Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

uzmi produzni usb kabal od 1m i samo odalji usb dongle od riga...
ovo vazi pod uslovom da je dobar signal
sto je pomenuo neko vec, nece da radi wifi kad je uboden direktno u plocu jer ometa mu se signal
 
Ajde viidecu autra u Win winu pise M/Z USB 2m duzine 400din pa jedan kraj ubodem u plocu i primaknem prozoru a drugi ubodem TP link... sad evo ne radi. Oblozio sam sa folijom antenu i opet nista... a radio normalno od kad sam napisao zadnju poruku so pre 30 minuta
 
Kako god okreneš d*pe ti pozadi :) Teško će to da radi preko wifija a da bude kako treba... :trust:
 
Uzmi Asus USB-N14, provjereno radi bez problema.
Taj Tp-link su gotovo nikakve sanse da namjestis da radi.
Ja sam pokusao i sa produznim 2m i 3m i opet to nije bilo kako treba.
Ps. Takodje, i D-link Dwa-121 provjereno radi, ali ne na velikoj daljini i uz max 1 zid (kao prepreka do rutera), posto je Pico model u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drugar je počeo da kopa jednom 2080TI Zotac (dva ventilatora), sve radi, ali ne može da joj snizi napon u Msi AB. Da li je to moguće uraditi i kako? Sada se greje na oko 73c.
 
Drugar je počeo da kopa jednom 2080TI Zotac (dva ventilatora), sve radi, ali ne može da joj snizi napon u Msi AB. Da li je to moguće uraditi i kako? Sada se greje na oko 73c.
Treba da spusti power limit, ne moze direktno napon.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Hvala ali onda se i hash smanjuje, proporcionalno smanjenju power limita.
 
Pa i jeste logično :) i znam da power limit za to sluzi, zato i pitam za napon, hocu da hash ostane isti, a da se snizi potrošnja i grejanje. Kod atija sve lepo funkcionise, a ovde daš 1000 i kusur evra za graficku kojoj je napon zaključan.
 
Imas ukupno 3 otkljucane karte sto se RTX a tice, GALAX HOF, MSI lightening, EVGA kingpin, ASUS MATRIX, s tim sto matrix a jos nema u prodaji. Manje vise je tako bilo i sa 1080
 
Poslednja izmena:
Ništa, preneću mu sve ovo. Da li je ok da kopa grin sa zaključanim naponom? Da li je temp oko 73c okej? Neće biti nekih problema?
 
I to pojedine karte uz specijalne tool-ove koji se ne sheruju masi, već u uzim krugovima ko se bavi ekstremnim OC-om. Nema vise kod nVidie diranja napona, vec nekoliko serija unazad.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Hvala :) da li je moguća modifikacija biosa?
 
Naravno da ne... NVIDIA je to...
 
Ništa, preneću mu sve ovo. Da li je ok da kopa grin sa zaključanim naponom? Da li je temp oko 73c okej? Neće biti nekih problema?
Šta će biti leti ako su mu tem tolke sad kad je zima...

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Do sad sam poslao 3 1060 karte na reklamaciju, da li preveliki oc može da bude uzrok kvarova i kako da znam da li sam preterao? :)

Послато са D2303 уз помоћ Тапатока
 
Koliko su išle temp? Koje su kartice u pitanju?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Do sad sam poslao 3 1060 karte na reklamaciju, da li preveliki oc može da bude uzrok kvarova i kako da znam da li sam preterao? :)

Послато са D2303 уз помоћ Тапатока

Ja sam od 2013-te poceo da kopam, preko 80-kartica koristio za mining, samo mi je jedna crkla i to posle isteka garancije, neke moje 5850-ice i dan danas po komsiluku koriste za igranje a kod mene su kopale BTC i LTC... :)
Ja sam uvek bio za under kloking, nikad po svaku cenu do zadnjeg Kh ili Mh , vec nekako optimum da HW traje i ne trpi....
 
nema to veze, starije kartice su bile tenkovi, danasnje...
 
Odem kod drugara u servis i zateknem jedno 15 kartica na gomili sve sapphire nitro+ ne zna dal si rx 470 ili rx 480 mozda i 500 sreija nije ni bitno jer sve nitro+ kartice su ubedljivo najbolje na trzistu. Kaze na svima tipski odlazi nesto na naponskoj ali da bi dosao na kraju do zakljucka da decko koji ih je doneo drzao ih na vrv stock naponu jer on odrzava nekom 1500 kartica a taj neko ima besplatnu struju za tih 1500 kom pa kao sta ima da spusta napon na karticama kada je struja dzabe ima tih prica gomila. Ja koliko znam svi koji drze kartice undervoltovane i redovno ciscene niko nema veliki procenat crkvanja tj tipa 2 3kartice mahom budu DOA na 1000 kupljenih.
 
Kopam eth, temperature ne idu preko 70.
Na reklamaciju su išle ASUS Expedition OC.
Inače imam neku Palit sa jednim kulerom koja se najviše greje, još uvek radi bez problema.
 
Poslednja izmena:
nema to veze, starije kartice su bile tenkovi, danasnje...

Ovo je istina, kvalitet danasnji kartica ne moze se porediti sa starim karticama, danas od recimo 10 proizvodjaca RX 570 ili 580 imas jednu ili dvije da valjaju ostalo sve crkaje, dok su HD 7950/70 kopale scrypt i sve ostalo sto je doslo nakon toga i nista im, imam osjecaj da bi se dansnje AMD i Nv karte rastopile na scryptu.
 
5870 matrix kartica koje su kopale BTC pa LTC i posle na tecnom azotu bile i jos su zive :D
 
5000 serija for life. :)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja ostavio jednu 7950 za mene, i dalje przim WOT na njoj...
 
Pozdrav ljudi,

Dao mi burazer svoju grafičku, MSI R9 390X Gaming 8G model, na kojoj su dva pera na jednom ventu polomljena (on ih sredio dok je čistio). Pošto ste vi rudari suočeni sa menjanjem ventova, ima li neko da zna gde da ih nabavim po normalnoj ceni kao što su one na Aliexpress-u? Ne poručuje mi se odande jer ide njihova nova godina, pa je šou dočekati paket odande u ovo vreme...
I zna li neko tačan model, dimenzije venta koji mi treba? Ako je slučajno menjao isti...

Fala unapred
 
Meni je jedno peraje polomljeno za r9 380 al grafa normalno hladi, e sad dokle ce toliko raditi videcemo :)

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno