Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Noob jesam googlao mesec dana pa usao u sve ovo...ne stidim se toga spustanje voltaza mi je bilo u planu kad napolje poraste temperatura za mesec dva...mislim da su temperature 60-64c i obrtaji samih kulera oko 1800rpm sasvim ok sigurni i bezbedni za bilo koju kartu pa i za ove...kad budem resio da to radim obraticu se ovde iako retko kad dobijem odgovore :) nadam se da ce neko izaci u susret...sutra mi stizu

AsRock H61 Pro BTC i Intel® Celeron® Dual-Core G1610, 2.60GHz
pa cu da zamenim ovu ASUS M5A97 PRO I sempron 145 zbog dva pci slota vise jer u skorije vreme planiram jos dve ovakve karte da nabacim rig sam pravio da ima mesta za ukupno 6 kom ...
 
Pa je li bolje da rade na 55c i 300-400 rpm manje?
Izgubices 30-40kh/s po karti...
Inace rig je odlican! :)
 
hvala druze...znaci to bi trebao da odradim sto pre???
...karte rade ovako nekih 4-5 dana
nadam se da ce ova dva napajanja od po 860w i od po 72A moci da poteraju jos dva komada ?
 
hoće, pogotovo kad spustiš napon
 
...sutra mi stizu

AsRock H61 Pro BTC i Intel® Celeron® Dual-Core G1610, 2.60GHz
pa cu da zamenim ovu ASUS M5A97 PRO I sempron 145 zbog dva pci slota vise jer u skorije vreme planiram jos dve ovakve karte da nabacim rig sam pravio da ima mesta za ukupno 6 kom ...


Svaka cast na fotkama i na radu, mehanickom :) iskusnije kolege su te vec uputile za voltazu.
Ajde kad istestiras plocu javi iskustva, ja se bas primio na nju a niko je nema koga znam.
 
@bonzo
Javicemo iskustva obavezno...mada mi se tesko odvakja od ove m597pro isto ko sto sam se tesko odvojio od bf3 bf4 i mog omiljenog kucista koje sad sedi parkiramo u kutiji :)

http://www.dodaj.rs/f/2G/Ms/3MhvrFop/603341454983095465521416.jpg


@crossfire

asic kod mene isto od 60-75 nije to u pitanju
kazem da sam te temp dobio uz pomoc kucnog ventilatora vidi se na fotki
inace bez njega na tvojim obrtajima je isto pa i gore cak ,vrti se 68-72c :)

http://www.dodaj.rs/f/3C/pO/1n4KsLOG/dsc0222.jpg


e da linux ce mi trebati kad stignu jos dve ,mada nikad nisam imao dodirnih tacki sa njim...cuo sam da moze live linux i na flesku da se digne valjda pa da se bootuje sa nje kad budem naso jos oko 650 eura poradicu na tome ...ovako imam i previse stvari u glavi da bi razmisljao o tome :)
 
Poslednja izmena:
Sklapam i ja polako rig. Treba mi preporuka za 1200W napajanje (teraće 4kom ASUS R9 280X dc2t). Ponuda je, izgleda, dosta slaba, nalazim CHIEFTEC Nitro BPS-1200C. Jel ono OK? Što biste drugo preporućili?
 
javi se ovom liku od njega sam uzeo moja napajanja...mozda je skupji koji euro vise ali je siguran 100 posto...i trudise da nabavi bas ono sto pozelis ...javio mi je da ima u ponudi antec 1300w 4x50a na v 12 ...pozovi pa pitaj....
Sklapam i ja polako rig. Treba mi preporuka za 1200W napajanje (teraće 4kom ASUS R9 280X dc2t). Ponuda je, izgleda, dosta slaba, nalazim CHIEFTEC Nitro BPS-1200C. Jel ono OK? Što biste drugo preporućili?

https://www.kupujemprodajem.com/CORSAIR-AX1200i-Digital-10534597-oglas.htm?filter_id=
 
Kod mene vrti isti ventilator i to na trici :)

druze i kod mene je vent na trici ...i u full loadu trosi 45 w zarad 10 stepeni nize ...pa i nije mnooooogo hehe :)

a i njime kopam 120 khs vishe pa malo li je :)
 
e da linux ce mi trebati kad stignu jos dve ,mada nikad nisam imao dodirnih tacki sa njim...cuo sam da moze live linux i na flesku da se digne valjda pa da se bootuje sa nje kad budem naso jos oko 650 eura poradicu na tome ...ovako imam i previse stvari u glavi da bi razmisljao o tome :)

Mozes da ubacis W 8.1.
 
Da li da insistiram na 1200W, ili dva manja? @pmfrulez kako si vezao ova dva napajanja?
Pitam, jel možda i ja uspem da obezbedim još dve karte. U tom slučaju, ne znam da li da pravim drugi rig, kažu ljudi da teško ide preko 4 karte
 
skinuo neku verziju instalirao drajver za chipset...aj da udarim restart i pri dizanju ne vidi novi hard disk iznervirao se i digo sedmicu ...ako vidi svih 6 onda cu da dizem njega ponovo mi je blizi nego linux sigurno u poznavanju...:)
Mozes da ubacis W 8.1.

ps.napisao sam sigurno 50-tak poruka do sad forum i dalje prikazuje kao da nemam jos ni jednu ispod mog avatara ...nije to bitno nego reko da pitam sorry za off

Da li da insistiram na 1200W, ili dva manja? @pmfrulez kako si vezao ova dva napajanja?
Pitam, jel možda i ja uspem da obezbedim još dve karte. U tom slučaju, ne znam da li da pravim drugi rig, kažu ljudi da teško ide preko 4 karte
druze prosto ko pasulj ...mislim da je mnogo bolja opcija da uzmes dva od po 860 ko ja ...pomocicu ti oko povezivanja prosto ko pasulj traje najvise minut-dva ...
 
Poslednja izmena od urednika:
OK, ajde mi reci šta je onda najbolja solucija, sa idejom da teram 6 karti (krenuću svakako sa 4). Ako to sve može u jedan rig, bilo bi super.
Sve od hardvera kupujem, nemam (skoro) ništa.

Edit: već sam uzeo Asrock H61 Pro BTC
 
Poslednja izmena:
OK, ajde mi reci šta je onda najbolja solucija, sa idejom da teram 6 karti (krenuću svakako sa 4). Ako to sve može u jedan rig, bilo bi super.
Sve od hardvera kupujem, nemam (skoro) ništa.

znaci ista prica ko ja
pogledaj moj rig ...dve strane unazad ...dacu ti i dimenzije i sve sto ti je potrebno...
pozovi ovog coveka i naruci dva komada ko ja ili neka slicna tu sam da pomognem
 
nema šanse da su dva napajanja bolja opcija od jednog
jeftinija i dostupnija da, ali bolja nikako

a u ovom podforumu se ne broje postovi, zato si na 0 :)
 
skinuo neku verziju instalirao drajver za chipset...aj da udarim restart i pri dizanju ne vidi novi hard disk iznervirao se i digo sedmicu ...ako vidi svih 6 onda cu da dizem njega ponovo mi je blizi nego linux sigurno u poznavanju...:)


ps.napisao sam sigurno 50-tak poruka do sad forum i dalje prikazuje kao da nemam jos ni jednu ispod mog avatara ...nije to bitno nego reko da pitam sorry za off

Moze na W 8.1 6 kartica (na njega moze valjda do 8), ja imam na njemu 5xR9 270 i 1xR9 280X. Instaliras jos i ovo i skoro da nema razlike izmedju 7 i 8.1: http://www.classicshell.net/

Inace i ja imam 0.
 
ja sam namestio tako sto sam u biosu ukljucio da je intel hd primarna grafika, na nju ukljucio monitor a 280x mi kopa...s tim sto da bi pratio klokove, temp i ostalo, moram da prebacim monitor na 280x, sto sam uradio jednom, podesio napon,proverio dal cgminer promeni klokove kako sam zadao, i vratio monitor u integrisanu i sad mi radi vec dve, tri nedelje bez problema...u cgmineru sam kucao --gpu-platform 1, kako bi mi pokrenuo 280-ku da kopa...i sad pratim cgminer na desktopu, vidim brzinu, al ne vidim temp i broj obrtaja ventilatora...takodje preko integrisane ne mogu da ocitavam klokove 280ke ni preko afterburnera ni trixxa
Ako ti je u Biosu setovana primarna kartica iGPU moras da ubodes dummy plug u karticu za kopanje da bi pratio njenu brzinu ventova, klokove itd. Mozes ubosti i DVI kabl u grafu i njega u monitor a ako ti je HDMI iz integrisane tj. iz ploce onda podesis da ti Source bude HDMI za monitor i to je to. Fora je samo imati konektovan neki kabl u karticu da bi pratio njene podatke.
Kod mene na masini sa 3 kartice je dovoljno da je samo u jednoj Dummy Plug ili DVI kabl da bi imao podatke o svim karticama.
Pre pokretanja majninga obavezno Desni klik na pozadinu - Screen Resolution - Multiple displays - Extend these displays.

e hvala ti ! Video sam to ali videh da je ati 3000 a ne intel. Pa nisam ni čitao dalje. plus uglavnom na tel čitam forum na poslu kada imam lufta. Kuci slabo stižem i da čitam i radim :)

Koji ati 3000 ?

Integrisana graficka u procesoru i5 2500k je Intel HD 3000. Cemu zabuna? :)
 
Rudarim trenutno sa dve safirke 7950 dual - x
Jedna koja ima asic oko 67% izvlaci cca 560 khasha trenutno (uspio sam i do 605 ali je stedim) na temperaturi ispod 70 druga je sa nesto nizim asic kvalitetom 57 % pa pretpostavljam da radi toga nisam nikad sa njom mogao izvuci tih 605khasha kao na prvoj, trenutno mi ona daje ISTO oko 560 khasha, taktovi su za prvu 950 / 1450 / 1049 njoj dajem nesto nizu vrednost napona nego ovoj sa manjim asic kvalitetom i odlicno radi. druga ima taktove 950 / 1450 / 1068.
Kuciste je raidmax raptor sa dodatnih 5 ventova i temperature su u granici normale ispod 70 stepeni i na 24/7 opterecenju.
I sada ono najbitnije:
Radi se o maticnoj Gigabyte 990XA-UD3 AM3+ ona ima jos jedan slobodan slot pa sam razmisljao da joj dodam trecu karticu ovakvog tipa ili onu najbolju R9 290 medjutim to bi toliko podiglo temperature da bi se sve istopilo. E sad posto nemam mogucnosti za novi rig kontao sam da sa strane dodam neku jaku grafiku koja bi rudarila. da li je to moguce izvesti? napajanje je 950W ? da li postoji dovoljno dug i koji ekstender mi treba?

vase misljenje o svemu ... hvala
 
Mnogo bre ovo struje.....
 
Iskusnije kolege mineri šta kažu na ovo:

687001.jpg


687002.jpg


U pitanju su 4x MSI 6870.
 
Nazad
Vrh Dno