Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Zato sam i napisao da na 3500w spajam po jedan rig cija je potrosnja 750 do 850w, verujem da moze i vise da izdrzi ali, ne zelim da rizikujem, nisu toliko velike pare, pa da ne moze da se ulozi po jednan na svaki rig, a Basic koristim za sitnice ...
 
Moja iskrena preporuka je da se sonoff koristi u kombinaciji sa kontaktorom. Imate bezbroj fotografija koje svedoce da su se lose stvari dogadjale. Moze na njemu da pise da je za 10-16-20A sta god, ali realnost je nesto drugo. Najjeftiniji sonoff basic+kontaktor je odlicna kombinacija.

Smesno mi je sto sonoff pow koji se predstavlja da je za kao "jace struje", nema klemu sa srafovima za stezanje provodnika, nego se samo zice gurnu u njega.

Kontaktor misliš za celokupan prostor, sve rigove odjednom?
 
Drugari,jedno brzinsko pitanje...da li Corsair RM1000 moze da "nosi" 6xRX580?

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
Prilicno nategnuto s obzirom da bi te karte trosile 800w +/-
RM Series™ RM1000 — 1000 Watt 80 PLUS® Gold Certified Fully Modular PSU
 
Poslednja izmena:
Ja mislim lepo undervoltovane da bi bez problema moglo.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Moze Rm 1000 na ETh-u za 6 x RX 580, samo karte treba ustimati spustiti ih na do 120w po karti sa dobrim biosima moze to da gura bez problema, samo opet napominjem to je ETH bilo koji drugi algo koji vise trosi, malo je, ali za ETH i fino nastiman rig moze.
 
ETH bi isao,karte su vec zategnute,po majneru trose oko 92w (tako bar Phoenix pokazuje)

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
majner sta pokazuje nema veze sa potrosnjom iz zida. za eth ce da moze, tu je negde ali ako se nekad bude kopalo nesto drugo...
 
ETH bi isao,karte su vec zategnute,po majneru trose oko 92w (tako bar Phoenix pokazuje)

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk

ako je 92w u mineru onda je to 135-140w a to je puno mogu i moraju te karte nize nek bacaju i manje ali da je potrosnja manja
taj rig bi vukao tako podesen 850w+ ako je unutra puno rigova visoka temp. efikasnost napajanja to je bas limit, mislim da karte moraju oko 120w da se spuste i da bi onda radilo duzi period bez brige na 850-900w konstantne potrosnje ne znam koliko je taj RM 1000 dobro rijesenje ali ako bi se potrosnja spustila ispod 800w ili oko 750w sto mislim da moze, onda ne bi bilo problema.
 
Мајнер показује потрошњу ГПУ чипа само, без остатка картице, а остатак троши око 40w по карти
 
Ok ok,necu rizikovati onda,ici ce 5kom na to napajanje i da sam miran....

Sent from my OnePlus 8 using Tapatalk
 
5 si miran sigurno, a 6 ako im spustis napon moze i ta kombinacija ne znam koji su tacno modeli RX 580 ali vecinom su sve raspolozene da rade na malom naponu jer je dosta jak gpu moze na niskom taktu da radi tipa 1050-1100mhz i napon 0.8v
 
Kod mene jedan rig 580 8GB Nitro+ SE sa 1000w napajanjem vuče ~820-830w iz zida, kartice su na 1150/2150/850.
 
Dovoljno ti je na 1120/2150 i 850mv
 
Niti ima veze koliko troši iz zida.Deklarisana su koliko isporucuju komponentama.Mislim da ne bi imao problem sa 6 karti do tih 140w.Vrv bi okinulo (zastita)na 1100/1150w.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Zašto siliti nešto do maximuma pa i preko toga?
 
@Apple @Gulftown hvala na sugestiji, isprobavam pa javljam :wave:
 
Niti ima veze koliko troši iz zida.Deklarisana su koliko isporucuju komponentama.Mislim da ne bi imao problem sa 6 karti do tih 140w.Vrv bi okinulo (zastita)na 1100/1150w.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Imaj u vidu da sa protokom vremena i eksploatacijom 24/7 na toj potrosnji bi vrlo brzo dosao u problem. Napajanja za kucnu upotrebu jednostavno nisu namenjena za takav nacin upotrebe, da je serversko napajanje onda ok.
 
Код мене 6x Sapphire RX580 8GB раде без грешке са напајањем Corsair 1000W RM1000x 80+ Platinum.
За ''ETH''. Мерено, из зида вуче између 770~820w.
 
Hashrate kopanja od kraja avgusta povecan sa 200 na 250 T , i skotro se priblizila max iz 2018 i zlatnoj groznici kada je bila oko 280 T . minimum je bio u zadnje 3 godine oko 136T u februaru 2019 kada je pola rigova pogaseno .

