Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Jos samo jednu stvar nisam razumeo; da li je za bitcoin pool bitno koliko gb rama imam, koliko je slotova popunjeno itd?! Sta uzeti kao minimum da nemam problema?!
 
Za bicoin ti nije bitna memorija a za LTC npr ako imas 7950 karticu treba ti 1.5 gb po komadu plus sistem koliko trosi npr 2gb
 
Verovatno zato sto ti bacaju manje khash-a nego sto bi trebalo npr na 1100MHz po karti da imas 700Khash-a ;)
 
Ja imam 700 khs po karti sa 2 gb rama. 2.8 average sa sve 4
Masina se ne gasi danima
 
Jedno pitanje od noob-a u rudarenju.

Trenutno imam malog rudara G1610 i MSI 7850 OC 1GB na B75 ploči + stići će mi još kartica kasnije.

E sad jel ima neke razlike u brzini ako se za dislay koristi integrisana kartica u CPU, a 7850 samo za rudarenje, tj. da podesim integrušu kao primary display adapter, a ATI kartice da samo kopaju?
 
Nisu ljudi uspeli to da izvedu,sa amd integrusom da ali sa intel nazalost ne
 
Hmm, kod mene sam probao Guiminer i radi.

Jedino je problem što mi MSI Afterburner ne detektuje AMD karticu, nemam OC i nemam očitavanje temperatura.

Inače identičan je rezultat kad su mi primary adapter Intelova integruša i kad je primarni 7850, jedino ako nešto pokrećem drugo osim kopanja kad je primarni Intel nema kolebanja brzine, a kad je primarni 7850 brzina skakuće, što je i bilo za očekivati.

Kad je u idle nema promene, tako da sam disableovao integrušu za sada.
 
Jel negde grešim? 281 Mh/s mi deluje malo za jednu MSI 7850 na donjim klokovima. Da menjam GUIminer za nešto drugo? Koje je miner rešenje za Win bolje od gui miner-a?

Pitanje 2: Iz čega terate MSI 7850 OC preko 1050MHz? MSI Afterburner ne da preko, temperatura posle 2h je 60C, mislim da bi to moglo još :)

Pitanje 3: Na 362 accepted imam 2 invalid. Jel to ok?
 
Poslednja izmena:
Teraj to na 1200 i spusti memoriju maximalno. Moze ta grafika jos dosta da izvuce.
Ukljuci unofficial overclocking u config i moci ces.
 
1. Skini drajver 13.2.
2. Ne znam. (zna La.Prestige ima istu takvu :d) *probaj 1040/1250
3. Odlicno.
 
@mighty78

Ukucaj sledecu komandu u polje "extra flags": -v -w128 -f10
A memoriju slobodno spusti na minimum, ona ti nije bitna u bitcoin mining-u. Pritom ces malo spustiti temp.
 
1. C/program files/ MSI Afterburner/ msiafrerburner.cfg
Otvori u notepad-u i nadji predzadnji pasus i upisi ovo tamo gde fali:
UnofficialOverclockingEULA = I <---(Ovo je veliko slovo i)
UnofficialOverclockingMode = 2
Udri save i restartuj AB.


2. Nemoj 1040/1250 jer kopas BTC. Teraj gpu slobodno a memoriju smanji na minimum.
 
Kod men nema to "UnofficialOverclockingEULA = I <---(Ovo je veliko slovo i)"
Situacija je ovakva kod mene i sve radi ok na 2.3.1 verziji AB-a
[ATIADLHAL]
UnofficialOverclockingEULA =
UnofficialOverclockingMode = 2
AccessibilityCheckingPeriod = 0
UnifiedMemoryUsageMonitoring = 1
 
Nisam vidio da kopa btc, ako vec kopas na 50btc, onda skini njihov miner, po meni je bolji od GUIminera...
 
Meni radi kombinacija intel grafike i radeon, naime u pitanju je H61 čipset, primarni ekran je na ploči, sekundarni na 7950, stavio bih i sekundarni na ploču ali me mrzi da pravim dummy plug. Dakle jeste moguće, samo je potrebno uključiti tu mogućnost u BIOS-u, zavisno od proizvođača, nešto tipa "Render on multiple monitors" i kod mene je izabrano da BIOS pokreće prvo integrušu, dakle sve do učitavanja Win-a nema signala na drugom monitoru, nema POST-a, ništa. Kad se upali Win sve radi kao podmazano.
 
@IglIg
A sta koristis za kopanje, da li cgminer pravi problema?

Ja cu verovatno ici na takve kombinacije jer desktop gusi kad se kopa
 
Evo poslušah većinu saveta, sem da zamenim Catalyst 13.4 za 13.2, nije mi miner blizu, pa ne bih to da radim udaljeno, probaću sutra.

Sada se stabilizovalo na 313 Mh/s, temperatura je 59C, klokovi 1075/800, probao 1100 i preko, ali nije bez dodavanja napona nije stabilno i puca drajver i stane GUIminer posle 10-15 minuta rada.

Fan namešten na fiksnih 60% tj. ~2300 rpm.

Ostaviću do sutra tako pa ću sutra videti jel može još nešto da se iscedi.

Nego dok ne stigne još kartica, jel ima smisla ovde ubaciti i jednu 6670 koju imam viška? Koliko sam video daje oko 70Mh/s, a smešan je potrošač?
 
Poslednja izmena:
Jesi obirsao username i pass ili ih nemas uposte?
 
Poslednja izmena:
cgminer i reaper nece da rade ali zato rade GUI mineri (sha i scrypt), kao i 50miner, dakle svi koji koriste poclbm. Već sam napisao u nekoj drugoj temi da komp koristim najnormalnije kada kopam sha256, bukvalno nema razlike kada isključim minera, dok se na scrypt oseti na milisekund prilikom skrola dokumenta sa velikim slikama, nekih sajtova i ponekad u win7 aeru. Intensity je podešen na 19-20.
 
cgminer moze da kopa scrypt sa poclbm-om a sha sa diablom jel si tako probavao?
scrypt je problem ja koristim intensity 13 sa 2 gpu tread-a gde dobijam blizu 90% od maximuma ali komp radi ok, mada bi bilo mnogo lepse da terma maximim sa 1 gpu tread-om i I 19 sa aktivnom integrusom kad predjem na haswell
 
Neće ni diablo. Jednostavno koliko sam provalio cgmineru pravi problem Intelov openCL, tačno izaberem karticu da ne bi radila i HD2500 (All) i on opet puca. Radi ako nije uključena integrisana. Hvala ti za savet jer dok sam ponovo isprobavao sve ovo provalio sam da radi i phoenix i to za 10MHs više od poclbm-a (565MHs). :)
Slažem se ja da lepo radi na ispod 15 ali ja ne vidim svrhu jer mi bolje radi SHA256 na full opterecenju a po kursu ovih dana dođe mu na isto, ako ne okrenemo na neku težu filosofiju i predskazivanje budužnosti. :D
Haswell je vidim mnogo lepa stvar ali sve više kapiram da bi neki AMD APU mnogo lepše legao u celu ovu priču oko rudarenja na glavnom kompu.
Evo ih slike iz BIOS-a za sve one kojima neće da proradi i integruša.



BTW. javite ako nekome zatreba kako da spusti voltažu Gigabyte 7950 rev2 sa 1.25 (1.09 F43) na 1,038v. ;)
 
BTW. javite ako nekome zatreba kako da spusti voltažu Gigabyte 7950 rev2 sa 1.25 (1.09 F43) na 1,038v. ;)

Jel imaš neki nov bios? :)

Jel se dobija nešto značajno oko temperatura? Ja sam zadovoljan sa F43 biosom ali ako temperatura ide značajno dole 4-5 stepeni onda možda vredi probati i to tvoje rešenje.
 
Postoje samo dve varijante: Ili ce sniziti temp ili ce rasteretiti ventilator ali razlika sigurno postoji. Ne znam samo koliki je clock moguc na tom naponu ali iz iskustva smem da kazem da ce takva biti odlicno ohladjena.
 
@IGIIG

pisi uputstvo, 4-5 atepeni nije malo za vruce dane koji nam slijede :).
 
Nazad
Vrh Dno