Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Okej, to su vec novi momenti :) Evo upravo skidam 13.1.
 
da znas da moras da ocistis drajvere onom alatkom sto sam ti napisao u prethodnom postu... samo tako je sve ocisceno i spremno za instalaciju ...
 
Probaj 960mv , 905Mhz ,1375Ram to je oko610Khs , -intensity 13 -g 2 --thread-concurrency 8192 -w 256
 
E ovako, deinstalirao sam drajvere onim ati removal tool-om, nesto sam bacio oko i video da za 13.1 treba sp1, update-ovao na sp1, instalirao drajvere, instalirao sdk 2.8, i sada guiminer alpha puca prilikom startovanja :)
 
obrisi taj guiminer , nadji mu konfiguracioni fajl u kompu i njega obrisi takodje , onda ponovo raspakuj nov guiminer pa probaj ...
 
pukne u toku rada ili nece ni da se pokrene?
ako je ovo drugo meni je pomoglo samo instaliranje poslednje bete drajvera.
kao da nije intaliran sdk.
 
Pukne prilikom startovanja, ni ne pokrene se. Da li je ponovo potrebno da se onim ati driver removal-om deinstaliraju drajveri, ili samo uninstall?
Probacu i ovo sa guiminerom i sa betom.
 
e neko nikad nece nauciti, koristite linux, smos za rudarenje, zaboravite na windows
 
ja sam chistio i tim removalom i driver sweeperom i reinstalirao nekoliko puta i nisam imao uspeha.
ili reinstall win-a ili probati betu....eventualno ako imash neku system restore poziciju....
 
Sad sam preko TV deinstalirao 13.1 i vratio 12.8 sa njegovim sdk i sad radi, iako ova 7950 daje 290 khash, ove 7970 i dalje 490 khash. Kad dodjem kuci probacu ostale varijante.
Posto sam stavio sp1, system restore ne vidi dalje unazad od vremena instalacije sp1...
 
Kako mislis pukne i ne pokrene se? Nemoj da je ona fora kad se pokrene ali ti nije na ekranu nego levo od ekrana a ti mislis da je pukla :d
Jel stoji u taskbaru kad pokrenes guiminer?

Jel si reinstalirao i SDK ili samo gpu driver? Ako nisi, trebao si i to da probas.
 
Poslednja izmena:
Nisam bas toliki duduk :p Kad ga pokrenem, samo se pojavi prozor sa 'close' i 'do you want to find solution on internet', i to je to. Pojavi se u taskbaru, ali cim predjes misem preko odmah nestane, graficke su u idle. Sa 12.8 radi.
 
E ovako - ima mali pomak :)
core 1050, napon 1050, mem 1500, ostalo standardno (TC 8192, GT 1, intensity 13, sve preko toga smanjuje kh!?), i dobijam sad 541-543 khash na svakoj 7970. Jedino sto se temp vrti oko 78c, pa moram jos malo da se igram sa naponima da to dovedem na neku prihvatljivu vrednost.
Drajveri su 13.1, sdk koji ide uz njega, pre toga stavljen SP1 i onim atijevim alatom obrisani svi drajveri. Takodje je obrisan kompletan Guiminer Alpha, i oni njegovi repovi u user/appdata/roaming...

Hvala svima na pomoci! :)
 
Probaj jos i 930/1500 uz Intensity 18-19 i TC 20992

Probaj i 900/1000 uz isto Intensity 18-19 i TC 20992
 
Nisam vise pametan. Sad da sam u BG, dosao bi do tebe sa grafikama, da vidimo do cega je.
 
Ma gde covece da se maltretiras zbog par desetina khasha, uspeli smo da ih ubrzamo nekih 15-ak %, uz nove drajvere i malo povecan klok.
Memorija radi na 1500, bitno je da ne mora napon da joj se povecava, isto tako i gpu, imaju relativno ok asic (valjda 75 i 78%), tako da sam ih prvo drzao na 980 mv i 900 gpu, sada na 1025 vm radi gpu na 1050 MHz, jos malo cu da im smanjujem napon i to je to.
 
7970 bolje radi ponekad sa --gpu-threads 2 ali onda nemoj da ganjas velik TC jer tesko da ce ici iznad ~16000, takodje i zna da zeza klok memorije u odnosu na GPU, i kad je GPU threads na 2 nemoj da ganjas veci I od 13
 
Trebao bi da imas bar 650
 
Obzirom da su odkad sam ih kupio pre nekoliko meseci rudarile na 490 khash :) sadasnjih 550 mi deluje sasvim pristojno. Moguce da cgminer ili reaper ili smos daju nesto vise kh, ali ja ne umem da ih namestim, tako da sam zadovoljan ovim.

Edit

@Zeljko, bas tako, ne vole veci intensity od 13, GT ne pravi neku razliku, ali kada stavim 2 u vise situacija daje manje nego 1. TC je isto sve jedno, da li je 8192, ili 16384, ili 20480 ili 20992 :) ove moje izgleda da vole memoriju da bude sto vise, gpu tu negde oko 1050.
 
Poslednja izmena:
Onda udri reaper. Iskreno da ti kazem ja sam taj problem imao sa Asusima 7950. Nije bio teorije da ih nateram da bacaju preko 500 u cgmineru jer intensity nece na vise od 13 a i puca ako stavim thread conc. preko 8192. U guinineru sam ih naterao da rade do 550 ali i to je bilo nedovoljno iskoristeno. Mozda je to tebi pristojno ali moje 7950 olabaljene daju 590 svaka tako da to nije ok veruj mi.
Tvoje 7970 moraju da bacaju 650 tacno sekire da padaju. Jesi im spucao drugi bios?
Apple je na svojoj Gigi muke mucio dok nije drugi bios stavio. S prvim biosom je bilo nemoguce dogurati je na 500 a i s drugim je bilo malo problema... Na kraju smo skontali da je s drugim biosom potreban jako visok klok memorije (blizu 1700). Spusti GPU slobodno na 1000-1020 i teraj memoriju do besvesti pa probaj.
 
Mem 1670 MHz, gpu 1180 MHz - po 610 khash, ali temperature idu do 90c. Ovo je cisto za test, nema sanse da ih ohladim kako treba.
 
Poslednja izmena:
Malo je to, tako treba 700 da baca. Spusti gpu i probao onako kako sam ti rekao da vidimo koliko daje.
 
hajde ti njima flesni onaj BIOS sto sam ti dao. Nemozes zeznuti, nikako. Snimi svoj BIOS. Ovaj moj flesni u polozaju prekidaca 1. AKo nece da krene. Ugasis komp, prebacis na polozaj 2. bootujes. Kada bootuje, prebacis na polozaj 1. i flesnes tvoj stari.
 
Jos nije bios zamenio?!?!? :mad:

Pa sta cekas djavole crni? Nece bolje dok ne zamenis bios. Kad zamenis onda podesavanje ide bez frke.
 
bolje je da fleshne onaj shto sam mu ja dao jer je to taj pcb.
mada mozda ce i taj da radi....
mislim da ovaj ima pcb
http://www.ixbt.com/video3/images/sapphire-24/sapphire-7970-scan-front.jpg

storm, probaj ochepiti memoriju na 1750, nemoj da se plashish. jezgro na 1000 i undervoltuj koliko moze.
naravno za memoriju digni na 1650mv

i u guimineru ostavi setovanja koja su default mada tc moze i na onih 16384, a sa 13 intenziti naravno da ne moze vishe da baca, nema shanse.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno