Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Strix su ti zlatna sredina nisi se nista presao niti su najgore niti su najbolje :)...

Svakako su bolje od Msi :) i od vecine modela Gigabyte.

Ne znam kako samo bacaju 400 sol-a nemoguce je to mozda to iz kutije bez ikakvog overkloka jedino.Malo mi je nelogicno to sto je neogeo napisao.

A ti to znas , jer si ih sve probao i istestirao i tesko da je strix bolji od Msi i stvarno u zadnje vreme si obavezna mirodjija i dajes savete ljudima bez pokrica u praksi
Navesces ljude na pogresne zakljucke i postupke
Pa ce posle biti svasta
 
Ne moram ja sve da probam i testiram imas 1000 testova na internetu pisanih i jos 1000 na youtube verovatno ni tebi nisu prosli svi modeli kroz ruke bas.Zar mislis da onako pisem sta mislim a pre toga ne procitam kako se u praksi pokazala karta?

I Goldi je rekao da Msi nije nista posebno nemam samo ja to misljenje.

Zar ne mozemo svi da imamo razlicita misljenja na forumu to je zabranjeno?Ako ti napises da je Msi bolji od Strix-a svi moraju da misle tako i kraj?

Onda Master Roshi je testirao koliko se greje VRM na Msi kartama doduse to su Amd karte ali hladjenje se ne razlikuje mnogo od Nvidije napisao je da Vrm moze da bude 95 do 100 stepeni.

Goldi napisao da najvise crknute od gtx 1070 su upravo Msi.

Uopste ne vidim kako je suboticanin pogresio sto je uzeo Strix a imao je izbor da uzme Gigabyte ili Strix.Strix je bolji kako god okrenes nije nista pogresio.
 
Poslednja izmena:
Kako bi izbegli pitanja 'koja je karta optimalna za mining ?' ili 'što mi niste rekli da ova karta nije baš najbolja' predložio bih da se napravi tema gde će članovi foruma ukratko predstaviti neku grafičku kartu.
Mislim da bi na ovaj način svima olakšali kupovinu.

Na primer:
- Model karte
- Brzina koju izvlači na ETH, ZEC, XMR (ko je šta probao)
- Koji klokovi
- Temperatura i brzina kulera
- Potrošnja
- može i par reči zašto jeste ili nije dobra

Šta mislite ?

A moze i tako, samo sa malo lepsim citiranjem :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A sta cemo ako neko naruci gtx 1060 5 komada sa Samsung memorijom koje daju 23 mh/s sledeci dan neko naruci isti model karte od istog proizvodjaca stigne mu Hynix memorija koja daje 18 mh/s?

Ako bi se vec otvorila ta tema treba dodati i koliko se sa kojom memorijom dobija na kartama da ljudi znaju da postoji rizik da im stignu karte sa losijom memorijom.

Drugo temperatura na 2 iste karte moze da bude razlicita iako su obe od istog proizvodjaca i istog modela i na istim podesavanjima takodje te karte mogu razlicito da bacaju hash-a to isto treba naglasiti.Naravno mogu se napisati podesavanja koja odprilike vaze za odredjeni model i proizvodjaca.

Kada se ispune te 2 bitne stavke onda moze i ovo ostalo :) sto je naveo 12345.
 
U pravu je , jos i temperatura zavisi od polozaja kartice u samom rigu a potrosnja i od kvaliteta napajanja
 
Da , to stoji da je svaki komad priča za sebe, ali opet to ne može baš tolika razlika da bude.

Što kažeš bitno je da se navede i koja je memorija. Recimo ja sam uzimao MSI 1060 3gb koje mi došle prvo sa Samsung memorijom. Sledeća serija koju sam naručio stigla je sa Hynix-om koje sam odmah prosledio dalje.

E sad što se tiče temperature to isto zavisi o više faktora gde se nalaze karte. ali opet može da se napomene da li su u kućištu ili rig-u.
 
Poslednja izmena:
Koje napajanje za 4 Vege 56 preporucujete, EVGA SuperNOVA P2 1200W ili CM V1200?
 
Da zavisi temperatura gde se nalaze karte to stoji ali ja imam Palit game rock gtx 1080 2 komada testirao sam svaku pojedinacno obe se na istim podesavanjima out of the box ponasaju razlicito jedna daje vise sol-a jedna manje nije to neka razlika bas ali je razlika onda se jedna greje manje jedna vise to je razlika od par stepeni znaci i dalje svaka testirana pojedinacno u istim uslovima.

Ne postoje 2 iste karte jednostavno ali opet postoje neka uopstena podesavanja.E sad mozete zamisliti kolika je razlika izmedju proizvodjaca razlicitih gtx 1080 kada se dve potpuno iste karte obe sa Micron memorijom na istim podesavanjima razlicito ponasaju.

spaske-Sto se tice napajanja jeste i ono vazno ali nema tu neke prevelike razlike ako se uzme napajanje sa gold i platinium oznakom mnogo je vaznije uzeti dobre i kvalitetne karte.

hucklebone -Koje ti je jeftinije od ta dva napajanja?
 
Poslednja izmena:
Baš zato i treba da napravimo poređenje među modelima kako bi uvideli razliku i kolika je uopšte ta razlika.
 
12345-Treba da napravimo ali za to treba puno posla na kraju ce izgledati kao Enciklopedija :D treba takodje to napisati na nacin tako da svako brzo moze da nadje informaciju koju trazi a ne da cita 5 strana i opet nije nasao sto mu treba.

hucklebone-Uzmi ono koje ima duzu garanciju i jedno i drugo su sjajna napajanja :).Ako imaju istu garanciju uzmi jeftinije :).
 
Poslednja izmena:
@hucklebone ja bi isao na CM, vise konektora ima
 
12345-Treba da napravimo ali za to treba puno posla na kraju ce izgledati kao Enciklopedija :D treba takodje to napisati na nacin tako da svako brzo moze da nadje informaciju koju trazi a ne da cita 5 strana i opet nije nasao sto mu treba.

ima becnhmark tema.
 
Imam jedan problem sa napajanjem. Od kad je nestajala struja nekoliko puta imam problem sa granom koja napaja 2 risera i ssd. Druga grana napaja 3 risera i sa njom nema nikakvih problema. Medjutim ova prva izgleda zeza jer se desava da kartice koje su na njoj jednostavno prestanu da kopaju. SSD za divno cudno radi najnormalnije.

Proveravao sam da nije do risera, rotirao ih, kartice takodje. Kad pobodem karticu u maticnu ona sljaka najnormalnije, cak mogu i memoriju da joj dignem vise, kao i onim trima karticama koje su na drugoj grani. Ali na ovoj prvoj nema sanse, pa cak i kad je na njoj samo jedna kartica i SSD.


Ako neko ima savet bio bih mu zahvalan. Ili neka preporuka za napajanje koje moze da izgura 5x580 4gb.
 
Dobro jutro.
Zeleo bih da sklopim kompjuter ( svakako mi treba ) ali bih usput voleo i da kopam nesto ne trazim vise od 30-40$ mesecno.
Da li neko moze da mi posalje na PP specifikacije jednog takvog racunara ? Negde otprilike do 1000e ( sa minimalno 2 graficke )
Hvala Vam unapred, lep pozdrav.
 
Pa sto se ticr rudarenja- gledaj da je provetreni kuciste maksimalno (idealno ako to ne smeta na nekoj polici da drzis komp bez kucista(ako znas sam da sastavis ili ti moze neko pomoci a da kupis duzi hdmi kabl do monitora i bezicni mis i tastatura..za grafike 2x 1060. I ploca koja podrzava dve grafike(bez ekstendera)..a ostalo po zelji- cpu jaci ili slabiji u zavisnisti od potreba 8gb ram ili 16gb ako si gejmer...to ti je to okvirni.premda za 1000e i nemas veliknizbor ako uzmes 2x1060
 
Imam jedan problem sa napajanjem. Od kad je nestajala struja nekoliko puta imam problem sa granom koja napaja 2 risera i ssd. Druga grana napaja 3 risera i sa njom nema nikakvih problema. Medjutim ova prva izgleda zeza jer se desava da kartice koje su na njoj jednostavno prestanu da kopaju. SSD za divno cudno radi najnormalnije.

Proveravao sam da nije do risera, rotirao ih, kartice takodje. Kad pobodem karticu u maticnu ona sljaka najnormalnije, cak mogu i memoriju da joj dignem vise, kao i onim trima karticama koje su na drugoj grani. Ali na ovoj prvoj nema sanse, pa cak i kad je na njoj samo jedna kartica i SSD.


Ako neko ima savet bio bih mu zahvalan. Ili neka preporuka za napajanje koje moze da izgura 5x580 4gb.
Skidaj treci uredjaj sa te jedne grane. Da ne bi imao preopterecenje jedne grane-sigurnije je da ostavis max dva rizera na jednu granu, ili rizer i ssd. Jeste da ne trosi puno ssd, ali mozda to malo bas bude dovoljno da ti se preoptereti jedna grada, pa dodje do nekog topljenja i prekida kontakta, kao sto se meni desilo jednom prilikom.


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Kako vam radi Sapphire RX 470 sa Elpida memorijom 4 GB je kartica
meni sa modovanjem baca 27.5 jedva, ta kartica bi trebala vise da daje
da si su sve iste sa Elpidom da li ima neko proveren bios da baca vise
 
Batko svi znamo da kecamo al neko izdrzi pola sata neko 5min neko 1 sat itd...

E tako i kartice, nisu sve isti hebaci i ne daju sve isto, imas mozda losiji primerak tako da budi zadovoljan sa tim

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Sto bas i nije najbolje jel? Mozda je zato neogeo rekao da se necu usreciti

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Odlicana je memorija.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
1- The cards with the Samsung memory are generally faster and more stable, have no problem overclocking to a minimum of 9000Mhz and a max of 9400Mhz while maintaining stability.

2- Cards with Samsung memory have more stable and higher core overclock that does not throttle by much under load, the two Samsung cards i tested remain at 2088Mhz and 2075Mhz core respectively after an hour of gaming and does not seem to power-throttle beyond that.

3- The two cards with Micron memory reach a max of 8400Mhz memory before starting to display artifacts and potentially crash the system with BSOD, loss of video signal or checkerboard artifacts
Vidim da nije neka razlika, ali ipak je ima. Bice da je samsung odlicna[emoji6]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kako vam radi Sapphire RX 470 sa Elpida memorijom 4 GB je kartica
meni sa modovanjem baca 27.5 jedva, ta kartica bi trebala vise da daje
da si su sve iste sa Elpidom da li ima neko proveren bios da baca vise

Najbolje da sam moduješ bios, samo prekopiraj strap od 1625 na veće pozicije.... Stavi u afterburner -100mv ~0.88v/1060/1950-2000 taktove, trebalo bi da daje 28-28.5Mhs
Generalno nemoj da se smaraš što jedva daje 27.5mhs to je sasvim Ok hash. Apsolutno ni na duži rok nemožeš da napraviš nikakvu razliku u zaradi zbog 5-10mhs po rigu....
Kopaj i uživaj....
 
Poslednja izmena:
Ljudi odoh za Ljubljanu na 2 dana, gde se tamo moze kupiti neka karta ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probaj u nekoj PC radnji.
 
E j.... mogli su to i u apoteci da mi kazu :) reko da nije neko kupovao u Ljubljani i slicno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno