Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Super, onda je odluka doneta. Hvala na Info
 
Sta je rigova na prodaju, nisam pratio oglase kad sam video, sta je ljudi koji su mislili da ce se lako obogatiti, ostao sam bez texta. To je pravi stampedo, sta ce tek biti za mesec dana.
 
Mogu da ti kazem da ih je sve manje...
 
Pa ne znam nisam pratio, pa mi ovo izgleda mnogo, a ima i mnogo kupaca ,e sad dal ce da kopaju il ce da preprodaju bemga. Koje su realne cene za 570,580, vega , normalno sa 8G
 
ja sam skoro kupovao RX 470 Sapphire nitro + 8Gb u rasponu 6000- 9000din.
Takodje sam kupio 16X ASUS mining RX470 4gb po 45e...
 
Poslednja izmena:
Kopa li ko eth sa 1080 da postavi pdesavanja...
 
Eto i ja da uznem kao nesto povoljno i kupim 4 Safirke 570/8 pulse i ni jedna ne radi, decaci se igrali sa biosima i sad ih drajveri nevide, one daju sliku kad ukljuce ali drajveri prijavljuju da imaju problem i ne vide ih. Dal da se igram i da vratim biose il da vratim ovom naucniku. Ma jbm prvi put da kupim neku polovnu i KK. Moze li neka pomoc
 
Poslednja izmena:
Eto i ja da uznem kao nesto povoljno i kupim 4 Safirke 570/8 pulse i ni jedna ne radi, decaci se igrali sa biosima i sad ih drajveri nevide, one daju sliku kad ukljuce ali drajveri prijavljuju da imaju problem i ne vide ih. Dal da se igram i da vratim biose il da vratim ovom naucniku. Ma jbm prvi put da kupim neku polovnu i KK. Moze li neka pomoc
atikmdag patcher

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Trebalo bi da mogu da instaliraju drajvere iako je promenjen bios..osim ako nisu kinezi...Nije veliki posao flesovati bios par minuta...Da li 570ce imaju dual bios kao 580ice?Nije trebao tako da ti prodaje karte,bezobrazluk,nego sve da vrati fabrički..jedino ako se niste dogovorili da tako ostanu zbog majninga..Sačekaj nekog ko je iz te branše,ja barem nisam...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
@gaca

moras da pecujes drajver, skini najnoviji atimdag patcher i nakon instalacije drajvera odmah uradis patch, restartujes rig i onda upotrebis drugu aplikaciju AMD to compute mode switcher, ponovo restart... happy mining....
 
Hvala momcii, ja sam mnogo dugo u ovome i samo sam par puta fleshovao i bilo je polovicnog uspeha jer normalno nisu kinezi blesavi, i tako da bezim od toga jer uvek moze da podje po zlu. Ove karte nemaju dual bios tako da je to vec rizik u startu. @Djolekg nije tu stvar u majningu tj promenio je strapove nego kad je fleshovao nije vrv dobro uradio verifikaciju. E sad on se kune da je rudario sa njima kako bem ga jedino je moglo mozda da mu radi pod nekim linuxom, pod winom sigurno nije. Postoji i verovatnoca da je hteo da vrati na staro pa je nesto zjb. @Slypire sta ti radi taj atikmdag petcher
 
@ Bojan, glupo pitanje al zasto to sve , sta je za*mjau**mjau**mjau**mjau*, bem ga. I ako je to radio sta je dobio time, neki has vise za svu zjb
 
Poslednja izmena:
@ Bojane ovi noviji amd drajveri imaju u sebi taj switch. Sad jedino ako taj dag petcher ne ukida to u drajverima
 
Moram jos malo da vas davim, ovaj patch radi za jednu kartu ali kako sa cetiri. Cim ubacim jos jednu sve se vrati na staro
 
Kada ubacis sve, instaliras drajvere i onda patch.
 
ne znam samo sta ce ti najnoviji drv, najbolje se pokazao za te karte drv iz jula 2017 i sve radi kako treba naravno sa patcherom
 
Moram jos malo da vas davim, ovaj patch radi za jednu kartu ali kako sa cetiri. Cim ubacim jos jednu sve se vrati na staro

Au, ne znam kako si do sada rudario, ovo su bas pocetnicka pitanja?!
Ubaci sve kartice, najlakse stavi dag fix drajver, pa gore pomenuti patcher.
Blokiraj win update i miran si.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja ta cudesa ne stavljam pa opet sve radi [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Hvala momci , opsetio sam se, malo sam zabajatio, pa kasno palim. @Splinter Ako ti kazem da jos uvek mi kopaju 7950 i 280 onda ce ti biti sve jasno, a u moje vreme smo ubacivali kartu po kartu zato sto je bilo klanja posebno sa 480, pa mi je ostala ta trauma.@ Pheni, mogu da ti kazem da su ovi decaci ovo lepo poterali, mem ide 2200 i bacaju 31,5 sto mu dodje kao i 580, potrosnja po phenixu 75w i to sve sa ovim poslednjim drv 20.2. i pravo da ti kazem lepo im radi overklok , cak su u ovom ubacili tajming , al cim sam ga dirnuo puce na 2200 vrv zato sto su dosta nategli mem pa cu da vidim kad ce proci i koliko ce da bacaju
 
Insstaliraj za svaki slucaj i HW monitor, startuj 'sensor only', i skroz dole imas hardware errors, tu ces lepo da vidis da li postoje greske zbog nategnute memorije i slicno.
 
@ gaca
gledaj druze, taj ko je flesovao bios je uradio dobru stvar i tebi je napravio uslugu, nije on kriv sto ja AMD uveo zastitu od twikovanih biosa, resenje sam ti gore napisao, evo jos jednom, stavis sve karte, instaliras drajver, nakon instalacije pokrenes atidagpatcher , kad prijavi da je drajver signed in ti restartujes, nakon toga pokrenes to compute mod switcher i nakon toga restartujs... to su koraci koje je prosao svako od nas i to tako sada radi, ocigledno neko vreme nisi menjao kartice pa se sad prvi put susreces sa time.
 
Mislim da sa novim drajverima ne treba onaj patch za drajvere kada je modovan bios. Imam neko OC takmicenje sa rx580 i koristim mining bios i karta radi sa najnovijim drajverima bez patcha
 
Ajd sad kad smo usli u pricu, ove karte su nategnute na 1320/2125 to im je difolt setovanjee sad uz malo mudrovanja sve radi na 1150/2200 sa potrosnjom 77w po phenixu. I bacajju 31,5 MHas. Znaci momci su ovo odradili qul,i vrv su imali mogucnost da birkaju kartice, to sto ja nisam pratio te ujdurme oko biosa i ETH jer ga nisam kopao odavno,jer da bi se postigo ovaj has moraju da se moduju i da se ima srece sa kartama, to je moj problem. Izmedju ostalog ovo je sigurno uticaj i Mikronovih mem koje su se najahale. E sad videcemo da im prodje vreme smrti tj zakucavanja, pa ce onda biti prava slika. Tacno @Bojan kopao sam monero i beam2
 
Pozz drugari...Jel ima neko rig za Asus 570 Expedition Elpida memorija,hocu samo podesavanja da mi napise i dali ih clokuje iz Clay-a ili iz AB...
Mnogo su teske za clokovanje i bas jadno daju oko 25-26Mhs...Memorija nece preko 1800...Puca driver...Voltaza skakuce konstantno...Gpu stavim na 1150 on u radu ode na 1083...i tako sve neke *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stine!
Ako nekome radi lepo neka mi napise samo podesavanja i koliko dobija sa njima Mhs....
Hvala
 
Ako je Hynix memorija, ništa spec nećeš bolje izvući sa njima.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Pozz drugari...Jel ima neko rig za Asus 570 Expedition Elpida memorija,hocu samo podesavanja da mi napise i dali ih clokuje iz Clay-a ili iz AB...
Mnogo su teske za clokovanje i bas jadno daju oko 25-26Mhs...Memorija nece preko 1800...Puca driver...Voltaza skakuce konstantno...Gpu stavim na 1150 on u radu ode na 1083...i tako sve neke *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*stine!
Ako nekome radi lepo neka mi napise samo podesavanja i koliko dobija sa njima Mhs....
Hvala

Bas takav rig imam i to su verovatno najgore kartice sa najgorom memorijom koje neko moze da kupi.
Windows sam batalio jos pre godinu dana i presao na simplemining.net, sto bi i tebi preporucio. Posto sam izgubio ne sate, nego dane mlateci se sa raznim drajverima/patch-ovima/after burnerima i slicno. Tako da bi i tebi preporucio, kosta 2$ mesecno i sve glavobolje nestaju, plus neces imati problema sa dag-om dok ne predje 4gb jer je OS baziran na linux-u.
Kartice mi rade na ovim podesavanjima 1100/1960 - 800mV. Hashrate po kartici je 29.95mhs - phoenix miner. Bolje od toga nisam uspeo. Ako hoces, mogu da ti posaljem moj bios, pa da probas kod sebe.
Takodje, ako ti se kresuje ma koja podesavanja da stavis, proveri konektore od napajanja. Meni je na jednoj kartici nagoreo 8pin konektor.
 
Poslednja izmena:
Neće svaki Hynix da radi na tim taktovima.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Neće svaki Hynix da radi na tim taktovima.

Sent from my MI 9T using Tapatalk

Brate drugi post pises za Hynix....Mislim da u mom postu sve lepo pise Elpida...Elpida...Elpida...
Sve je to ok oko silikonske lutrije...znam sve to...pitao sam za podesavanja (kao sto je decko napisao) jer ove nece nista preko 1800...odmah puca driver...Na Blockchainu sam AVG23
Jedino da probam ove novije 19.9.2 19.11.2....
 
Bas takav rig imam i to su verovatno najgore kartice sa najgorom memorijom koje neko moze da kupi.
Windows sam batalio jos pre godinu dana i presao na simplemining.net, sto bi i tebi preporucio. Posto sam izgubio ne sate, nego dane mlateci se sa raznim drajverima/patch-ovima/after burnerima i slicno. Tako da bi i tebi preporucio, kosta 2$ mesecno i sve glavobolje nestaju, plus neces imati problema sa dag-om dok ne predje 4gb jer je OS baziran na linux-u.
Kartice mi rade na ovim podesavanjima 1100/1960 - 800mV. Hashrate po kartici je 29.95mhs - phoenix miner. Bolje od toga nisam uspeo. Ako hoces, mogu da ti posaljem moj bios, pa da probas kod sebe.
Takodje, ako ti se kresuje ma koja podesavanja da stavis, proveri konektore od napajanja. Meni je na jednoj kartici nagoreo 8pin konektor.

Hvala druze...
Mozes da mi posaljes slobodno bios da probam (znaci i tvoje su Elpide)
Napisi samo na kom si driveru ako nije problem
 
Nazad
Vrh Dno