Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

oko 18h mi se desava, pratim od pocetka. Ali imam vise telenor rutera i svi ostali rade perfektono, doduse nisu svi isti modeli rutera, samo onaj beli (huawei) me zajebava dok oni stari crni (takodje cini mi se huawei) rade perfektno

Probaj iz CMD komandom "tracert" (recimo) google.com...izlistaće ti sve rutrere do google-ovog...posle sa komandom "ping" i IP (izlistanog) rutera i videćeš da li negde neki gubi pakete (kreneš od svog-prvog u nizu, pa redom)...kod mene POVREMENO 2 SBB rutera u NS naizmenično gube po 25% (na 4 paketa gube po jedan)...
 
Slabo se razumem u tu tematiku. Sta bih konkretno time trebao dobiti?
 
Pa video bi gde tj. koji ruter gubi tvoje pakete podataka pa zbog toga imaš "problem sa netom"....ako su tvoji ruteri onda gledaš da otkloniš grešku ako nisu tvoji onda zoveš svog provajdera i tražiš da reše problem sa njihovim ruterima...
 
ovo je postalo vec bolno. vise puta dnevno mi se desava. evo dva skrinsota pa pokusaj da mi protumacis sta to znaci. radio sam te komande preko teamvievera dok majner nema konekciju, znaci za teamviewer ima a za majenr nema neta




 
Da li neko moze da mi odgovori da li su ovo normalne temperature za "AMD Ryzen 5 1600X + Cosmo Cool LC-CC-120 - CPU cooler"? Pustio sam da kopam sa "Cudominer-om", "Monero", cisto da vidim kako radi, koliko se greje itd. Kuciste je otvoreno i stavio sam neki ventilator da duva u kuciste direktno.



-Koje su temperature za procesor, ovo pod 1 ili 2?

edit:
Bez otvorenog kucista, temperature su:
1. oko 71-72c.
2. oko 81-83c.

edit:

Nove temperature, verovatno danas bilo malo toplije:

pick a number between 1 and 12
 
Previsok ti je napon.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ala overvoltuje sunce ti. Spusti to na 1.25v bar.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Azurirao sam bios sa "4207" na "5407", taj je zadnji izasao koliko vidim, u biosu sve na default vrednosti i sada su mnogo nize temperature, bez ukljucenih ventilatora na kucistu...

 
Poslednja izmena:
Azurirao sam bios sa "4207" na "5407", taj je zadnji izasao koliko vidim, u biosu sve na default vrednosti i sada su mnogo nize temperature, bez ukljucenih ventilatora na kucistu...

Samo pogledaš vcore napon i uočićeš razliku.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
ovo je postalo vec bolno. vise puta dnevno mi se desava. evo dva skrinsota pa pokusaj da mi protumacis sta to znaci. radio sam te komande preko teamvievera dok majner nema konekciju, znaci za teamviewer ima a za majenr nema neta




Gde ti se nalazi Telenor ruter? Koliko je udaljen od rigova?

Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
 
Nalazi se u sredini garaze dok su rigovi poslagani uz ivicu. Oko metar je udaljen od najblizeg riga jer nije bas u sredini postavljen. Kad je blizu riga nece da mu radi wifi koji mi je potreban za reset switchove koji su na uticnicama takodje na zidovima. Hteo sam danas da ga stavim na nesto da ga dignem bar metar iznad rigova, jer rigovi su na podu pa da vidim dal ce proraditi mada sumnjam jer ponavljam on ne gubi konekciju potpuno, neta ima sem majner sto prijavljuje da ne moze da konektuje..
 
Hm, zato sam te i pitao, izbacuj to iz garaže. Mislim na Telenor ruter. Veoma često se na taj način manifestuju problemi kad je blizu mašina.

Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
 
Jel ima neko da preporuci dobrog servisera za grafike RX serija u glavnom? Nakupilo se nekoliko bas posle isteka garancije.
 
Ima neko iskustva sa 580 8gb red devil i red dragon? Kako su se pokazale?
 
Jedna od 6 RX470 u rigu ne kopa. Instalirana je i vidi se, medjutim daje 0MHS. Cudno je sto se na trenutak probudi i krene da kopa, pa opet ode na 0. Ima li iko ideju sta je?
 
Jedna od 6 RX470 u rigu ne kopa. Instalirana je i vidi se, medjutim daje 0MHS. Cudno je sto se na trenutak probudi i krene da kopa, pa opet ode na 0. Ima li iko ideju sta je?
Identičan problem sam imao i nisam znao do čega je. Verovatno zato što preko nje baca sliku, pa zeza onda ta.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
I ja sam već pisao ovde ranije o istom problemu. Probao razne verzije drajvera i windows-a , nisam rešio problem. Problem se dešava sa kartom koja baca sliku i ima 4gb.

Rešenje broj 1: ubaciti kartu sa 8gb da baca sliku

Rešenje broj 2: Preći na neki mining OS tipa HiveOS. Ja sam lično prebacio mašinu na RaveOS jer sam imao malo problema sa kontrolisanjem voltaže na nekim kartama preko HiveOS.
 
I ja sam već pisao ovde ranije o istom problemu. Probao razne verzije drajvera i windows-a , nisam rešio problem. Problem se dešava sa kartom koja baca sliku i ima 4gb.

Rešenje broj 1: ubaciti kartu sa 8gb da baca sliku

Rešenje broj 2: Preći na neki mining OS tipa HiveOS. Ja sam lično prebacio mašinu na RaveOS jer sam imao malo problema sa kontrolisanjem voltaže na nekim kartama preko HiveOS.
Kakav si problem sa naponima imao na HiveOS-u?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Neke karte nisam mogao da nateram na niskim voltažama kao u windowsu tako da su karte bile toplije i nešto više trošile. Na primer sapphire 580 8gb limited edition u windowsu radio na 820mV a u hiveOS oko 870 koliko se sećam. Sličan problem sa xfx 580 4gb. Dok su recimo rx 570 radile ok.

Ovo je moje iskustvo, ne znam kako je kod drugih, možda sam i ja nešto grešio oko podešavanja

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja nisam mogao ispod 0.93v neke karte, mada davno je bilo.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
xfx nisam ni ja mogao da spustim ispod slične vrednosti pa je karta bila dosta toplija. Probano pre oko mesec dana

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kakav ne RaveOS u odnosu na Hive?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Kako funkcioniše to ograničenje za Hive? Šta ako napraviš dva naloga po 4 workera?
 
Probajte simplemining.net. Fenomenalan OS, koristim ga vec dugo. Jedino se kajem sto nisam ranije presao na njega, nego sam se mlatio sa win-om.
Pored ovih linux distribucija, windows u opste ne treba ni uzimati u obzir. Pogotovo sada kad se dag blizi 4gb. Predjite na neki linux i do decembra necete ni pogledati rig.
 
Bojim se da bih do decembra učio kako da ga instaliram i štelujem :D zato je win tata, i dominantan
 
Nazad
Vrh Dno