Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Pozdrav ljudi.
Da li neko ima iskustva sa
Prittec UM-1600 1600W , 80 PLUS Gold?
Uzeo bih ga za 6x Rx580 sapphire nitro +, cena oko 20k. :trust:
 
20k? 1600W? A koliko para su tih šest RX580?

Ljudi, ne zamlaćujte se tim krš napajanjima, kakav Prittec, Raidmax i ostala g****, da li ste kršteni?
 
+1 za KOLOS taj Prittec,Raidmax sve je to zesci krs.

Juri Evga,Seasonic,Super flower sa njima nema greske...

Imas 1300w Evga gold kod ``komsija``,zavrsava posao 6 komada i procesor dual core i sve ostalo ne moze da povuce vise od 1000w imas i prostor od 300w gde mozes da ubacis jos jednu kartu ako nekad pozelis...Imas i puno 1200w napajanja isto preko komsija.

Tih 1200w,1300w je dovoljno i za Eth recimo,i za Xvg recimo a i vise nego dovoljno za Monero jer tu trose karte najmanje struje.

Najbolje napajanje od 1200w po meni je Evga platinium sa 10 godina garancije.
 
Poslednja izmena:
Nijedan pricam ti za ``komsije`` preko kp narucis napajanje i miran si 10 godina. ako i taj lik sa kp ne radi recimo za 10 god. opet se isplati jer ovde kod nas niko ne daje vise od 3 god. na napajanja. a cene su jos i vece i nema izbora kao preko...

Ovde kod nas samo se nudi najvise Raidmax,Prittec,Lc power takoreci nema nikakav izbor kvalitetnih i jakih napajanja sa dobrom garancijom i cenom...Ispravka ima samo jedno od 1200w sa 5 god. garancije od Cooler Mastera i to je sve od kvalitetnijih napajanja od 1200w...Naravno to napajanje je precenjeno kod nas,i opet to je duplo manje garancije.
 
Poslednja izmena:
10 godina ne daje niko ni od madjara, a pod znakom pitanja je i garancija koju daju od 2-3 godine, tj zavisi od njihove volje i niza drugih faktora. Ja sam kupio EVG i covek je posle par meseci blokiran na KP ( imao je 600+ pozitivnih ) Sada mogu da se slikam s tom njegovom garancijom.

Taj LC 1200 koji moze da se uzme kod nas uopste ne zaostaje za EVG i miran si 5 godina. ( Garancija proizvodjaca je isto 10 godina )
 
Poslednja izmena:
Ja sam dobio 5 god. garancije preko Madjara na napajanje Super flower od 2000w...

Pa zao mi je sto si prosao tako ali ne kupuje se od svakog Madjara samo od proverenih.

Lc power od 1200w nije los ali ne moze se porediti sa Evga za Lc power sam citao ovde na forumu da su ljudi sa tim napajanjem imali problema za Evga nikad nisam procitao da se iko zalio..
 
Pa kad tad ce svi oni prestati “raditi”, na ovaj ili onaj nacin.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko ja kapiram reklamacija se resava preko serijskog broja,i sami mozemo da resimo garanciju ako bas za tim bude potrebe nije Madjarska u Africi...Svakako su napajanja precenjena kod nas i da sami ostvarujete garanciju pa se manje vise isplati malo se proseta vidi se druga drzava :p.
 
Ako 600 pozitivnih i bez negativnih nije proveren prodavac onda ne znam sta je. I onaj sa 1000+ sutra moze isto tako da nestane, a sta ce biti za 5 ili 10 godina, to samo Vucic zna.

Po svim testovima koje sam video LC1200 moze da se poredi i sa EVGA / Superflower, nije bolje od njih ali nema smisla stavljati ga u kategoriju sa Raidmaxom. To zapravo i nije LC power prizvodnja, njihov je samo brend.

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story6&reid=412
 
Svako moze sutra da nestane sa kp tacno to je rizik,ali meni je drazi taj rizik nego da se jurim sa lopurdama za ostvarivanje garancije kod nas,realno kod nas iako imas fiskalni racun mogu da ti odbiju garanciju kad hoce...Ljudi ovde generalno misle ako kupuju u domacim radnjama da nece imati nikakvih problema sa garancijom a istina je da je 50-50 da ce imati probleme.

Lc 1200w je srednja klasa,i ovde se nekoliko ljudi zalilo na njega sto se neko ne zali na Evga?Za rudarenje se ne uzima srednja ili niza klasa za napajanje koje treba da radi 5 god. koliko treba da mu traje garancija...

Te testove sam citao vec par puta nisu oni toliko bitni najbitnije je kako se pokazalo napajanje kod krajnjih korisnika a na Lc power se ljudi zale tako da to napajanje nije nista specijalno...Cooler Master takodje ima neke probleme i ovde su se zalili i za njega na forumu tako da je i njemu pao ugled bez obzira na testove gde ga hvale mislim na Cooler master od 1200w kod nas sto ima da se nabavi.
 
Buraz jesi pročitao ti uopšte test za OEM model tog LC1200, iliti napajanje preko koga se lepi LC nalepnica? Ja ih imam nekoliko, osim što je jedno nekim slučajem nešto bagovito prilikom prvog paljenja nikakvih problema nemam, rade godinu + dana već 24\7 bez i jednog ispadanja.
Ne planiram ništa drugo da uzimam u skorije vreme samo LC1200 za svaki rig. Ima da se nađe kod nas sa 5 godina garancije u firmi na E, iliti na W, ako neko voli da kupi za 1000-2000 više u tamo na W. Trenutno samo nema, pa se ne zalećite na neke druge firme koje daju 2 godine. Mađari trenutno na to napajanje daju GODINU DANA garancije, a isto tako su oborili i na neke druge modele na godinu dana jer su ljudi verovatno kačili ko zna šta... ne čudi me ni da je neko probao da nakači električni šporet... i verovatno im dosadilo da rešavaju RMA svakakvim *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ima.
 
Najbolje napajanje od 1200w po meni je Evga platinium sa 10 godina garancije.

Najbolje napajanje od 1200w je HP DPS-1200ab.

Taj LC 1200 koji moze da se uzme kod nas uopste ne zaostaje za EVG i miran si 5 godina. ( Garancija proizvodjaca je isto 10 godina )

Napajanje mozda i ne zaostaje ali su mu kablovi prilicno losi. Na RX kartama i ne mogu da posustanu jer tu rigovi trose uglavnom ispod 1kw ali ljudi koji su ih terali na R9 kartama su imali problema. Ja sam menjao kablove na par komada.
Kad pogledas sa te strane i Raidmax ne posustaje ali mu se spale kablovi i konektori.

@A_Lex
Nisu kacili sporete nego rigove a ta napajanja se silom prilika koriste za rigove iako su projektovana za klasicnu upotrebu u racunaru.
Iz istog razloga su i osmislili "mining edition" kartice, da bi smanjili garanciju na vec postojece kartice.
 
Pa to napajanje nema nigde da se nabavi ja kazem da je najbolje to Evga sa 10 god. od Madjara a ne na celom svetu.

Da kablovi su jako losi na Lc power-u,Raidmaxu ne kostaju oni dzabe 10 hiljada manje od Evga,Super flower...

A_Lex pusti testove evo i Iphone se uzdize u nebesa dodjem ja pre neki dan u radnju da uzmem novu bateriju za svoj fon dolazi decko ne radi mu touch a nov iphone tako da sve je danas marketing i za nesto sto je kvalitetno se moze reci samo na osnovu komentara krajnjih korisnika danas se i Mercedes kvari iako je Mercedes.

Nemaju svi probleme sa Lc power ali ja sam citao da su nekoliko ljudi ovde imali kao i da su imali probleme na stranim forumima a to je nedopustivo za tu cenu i za napajanje koje je ``Platinium``.
 
Dzaba pricati ljudima kako vam ne dosadi svi pametni stede 100 evra na 2500 e vrednom hardveru i jos druge nagovaraju da ucine isto a napajanje radi 24.7 optereceno 80 posto smejurija.
 
Pa to napajanje nema nigde da se nabavi ja kazem da je najbolje to Evga sa 10 god. od Madjara a ne na celom svetu.

Inace sam mislio na 1200fb, greskom sam ukucao ab.
Jeste da su oni Islandjani pokupovali ogromne kolicine ali nesto je i ostalo.
Naravno da ima da se nabavi, cak i kod nas... ;)
 
Poslednja izmena:
Ok ja ga stvarno nisam nigde video kod nas u prodaji niti u Hu...

A jeste najbolje to se slazem :)...
 
Da li neko zna gde bi mogao nabaviti ovakav 8 pin na 6+2 pin kabel???
972057fc2f28180682478cdcfa6d31bd.jpg


Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Hvala.
Poslo sam mu poruku.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
ne znam jel neko ima ideju sta je problem - posle velikog updejta win10(iako je ugaseno da radi update u servisima), na dva riga oba imaju isti problem : samo na prvoj kartici se moze menjati voltaza a na ostalim ne . jedan komp ima afterburner 4.4.2 a drugi ima trixx i u oba slucaja je isti problem :smash:
 
ne znam jel neko ima ideju sta je problem - posle velikog updejta win10(iako je ugaseno da radi update u servisima), na dva riga oba imaju isti problem : samo na prvoj kartici se moze menjati voltaza a na ostalim ne . jedan komp ima afterburner 4.4.2 a drugi ima trixx i u oba slucaja je isti problem :smash:

Imao sam isti problem nije mi pomogo ni DDU.Vratio sam Windows preko Recovery i ponovo pogasio update.
 
Proverena varijanta za stopiranje Win update-a u 2 koraka:
1. Otkačiš hdd
2. Butuješ SMOS sa usb-a

Više informacija na smos-linux.org
 
Imao sam isti problem nije mi pomogo ni DDU.Vratio sam Windows preko Recovery i ponovo pogasio update.

da nista ne pomaze. ni ddu, novi drajveri, reisntal AB i trix nista... pamti samo voltazu za prvu karticu a za ostale ne zapamti nego uvek vrati na 0... recovery nemam..pa kako vidim jedina opcija reinstal windows i gasenje updejta


a uzeo sam i ovaj smos da prebacim na usb...nisam famijilaran ni malo sa linuxom al ajd da probam i to (probacu nevezano od ovog problema)
 
novi rs4 update v1803 gasi kartice kada se ne koriste, u tome je problem. resenje jos nisam nasao sem da se vrati na stari rs3 v1709


@forum1nik

iskljucio sam update u gpedit i nemam problema sa tim vec isprobam novi update da vidim kako radi.
 
Poslednja izmena:
Pretvorite eth i WiFi konekcije u 3g/4g i zaboravite na update
 
to je reseno. reinstal win10 i detaljno pogasen update. e sad imam pitanje da li neko ima vege56 nitro/pulse? i koliko mu daju na moneru?
 
Nazad
Vrh Dno