Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Uh sve me presjeklo da sam morao odmah u WC :D pa generalno s' kim god sam pricao, a da ima sapphire R9 280X Dual-X, radna temperatura im je oko 70-75 stepeni, a RPM od 2800-3100. I da..svi su se slozili da im je hladjenje skroz lose uradjeno.
 
Nisam ali upravo instaliram sapphire trixx, pa cu malo proguglati da vidim koliko su ih spustali.
 
Malprije sam kontao kopati lijevi coin ali sam z..bo podesavanja,pa ne mogu da pokrenem cgminer...

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
C:\Users\PC-Hardware\Desktop\cgminer-3.7.2-windows\cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://stratum12.dogehouse.org:9091 -u zvole.1 -p 2 w 256 --thread-concurrency 8192 --intensity 13 -g 2 --temp-cutoff 72
st
 
Moguće da su zaključane, flešuj bios onda. Spuštaj obavezno, ispod 1.1v pa koliko daje nek daje
 
Malprije sam kontao kopati lijevi coin ali sam z..bo podesavanja,pa ne mogu da pokrenem cgminer...

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
C:\Users\PC-Hardware\Desktop\cgminer-3.7.2-windows\cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://stratum12.dogehouse.org:9091 -u zvole.1 -p 2 w 256 --thread-concurrency 8192 --intensity 13 -g 2 --temp-cutoff 72
st

zaboravio - ispred w 256...
 
Treba mi info u vezi ekstendera bez molexa.

Naime, trenutno imam rigove sa po 4x asus 280x top karte, u pitanju su one najjeftinije ploce i procesori (msi h61m p23+celeron g1610) i to radi kao bombona na cm v1000 napajanju.

E sad, poceo sam intenzivnije da se bavim cpu miningom i uzeo sam 4x i5 4670k + gigabyte z87d3hp ploce + cm seidon 120v hladjenja. Posto CM V1000 nema teorije da izgura i5 + 4x r9 280x, planirao sam uzeti Super Flower 1300W Leadex Platinum (80+ titanium sertifikat) i napajati sve to. Ali najveci problem su mi extenderi i graficke koje imaju 8+6 pin konektore pa neretko vuku struju s ploce, koje su vec opterecene sa i5 na 4,5Ghz.

Dakle, ako bih uzeo recimo Asus-e R9 280X Matrix Platinum koji imaju 2x8 pin-a, da li bi ekstenderi bez molexa vukli struju sa ploce ili bi nju rasteretili a graficke se napajale samo preko pci-e konektora? Sada imam osecaj da ekstenderi vuku 20-30w za svaku graficku preko ploce, jer je ista malo toplija (ne vrela), a kada odvrnem graficke, usija se.
 
Poslednja izmena:
Valjda ekstendere sa molexom spajas na molexe napajanja kako NE BI vukli struju iz slota ako sam dobro shvatio dosadasnja iskustva?

Ekstenderi bez molexa - sva struja iz slota
Extenderi sa molexom - iz slota 25w, sve drugo sa napajanja.

Nek me neko ispravi ako je pogresno.
 
mozes da preseces kablove na molexu koji uzimaju sa ploce struju, i onda nemas taj problem, ako odvrces grafe sa cm v1000 onda zato i vucu kroz plocu, mozes da uradis test, otkaci jednu grafiku i odvrni grafike pa vidi da li se greje ploca
 
To mi je jasno.

Nego me zanima da li ce ekstenderi(bilo sa molexom ili bez) vuci struju sa ploce ako graficka moze da se samostalno napajanja direktno iz napajanja (2x8 pin-a mogu isporuciti 300W grafickoj, a r9 280x trosi ~250w).
 
to bi trebalo da zavisi od toga kako je napravljena grafička.
preseci vodove, kačili su ovde linkove za to, onda ne može da vuče i da hoće.
 
E onda cu tako i uraditi, cisto da budem siguran.

Hvala na pomoci.
 
Treba mi info u vezi ekstendera bez molexa.

Naime, trenutno imam rigove sa po 4x asus 280x top karte, u pitanju su one najjeftinije ploce i procesori (msi h61m p23+celeron g1610) i to radi kao bombona na cm v1000 napajanju.

E sad, poceo sam intenzivnije da se bavim cpu miningom i uzeo sam 4x i5 4670k + gigabyte z87d3hp ploce + cm seidon 120v hladjenja. Posto CM V1000 nema teorije da izgura i5 + 4x r9 280x, planirao sam uzeti Super Flower 1300W Leadex Platinum (80+ titanium sertifikat) i napajati sve to. Ali najveci problem su mi extenderi i graficke koje imaju 8+6 pin konektore pa neretko vuku struju s ploce, koje su vec opterecene sa i5 na 4,5Ghz.

Dakle, ako bih uzeo recimo Asus-e R9 280X Matrix Platinum koji imaju 2x8 pin-a, da li bi ekstenderi bez molexa vukli struju sa ploce ili bi nju rasteretili a graficke se napajale samo preko pci-e konektora? Sada imam osecaj da ekstenderi vuku 20-30w za svaku graficku preko ploce, jer je ista malo toplija (ne vrela), a kada odvrnem graficke, usija se.

Druze kod mene dva riga provereno rade na h61 gigi najjeftinijom sa po tri puta vapor 280x ekstenderi bez molexa.
Jedno napajanje je 1200 drugo 1000w.

24-pinac hladan.
 
E pa to je zahvaljujuci vapor-u koji ima 2x8 pina i ne maltretira plocu.

@karanovicz,

hvala na linku.
 
Nabavio sam jednu referentnu 6950 pa me zanima da li mogu isto da je opteretim kao i obicnu graficku. Cuo sam da one trpe vece temperature.
 
RC 1.0 rig :)

Utrosak za materijal:

2.80e letva 2.20m
0.50c metalne podloske za uglove
0.50c srafovi

Utroseno vrijeme: 2 sata zezanja :)

ytu9edy2.jpg



a9enuzy5.jpg



ba7a6y8y.jpg



3e9ymyhu.jpg

Spojler pozadi se mozda seli dolje za napajanje a ovako bi sluzio da sakrijem i sredim kablove i ventilatore koje planiram iza kartica....


Predlozi?
Sugestije?
 
Zasto stedite na velicini riga, kod mene izmedju kartica tacno 12cm, da moze 12-tica vent da stane...
 
Moj ti je savet za taj spojler da ga uklonis, i ako je gore i ako je dole. Nego, bolje ti je da i to od letvica uradis zbog bolje cirkulacije vazduha.... tj da napravis kostur, ili ti prevedeno -jos jedan horizontalni P profil, u donjem delu grafa/iza grafa.... ako me razumes. :D
Ja sam skoro uradio 2 riga, ali od alu "L" profila i pravio sam ih ceo dan, jer sam hteo da izvedem perfektne mere u odnosu na visinu/ duzinu extendera/ sirinu grafa. Ali nisam uradio kostur pozadi za ventove, posto cu ga uraditi naknadno...
Moje misljenje je samo sto uze letvice taman toliko da su izdrzljive za grafe i da ne smetaju cirkulaciji vazduha.
 
RC 1.0 rig :)

Utrosak za materijal:

2.80e letva 2.20m
0.50c metalne podloske za uglove
0.50c srafovi

Utroseno vrijeme: 2 sata zezanja :)

ytu9edy2.jpg



a9enuzy5.jpg



ba7a6y8y.jpg



3e9ymyhu.jpg

Spojler pozadi se mozda seli dolje za napajanje a ovako bi sluzio da sakrijem i sredim kablove i ventilatore koje planiram iza kartica....


Predlozi?
Sugestije?

Šta čekaš, puštaj to u rad. :)

Super je. Rekoh ti ja da rig možeš sam da napraviš za par sati.
 
@taby

Ideja spojlera je da sa donje strane budu spakovani viskovi kablova i hdd (za win rig). Sa gornje strane, tj. na njegovoj ivici zakaceni ventovi sa donja 2 srafa a gore bas P profil za gornje srafove na ventovima. Razumijem sta si mislio. Nesto cu jos da prepravljam ovdje, debelu letvu sam uzeo ipak. 2x2cm ce biti taman.


Zasto stedite na velicini riga, kod mene izmedju kartica tacno 12cm, da moze 12-tica vent da stane...

To svakako uzimam u obzir. Ne znam jos koje cu ventove da uzimam 12 ili 14 i ne znam da li cu 4 ili 5 kartica na plocu (5. zavisi od napajanja koje budem mogao da obezbijedim)

@Sale
Nemam napajanja do ponedeljka - utorka i ekstendere 1-16x do ko zna kad. Ne stizu ovi sa aliexpress-a ;(

16-16 stigli za 20 dana :/
 
RC 1.0 rig :)

Utrosak za materijal:

2.80e letva 2.20m
0.50c metalne podloske za uglove
0.50c srafovi

Utroseno vrijeme: 2 sata zezanja :)

ytu9edy2.jpg



a9enuzy5.jpg



ba7a6y8y.jpg



3e9ymyhu.jpg

Spojler pozadi se mozda seli dolje za napajanje a ovako bi sluzio da sakrijem i sredim kablove i ventilatore koje planiram iza kartica....


Predlozi?
Sugestije?

druze sve je ok ali sto brate ovolike cepanice pa ne nosi ovo betonsku plocu na kuci ...letvice si mogo mnogo manje da nadjes...ja sam koristio o.8x 4cm ali na kant :) od lajsni oko vrata sto mi bile visak...i ali lajsne za laminat t profil za nosac i drzac same karte...

ti ispade da ovim gredama blokiras protok vazduha ...obrati paznju na izduve karti majke ti...daj stavljaj tu alu lajsnu i otpusi kartu da dise ......nemoj da mislis da se pravim pametan i da ti ubijam volju ...bez ljutnje...

http://www.dodaj.rs/f/a/HT/uXGjahA/dsc0149.jpg

http://www.dodaj.rs/f/3v/xB/shD2IXf/dsc0151.jpg
 
Haahhah, znam znam debela je letva ali u prodavnici nije izgledala tako :)

Ici ce tanje letve i siri rig za makar 10-15cm. Vidim jos neke mane ali o tom potom...
 
RC 1.0 rig :)

Utrosak za materijal:

2.80e letva 2.20m
0.50c metalne podloske za uglove
0.50c srafovi

Utroseno vrijeme: 2 sata zezanja :)

ytu9edy2.jpg



a9enuzy5.jpg



ba7a6y8y.jpg



3e9ymyhu.jpg

Spojler pozadi se mozda seli dolje za napajanje a ovako bi sluzio da sakrijem i sredim kablove i ventilatore koje planiram iza kartica....


Predlozi?
Sugestije?

Smanji visinu riga da bi mogao vise karte da razmaknes i umesto one siroke letve stavi slobodno nesto tanje tj. uze da ne smeta pri protoku vazduha. Ona je i ovako tu samo da se karte oslone. I to je to nista drugo pametno ne mogu savetujem ;)
 
Kad budes napravio novi ring, ove lepe fosne ostavi kad budes gradio kucu od prodstih novcica :D
 
75 sirina odgovara ekstra za 6 karti sa koje zauzimaju dva pci slota a na 55 duzinu mozes da napakujes sta pozelis a da ne blokiras protok vazduha...ili smanji visinu ili podigni plocu gore da dobijas na razmaku izmedju karti upravu je chovek
 
Nazad
Vrh Dno