Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ploca je stara 5-6 godina....stvarno ne razumem zasto se neki jos bave polovnom robom u ovom poslu?
 
Cena?
Zgodno im zbog vremena i lakoce nabavke?
Cinjenica da su cesto bolje nego nove u uporedivom cenovnom segmentu?

Verovatno ima jos razloga
 
Jel imao ko iskustva sa msi p67gd65 plocom? Koliko karti moze maximalno da radi? Vidim nesto pisu na netu da nece vise od 4.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk

Ako ti nesto znaci, imam P67 Hydra plocu na kojoj bez problema rade 4 graficke (ali recimo ne voli Gigabyte 7950 :) ), s obzirom da je isti chipset, i imas dovoljno slotova (pcie 1x i pcie 16x), mislim da ce barem 4 graficke da rade. Na njoj sam drzao 2 x Sapphire 7970 i 2 x 7950, i radilo je bez problema. Sada mi je u glavnom kompu, na njoj radi jedna MSI RX 470 kako treba.
Nisam probao vise od 4 komada, ne volim da zongliram sa produzivanjem kablova i modifikacijama windowsa :)
 
Predpostavljam da moram update biosa da uradim na ploci?

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Pozzz svima. AKo moze mala pomoc? Drug me je zamolio da mu se raspitam za konfiguraciju za rudarenje. Ima budzet od oko 1200EUR, da li za te pare moze da sastavi neku konfiguraciju prihvatljivu za ovu namenu?
 
Ako pocinje od nule malo teze ako ima procesor makar i dobru maticnu onda bi nesto i moglo....

Za 1200 eur moze mozda rudariti samo sa 3 rx 470 ali i tu ce tesko da se uklopi znaci treba mu kvalitetno napajanje,rig,usb riseri,maticna ploca koja podrzava makar 4 graficke najbolje bi bilo 5,procesor koji trosi malo struje....

Ali sa 2 graficke moze da se uklopi u 1200 eur te 2 graficke bi kopale za oko 10000 din mesecno minus struja od nekoliko hiljada ostalo bi mu jako malo znaci oko 3000 din....
 
Poslednja izmena:
Ako pocinje od nule malo teze ako ima procesor makar i dobru maticnu onda bi nesto i moglo....

Za 1200 eur moze mozda rudariti samo sa 3 rx 470 ali i tu ce tesko da se uklopi znaci treba mu kvalitetno napajanje,rig,usb riseri,maticna ploca koja podrzava makar 4 graficke najbolje bi bilo 5,procesor koji trosi malo struje....

Ali sa 2 graficke moze da se uklopi u 1200 eur te 2 graficke bi kopale za oko 10000 din mesecno minus struja od nekoliko hiljada ostalo bi mu jako malo znaci oko 3000 din....

Zahvaljujem na odgovoru. On krece od nule, recimo, neka optimalna masina koja moze da mu zaradi nesto mesecno, koliko bi kostala, i ako moze predlog za konfiguraciju, onako cisto da imamo orjentir. Pretpostavljam oko 2000EUR, ali stvarno sam totalno van te price pa ne bih da nagadjam. KOje graficke i koliko komada se najcesce koriste, i ako moze predlog za maticnu i napajanje koje to moze da gura?
 
Evo moj rig sto sam uzimao pre par nedelja. Izasao me oko 220k.
Asrock BTC pro - ploca
6x safir rx 480 nitro+ 4gb
ram 4 gb neki skrnavi
patriot 60gb ssd
LC 1200w napajanje
procesor intel celeron
 
Pa dobio sam nesto nize cene jer sam se uslepao kod drugara koji je porucivao kolicinu, rx480 je bio oko 28.5-29k.
Iskreno nemam pojma koliko su bile u radnji. Tako da ti je moj savet prislepaj se nekom :D
 
Poslednja izmena:
Mozda je skocila cena od kada sam ja uzimao, neverujem da je tolika razlika.
 
Ne bi da zvucim kao pametovanje....gledas drugu za rig, van ovoga si, njega ne interesuje da se sam informise. Horor u najavi... Ko ce se baviti sa rigom... Drugo na 30 strana unazad bi sve nasao...Da ne spominjem da smo cesto bili grubi prema osobama koje su ovako nastupali tipa evo mene ocu i ja sta treba koliko para koliko 100000% mesecno zaradjujem... A da ne pominjem da jos nije ni za tu osobu...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Zahvaljujem na odgovoru. On krece od nule, recimo, neka optimalna masina koja moze da mu zaradi nesto mesecno, koliko bi kostala, i ako moze predlog za konfiguraciju, onako cisto da imamo orjentir. Pretpostavljam oko 2000EUR, ali stvarno sam totalno van te price pa ne bih da nagadjam. KOje graficke i koliko komada se najcesce koriste, i ako moze predlog za maticnu i napajanje koje to moze da gura?

Ako krece od nule neka uzme ovako maticnu plocu ASROCK H81 pro btc,onda napajanje od 1600w da bi imao snage dovoljno ako se odluci za na primer ETH+DCR da rudari,onda procesor neki Intelov pentium g1840 na primer,zatim treba uzeti usb ekstendere onoliko komada koliko planirate da uzmete grafika,takodje treba vam konstrukcija rig-a,i na kraju razmislite da li cete rudariti sa 4,5 ili 6 grafickih.

Ako uzimate 4 grafike rx 470 8gb Sapphire nitro na primer i sve ostalo nabrojano to bi kostalo oko 1600 eura ako uzimate 5 grafika onda znaci 1850 eur-a ako uzimat 6 onda 2100 eur-a.
 
Jel uzimao neko Raidmax Cobra RX-800AE? Razmišljam da stavim 5 grafika na dva komada...
 
jel vraca neka od nasih firmi porez strancima?
 
Samo da prijavim da Gigabyte Z270 Gaming K3 ne radi sa 6 kartica. Nasao na Eth forumu da liku radi, ali ipak nista od toga, pa da se ima info. Jednostavno u trecem i petom slotu uopste ne prepoznaje kartice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Obicni riser-i sa molexom, jer sam ih imao na stanju, a usb moram cekati. Probao sa vise verzija biosa (posto su ploce dosle sa F2, a zadnji je F6) i nista. Jedino je jos moguce da bi sa usb riser-ima radilo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno