Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

pisao sam im skinuli me s dnevnog reda..

"Postovana administracijo, molim vas da sagledate moj slucaj i uvazite zalbu na negativnu ocenu koju sam potpuno nezasluzeno dobio. Prodaja opreme za mining (rudarenje) je mi je primarni posao i ova negativna ocena utice na moje poslovanje. Naime ja kao prodavac sam prodao dve graficke kartice Sapphire RX 580 Nitro+ 8gb korisniku xxxx (ime na KP xxxxx, ID xxxxxx, broj telefona xxxxxx) poslao sam mu ih kurirom on ih je uredno platio i pustio u rad, ono sto se nije svidelo njemu posle pustanja u rad je tip memorije koji se nalazi u kartici, jer postoje 4 proizvodjaca memorije koje AMD koristi i koji se ne mogu otkriti dok se kartica ne otpakuje i ne pusti u rad. Ponavljam, tip memorije je nemoguce otkriti na osnovu SKU ili Part Numbera ili serijskog broja. Njega je u jednoj od dve kartice zadesila Mikron memorija koja je komplikovana za podesavanje za ethash algoritam i korisnik je trazio da mu zamenim otpakovanu kartu sa novom u nadi da ce u novoj biti drugi tip memorije koji je jednostavniji za podesavanje! Ja to nisam prihvatio naravno a on je ogorcen time meni dao negativnu ocenu jer nisam ispunio njegov iracionalan hir. U prepisci izmedju mene i korisnika Andrija stoji da je on pitao koja memorija ide u karicu i ja sam odgovorio da ide Samsung, misleci na majnerski zargon jer i sam koristim te karice i vecina memorije koje sam koristio i su zaista bile samsung, ali to naravno ne znaci da ja garantujem da ide samsung u 100% slucajeva niti bilo ko na kugli zemaljskoj to moze da garantuje to je opste poznata stvar. Ponavljam tip memorije se ne moze znati bez otvaranja kutije, moze se znati samo kolicina (4gb ili 8gb) a koristik je dobio nove neotpakovane kartice. Evo skrinsota nase prepiske u kojoj se on vadi na to da sam mu ja rekao kako ide samsung, ali naravno i on zna da ja pod tim mislim "do sada je isla uglavnom samsung", jer to znam kao korsnik koji je otpakovao odredjeni broj tih kartica. Evo skrinsota dopisivanja https://postimg.org/image/c4so361e9/
Hvala na razumevanju"

"Poštovani Miloše,

Hvala na javljanju. Morate rešiti problem sa korisnikom.

Srdačan pozdrav,
Vaš KP tim"

PS za 6 580 kartica jedino v1200 i evga 1300 rade posao bez adaptera
 
Poslednja izmena od urednika:
Može li mi neko reći dužinu kablova od napajanja LC1650 Mining Edition šestopinaca/osmopinaca?

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 
Kojih 6 kartica?Koristices procesor iz moja masina ili ne?
Ta ploca je svetinja, to se ne koristi za kopanje. :)

Moze i akrobacije sa adapterima, ali vidim neka napajanja imaju samo 4x kabla za napajanja, a sa CPU-a adapter jos jedan, to je 5. Za V1200 znam, sjajno napajanje.
Hvala za info!

Sent from my S6 Edge
 
Imam problem sa plocom Asus Z270 A. Stigla prije neki dan ali mi ne prepoznaje bez 2 grafike rx 570. Sve grafike pojedinacno rade na ta dva slota. Mijenjao risere ali opet isto. Apdejtovai bios, ukljucio 4g decoding itd... Napajanje je 1000 G2 Evga.
Kad ubacim trecu gafiku kekad butuje sistem a nekad jednostavno crn ekran. Kad butuje sistem u gpuz vidim samo 2 grafike.
 

Jesi poslao armor :D....
 
Poslednja izmena od urednika:
imam samo begovic marka upisanog za armor, ako si to ti onda je na putu :) sorry za off
 
Pa rekao si čoveku da ide Samsung, šta sad vrdaš [emoji16]
 
A i ti ljudi sto pitaju koja je memorija, pa nije covek prorok da zna koja memorija dolazi. Vecinom idu mozda Samsung, ali to nije na svim karticama. Ne mogu da verujem da moze za tako nesto da da negativnu ocenu.
 
Ta ploca je svetinja, to se ne koristi za kopanje. :)

Moze i akrobacije sa adapterima, ali vidim neka napajanja imaju samo 4x kabla za napajanja, a sa CPU-a adapter jos jedan, to je 5. Za V1200 znam, sjajno napajanje.
Hvala za info!

Sent from my S6 Edge

Mozes dva napajanja od 600w da uzmes vrsice posao za 6 komada rx 580,ili da uzmes Evga ili Cm sto je napisao clan gore....Akrobacije nikakve sa adapterima nemas imas neki adapter jedan jedini koji moze da se kupi na kp i preko njega spojis sve i to je to.

Ok samo pitam :) plocu mozes da uzmes Asrock H81 pro btc ja je imam ok je.

Taj sto se zali na taj Micron treba ga banovati na kp kad se vec toliko razume u memorije da Micron ne valja nek ode lepo u Hu pa nek tamo svaku otvara i testira dok ne naidje na karticu sa Samsung memorijom.
 
Poslednja izmena:
Ja ovo zbog tebe kažem i budućih takvih slučajeva, da si meni ovako napisao i stigne mi micron smatrao bih da si me zajebao. Ako piše Samsung onda je Samsung, nigde ne vidim "verovatno", "trebalo bi", "prethodna serija od 50" i sl
 
Po meni si kriv jer si rekao da je samsung.
Mene kad pitaju ja kazem da ne moze da se zna dok se kartica ne otpakuje i ukljuci.
Ne kazem da je previse bitno ali ako si vec rekao...
 
Mozes dva napajanja od 600w da uzmes vrsice posao za 6 komada rx 580,ili da uzmes Evga ili Cm sto je napisao clan gore....Akrobacije nikakve sa adapterima nemas imas neki adapter jedan jedini koji moze da se kupi na kp i preko njega spojis sve i to je to.

Ok samo pitam :) plocu mozes da uzmes Asrock H81 pro btc ja je imam ok je.

Taj sto se zali na taj Micron treba ga banovati na kp kad se vec toliko razume u memorije da Micron ne valja nek ode lepo u Hu pa nek tamo svaku otvara i testira dok ne naidje na karticu sa Samsung memorijom.

Imam Seasonic 1000W i Seasonic 1200W, dobijena sa takmicenja, ali oba napajanja imaju 4x za karte, jos jedan sa CPU na GPU da se odradi i moze 5, ali sta uraditi za 6. kartu.
 
Poslednja izmena:
Imam Seasonic 1000W i Seasonic 1200W, dobijena sa takmicenja, ali oba napajanja imaju 4x za karte, jos jedan sa CPU na GPU da se odradi i moze 5, ali sta uraditi za 6. kartu.
Nađi adaptere sa 2 pcie na 1 pcie 8pin, komada 2, i one pigtail patrljke iskoristi da od dva patrljka sa 2 različita kabla iz psu adapterom napraviš jedan. Dobijaš 6 pcie konektora odnosno 3 karte na 2 kabla što je ok. Jedino ne znam šta imaš od molex kablova tu za napajanje ekstendera.
 
@Fallout 3, to mi je overkill da povezujem ta dva napajanja, greota. :D

@Vojkan, nije bas sjajno, moci ce 4 na molex direktno, a dva ce nazalost morati sa sata na molex. A sto se tice karte, dobra ideja, hvala. :)
 
Nije greota ako uzmes maticnu za 8 kartica,mislim da je greota da stoji tako u kutiji i da se ne koristi niti prodaje.

Jedino ako si kolekcionar napajanja pa da te razumem :).
 
ko jos radi kablove osim onog zemljaka na FB - Mixer PC kablovi ?
Ne odgovara covek na poruke, verovatno je pretrpan obavezama...
 
Mixer odgovara, ali samo jednom ili dva puta na dan. Meni sutra šalje...
 
430d9da7fbf7459569a6fc6aee74daeb.jpg

A ova ? Ima li zivota sa njom?
XFX grafička kartica RX 570 RS Black Edition, 4GB GDDR5 ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ne znam. nisam koristio
 
Dajte neki link da skinem neki pouzdan WIN 10x64, ako moze pogodan za mining.

Skinuo sam par komada ali su mi usporila posle 2 meseca i podize mi se Windows 10 minuta posle restarta, iako imam SSD na svim rigovima.
 
Ljudi, imam neko cudno desavanje sa rigom 6xRX580 XFX 8gb, kad god pristupim rigu preko TW odmah mi pukne jedna karta u Claymore-u. Klokovi uopste nisu visoki 1130/2130 preko Claymore vddc, bios nije modovan vec je prebacen na onaj njihov mining preko switch-a...Sta je u pitanju?
 
Poslednja izmena:
Meni isto u rigu gde ima 3x 580 i 2x 470 poceo da puca rig kada se skine monitor, to ranije nije bilo. Ne znam u cemu je fora. Odradice se dummy plug, pa da se vidi.

Sent from my S6 Edge
 
Da li je Sapphire 11265-05-20G Radeon PULSE RX 580 8GB GDDR5 dobar izbor za kopanje Etera? Da li je pouzdana karta, da li ima nekih problema?
Da li neko zna koje memorije dolaze na njoj? Ne mogu nigde da iskopam :D
Vidim gore ovu prepisku sa problemom oko memorije, pa se pitam jel tako sa svakom grafikom lutrija ili?
 
Poslednja izmena:
Jasta je nego lutriija. Ja sa obicnom 1060 izvlacim 25-26 pri kopanju ethera. (Samsung memorija, klok +1000 za nju)
 
ENERMAX Lepa MaxBron 1000W
Da li moze da tera 4 x 570 ? Jedno od pristupacnijih napajanja od 1kw, ili neki predlog koja su napajanja pristupacnija za do 4 karte?
 
Nazad
Vrh Dno