Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

U više navrata, raspitivali ste se o mogućnosti minovanja na FM2 APU platformi (7660D je u pitanju). Brzina pre svega zavisi od toga, kako će se iskopajlirati kernel (CGminer). Jedno u Windowsu 8 sa 13.1 driverima se može dobiti kernel koji će dati oko 100 kH/s (SHA256, nisam probao). U 7 i 8.1 ista priča, oko 50-60 kH/s. Ako nekoga zanima, neka izvoli kernel. (isprobano na cgminer-u u verziji 3.3.1, može se koristiti i na 7 i 8.1)

Podešavanja moraju biti: (U BIOS-u, dajte 2 GB RAM-a)
Kod:
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

timeout 3

cgminer --scrypt -u xxx -p xxx -o http://xxx -w 256 -I 14 -g 1 --thread-concurrency 16384
 
Pogledajte prilog 122604

Druga kartica je na 945/1100 i daje tačno 400kHs, uglavnom ih držim na 830/1070 ~ 350kHs, temperature su smešne 50-60C

svaka ti cast ako su ti tolike temperature nije loso da stavis jedan SS cisto da vidim ja na koliko rade ti ventovi izgleda da je to najbolja serija 5850,evo kako je kod mene ne zalim se ali ovo je bilo samo za proba kartica ovako vuce 210W sto nije isplativo za kopanje
 
Screan shot je od sinoć kada je u sobi bio otvoren prozor, tako da je i temp oko kartica je oko 20c, kako god i preko dana su za 7-8C veće temperature, ventovi se vrte od 2200 do 3000rpm, kako kaže GPUz do oko 55-60%, bitno je da imaš dobar ram i da su kartice razdvojene bar 3-4cm (kod mene 4,5cm) i nema problema. Inače ovo je sve bez ikakvih dodatnih ventilatora, sve stock.

Pogledajte prilog 122609
 
Da si napravio nizi rig kao sto nisi mogao si karte razmaknuti jos i dobiti jos po 2-3 cm prostora izmedju. Nebi verovao koliko to moze da rastereti ventilatore ;)
 
Dobra ideja ali ovako mogu da stavim kartice i u slotove na ploči.
 
Vidim da su neki od Vas preuzeli, pa bi bilo lepo da javite rezultate.
 
Meni je ista visina kao i tebi, tj nekih ~12-13cm graficke od ploce i problem sa razmacima sam resio spajanjem dva extendera na prvoj i poslednjoj kartici. U pitanju je MSI 7850 rig, gde su graficke prosto prodisale i temperature drasticno pale, zajedno sa bukom. Trenutno sam zadovoljan sa njima, 400 kh/s na 1150/1275 klokovima.
 
Screan shot je od sinoć kada je u sobi bio otvoren prozor, tako da je i temp oko kartica je oko 20c, kako god i preko dana su za 7-8C veće temperature, ventovi se vrte od 2200 do 3000rpm, kako kaže GPUz do oko 55-60%, bitno je da imaš dobar ram i da su kartice razdvojene bar 3-4cm (kod mene 4,5cm) i nema problema. Inače ovo je sve bez ikakvih dodatnih ventilatora, sve stock.

Pogledajte prilog 122609
lepo je to uradjeno kod tebe moje dve su u kucistu i to zatvoreno ako skinem stranicu temperatura raste za 2-3c sto mi je bas cudno
 
sasami je napisao(la):
U trenutku pravljenja rama to mi zvučilo kao dobra ideja :) ali očigledno nije, međutim dovoljno je samo da izdignem ploču za 5-6cm i rešen problem.
Slazem se, nije tesko improvizovati.

