Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Pa deluje dosta bolje :) sad isprati jel stabilno pa spusti napon za poslednji stejt još malo ako jeste (a trebalo bi biti)
Posle 24 sata rezultati razocaravajuci, ne znam zasto ali avg hash na bilo kojem poolu mi je uvijek 15mhs manji, imam claymore 10.2 i uvek mi je isti reported hash?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Po buci XFX 580 8gb GTS Black Edition VS sapphire nitro 580 8G ? znam da je sapphire tih, kakv je xfx u odnosu na njega...
 
Gledao sam na tjubu da xfx ima neku rezonantnu buku na 2600rpm - jel ima toga kod vas?
 
Xfx je rame uz rame sa Nitro karticama, + ih je puno lakse naci sa Samsungom.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kakve veze ima da li je Samsung ili Hynix kada su isti.

Sent from my S6 Edge
 
Da li je bolje sacekati ove nove Vege (32 i 28)koje ce zameniti seriju 400 i 500?
 
Treba mi ovakav kabl, da li moze savet gde ima.
77c97dd8499333197086096f1d8f4ec8.jpg


Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
Kakve veze ima da li je Samsung ili Hynix kada su isti.

Sent from my S6 Edge

Nije isto za sve algoritme, tako da nema potrebe da pises nesto u sta nisi upucen.

Inace, u prodaju izlazi:

ASUS MINING P104
GPU: based GTX1080 GPU
Memory: Micron 11GBPS GDDR5X
ETH Hash rate: according to NVidia, P104 GPU hash on ETH can reach 40MH. Miner also can tweak to reach above 42MH.
Model: based on Cerberus Thermal design. 2.5 slots. With No I/O ports, and No backplate.

Zanimljivo :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ljudi jel ste culi uopste da dolaze za koji dan naslednice serije 400 i 500..
 
Vega 32 i 28 nisu uopste bitne u rangu su gtx 1060 3gb i gtx 1060 6gb....

Ne vidim zasto menjaju rx 580 i rx 570 niti vidim u cemu ce biti bolje za kopanje...Ako recimo hocemo da kopamo Eth tu ce rx 580 i rx 570 da budu bolje ako zelimo da kopamo novcice poput Zec-a opet ce to biti maksimalno oko 300 sol-a do 350 jedino ostaje Monero da se kopa njima koliko toliko ali opet ce te brojke biti daleko slabije slabije od Vega 56...
 
pa neka bude duplo manji hash za monero od vege 56, a cena kao 570/580 i uzimam ceo rig odmah...
 
Poslednja izmena:
pa neka bude duplo manji hash za monero od vege 56, a cena kao 570/580 i uzimam ceo rig odmah...

Necu jos ista da pisem dok ne vidimo brojke ali ne bih se oslanjao na samo jedan algoritam....Pitanje je i potrosnja na 570 i 580 je bilo lako regulisati potrosnju ako trose opet 10w manje to i nije nesto ali ako trose 30w manje to je vec nesto.
 
Necu jos ista da pisem dok ne vidimo brojke ali ne bih se oslanjao na samo jedan algoritam....Pitanje je i potrosnja na 570 i 580 je bilo lako regulisati potrosnju ako trose opet 10w manje to i nije nesto ali ako trose 30w manje to je vec nesto.

slazem se, nista dok ne izadje.

elem, imam problem ne znam ni u kojoj temi da pitam: rade mi sva tri riga, na pool-u mi vidi samo jedan? sve sam proverio, internet, sve, sve. sta moze biti?
 
ma vidi 1.8 h/s znaci jedan radi.... ovo mi se prvi put desava
edit: i vidi mi 20share-a... bar 60-ak treba... nije mi nista jasno
 
restartovao sam minere, pa cu videti sad. ako se nista ne desava, menjam. flypool, stvarno do sada na njih nisam imao zamerki.
 
Imam pitanje, sta se desi ako u Claymore-u ubacim samo komandu cvddc bez mvddc, da li to steti karticama? Fora je sto kad samo tu komandu stavim, rig savrseno radi a ako dodam i mvddc, odmah mi na startu zakuca rig... Sta on tacno uradi ako samo gadjam core voltage u Claymore-u bez memory?
 
Zavisi kakav imas bios znam da Elpida i samsung kod mene idu preko 900, ako ces bas da ih cijedis moze i vise govorim o RX 580 kartama, a isto tako znam da ljudi imaju biose gdje te karte gone na 1000hs, i to hynix za kojeg ja nisam jos uspio da izvucem neki pristojan hash. Sve u svemu cryptonight iskljucivo zavisi od tajminga sto bolji strap tj bios =vise hash-a
 
tako je za cn su bitnije nize latencije samo sto te latencije nisu stabilne cak ni za eth.
 
Jel ima neko voljan da mi pomogne imam 4 kom MSI r7970 jel ima mozda neko biose za njih ili kako se rade ukratko.
I sta moze da se kopa sa njima.
 
Koja graficka kartica je najisplativija za mining?

Ove podatke sam skupio:
Coins.JPG
Po ovome je RX470 najisplativija.
Da li je to stvarno tako i ako jeste koja je najbolja verzija RX470?

U Svajcerskoj ih ima i povoljnije su pa bih tamo uzeo.
 
Nazad
Vrh Dno