Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ako ides autom onda lepo povedes ortaka da ti pravi drustvo pa su kao 2-3 njegove a 2-3 tvoje... :) Pa onda kad te zapamte carinici malo onda povezes 10-20 kartice pa kad ti onaj razrogaci oci ti mu tutnes 50e i flasu skivi i tako ... :)
Carinici su ti najpodmitljivija vrsta koja zivi na nasoj planeti...
 
i to cu da odravim,pa nisam ni mislio bez te obaveze,moguc svaki dogovor :)
a i to je tipa 2% od kolicine,meni je najlakse vratiti karticu u tu prodavnicu i nemati pricu uopste sa kupcem,a kontam da bi bilo brze nego ovde sto rade 45dana
Ne zaboravite da za reklamaciju mora da se pravi dozvola o privremenom uvozu ako nemas vezu vecu problem.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
tek sam na pocetku te price videcemo jel to moze tako ko sto kazes
Ja zivim blizu granice sa Bugarskom, znam o cemu pisem, NIKAD SE NE RASPRAVLJAS SA CARINIKOM, SAMO SLEZES RAMENIMA I CUTIS...

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Gigabyte r9 390

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
evo kako kopa gtx 1060 na etc:

Pogledajte prilog 207943

Nije još stabilno jer se nisam preterano igrao ali slika je otprilike jasna. oko 23MHs po karti sa ocom memorije. Bez oc je negde oko 20. Ovo je čisto za probu inače ga vraćam na LBRY.
 
treba videti kako ce kopati 1060 sa 3gb. Ako kopa isto ili slično sa cenom 220-250e može biti veoma zanimljiva kartica :)
 
pa mislim da treba pogledati specifikaciju memorije i na kojim taktovima radi. Ako je tu oko 8000 onda bi trebalo da je slično.
 
Memorija je ista samo je gpu malo slabiji
1152vs1280 SP

Ja sam probao asus 1060 Strix OC model, iz kutije boostuje na 2012Mhz LBC kopa 184MHS, dok sam na ethu izvukao 24MH/S sa memorijom na 2250Mhz.

1070-0bbb6e.png


Ovde sam joj probao dizat powerlimit i temptarget, ali i dalje je bacala 184MHs na LBC-u i radi i dalje na preko 2GHz a temperature su stvarno smjesne, vrhunsko hladjenje na njoj.
 
Poslednja izmena:
Ako je samo manje SP trebalo bi da bude slično i sa tim 3GB jer GPU ionako može da se skine na eth/etc.
 
Pa vjerovatno ce na ETh biti isto mozda 23MHS, ali presudice cjena ja koliko sam vidio bez poreza kosta 220$ sa porezom ide to na 250€, a da li je puno za takav model dati 250€ jer da bi izvukla ti 23 ili 24MHS mora memorija da bude izvrstan primjerak inace na default taktku karta baca ispod 20MHs sto je losije i od 380 na default taktu.
 
Otvorio si goldi hiljaditu stranu :D
 
Samo da izvestim pošto sam prebacio nvidiu na etc, 6 kom gtx1060 troše kod mene trenutno stabilno oko 560W na power limit od 70% i ocom memorije i gpu kloka. Hashrate 136-137MHs. Verovatno može još da se obara potrošnja uz obaranje i hashrate-a za traženje optimalnog odnosa W/Hash.

Pogledajte prilog 208105
 
Poslednja izmena:
Znaci za te 6 gtx 1060 imas 6 racunara ili?
Stvarno malo trose sta reci Nvidija :)...
I koliku zaradu imas na njima?Za mesec dana?
 
Poslednja izmena:
Kakva je potrosnja hashrate ajde sto cutite. Koje su bolje 8gb ili 4gb ?

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
ja uzeo da se igram sa strixom 4gb, w10, poslednji drajver, daje oko 21-22mhash sa kloknutom memorijom malo. ler/load razlika 133w.

koja karta i na koju foru chupa 27-28?
 
8gb model ?

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno