Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ma milina. Trenutno mi manjka kesha. Inace se ne bih suzdrzao ni pola sekunde u razmisljanju da li cu da ulozim.
 
U ASIC da, ni ja se ne bih suzdrzao da ima da se kupi sad odmah :) (malo se zezam). Ko veruje da ce cena bar do kraja godine ili pocetka sledece skociti na duplo od ove trenutno ima smisla da ulozi (ako placa struju).
 
Pa ako se vratis godinu u nazad tada je diff bio 1,733,208 a coin $5.05
Sada je diff 15,605,633 a cena 120$
Diff je od prosle godine skocio 9 puta a cena 23 puta :)
Jos uvek se duplo vise isplati minovati sada nego prosle godine. A i tada je ASIC disao za vrat.
Samo sto je i nagrada pala sa 50 na 25 koina...tako da mozemo reci da je tezina kopanja porasla 18x, a cena 23...jedino je shit sto je trend poslednjih mesec dana pad cene a rast diff-a.
 
Gore je neko spominjao struju, da li zna neko tacnu cenu industrijske struje kod nas?
Trazim na netu i ne nadjem nista osim ove zelene, plave i crvene tarife za domacinstva. :(


Znam ja cenu za privredu, jer imam nesto malo i na tom brojilu, cena struje je ista kao i za domacinstva, s tim da ENMA nocne tarife, sve je po onoj skupljoj, a isto ima plava, zelen,a vrcena.
Ako te to interesovalo.
 
Iz nekog razloga bolje rezultate pravim na 7950 dualx u odnosu na vaporx.. citam po nekim forumima kako se ceka neka nova revizija biosa pa ce se i ti ispeglati.. da li jos neko ima skicna zapazanja? I kakve rezultate dobijate iz vesele vaporx? :D
 
@risim Za vaporku ne znam. Ali znam da cu verovatno za nedelju dana da pljusnem jednu dual-x, sto dodatno opravdava moj izbor.
 
Jel ima neko u rudniku kartu, a da je stigla sa -Mini Display Port to SL-DVI Active dongle- ? koliko vidim uz 7990 ide uvek, pa ako neko misli da mu ne treba nek se javi za neki dogovor :).
 
risim je napisao(la):
Iz nekog razloga bolje rezultate pravim na 7950 dualx u odnosu na vaporx.. citam po nekim forumima kako se ceka neka nova revizija biosa pa ce se i ti ispeglati.. da li jos neko ima skicna zapazanja? I kakve rezultate dobijate iz vesele vaporx? :D

Kakvi te rezultati zanimaju?
 
Za btc na 550Mh/s@1050Mhz, za ltc 550kh/s@1000Mhz. Preko toga buka/temperature/potrošnja/amortizacija nisu vredni silovanja.
 
Eh, tu ti ne mogu pomoci jer svoje karte ne drzim na tako visokim klokovima. 1050/625 550MHash-a i 1020/1250 za 590KHash-a.
Ne znam kakve karte imas ali nema razloga da ne ide preko 1100. Ti ih bar na vodi drzis.

Edit: Pretece me Paradigma. Na vazduhu je ovo sweet spot, sve preko toga je stvarno maltretiranje ni za sta.
 
Poslednja izmena:
Trenutno mi je potrebno napajanje da gura jednu 7950 vapor x znaci samo kartu bez racunara najpovolnjije napajanjce znaci a da moze malo da se klokne greota da stoji na default :) ?
 
Navataj neki Seasonic ili Tagan polovan ako nadjes od 400-500W. Od novih nema nista pametno.
 
A thermaltake smart sps530w?
 
Poslednja izmena:
Nikako da pronađem postove...ima li neko ko je uspeo da pokrene integrisanu grafiku za desktop a da pri tom koristi drugu za kopanje???
 
Nikako da pronađem postove...ima li neko ko je uspeo da pokrene integrisanu grafiku za desktop a da pri tom koristi drugu za kopanje???

IglIg (to mu je nick :)) je uspeo to da uradi sa intelom, AMD integrsana grafika se lakše koristi ali sve zavisi od MB-a. Imaš detaljna objašnjenja samo moraš da ih potražiš. Idi unazad u ovoj temi bi to trebalo da je pisano.
 
Poslednja izmena:
IglIg (to mu je nick :)) je uspeo to da uradi sa intelom, AMD integrsana grafika se lakše koristi ali sve zavisi od MB-a. Imaš detaljna objašnjenja samo moraš da ih potražiš. Idi unazad u ovoj temi bi to trebalo da je pisano.

Sad sam našao ali on je odradio sa Intelom a ja imam AMD..pa još pride nisam nešto vičan za sad tim podešavanjima.Na ploči mi je HD4290 (M4A89GTD PRO/USB3).
 
Super bas sam se razmisljao za Thermaltake SPS530M nisam znao kakvo je a ima dovoljno konektora jesu kablovi dovoljno dugacki mislim na pci-e ?
 
Negdje sam vidio kostur za rig sa dimenzijama napravljen od aluminijumskih L profila ali ne mogu da nadjem sliku. Ako neko zna link neka postavi.
Hvala.
 
Super bas sam se razmisljao za Thermaltake SPS530M nisam znao kakvo je a ima dovoljno konektora jesu kablovi dovoljno dugacki mislim na pci-e ?

U 90% slucajeva, pci-e kablovi su dugacki pola metara. na nekim napajanjima znaju da budu malo duzi, za 10-ak centimetara.
 
Nazad
Vrh Dno