La.Prestige je napisao(la):
Meni je ista visina kao i tebi, tj nekih ~12-13cm graficke od ploce i problem sa razmacima sam resio spajanjem dva extendera na prvoj i poslednjoj kartici. U pitanju je MSI 7850 rig, gde su graficke prosto prodisale i temperature drasticno pale, zajedno sa bukom. Trenutno sam zadovoljan sa njima, 400 kh/s na 1150/1275 klokovima.
To je ono sto sam pricao o razmaku kartica. Ja sam se sa tim dosta zezao i zato sam se odlucio na ono moje resenje sa dve karte okrenute kontra.
Ekstenderi su u to vreme kostali ko suvo zlato. Vise sam imao karti nego ekstendera. Zato sam na vreme razmisljao o dizajnu i kako da napravim sto efikasniji rig. Sada sigurno nije frka i ako se na vreme nije razmisljalo najlakse je dodati jos koji ekstender u nizu, radi savrseno i tako.
 
Postoji ali treba nesto da se kuca u CMD ako se ne varam jer je davno pisano o tome .
 
I ja sam to izguglao, još samo kad bih znao kako se to koristi :S:

Pre upotrebe promuckati, salim se naravno. Meni je kartica u kucnom kompu iz 4 serije pa je nema u bazi ponudjenih (a ne mogu da probam na rudarima jer kopam u bamtu) ali koliko sam skonto kada se raspakuje fajl koji skines imas aplikaciju TSMC-PDE_V1.2, to pokrenes kao administrator i uneses broj koji pise ispred modela koji odgovara tvojoj kartici pa enter i onda bi trebalo da ti izbaci rezultat.
 
Treba mi pomoć oko izbora grafičke i napajanja ...dvoumim se izmedju:

1. (kad nema asusa :S:) 7950 Gigabyte, 3GB/GV-R795WF3-3GD ili 7950 MSI TF III OC 3GB/R7950 TF 3GD5/OC BE jer nema asusa (koliko Kh/s , da li su otključani naponi za undervolt tj. da li se mora flešovati bios, itd...)

2.1200W Chieftec BPS-1200C ili 850W Cooler Master Vanguard, RS-850-AFBAG1-EU (jer nema V1000 :S:)
-Efikasnost, (pogotovo na visokim temperaturama), zagrevanje, itd...
PS.
Ako neko ima bolji predlog slobodno neka ga iznese (po uslovom da ima da se kupi u NS)
 
Poslednja izmena:
1. ja ne vidim Asus 7950 nigde na stanju kod "prodavaca" u NS (ako ima može na PM da ne reklamiramo :D)
2. pa za početak ceo komp + 1*7950 i 1*5850
 
Treba mi pomoć oko izbora grafičke i napajanja ...dvoumim se izmedju:

1. (kad nema asusa :S:) 7950 Gigabyte, 3GB/GV-R795WF3-3GD ili 7950 MSI TF III OC 3GB/R7950 TF 3GD5/OC BE jer nema asusa (koliko Kh/s , da li su otključani naponi za undervolt tj. da li se mora flešovati bios, itd...)

2.1200W Chieftec BPS-1200C ili 850W Cooler Master Vanguard, RS-850-AFBAG1-EU (jer nema V1000 :S:)
-Efikasnost, (pogotovo na visokim temperaturama), zagrevanje, itd...
PS.
Ako neko ima bolji predlog slobodno neka ga iznese (po uslovom da ima da se kupi u NS)

U Novom Sadu imas E**i. Nazovi ih lepo i pitaj kada im stize V1000 napajanje, i kada dovlace 7950? Preko noci su nestali i vapor-x i asus dc2t i dual x... Verovatno su otisli u nabavku po ovim jeftinijim cenama. :)
 
Ima v1000 cooler mastera. Danas naručiš sutra stiže.
 
Kupi sapphire Varpour 7950 ili dual X
To je svakako odlična jeftinija varijanta ali ako može neka oznaka (pod uslovom da je otključan napon jer baš i nisam neki hakLer :d)
PS.
negde sam pročitao (nem pojma gde :D) da na vapor-x postoji problem sa naponskom jedinicom :S:

EDIT: zna li neko u čemu je razlika izmedju OVIH Asusa?
 
Poslednja izmena:
Samo asus ima resenu naponsku koja se greje isto ili manje od GPU-a, sve ostale naponske idu +20C u odnosu na GPU
 
Nazad
Vrh Dno