Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

U cemu moze da bude problem sa jednom 470 u rigu (tu su jos 2 kartice) - reinstalirao sam win, drajver, patch, dve rade normalno, a toj 470 seta gpu klok od 600 do 1100?
Probaj da joj dodas power limit

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Probao to, probao da dodam napon, probao da smanjim klok, probao disable ulps, pa enable, sve isto. A radila je pre nekoliko dana kako treba.
 
Iz kog programa radis OC?
Probaj da je podesis iz onog OverdriveNTool, kazu da je to najbolje za AMD kartice.
Pogledaj i Hwinfo sensors only sta kaze koji je voltage i dal ima memory errors.
Moguce je i los BIOS
 
Sve iz MSI Afterburnera. Bila je tu ploca MA770 sa athlon dual core, pa sam je zamenio sa Intel H61M-DS2H. I zeza. Bios je modovan pre godinu dana, daje oko 24 MH na 1100 GPU i 1750 MEM. Dve druge rade dobro.
E da, i ta ploca ne moze da zapamti da se startuje kada joj ponovo dodje napon :) U biosu stavim Ac always ON, ali cim joj iscupam kabl iz napajanja, kaze bios je modifikovan, pa moram da udjem i ucitam sva podesavanja. Baterija je bila losija, stavio sam novu, ali isto. Bios je F8a, najnoviji.
 
Poslednja izmena:
upisi frekvencije u biosu
 
Ne pregreva se, sve je u granicama normale. Probacu danas da vratim originalni bios.
A ovo sto ploca nece da sacuva podesavanja posle nestanka struje? Dzabe sve ovo ako to ne moze, plus gnjavaza sa donosenjem monitora i tastature da bi se pokrenuo rig.
Napajanje je Silverstone Strider 750W.
 
Poslednja izmena:
Temperature cpu jezgara pre automatskog isključivanja kompjutera:
88.0 68.8
94.3 70.8
86.8 68.8
91.3 70.5
95.5 71.3
88.3 68.3
90.0 68.8
97.0 71.8
98.5 73.5
97.3 72.8
89.3 70.0
88.3 69.0
91.8 70.0
89.0 69.3
93.3 71.5
99.3 73.5
99.5 73.5
104.3 74.5
95.5 72.8
100.0 75.3
106.8 76.3
98.3 72.8
97.3 73.0
95.5 72.8
107.3 77.0



Neispravan procesor ili zaista neki problem sa hlađenjem?

U pitanju je Athlon 64 X2 Dual Core 4800+ na ga-ma770-ds3 ploči.
 
I proveri da li ventilator radi uopšte. :D
Bez zezanja, meni je upala ono "vatrostalna" pena zalepljena na dno risera pravo u CPU kuler.

Doduše koliko sam skapirao ti si i fizički bio tamo pored riga, pa se nadam da nisi tako nešto prevideo.
 
Kuler pun prasine, sta majnunes i sa koliko grafa, koje ti je zauzece procesora, da nisi nakacio neki maj erski virus ili ti je cpu slab i jedva pliva da izgura mining grafa, pocele vrucine i eto ti pregrevanja,

Drobim al evo opet, ide leto sad ce da pocne igranka

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Meni vec pocela, nizak podrum, mnogo masina....ventilaciju moram novu raditi, ali ovaj put mnogo jacu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam zasad resio. Podni ventilator prilagodjen potrebama :D. U maloprodaji je 5-6k din. Imam mesta za jos jedan ako zatreba.
20180416_173413.jpg
 
Ja sam kupio juce nov aksijalni ventilator za izvlacenje vazduha iz prostorije fi45cm i ne moze da mi stane u prozor (nisam racunao da je to velicina bez zastitne mreze, tj mislio sam da je sa zastitnom mrezom 45cm), a imam i takva dva kao sa slike, samo nisam ni razmiljao da moze tako da se nabudzi, mada ne znam koliki je protok na tim podnim ventilatorima, na ovom sto sam kupio je 4620 m³ /h.
 
Poslednja izmena:
Pojma nemam, vrv je manji protok vazduha ali svakako je odlican vent i ima bas dobar cug, ima 3 brzine, 230w.
 
Vent radi, pastu sam skoro menjao, ali pregledaću sve još jednom.
Postavio sam poruku sa kompjutera, sad vidim da se na tapatalku ne vidi lepo da su u pitanju temperature za 2 jezgra - samo jedno se pregreva, to su ove vrednosti levo.
Npr. zadnji red: 107 stepeni prvo jezgro, 77 drugo
 
Poslednja izmena:
Ma i to je mnogo, mozda ti je mali..... [emoji14] ;d kuler mislim

Sent from my P8000 using Tapatalk
 
Može li potvrda da će raditi ova kombinacija 24/7 stabilno? Poručio sam delove a neke imam već pa dok ne dođe dostava za koji dan da proverim:
Mobo:
MB LGA1151 B250 Biostar TB250-BTC

Cpu:
Celeron® Dual-Core G3930

Napajanja:
750W EVGA SuperNOVA 750 G2 (da napaja ploču, cpu, ssd i 4* gtx1070)
+
chieftec gpe 600 (da napaja 2* gtx1070)
sa add2psu adapterom spojena napajanja
I kartice da koriste VGA Extender PCIE x16 - x1 / USB 3.0 VER.007

Jel postoji neki problem tu ili će da radi sa power limit oko 70% bez problema?
 
Zasto lepo ne uzmes EVGA 850W ili jos bolje neko platinum 1200W i da posle mozes lako upgrade na 6 kartica?
 
Pa gledao sam sledeće jače je dodatnih 14k din. A na internetu pišu neki svoje konfiguracije iz kojih sam zaključio da je dovoljno 750w za to. Nesicu jel nije? Dobio sam email da je poslato sve i da stiže 21. aprila. Imam još vremena da postupim pravilno ako je nužno i odustanem. Nikada nisam vraćao nešto što otvorim i koristim, malo mi je nepristojno jer iako imam pravo to nekoga košta na kraju što sam ja otvarao. Pa bih jednostavno bio zadovoljan ako bih neko ko koristi tako nešto mogao da potvrdi. Ja sam spreman da smanjim power limit pa da karte troše do 120w svaka. To je 480w za karte. Mogao bih slabije napajanje da koristim za 2 karte i ploču i cpu i ssd, a ovo od 750w samo za kartice, šta mislite?

Edit: u krajnjem slučaju ću koristiti 3 karte na 750w a jednu kartu prebaciti u desktop, neću da mozgam više, kraj :).

@nesic1
12 dana, lepo to je prava firma, mada nije više nestašica pa se lakše i dolazi do karti. Šta bi bilo da ti je reklamacija bila pre par meseci :)?
 
Poslednja izmena:
dansa mi stigla zamena za crknutu grafu, eto kimtecu svaka cast resili reklamaciju za 12 dana, a vecina uzima madjare na koje ce da ostvari garanciju kad...
 
sve ima svoje. Autobus ima 50 mesta za sedenje ali ne ide ni blizu kao dvosed. Samo je pitanje kome sta odgovara
 
Jedan rig mi ne nudi boot windowsa odjednom, baca pravo u BIOS
Pokazuje SSD na boot select u BIOS. Memorija, CPU sve je u BIOS.
Biostar BTC ploča, 6 x RX570 4GB. Radio pre toga rig 20 dana bez prekida.
Šta može biti problem?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne znam, ja sam tek počeo da je koristim i odmah problemi. Updatovao sam bios na B250 Biostar TB250-BTC i u toku updata se desio bsod. I sada nemam pojma kako dalje, nisam našao neki recovery da postoji za ovu situaciju. Već mi je jedna ploča na reklamaciji u toj radnji. Imam li neku opciju osim da im nosim i ovu?
 
Jedan rig mi ne nudi boot windowsa odjednom, baca pravo u BIOS
Pokazuje SSD na boot select u BIOS. Memorija, CPU sve je u BIOS.
Biostar BTC ploča, 6 x RX570 4GB. Radio pre toga rig 20 dana bez prekida.
Šta može biti problem?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Dva takva slucaja, oba puta ssd bio problem.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Jedan rig mi ne nudi boot windowsa odjednom, baca pravo u BIOS
Pokazuje SSD na boot select u BIOS. Memorija, CPU sve je u BIOS.
Biostar BTC ploča, 6 x RX570 4GB. Radio pre toga rig 20 dana bez prekida.
Šta može biti problem?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Zavisno od bios/uefi saltaj CSM Support enabled/disabled. Uglavnom promeni stanje ako zabaguje, i to su ubacili po defaultu u poslednjih par biosa.
 
Poslednja izmena:
Može li mala pomoć.
Zna li neko da li ASUS DUAL OC RX 580 8GB ima hladnjake na memoriji i naponskoj ili nema?
Nigde ne mogu jasno da vidim a niko ni ne priča baš o tome.

TNX
 
Tako sam i mislio. Hvala.

Od tuge ću morati da kupim Gigabyte Vege 56 :d
 
Nazad
Vrh Dno