Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

@felix okacio sam karte na strik :)

mene zanima na kojim podesavanjima u cgmineru drzite 7950 ASUS dc2v top i Vapor-x? Za klokove cu probam sta i kako moze :)
 
Ja nisam pitao za klokove nego za podesavanja u cgmineru znaci intensity, worksize i ostalo... mada uspeo sam da namestim da radi 550 MH/s kombinovano ASUS i Sapphire.
 
"intensity" : "8,10",
"vectors" : "1,1",
"worksize" : "64,64",
"kernel" : "diablo,diablo",
"lookup-gap" : "0,0,0",
"thread-concurrency" : "0,0",
"shaders" : "0,0",

"api-port" : "4028",
"expiry" : "120",
"gpu-dyninterval" : "7",
"gpu-platform" : "0",
"gpu-threads" : "2",
"log" : "5",
"no-pool-disable" : true,
"queue" : "1",
"scan-time" : "60",
"temp-hysteresis" : "3",
"shares" : "0",
"kernel-path" : "/usr/local/bin"
}

Sve drzim na istim podesavanjima, nista ne komplikujem.
 
Hvala puno
 
Kakva je ova karta za btc i ltc?
Je li dovoljno CHIEFTEC BPS-950C 950W Full Nitro 85+ napajanje za 4 x 6950?
Ili mozda 2 x ovo?
 
raw, mislim da je na predhodnoj strani dovoljno puta ponovljeno da se ne ide na taj TF3 ;)
 
Mislim da ce neki ipak ici na taj TF3 ;)
 
pih, a ja citao od pocetka, smorio se vidim niko ne spominje taj msi, i roknuo pitanje.... da sam krenuo da citam s kraja :-D
hvala
 
Dobro si skontao :d
Imao sam ga tako da savrseno znam sta pricam i sta ce da se desi kad ga uzmes ali to je tvoj problem posto neces da slusas :)
Imao sam v2 model, otkljucan, 90% asic i dzaba joj sve kad je hladjenje blago receno ocajno. Kolega sa foruma se ponudio da se menjamo jer je on stavljao pod vodu. Za to je savrsena. Za vazduh... Izbegavajte je. Bila je ok zimus ali nebih cekao 40 stepeni s njom ni u ludilu. Za te pare i Giga i Dual-x su bolji izbor, a Vapor je jede i pljucka srafice. Asus je klasa za sebe.
Ako si stvarno spreman da saslusas ja cu da ti kazem kako ce da se pokaze. Ako si se cvrsto resio da je uzmes onda necu da gubim vreme, knock yourself out.
 
Ja sam imao cetri 7950 MSI TFIII v2, veoma sam bio zadovaljan njima, ali izgleda da vise V2 modela nema da se nadje.
 
Bio si zadovoljan kad je bila zima i bile su u zasebnoj prostoriji. Kad ti udje u sobu i kad dodju vrucine onda samo mozes da trcis po antifone u apoteku :)
Ona je meni zimus radila na 50% i u svakom trenutku je bila 6-7 stepeni toplija od drugih karti iako je radila na najmanjem kloku i naponu, iako je imala dodatni vent uperen u nju i bila uvek na najboljem mesto. Da ne pricam sto je najbucnija.
Kada probas nekoliko razlicitih karti onda ti bude jasno sve. Da ima bolje hladjenje kao sto nema bila bi sjajna karta.
 
Prva ide na kredit, a za drugu mogu kako mi se cefne. Koji shop bi ste mi preporucili? U smislu da nece da se zatvori za 2 meseca pa ja da obrisem d*** sa garancijom.
 
U junu prosle godine sam ih kupio, istog danu su pocele da kopaju. :D
U kucistu, sa jednom 12cm Sunon sa strane, nikad nisu presle 70c, kopale su do sredine decembra.
 
Na koliko obrtaja su ti radile? Jedna od te 4 je prozujala. Nije ni meni nikad presla 70 ali je imala dodatni vent i vrtela se na 50% zimus. Leto nisam hteo da cekam s njom. Hebes to da mi radi na 80-90% da bi odrzavala temp i da mi zakucaju ventilatori pa cekam 45 dana drugu. Veliki je to gubitak.

Zimi je svaka karta dobra ali leti ne moze svaka da trpi maltretiranje.
 
Sasadjak, koliko para otprilike izadje ceo taj komplet skidanja ventova?!

Inace, zahvaljujuci Dimketu, od sinoc i ja u rudniku konacno!!
 
u odlican je "genstele v2.0.", samo napred ja sledeci :)
 
Sasadjak, koliko para otprilike izadje ceo taj komplet skidanja ventova?!
Javi se useru: gaca ovde na forumu, on mi je montirao a posto on nije stavljao cenu necu ni ja.

Ovde sam slikao iste te karte pre vodenog: http://forum.benchmark.rs/showthrea...PU-CPU-itd-)&p=3282990&viewfull=1#post3282990
Na vazduhu su pravile 630Kh/s, ventovi su bili na 90% a temperature nocu kad sam slikao od 73-81 i trosile su 1213w

Nocas smo ih pustili u rad, nisam imao vremena da ih gazim jer ne znam na koje klokove i memoriju treba da se stave a i jedna karta me zeza pa sam ih ostavio na 1044/1500 prave 730Kh/s, trose 1225w a tempertura ide oko 40-45c na malom protoku vode.
Pogledajte prilog 114611
 
@sasadjak ako ti nije problem da mi prosledis podesavanja za LTC od tvojih kartica na PM ili ovde . Unapred zahvalan ;)
 
Sta uzeti od ovih karica?

VGA SAPPHIRE ATI HD7850 1GB DDR5 DVI/HDMI/DP LITE 11200-16-20G 200e
VTX HD7850 2GB DDR5 X-EDITION (GPU 1GHz) 195e
ASUS HD7850-DC-1GD5 200e
ASUS HD7850-DC2-2GD5-V2 225e nisam siguran isplati li se dodati 25e za ovu kartu.

Za sapphire nisam bas cuo rijeci hvale. Ne znam kakva je ova VTX sa hladjenjem ali mi se svidja sto je vec klokovana.
 
Ja bi izbegavao sve sto izlazi iz fabrike Powercolor/VTX/Club3D jer je smece... ili ASUS ili Sapphire...
 
Imam VTX 5770 karticu i mogu reci da sam zadovoljan kako radi. Na 196 Mh/s drzi temp od 67-70C sa 950/600 klokovima. Imam jedan vent koji duva u nju. Mada kad temperature skoce na ljeto trebace da se obezbijedi bolje hladjenje.
 
Nazad
Vrh Dno