Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ček, sad mi nešto nije jasno. Ovo se istopio konektor kod napajanja a ne sata konektor na riseru. Konektori na modularnim kablovima su identični valjda, i sami kablovi bilo da nose sata ili molex priključke?! Ili nisu? Mislim ako je sve isto onda bi se trebalo topiti i u slučaju kačenja dva molex risera na jedan kabl?
 
mislim da je veci problem od tanke zice klimav kontakt (kabl-napajanje) na svim periferal kablovima (i molex) na V seriji.
ja sam stavljao po jednu grafiku na sata/molex kabl i nema problema (v1000 i v1200), ili pak koristiti pcie 6/8 i 8pin cpu konektore kako vec predlazu ljudi.
moze i sledeca varijanta, da se procesor (obzirom da je u 99% sluchajeva keleraba i da troshi 10W) stavi na sata/molex kabl preko pravljenih adaptera, a da se na raspolaganju imaju 2 x 8pin cpu za gpu.
v1200 zbog 12 pcie konektora je idealan za voznju npr 6x RX ili gtx 1070, a svaku da pokrece jednan pcie kabl, jedino shto se moraju napraviti 6 pin pcie produzeci (naravno u kombinaciji sa odgovarajucim riserima).
 
Poslednja izmena:
50-60W gore pomenute karte...za eth... za gpu koine verovatno mnogo manje.
 
Poslednja izmena:
mislim da je veci problem od tanke zice klimav kontakt (kabl-napajanje) na svim periferal kablovima (i molex) na V seriji.
ja sam stavljao po jednu grafiku na sata/molex kabl i nema problema (v1000 i v1200), ili pak koristiti pcie 6/8 i 8pin cpu konektore kako vec predlazu ljudi.
moze i sledeca varijanta, da se procesor (obzirom da je u 99% sluchajeva keleraba i da troshi 10W) stavi na sata/molex kabl preko pravljenih adaptera, a da se na raspolaganju imaju 2 x 8pin cpu za gpu.
v1200 zbog 12 pcie konektora je idealan za voznju npr 6x RX ili gtx 1070, a svaku da pokrece jednan pcie kabl, jedino shto se moraju napraviti 6 pin pcie produzeci (naravno u kombinaciji sa odgovarajucim riserima).

Ovo je glavni problem.
 
klimav kontakt + tanki oni limčići, i ako SATA za svaku granu ima 2 kontakta, mnogo su tanki i previđeni su za 10W - 20W

a ne kako grafičke umeju da povuku i do 75W.
 
Jel postoji neka pasta, ili tome nesto slicno sto poboljasava elektricni kontakt?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Mislim da tako nešto nepostoji.

Samo lemilica u stručnim rukama, može nešto da uradi, u najmanju ruku.


Ili lepo pošalješ to napajanje kod ovoga da ti zameni sve te žice za kakve treba da budu.

https://www.facebook.com/MixerPcKablovi/
 
Ja cu kod mixera da narucim sve kablove i da se resim ovog kineskog smeca, to je uglavnom jedino sto ze zapali ili topi.
 
sta moze biti da mi jedan rig daje dosta mnji average od reported hasha? Cak 15%. Niti majner puca, niti mu je losa veza, niti imam mem errors, sastavljan isto ko svi ostali, sve iste komponente. Na ostalima average manji 3-7%. Nije nista o glavu ali valjalo bi znati o cemu se radi. U pitanju je 8 x 570 4gb, radi na 1950mhz memorija i 28.9mhs
 
Isto mi se desavalo sa jednim rigom radio je godinu dana eth rx480 8gb 29.3 na ethermine bez ikakvog problema dok jednog dana average ne moze da sastavi linije stalno manji i do 30 posto manji, reinstalirao drajvere apdejtovao win nisam nasao resenje na usb stavio smos i zaboravio na rig kopa 29.9 i average uvek veci od reported.
Na hdd-u mi je jos win par puta probao win isto se desava spojen kablom sbb 60mb nije do neta, nesto je do Os-a.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, da li je neko primetio da mu se rigovi sa 580 karticama preterano greju poslednjih dana? Znam naravno da je znatno toplije ovih dana nego inace, ali rigovi u bas bas hladnim prostorijama su poceli da idu na 65 stepeni sa vent 55% a to mi nisu radili ni leti na 40 stepeni. Ono sto je jos simptomaticno, drug mi se isto zalio na to i cuo je kao da je to zbog neke softverske promene, kao da su to namerno uradili ili sta vec. Inace, rigovi sa 470 i 480 karticama su mi fino hladniji a taj 480 mi je uvek bio problematican. Ima li neko slicna iskustva ili saznanja?
Unapred hvala
 
Da nisu prasnjave karte?
 
Uz ista podesavanja nemoguce je da se 580 greju vise od 480, jer imaju dosta bolji hladnjak. Kod mene su za oko 10c hladnije od 480.

Koliki je VDDC na karticama koje ti se greju?
 
Uz ista podesavanja nemoguce je da se 580 greju vise od 480, jer imaju dosta bolji hladnjak. Kod mene su za oko 10c hladnije od 480.

Koliki je VDDC na karticama koje ti se greju?

Slazem se, zato i pitam da li se jos nekome desilo... Kartice su na 900mv. Nisu prasnjave, ti rigovi su najmladji a pri tom su i cisceni relativno skoro...Nije poenta u tome, nego sto su odjednom pocele da se greju vise a onda sam cuo i te price pa reko da proverim da li je jos neko imao iskustva...
 
Poslednja izmena:
Zavisi koje karte i koji klokovi ? Prebacite klokove na letnji rezim rada savet, normalno da nece na 2250 memorije leti.
 
Danas napolju 28c karte mi udaraju na 80 stepeni sada 18c ni jedna preko 55..
 
Ako imate problema sa incorrect shares u ETH uradite DDU uninstall drivera pa install ponovo. Ja sam rešio problem na 2 riga tako.
Em daju malo više em nema incorrect shares skoro uopšte.
Valjda driver prsne od nestanja struje, šta već?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ima li neko iskustva sa crkavanjem i menjanjem ventilatora da pomogne? Šta obično bude/crkne i da li je zamena jedino rešenje? Ja nemam pojma, nisam imao iskustva do sada, a ne znam koji ventilatori sigurno pasuju, treba mi potvrda. I da li je jednostavno to zameniti?
Od dva ventilatora na kartici jedan ne radi, ne vrti. Temperatura već ide preko 70 pa trebam što pre to rešiti. Kartica je ova sa slike, rx470 4gb sapphire majnerska varijanta samo sa dvi izlazom (11256-31).
Poručio bih sa aliexpressa ako ima odgovarajući ventilator. Može li se kod nas negde nabaviti?

ip.bitcointalk.org.jpg
 
Pa sam si sebi odgovorio, možeš da poručiš sa AliExpresa sigurno piše u opisu za koje pasuje.

Ili potražiš na KP da li neko prodaje samo ventilatore, moguće da ima kome crkla a ne može garancija da je sredi.
 
Gadjan imas za 15 eura nove ventove nekoriscene proguglaj malo kupujem prodajem zovu se Sapphire Nitro Gear.

Ne mogu da ti posaljem privatnu poruku pun ti je inbox.
 
Hvala, našao sam to na KP nadam se da to sigurno pasuje i da nije neka problematika da se zameni.
Evo oslobodio sam i inbox pa ako nekog ne mrzi da mi baci i sa alija neki link da provereno odgovara, ako neko ima iskustva, ja nešto ne verujem tim Kinezima u ono što tamo piše a ima razno raznih ventilatora. Ako je neka značajna razlika u ceni pa da i sačekam 20ak dana, ako ne da pazarim ovo na kp ako stvarno ima na stanju. U stvari sa alija može i ovde da se pusti link, ne mora u pp
 
Hvala, našao sam to na KP nadam se da to sigurno pasuje i da nije neka problematika da se zameni.
Evo oslobodio sam i inbox pa ako nekog ne mrzi da mi baci i sa alija neki link da provereno odgovara, ako neko ima iskustva, ja nešto ne verujem tim Kinezima u ono što tamo piše a ima razno raznih ventilatora. Ako je neka značajna razlika u ceni pa da i sačekam 20ak dana, ako ne da pazarim ovo na kp ako stvarno ima na stanju. U stvari sa alija može i ovde da se pusti link, ne mora u pp

Skines vent sa grafe, pogledas sa donje strane oznaku tacnu, uneses to u Aliexpres pretrazivac i dobices tacan model venta koji ti treba za karticu. Ja narucivao par puta vec za razne kartice i uvek stigne odgovarajuci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde uzimate LAN kablove od 10-20m?
Ovi iz Netiksa u Nebo računari nisu baš nekog kvaliteta plus su toliko sitno namotani da se ne mogu izravnati.
Naravno neke normalne cene, ne sad od 10 evra za 20m.
Može na PM pošto ne sme da se reklamira.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
ja sam pravio sam od 30m i izaslo me malo preko 1000 din
 
U cemu moze da bude problem sa jednom 470 u rigu (tu su jos 2 kartice) - reinstalirao sam win, drajver, patch, dve rade normalno, a toj 470 seta gpu klok od 600 do 1100?
 
Nazad
Vrh Dno