Znaci da se sada kupuje ponovo masovno nova oprema . prvo je to bila RX5700 , a sada je i Nvidia u igri . Ocekuje se i novi konkuretniji modeli od AMD za mesec dana . Znaci hashrate ide na preko 300 i ponovo nece biti isplativo kopati jer je vec juce drasticno pao miningRevenue za 1 Gh/s na 25.6 dolara po danu :) u prevodu 20 karti rx5700 zaradjuje bruto 25.6 usa$ a kada se odbije struja to je mozda 10 $ profita ili 0.5$ po karti RX5700 . Kako su karte kod nas oko 600 dolara ispada da treba karta da radi 1200 dana da prvo sebe isplati :(

Nvidia i AMd menadzeri kao i akcionari zadovoljno trljaju ruke , Trgovci na malo vec podigli cenu Nvidie 3080 iznad preporucene i nove kolicine unapred razgrabljene . Dizu se krediti , vade stekovi , nagovaraju rodjaci i kumovi da investiraju :p

Vec vidjen scenario iz 2017-2018 :)

zasto mi se cini da ce za nekoliko meseci biti RX5700 karti na oglasima u pola cene , a mozda i nize . Oprezno kolege sa tesko zaradjenim novcem :)
 
Poslednja izmena:
To sto iskopas sada moze da bude 10x kad se predje na ETH2.
 
techno,bez ljutnje ali ti u poslednje vreme stvarno si poceo da pises nevidjene gluposti sto u temi o cenama, a evo sada i ovde....

Ne znam stvarno odakle vadis tvoje racunice, ali su vrlo interesantne i bukvalno bi ljude koji se nisu previse uputili u pricu odmah odvratio od ulaska u istu.
1200 dana za otplatu jedne karte? od 25$ zarade, struja je 15$? ja stvarno ne znam koja je to racunica.
kako se ovo nebi smatralo troll postom, da pojednostavimo situaciju danas:

recimo da pravimo 2 riga sa ukupno:
16x rx 5700 xt(600$ komad) = 9600 usd
2x cpu,ploca,ram,riseri,napajanja itd = 1000usd

dolazimo do cene od 10600 usd za 2 riga.
5700xt daje 58Mh/s za nekih 140-150w iz zida.
dakle potrosnja struje bi nam bila oko 2400w plus ostatak sistema recimo da trosi oko 40-50w , znaci 2500w ukupno.
na mesecno nivou 1800kWh, racunamo da smo u zelenoj tarifi dakle 1/3 potrosnje po 0.0264usd(sa PDV) i 2/3 potrosnje po 0.1068usd(sa PDV), dodjemo da je cena struje u proseku 0.08usd(sa PDV), zaokruzicemo na 150$ na mesecnom nivou.

dodjemo do mesecne zarade od 800$ i kada platimo struju 150$ ostaje profit ravno 650$, dalje iz ovoga se moze jasno videti da na mesecnom nivou isplatimo jednu rx 5700xt i ostane nam 50$.
Pisao sam cene struje iz glave, moguce je da nisu najtacnije, u najgorem slucaju promasio sam za 20-30$.

Sto se tice osvrtanja da se stalno ukljucuju nove karte, slazem se, diff raste i to je normalno u situaciji kada se cene krecu na gore, ali ono sto ti opet (namerno ili slucajno) izostavljas jeste cinjenica da iako ce se velik broj karti prikljuciti ETH mrezi, dobar deo karti ce i otpasti(u decembru kada DAG predje 4gb).

edit: nije ovo ni blizu situacije iz 2017
 
Poslednja izmena:
Znaci treba skoro 18 meseci da se otplati ulaganje i onda zarada ostaju prakticno polovne graficke karte koje ce nakon tih godinu i po dana vredeti verovatno 300 dolara, znaci zarada 4800 dolara nakon tog perioda.
Ako nesto nisam omasio :D
 
nit je 5700xt 600 dolara (niti zivimo u americi pa da racunamo u dolatima niti je ta cena, ko zna u kom svetu zivi techno) niti 5700xt moze stabilno u rigu da baci 58 za 140w. Svako pravi neku pricu za sebe i ima neku racunicu, a sta ce biti videcemo :)
 
Poslednja izmena:
Jel su i dalje Sapphire 5700XT najbolje ili jedne od najboljih izvedbi?
 
Jel su i dalje Sapphire 5700XT najbolje ili jedne od najboljih izvedbi?
gledaj sapphire nitro, powercolor red devil, asrock taichi, sapphire pulse moze da prodje ali je toplija od ostalih modela

mozda je 140w optimisticno sto sam rekao, u racunici sam pisao kao da trose 150w a neka bude i 160, poenta je ra racunica koju techno iznosi nema veze sa zivotom..

@MarkoZ a kad ce mojih 0,5 btca za one micron strapove od pre par godina, kada ti karte nisu mogle preko 30 mhs [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno