Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

2x2000w Superflower i guraj :D ja mislim da jedna baca oko 400sol? to je mozda oko 3000sol, jedan rig i fina zarada :D
 
na 1018/1500 ~213 po jezgru sa -i 2
 
Poslednja izmena:
ovaj extender druze kosta 4.99$ tako da ne uklapa ti se ni ta prica, ako sklapas rig onda racunas sta ti treba uzeo USB sa molexom ili USB sa 6pin extendere isto te dodje ista je cijena, tako da ono ako se vec ide na dva takva napajanja onda kupis umjesto USB molex extendera ove sto sam ja predlozio nemas znaci nikakvi dodatno troskova, funkcionalno stabilno nemas sta da se brines kompletna se karta napaja sa jedne PCEx grane tj jednog PCEx kabla....

@karanoviczu - a sto ce ti sa 6pin na molex? (nemas dovoljno molex-a?) mislim da to nema uzet, jer 6pin ima samo 12v i GND (3x12v i 3xGND) dok ti za molex treba 12v, 5v i 2xGND, uzet koliko znam nema jedino da sam dovedes 5v zicu.

Jel to ovo ili ima neka bolja varijanta? https://www.aliexpress.com/item/30C...74.html?spm=2114.13010208.99999999.264.TAnZUV
 
Kakva paranoja, na pro btc ploči h61/h81 rade bilo koje 6 grafike sa bilo kojim extenderima i tačka. Asrock anniversary B85/H97... ploče sa 6 slotova hoće da zezaju sa običnim ekstenderima sa 6-tom karticom, sa usb-ima sve radi ko podmazano....
 
jedno brzo pitanje :
MSI RX 470 8G ima Micronove mem. cipove. Da li sa polaris editorom mogu da izmenim mem. tajminge ?
Razmisljam da uzmem ove kartice, zato pitam.
 
Jel odmarate nekad rigove mislim jel gasite majnere tipa sat dva bar jednom u nedelju dana?

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Jel odmarate nekad rigove mislim jel gasite majnere tipa sat dva bar jednom u nedelju dana?

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Koja bi bila svrha toga? Nisu to ljudi pa da moraju da se odmore :)

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Jel odmarate nekad rigove mislim jel gasite majnere tipa sat dva bar jednom u nedelju dana?

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
Ma da, pa da mi poslje traže i topli obrok.
 
Kao nekada kada su nam matorci govorili da ugasimo spectrume i commodore da se malo ohlade :)
 
Pa otkud znam greje mi se i maticna zato pitam

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Pa sto ne stavis ventilator preko hladnjaka I resen problem? Ja na moja dva riga hladim maticne ploce sa ventilatorima ne dozvoljavam ni jedna komponenta da bude vruca mlaka ili topla
 
Sta tis.e.greje na ploci, pipni 24pim konektor da li ti se greju kablovi

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
To hladjenje i nije zdravo ako mene pitate, pogotovu zimi, moze neki vod da popusti vremenom. Kad radi ne dirati ga, kakvo crno odmaranje.
Meni tako zveknulo jedno CM napajanje. Preko 2 godine radilo 24/7, jednom ugaseno i nikada se vise nije upalilo. Poiskakali mi svi osiguraci u stanu i u zgradi :d
 
Kao nekada kada su nam matorci govorili da ugasimo spectrume i commodore da se malo ohlade :)

Ja sam gasio moj commodore 64 jer posle nekoliko sati rada onaj ispravljac je topio pod ispod sebe :D

Inace meni bar jednom nedeljno nestane struja a nekoliko puta nedeljno mi nestaje net po jedno pola sata tako da odmaraju
 
Hlađenje matične ploče?
Ako i primjetite potrebu za ovim onda vam je vjerovatno nešto već izgorilo.
 
Prva se vise ne proizvodi, a druga je novi model koji nasledjuje proslu.
 
Nazad
Vrh Dno