Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Sastavljam prvi RIG. plan je da sadrzi 6xAsus RX460 Strix O4G. Kako su ove kartice slabi potrosaci, a svi traze dodatno napajanje, koje je najjevtinije koje mi mozete preporuciti. Cenim da sistem ne vuce vise od 800W.
 
Pogresno pitanje.

Pitanje je koje je kvalitetno, dobro napajanje koje moze bez problema da izdrzi 24/7 rad pod dobrim opterecenjem.

Odgovor je Evga G2/G3 750/850(i jaca), Corsair RMx/RMi 750/850(i jaca), Seasonic Prime.
Ako ne gresim, ima i LC power napajanja sa velikom snagom gde je Seasonic OEM, ne secam se koji je model, reci ce neko ko zna vec.

Ima sigurno jos dosta kvalitetnih, pouzdanih modela za tu namenu, napisace neko sigurno.
 
Poslednja izmena:
Sastavljam prvi RIG. plan je da sadrzi 6xAsus RX460 Strix O4G. Kako su ove kartice slabi potrosaci, a svi traze dodatno napajanje, koje je najjevtinije koje mi mozete preporuciti. Cenim da sistem ne vuce vise od 800W.

ne bi sad da ispadne da glumim, ali u ovom "poslu" pokusaj da ne trazis najjefinije nego najkvalitetnije...pa onda gledaj cenu....druga stvar nikad ne gledaj koliko kartice vuku kad su utegnute za ETH...pogotovu kada je prvi rig i neiskusan rudar u pitanju...gledaj da ti napajanje pokrije rad riga na defu (p&p)...zaboravices se..opasce cena ETH-a pustices rig da kopa neki drugi algo i eto katastrofe u najavi, samo dobronameran savet na tebi je kako ces i sta ces
 
znaci nije samo kod mene problem. Meni na V1200 vent poceo da se cuje posle 30h rada i to ne nije u kontinuitetu rada ne iz par puta skupio 30h rada

Ovaj se neradio, zanimljivo je da se prvo čuo jedno vreme, pa sam obrnuo napajanje za 180° i kao odgodio zamenu. Međutim vrlo brzo je totalno zaribao i imao sam prilike da se uverim kako radi termička zaštita (full opterećeno 900W). Inače fanless može da gura 400-500W. Za 600W sam stavljao 12ticu da duva kroz grill dok nije stigla Delta.

BTW. Nova Gigabyte Aorus 1080Ti kad pustim vent preko 50% počne da zuji. Šta reći koji su to QC resursi angažovani za proizvod koji je 800€
 
Poslednja izmena:
Da li je ovo dobra konfiguracija za pocetak..

1) INTEL Pentium G4560 3.5 GHz Box (ovo dolazi sa kulerom ? pretpostavljam jer je box )
2) MSI MB - SOCKET 1151 - Z170A SLI PLUS
3) KINGSTON HyperX Fury Black 4GB DDR4 2133MHz CL14
4) MSI GTX 1070 Gaming X 8GB (dve, mozda tri)
5) AMD Radeon R3 SSD 120GB
6) EVGA SuperNova G2 850W (ili G3 posto je ne kim cudom jeftinije od G2) (da l ije dovoljno za tri graficke?)...
7) MS INDUSTRIAL Midi Tower FALCON *

*Kuciste bih uzeo, ukoliko bih uzeo dve graficke. pa da napravim pozitivan pritisak pod pretpostavkom da ce se bolje hladiti racunar. Prednja dva kulera bih zamenio sa cooler master od 800-2000rpm kako bi pritisak bio veci...
E sad ako bih uzimao 3 graficke, ne bih uzimao kuciste, vec pravio rig a tri kulera stavio ispred svake graficke, da sto brze izlazi topao vazduh ..

sad, gledao sam i neke druge komponente koje su jeftinije, pa ako su dobre za mining imale bi prednost pri uzimanju. Najvaznija je maticna ploca. Koliko vidim mogla bi da se uzme i do pet hiljada jeftinije. Uz jeftiniji procesor, moze da se ustedi. Ali ne mislim ici na najeftinije ukoliko bi to bilo usko grlo il ista vec.. U principu da ne pati rig zbog slabe karike.. Pa zato ako imate neki predlog ili sugestiju, recite :)
1) procesor
INTEL Celeron G3900 2.8GHz Box

2) maticne ploce (poredjane po ceni -rastucoj)
GIGABYTE MB - SOCKET 1151 - GA-B250-HD3P
GIGABYTE MB - SOCKET 1151 - GA-B250M-GAMING 3
GIGABYTE MB - SOCKET 1151 - GA-H270-HD3
ASUS MB - SOCKET 1151 - STRIX H270F GAMING
MSI MB - SOCKET 1151 - B250 GAMING M3
MSI MB - SOCKET 1151 - H270 GAMING M3
MSI MB - SOCKET 1151 - H270 GAMING PRO CARBON
GIGABYTE MB - SOCKET 1151 - GA-Z270-GAMING K3

Mozda sam uzeo neku plocu koju nisam trebao, jer gledao sam da bude moguce napraviti rig od 5 grafickih..
 
Poslednja izmena:
@difermo nije više pitanje koliko je dobar hardver koji si nabrojao nego koliko je sada loš trenutak za ulazak u sve ovo, posebno sa samo 2-3 kartice.

Uglavnom, bilo šta da odlučiš... Kućište zaobiđi, SSD ti nije potreban.
 
@difermo nije više pitanje koliko je dobar hardver koji si nabrojao nego koliko je sada loš trenutak za ulazak u sve ovo, posebno sa samo 2-3 kartice.

Uglavnom, bilo šta da odlučiš... Kućište zaobiđi, SSD ti nije potreban.

Los trenutak cak i da se otplati oprema ? (bez ikakve zarade)

Vidim da su neki ovde bili odustajali pa se vratili.. Mozda za godinu -dve opet bude profitabilno..
Pa ako bi se otplatila oprema bar bi se imalo ako iznenada krene kopanje..

Ako bi se uzele dve kartice GTX 1070, one se sigurno mogu prodati za 300e.. i ovo malo opreme moze za 200e.. Pa bar dva meseca da rudarim i prodam opremu, ako pukne, mogao bih biti na nuli.. Ili razmisljam pogresno ?

SSD sam bas uzeo jer sam procitao da je mnogo bolje rudariti sa njim... A ako bih uzeo dve kartice, onda ne bih uzimao ekstendere jer mogu na plocu obe..
 
Poslednja izmena:
Ne znam o cemu vi pricate kada prihoda jedna 570 u ovom trenutku donosi mesecno 125 eur?!
Bez bepotrebnog sirenja panike.
Potpisujem da bih ovako kopao,naravno uz rast diffa koji ce pratiti mesecno pojacavanje hardvera od iskopanog novca ceo zivot.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam o cemu vi pricate kada prihoda jedna 570 u ovom trenutku donosi mesecno 125 eur?!
Bez bepotrebnog sirenja panike.
Potpisujem da bih ovako kopao,naravno uz rast diffa koji ce pratiti mesecno pojacavanje hardvera od iskopanog novca ceo zivot.



Sent from my iPhone using Tapatalk
a gde su rashodi, a to sto ce joj pasti mh/s sa svakom novom epohom??? preko jeseni ce biti sporija od 1060..a da ne pricamo o tome da ce u novembru eth u POS preci... sto je najgore cena joj je u ovom trenutku preko 400 eura hahaha, ta karta ne sme da vredi vise od 230 eur.. ko to plati 400 eura nek ide u Lazu odmah, za 600 eur ima 1080 sa kojom moze 600 sola da izvuce, i bar karta realno toliko i vredi jer je top model..
 
Poslednja izmena:
Za godinu dana se moze otplatiti oprema :)
 
Listao sam par prethodnih strana, ali nisam nasao misljenje o rx 560, koliko daje na ethu i zcashu, ima pulsica po normalnoj ceni
 
Sad kupovati samo nv, a tu su i drugi novcici ne mora samo eth da se kopa sa rx serijama

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
kako blokirati auto update drajvera na win 10? non-stop mi se updejtuju drajveri na 17.1.1...
 
Gpedit.msc computer configuracion,admistrative tempates,sistem,device insallacion,device installacin restrictin . Kad dodes dotle onda nadji prevent insalacion of device non described by other policy settings I setuj ga na enable



Prethodno mu instaliraj drajver koji ti odgovara I onda odradi ono gore sto sam ti napisao I miran si za sve drajvere

Sent from my HUAWEI MT7-TL10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam jedan problem u rigu ,radio i po 15dana bez reseta...
Sad prilikom restarta desi se da po neki put kad startuje minera zablokira odmah posle ocitavanja kartica?
Do cega moze da bude ?
I ako pristupim preko tw ,ugasim claymore pa pokrenem opet proradi , ili restart nece da digne sistem....
Kako moze to da se sredi ?
 
Koji driver koristiti ako se miksuju 4xx i 5xx serije modovane sa onim ati fix-om?

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 
Ako se ne varam, kolega Nešić je negde opisao svoje iskustvo sa naručivanjem kartica, plaćanjem unapred, pa čekanjem 4 nedelje, vraćanjem para i nuđenjem istih kartica iz autleta po višoj ceni i novih mesec i po čekanja. Trenutno sam u sličnom procesu. Naručio sam (ne sam) Sapphire Nitro RX470 4GB Samsung memorija, pre više od četiri nedelje, sa rokom isporuke od 3-4 nedelje, avans 100%, sigurna priča, direktno iz fabrike. Kako sada stvari stoje, čekaću još najmanje 2 nedelje, a šta će posle biti - videćemo. Bez obzira na pouzdanost kontakta, ako nije direktan uvoznik, proizvođač ili slično, ne treba verovati ovakvim pričama. Najmanje 70% sam siguran da moje kartice sada negde rade isto ono zbog čega sam ih ja i naručio, najverovatnije u Srbiji. Pre naručivanja na sličan način, razmislite koliko će vam prijati ceo proces.
 
Ako se ne varam, kolega Nešić je negde opisao svoje iskustvo sa naručivanjem kartica, plaćanjem unapred, pa čekanjem 4 nedelje, vraćanjem para i nuđenjem istih kartica iz autleta po višoj ceni i novih mesec i po čekanja. Trenutno sam u sličnom procesu. Naručio sam (ne sam) Sapphire Nitro RX470 4GB Samsung memorija, pre više od četiri nedelje, sa rokom isporuke od 3-4 nedelje, avans 100%, sigurna priča, direktno iz fabrike. Kako sada stvari stoje, čekaću još najmanje 2 nedelje, a šta će posle biti - videćemo. Bez obzira na pouzdanost kontakta, ako nije direktan uvoznik, proizvođač ili slično, ne treba verovati ovakvim pričama. Najmanje 70% sam siguran da moje kartice sada negde rade isto ono zbog čega sam ih ja i naručio, najverovatnije u Srbiji. Pre naručivanja na sličan način, razmislite koliko će vam prijati ceo proces.
Isto je i sa direktnim uvoznikom. Veruj mi ... [emoji26]

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ne lupaj bre, imas gore video
Msi verzija p106

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ toliko o stock 25mhs. Ove daju 19,20 na stock vrednostima, a sa teskim oc daju 24mhs. Znaci bukvalno isto kao regularne 1060

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
I ja sam razočaran. Ali nema drugih

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno