samsung. Gigabyte 3gb. Svaki sa po 6 kartica. Obrati paznju da u podesavanjima memorije pises duplo u odnosu na msi afterburner.PL je koliko upises toliko wati
 
naravno. PL je koliko i u AB, i frekvencije iz AB (memorija duplo, naznaceno je i core def minus 100). Ali saren mi hashrate, a svima zadata ista vrednost, dok je na w7 bilo sve u hes tacno i imao sam 144mhs na 6 kartica



jel znas sta su ova 3 power limita? 60w 120w i 140w? Neki minimum, optimum i maksimum?

EDIT: nasao sam resenje za mali hashrate, PL je u vatima a ne u procentima
 
Poslednja izmena:
pogresno sam isao za memoriju jer se upisuje samo koliko + ide a ne koliko ukupno. Jer za core speed pise simbol + a za memoriju ne to me zbunilo. Vrednosti na kojima mi radi je: mem +1460, core -100 i PL jos eksperimentisem. U pitanju su 1060 3gb samsung, na win7 sam imao potrosnju sa 6 kartica 430w iz zida i hash 144mhs
 
Napisah ti ja u prethodnom postu " Obrati paznju da u podesavanjima memorije pises duplo u odnosu na msi afterburner.PL je koliko upises toliko wati" . Meni stabilno radi sa PL na 70
 
Poslednja izmena:
Prebacio sam rig u drugi deo kuce. gde. ne moze da dosegne Ethernet kabal. Uzeo sam raspali TP LINK W722N tako nesto i automatski ga je bez drajvera. prihvatio i daje. signal. Radi 5 min sa 3 od 4 crte i onda padne na 1 pa rig stane. i tako u krug. Blize nemam gde.. da ga stavim i nemma mesta za kabal jer je ruter na spratu druge kuce nekih 20m vazduanom linijom. Ima li nacina da se pojaca signal i sta da uradim??

https://imgur.com/a/iy9ljoy

Evo kako trenutno izgleda...
 
Poslednja izmena:
Prebacio sam rig u drugi deo kuce. gde. ne moze da dosegne Ethernet kabal. Uzeo sam raspali TP LINK W722N tako nesto i automatski ga je bez drajvera. prihvatio i daje. signal. Radi 5 min sa 3 od 4 crte i onda padne na 1 pa rig stane. i tako u krug. Blize nemam gde.. da ga stavim i nemma mesta za kabal jer je ruter na spratu druge kuce nekih 20m vazduanom linijom. Ima li nacina da se pojaca signal i sta da uradim??
Često se radi o tome da kartice ometaju wifi signal kada počnu da kopaju, izazovu elektromagnetne smetnje. Jedini način bi bio da wifi antena nije blizu kartica kako bi izbegao em interferencije. Ne znam da li sa postavljanjem recimo alu folije moze na neki nacin da se postigne efekat izolacije...
 
A sto ne bi video neki Range Extender,mislim da je to idealno resenje ili neki ruter koji moze da bude i ripiter(npr neki asusov ruter) i resis problem em pojacas wi fi signal em kacis rig na lan
 
Ne mogu rig na lan kad moram po dvoristu da sirim kabal ako sam te dobro razumeo
 
Ne mogu rig na lan kad moram po dvoristu da sirim kabal ako sam te dobro razumeo [emoji28][emoji28] a ovo drugo sto si pominjao imas neki predlog?
To bi bio wifi kao ruter, u prostoriji gde ti je rig, ali sa ulogom wifi klijenta, dakle on se nakači na wifi i iz njega ide kabl u rig...
 
ja sam davno pokusao da podesim kopanje preko wifi-ja i od toga odustao jer nikako nije islo. Cak sam i svojevremeno sprovodio kabl po dvoristu duzine 15m, sve je bolje nego wifi, pogotovo u kombinaciji sa win10
 
Nazad
Vrh Dno