Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Da ne bude zabune crkavaju samo minerima jer se VRM pregreje..... nije samo MSI ima tu i drugok karti koje imaju loshe reseno VRM hladjenje

Takodje zavisi od uslova gde rade i na koliko je vent odvrnut, na auto je pogubno

mislis sto vise procenata vent, manje crkavaju ? Ja ih drzim na 65C sa 40% ventovi..
Pretpostavljam da gainward ima najbolje reseno VRM hladjenje ?
 
40% vent je jako rizicno za bilo koju MSI kartu, pogotovo te sto imaju backplate jer se toplota tu zadrzava a VRM je hledjen jednom manjim "limom" samo, tako dok ti je GPU 65C, VRM moze da se kuva na +90

Bilo je problema i sa MSI 470/480 jednostavno memorija se grejala podosta, pa sad vecina drze ventove na +80%
 
40% vent je jako rizicno za bilo koju MSI kartu, pogotovo te sto imaju backplate jer se toplota tu zadrzava a VRM je hledjen jednom manjim "limom" samo, tako dok ti je GPU 65C, VRM moze da se kuva na +90

Bilo je problema i sa MSI 470/480 jednostavno memorija se grejala podosta, pa sad vecina drze ventove na +80%
To za msi potvrdjujem. Rx 470 je na core bila super hladna ali je zato na vrm gorela. Radjen je bas test sa termalnom kamerom koja je pokazivala da, dok je core na 60 stepeni vrm je lagano bio preko 95, cak 100 stepeni. Jeste da su one dizajnirane da mogu da izdrze toplotu do 120 stepeni opet naravno nije pozeljno tako nesto. Los oc potencijal, hladnjak za vrm je smesno sitan tako da imajte u vidu to. Safirke su tu pokidale.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Pa na koliko da drzim ventove? Da li je 55% dovoljno?
 
Ja bi ih drzao na 70+ leti na 90%... ipak su sporo rotiraju i kuglicno su i nece im nista faliti
 
Šta znam.
Drugar ih je kupio ovde kod nas (veći domaći diler) i pokajao se.
Jedva da je izvukao 29MH/s stabilno za ETH a za ZECa oko 400sol/s i opet stabilno. Muče mu se kartice da rade stabilno na tim vrednostima, a papreno ih je platio. Jes' da ima otpis PDVa ali svakako je mnogo (koštala ga je jedna oko 550€ ali je domaća garancija)...
 
Pa ja sam lepo pitao sta da kupim, sto se nisi javio na vreme

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Meni eth daju 31-32 MH/s a ZEC oko 470 sol/s a temperatura ispod 60C. U pitanju su asus ROG stix 1070 OC. Naravno nisu sve 1070 iste...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Svakako necu menjati, vec sam narucio i necu da zezam coveka.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nisu iste, to sam mislio svakako.
Kako se koja serija potrefi što ne znači da se @suboticanin-u neće potrefiti dobre.
Samo optimizam/pozitivno razmišljanje i no sikiriki.
 
Poslednja izmena:
Jutros ustanem, kad vidim da je ne stalo struje i pokrenuo se bat za eth. Namestim opet zeku i sad sve je drugacije..
kopaju po 30 sola visea a smanjio TL sa 65 na 62% (uz PL 65%, core/memory= 120/550) i podigao ventove na 55%. Temperatura od 61C stabilna na 0.9v

Da li je lose drzati core na 120 ?

Ja bi ih drzao na 70+ leti na 90%... ipak su sporo rotiraju i kuglicno su i nece im nista faliti

Sada pravim alu konstruciju za rig (nisam stigao ranije), pa cu staviti corsair ap140. Mislis li da je bolja solucija staviti ap140 i drzati na grafickoj na 55% ?


EDIT: Neverovatno koliko ventilatori na gpu vuku.. Stavim na 40% i dobijam 3.6-4 sol/w uz potrosnju od 110-120w (stabilno na 0.0v u MsiA).
Na 55% za ventilatore, trosi u proseku 150w ili 0.9v uz 3.1-3.3 sol/w. A temperature na grafickoj iste (mereno u MsiA)
Otprilike za svakih 5% za ventilatore, dobijam ~0.033v
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi

Desava mi se da se u log file-u pojavi ono Socket was closed remotely bla bla bla, ETH: share rejected, i posle toga na nekim karticama(nekada na jednom nekada na 2 ili 3) smanji hash rate na 8 ili 16 mh/s???? na drugim masinama sve prodje normalno posle toga, vrati hash rate koji je i bio. Ovde moram da resetujem claymore, inace on kopa normalno ali tako sa smanjenim hashom. Nije mi jasno zasto? Koristim Claymore 10, negde sam uspeo da resim tako sto sam vratio na Claymore 9.8, mada posle nedelju dana normalnog rada opet se javi isti problem. Sa Claymore 10 imam probleme na dnevnom nivou bar 3 puta... Da li je neko imao slican problem???
 
pa pukne konekcija da li do neta ili zbog poola ne bitno i karta ode u idle sa taktovima, i kad dodje konekcija ne podigne taktove ostanu na tipa 600 ili 900 za gpu i onda tako kopa sa smanjenim hashom, pogotovo se to desava sa clayom 10 a vrlo manje sa clayom 9.8
Vrlo vjerovatno da je cackan bios tj nije dobro podeseno.
 
pa pukne konekcija da li do neta ili zbog poola ne bitno i karta ode u idle sa taktovima, i kad dodje konekcija ne podigne taktove ostanu na tipa 600 ili 900 za gpu i onda tako kopa sa smanjenim hashom, pogotovo se to desava sa clayom 10 a vrlo manje sa clayom 9.8
Vrlo vjerovatno da je cackan bios tj nije dobro podeseno.

Tako je druze, upravo se to desava. Ali recimo imam 6 masina sa identicnim karticama, identican bios je u pitanju sve je potpuno isto ali dve masine prave problem a ove se ne gase mesecima...??? nije mi jasno zasto
 
Ako si na wireless-u (usb) odmakni ga od riga (extenderom) sto vise.
Ako si na kablu probaj ovako:
autostart claymore sa -cvddc 950 (~100 vise od zeljenog), -cclock 1xxx, -mclock xxx (timeout 20)
autostart afterburner (load profile x - isti cclock, mclock, -volt xxx) timeout 50
 
Tako je druze, upravo se to desava. Ali recimo imam 6 masina sa identicnim karticama, identican bios je u pitanju sve je potpuno isto ali dve masine prave problem a ove se ne gase mesecima...??? nije mi jasno zasto

Ne znam ocito na ta 2 riga neke karte nisu bas najbolje da li je visok takt memoriju ili traze visi napon za odredjene taktove, mora nesto biti uzrok, probaj sa v9.8 on je puno stabilniji sto se tice toga, malo spusti takt memorije i digni malo napon na tim rigovima.
 
Ne znam ocito na ta 2 riga neke karte nisu bas najbolje da li je visok takt memoriju ili traze visi napon za odredjene taktove, mora nesto biti uzrok, probaj sa v9.8 on je puno stabilniji sto se tice toga, malo spusti takt memorije i digni malo napon na tim rigovima.

Vazi druze, probacu to...

#cdanilo ne znam da li se prethodni post odnosio na mene???
 
Šta znam.
Drugar ih je kupio ovde kod nas (veći domaći diler) i pokajao se.
Jedva da je izvukao 29MH/s stabilno za ETH a za ZECa oko 400sol/s i opet stabilno. Muče mu se kartice da rade stabilno na tim vrednostima, a papreno ih je platio. Jes' da ima otpis PDVa ali svakako je mnogo (koštala ga je jedna oko 550€ ali je domaća garancija)...

Meni izvlace 31.5mhs stabilnog rada, a to je letnji setup da kazem jer sam smanjivao zbog vrucine. Mogu da daju 32-32.5mhs na ETH e sad videcemo koliko ce stabilno to da bude
 
A da neko predlozi neke kartice koje su sada optimalne za mining ? Trenutno imam asus 1060 6gb,Msi RX480 i sap RX570. Hteo bih da napravim nekih novih 2-3 riga :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako bi izbegli pitanja 'koja je karta optimalna za mining ?' ili 'što mi niste rekli da ova karta nije baš najbolja' predložio bih da se napravi tema gde će članovi foruma ukratko predstaviti neku grafičku kartu.
Mislim da bi na ovaj način svima olakšali kupovinu.

Na primer:
- Model karte
- Brzina koju izvlači na ETH, ZEC, XMR (ko je šta probao)
- Koji klokovi
- Temperatura i brzina kulera
- Potrošnja
- može i par reči zašto jeste ili nije dobra

Šta mislite ?
 
E ta ti je dobra. Da ne prodju ljudi kao ja. Lakse je kupiti komponentu ako vec znas sve o njoj.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
a ko je tebi rekao da si lose prosao? :) cekaj stizu karte za koji dan pa cemo videti.. Mozemo jednu da otvorimo pa ako ne valja vraticemo 6 komada. Tj 5, sest si ukupno uzeo
 
Poslednja izmena:
Neogeo me prvocira. Ma opusteno. Ima moj drug strix1080, kaze da su jako dobre

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Strix su ti zlatna sredina nisi se nista presao niti su najgore niti su najbolje :)...

Svakako su bolje od Msi :) i od vecine modela Gigabyte.

Ne znam kako samo bacaju 400 sol-a nemoguce je to mozda to iz kutije bez ikakvog overkloka jedino.Malo mi je nelogicno to sto je neogeo napisao.
 
Nazad
Vrh Dno