Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ploca pravila problem, update biosa i reseno sve


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi i meni se dva venta na asus strixx rx470 slabije vrte, vredi li ih podmazati ili moraju da se menjaju?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To podmazivanje je možda samo privremeno rešenje, ako je i rešenje uopšte.
Najbolje da vidiš oznaku i naručiš sa Alija zamenske pa valjda će nekako do tada pregurati.
 
Zamenski su na aliju oko 30$ originalni, nisu bas jeftini

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Vau, 30$. :)
Koliko je ta kartica zaradila do sada i koliko će zaraditi još?
Ti vidi šta ti se više isplati
 
Videcu da skinem ventove i celu plastiku pa da turim neke krstene ventove

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To je opet okej ideja ali resell value te kartice posle je nikakav.
 
One kod mene kopaju do smrti, hahaha

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pitanje,
Ploca TB250+ sve radi super, 6x580ice rade super, svima je promenjen bios. Posle promene biosa ekran tek upali kada dodje do logovanja za windows. Da ne zna neko kako se to resava ??


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pitanje,
Ploca TB250+ sve radi super, 6x580ice rade super, svima je promenjen bios. Posle promene biosa ekran tek upali kada dodje do logovanja za windows. Da ne zna neko kako se to resava ??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nikako se ne resava. To je tako zato sto su ti kartice flesovane. Ukoliko vratis jumper ako imas dual bios na karticama imaces boot screen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jasno, to mi je jedini rig koji se tako ponasa. Ostali normalno rade jedino druge su ploce upitanju


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Okej, nVidia user ovde, imam pitanje u vezi ovog poslednjeg čisto da i ja naučim nešto jer će biti uskoro AMD rigova.
To je jer AMD blokira u drajverima flešovane kartice jelte?
 
Videcu da skinem ventove i celu plastiku pa da turim neke krstene ventove

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Za 7-8$ imas Deltu koja moze da ti oduva kondenzatore sa stampane ploce ;), originalne kupis samo kad mislis da prodajes kartice.

@A_Lex
Samo izbegnes Biostar i resis sve probleme. To se ne desava ni sa jednom drugom plocom, bilo flesovane karte ili ne.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko da kopa jos sa R9 390?
Imam jednu Asusovu i treba mi pomoc oko nje.
Probao sam Clay 11.7, 11 i sgminer i na svakom se miner samo ugasi, bez bilo kakve error poruke. Pogledao sam i log file i evo kako izgleda:

17:36:05:008 137c Check and remove old log files...
17:36:05:008 137c args: -epool coinotron.com:3344 -ewal xxxxxxxx.xxxx -esm 2 -epsw x -allpools 1 -asm 1 -dcri 12 -mode 1
17:36:05:008 137c
17:36:05:008 137c ÉÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ»
17:36:05:008 137c º Claymore's Dual GPU Miner - v11.7 º
17:36:05:008 137c º ETH + DCR/SIA/LBC/PASC/BLAKE2S/KECCAK º
17:36:05:008 137c ÈÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍͼ
17:36:05:008 137c
17:36:05:008 137c b583
17:36:05:226 137c ETH: 1 pool is specified
17:36:05:226 137c Main Ethereum pool is coinotron.com:3344

Bukvalno nista.
Probao sam Blockchain drivere, 15.12, 16.nesto, i uvek isti rezultat.
U pitanju je Win10.
 
A da ubaciš "pause" na kraj, moguće je da greška nije u log fajlu?
 
Ubacio sam odmah, i nista, dobijam isto ovo sto pise u logu.
 
Hm, ne znam. Nemam ideju, nisam AMD user. :) Jesi probao u drugi rig da staviš?

Nego, zanima me, ima li neko još slučaj da mu LC1200 cimne par puta nakon nestanka struje pa prvog paljenja posle?
Imao sam jedno napajanje takvo prvo. Samo nekad cimne 2-3 puta, nekad 20ak. I vratim ga na RMA - kažu ispravno. Probam ga opet - radi zaista besprekorno i sve okej.
Sad ga prebacim u drugi rig - opet isto. Pali okej ako ugasim redovno, ali ako isčupam iz zida dok radi i kada vratim kabl u utikač, opet reprodukuje taj problem. Ili izlazim iz BIOS-a pa kad se resetuje, isto se dešava.
Već sam se pomirio da je to napajanje zaista falš nešto kad flešovah bios na drugom rigu (isto LC1200 koje radi već godinu + dana) i tamo ista stvar odjednom. :) Ne, nije BIOS sigurno jer se sećam da je ta ploča sa početka imala isti problem sa starim BIOS-em.
Ne kapiram foru. Nije da me zabrinjava to mnogo jer struja retko nestaje makar dok ne krenu one velike vrućine baš nego što je na tom rigu gde je prvobitno bio LC1200 sa početka priče već crkla jedna kartica i verujem da je dobrim delom krivac to cimanje na pola sekunde pri paljenju (doduše tamo je to radilo svaki put kad bih palio rig, ne samo kad nestane struje).
 
Nisam uspeo da resim pa sam presao na ethos, na njemu super radi, namestio sam je da kopa 29.5mhs a pritom vuce oko 200w iz zida (sto racunam nije mnogo za tu kartu). Izgleda da su ipak bili driveri prblem na sugavom windowsu.
Svidja mi se ovaj EthOS, ako se pokaze kao dobar mozda trajno predjem na njega.
 
Probaj smos linux sve radis preko brouzera menjas miner coin cak ima i fles biosa preko njega i backup orginalnog strava stvar , nedgledas ga remote a bolji su drajveri koristio sam i ethos preporuka set it and forgetit.
Ja sam svaku kartu istestirao koju voltazu min ,flesnuo u bios i nestaje a moze da radi sa 2 gb rama i to sa flesa ne treba ssd hdd i ne treba monitor ni tastatura pojavi se u mrezi i cao.


Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
SmOS sam probao vec i slazem se da je fantastican ali su me tada odbile 2 stvari, prva je sto se placa (mada je suma zanemarljiva) a drugi mnogo bitniji je sto SmOS tada nije imao blockchain drivere za AMD.
I EthOS sam pustio sa flasha, ista je varijanta, ovaj koji koristim cak ima i TV instaliran.
 
Smos linux se ne placa nema ni fee. Simplemining je ukrao ideju i dugo se pretstavlja kao smos, nas covek koji je razvio smos 1.3 pre simplemininga se iznervirao i napisao verziju 2.0 svaka cast.

Www.smos-linux.org

Mislim da si probao nesto drugo. Kopa isto brzo kao u winu.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da, probao sam simplemining i tada nije imao drivere pa je amd kopao po 22-23mhs. Za ovaj smos nisam ni znao, ja sam mislio da je to isto.
 
Ovo je smos linux 2.0 dok je bio aktuelan ltc izasla je verzija 1.3 nas covek 2013 napisao pored wina 7 rasturao je kako radi ljudi su ga smarali preko mail-a da napise sledecu verziju jel 1.3 verziju koriste na starim karticama 7950 i starijim. On kad je video simplemining da koristi ime smos napise verziju 2.0 sada je lista minera poazmasna i stabilan kao uvek, dodao je flesovanje karti i backapovanje istog i ima support na slack kanalu vrlo cool lik.

Za NV karte na zpool-u ima profitability mining menja sam algo po isplativosti cool za manje upucene, ima i tema na forumu https://forum.benchmark.rs/showthread.php?308518-SMOS-Linux-2-0-Plug-In-amp-Mine.

Do kraja maja ide verzija 2.1 koja ce moci sve da radi remote preko sajta sada ima samo remote monitoring svake karte napona hasha sto je dovoljno jel je stabilan kao stena.
 
Poslednja izmena:
Ovo je smos linux 2.0 dok je bio aktuelan ltc izasla je verzija 1.3 nas covek 2013 napisao pored wina 7 rasturao je kako radi ljudi su ga smarali preko mail-a da napise sledecu verziju jel 1.3 verziju koriste na starim karticama 7950 i starijim. On kad je video simplemining da koristi ime smos napise verziju 2.0 sada je lista minera poazmasna i stabilan kao uvek, dodao je flesovanje karti i backapovanje istog i ima support na slack kanalu vrlo cool lik.

Za NV karte na zpool-u ima profitability mining menja sam algo po isplativosti cool za manje upucene, ima i tema na forumu https://forum.benchmark.rs/showthread.php?308518-SMOS-Linux-2-0-Plug-In-amp-Mine.

Do kraja maja ide verzija 2.1 koja ce moci sve da radi remote preko sajta sada ima samo remote monitoring svake karte napona hasha sto je dovoljno jel je stabilan kao stena.

Odlicno.
Ja sam danas napravio prvi flash ali nisam imao srece, posle pocetnog menija dobijam samo crni ekran i ne ide dalje.
Imas li neki ozbiljan tuturial ili video za setovanje svega?
Kako god da ukucam u search uvek mi izlazi onaj simplemining.
 
Poslednja izmena:
Smos je ok, ali me nervira ta "nestabilnost"... ne mislim na samo kopanje, tj. rad riga, nego malo, malo, pa ne mogu da mu pristupim iz browsera. Al' ajde, to sam preboleo pošto ga vidim na poolu, nego mi juče nestalo struje i sad opet moram da snimam img na usb, nit' kopa nit' je dostupan. Na sajtu ga vidim kao da je tu, ali ćorak, mrtav je. Eto, to je moje kratko iskustvo sa Smos-om i nije baš pozitivno.
 
Poslednja izmena:
Ja sam nasao i prvi problem kod ethos-a, ne mogu da kombinujem r9 i rx kartice.
 
A na smosu radi nv i amd zajedno mix.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Probacu ponovo, malo me je razocaralo sto ne radi iz prve ali resice se valjda.
 
Sa sajta mora onaj win32 diskimager ne moze rufus ili nesto drugo nece da radi.

https://www.smos-linux.org/installation

Posle toga

https://www.smos-linux.org/readonly

Nadje ti preko sajta ip u lokalnoj mrezi, ja koristim usb 3.0 flesku preporucuje se na sajtu.

Capture.JPG

A readonly monitoring preko neta vidis sta se desava.

U desnom uglu ima i support kanal na slacku kreator je tu ima i vec sto su ljudi pisali standardni problemi koje su ljudi imali tako da mozete videti nesto sto vas zanima potpuno besplatno bez fee-a.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno