Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Pocni na vreme da ih prodajes, nema sta drugo.
 
Vreme je da malo i gejmeri profitiraju
 
Posto bih se mozda malo rekreativno vratio u rudarenje opet :) da li je ista bolje od 5600/5700 po potrosnji struje i koliko daje? I dal se nesto novo ceka da izadje? Ove dve karttice deluju super bas :)
 
evo kratko da dodam ako nekog zanima. uzeo sam jednu gaming msi 5700. daje na defaultu oko 50, a sa malo cackanja sa memorijom sam stigao do blizu 52. posto mi je u pitanju glavni racunar gde ono koristim i eon, i internet, i igrice ponekad i rudarenje non stop stabilnost mi je bitna.

nisam probao da stavljam bios od 5700xt. to bi trebalo da donese oko 60 kako mi je receno. ne znam dal svaka 5700 moze da radio sa xt varijantnom biosa.svakako nije losa grafika za main comp koji i rudari malo :)
 
Поздрав. Како се ближи крај копању ETH-a са картицама од 4 GB, већ сам кренуо са плановима шта и како даље.
Размишљам о RX5700, 5700XT и Radeon 7.

Па да питам искусније од себе... Шта је боље узети од ових картица? Са њима још нисам имао искуства а дају добар Hashrate. Или је ипак боље куповати опет RX 470, 570, 580 итд., али са 8GB меморије?
 
Bolje da kupis eth za te pare i cekas skok...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Куповао сам између 130 и 175/180$. И после нешто мање на око 190$.
Али пошто су ми ригови тако распоређени да су сви у 'плавој' тарифи, сада више ЕTH-a добијем ако копам и платим струју него да купујем и плаћам провизију на то.
 
Poslednja izmena:
jel neko mozda probao da li Sapphire 5700XT Nitro+ ili Pulse oce da rade samo sa jednim 8pin kablom za napajanje.
Imam nekoliko rigova sa RX580 nitro+ koje rade tako bez problema a za ove nove ne mogu da nadjem info.
 
Da li je neko nabavljao ASICe skoro
 
pokusavam da shvatim sta je to - kopanje.ako moze u jednoj ,dve recenice....?
 
Leba bez motike.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
hvala
mislim da necu se vise zahvaljivati da ne bi dizao temu dzaba al <3 za ljude koji objasne neke stvari
 
U doba interneta koji iz dzepa curi ti ne znas google upotrebiti...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
probao sam ali nisam nasao nista lepo objasnjeno
ne u tancine nego razumljivo
 
Kapiram da nisi na srpskom tražio?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
hvala vam ljudi
nisam bas mnogo pametan
nije mi za sada ovo bitno
kada bi poznavao nekog ko se time bavi mozda bi bilo nesto
ovako za sada nista
hvala vam jos jednom
 
Onda to svakako nije za tebe posto se javlja dosta bas cudnih problema koji izludjuju i nas koje dugo godina bavimo kompjuterskim hardverom tako da bolje onda to zaobidji :wave:
 
Ja kad sam pocinjao davne 2013-te nije bilo foruma na nekom od domacih jezika, posle se pojavio neki dal bese balkan mining, pa sve po engleskim forumima, sou , citanje danima, brdo strucnih izraza sa kojima nisam stojao dobro, na kraju treceg dana cgminer je poceo nesto da ispisuje, na MSI HD7950 ventovi pocinju da se dernjaju, sve u kucistu mog desktopa, ZNAO SAM DA SE NESTO DESAVA!!! :d
 
Jel neko koristio VIP 4G ruter za Mining? 10/2 brzina pretpostavljam da je i vise nego dovoljna.
 
Jel neko koristio VIP 4G ruter za Mining? 10/2 brzina pretpostavljam da je i vise nego dovoljna.

i dalje koristim vip kucni net za mining + gaming ili odgledam koji film. Radi mining savrseno. realna brzina je 13/6. Pre dan-dva potrosim 100GB sto je po datoj brzini. Sada koristim 2/2 i radi mining bez ikakvih problema..
 
Jel neko koristio VIP 4G ruter za Mining? 10/2 brzina pretpostavljam da je i vise nego dovoljna.

vipm.jpg

Lokacija van Bg-a, ne baš sjajan signal, uglavnom dve-tri crtice pa sve radi odlično (pu, pu, da ne ureknem). Po onoj njihovoj mapi tu i jeste skoro van 4G područja. 10/2 i više nego dovoljno, uz svakodnevni TV i surf.
 
Ne vuce kopanje uopste puno neta niti treba,samo da je stabilna konekcija
 
Nazad
Vrh Dno