Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Jel imao neko iskustva sa porucivanjem kartica direktno iz Kine, imam ponudu za ~300e po karti Nitro+ 8GB Special Edition al nemam ideje kolko brzo zavrsavaju garanciju (kazu da oni snose troskove u slucaju reklamacije)?

Gde ovo je suviše dobro, i da nije sa PDV-om je OK cena.

Daj bre ako je stvarno odmah uzima bar 6 kom. :)
 
Na to kad se doda carina i pdv, tesko da ce biti dobra cena. Dodaj na tu cenu jos 40-50ak %
Ja sam isto ovako jednom pitao okolo sta ce biti i koliko kad narucim maticne ploce. Dobijem savete raznorazne od ljudi koji nemaju pravu informaciju osim pretpostavki na osnovu glasina nekih svercera, i ja ih narucim. Ploce koje su kostale 90e su me na kraju izasle 150 po komadu.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pitah za garanciju i iskustva sa kinezima a ne sa carinom, pdv-om i ostalim glupostima, carina je naravno - ispod zita, jelte :D Znaci nije poenta u ceni vec u tehnickoj saradnji za bracom kinezima, rokovima itd :)
 
Poslednja izmena:
Pitah za garanciju i iskustva sa kinezima a ne sa carinom, pdv-om i ostalim glupostima, carina je naravno - ispod zita, jelte :D Znaci nije poenta u ceni vec u tehnickoj saradnji za bracom kinezima, rokovima itd :)

Nisam hteo ništa loše da kažem već sam mislio da si se zaleteo malo samo.

Koliki je realno procenat kartica koje su izgorele u potpunosti a da ih nije spalio korisnik\napajanje? Mislim da je mali. Najviše crkavaju ventilatori zbog kojih ne znam zašto bi iko čekao par nedelja da mu se reši i gubio pare dok kartica ne rudari kad prosto može sam da ih zameni za najviše 15 minuta i gura dalje. Možda bolje da se neko iskusniji oglasi po ovom pitanju. Nije odgovor na tvoje pitanje direktno i dalje, ali tako nekako bih ja gledao ako bih uzimao.
 
Nisam hteo ništa loše da kažem već sam mislio da si se zaleteo malo samo.

Koliki je realno procenat kartica koje su izgorele u potpunosti a da ih nije spalio korisnik\napajanje? Mislim da je mali. Najviše crkavaju ventilatori zbog kojih ne znam zašto bi iko čekao par nedelja da mu se reši i gubio pare dok kartica ne rudari kad prosto može sam da ih zameni za najviše 15 minuta i gura dalje. Možda bolje da se neko iskusniji oglasi po ovom pitanju. Nije odgovor na tvoje pitanje direktno i dalje, ali tako nekako bih ja gledao ako bih uzimao.

+1
 
Jel imao neko iskustva sa porucivanjem kartica direktno iz Kine, imam ponudu za ~300e po karti Nitro+ 8GB Special Edition al nemam ideje kolko brzo zavrsavaju garanciju (kazu da oni snose troskove u slucaju reklamacije)?

Ako ti traze novac unapred zaobidji tu ponudu zato sto je ta cena neverovatna u svakom pogledu.
 
Jel ima svrhe underclockovati cpu/ram/ploču? Koliko to utiče na potrošnju i performanse? Razmišljam čak i da isključim jedno jezgro na procesoru pošto imam tri.
 
to iz kine po 300e je vrv prevara ne mogu da se nadju po 400e ja znam ljude koji bi kupili 300 do 500 komada na 400e ali ih nema. Tako da oprez.
 
Za 400€ moze da se nadje nitro plus 570 8gb Prosle nedelje sam kupio par komda, sinoc sam sastavio jedan rig

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Da li neko ima ideju gde da kupim 3 kom 1080ti, a da nisu cene tipa 1100 eur po komadu?
... ili mnogo trazim? :)

Cak i 1070ti bi doslo u obzir.
 
Da li trebaju neka posebna podesavanja za kacenje grafe na M.2 slot na ploci ili je sve plug&play (naravno, racunajuci m.2 to pci-e adapter)?

U pitanju je Gigabyte Z270P-D3 ploca sa flesovanim mining BIOS-om.
 
Jel ima neko iskustva sa onim gov***** od mts adsl rutera? Koji switch radi dobro sa njim ili je najbolje da batalim taj ruter skroz i nabavim svoj? Nakacio sam DLink des 1005d switch na njega da povezem jos rigova, medjutim rade jako nestabilno od tada.
 
Sta od memorija zapada na 570 Nitro+ 8gb? Hynix uglavnom?
 
Puno veci izbor za koine za nvidiu nego za amd. Za 570ke mi wtm pokazuje da je eth najprofitabilniji, za 1070ke mi pokazuje da je eth na 13. mestu, sto znaci da imam jos 12 koina da biram koji su profitabilniji. Malo sam sam se razocarao, ali je opet nestasica graficki, pa sam na kraju ipak kupio. bilo je daj sta das.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Puno veci izbor za koine za nvidiu nego za amd. Za 570ke mi wtm pokazuje da je eth najprofitabilniji, za 1070ke mi pokazuje da je eth na 13. mestu, sto znaci da imam jos 12 koina da biram koji su profitabilniji. Malo sam sam se razocarao, ali je opet nestasica graficki, pa sam na kraju ipak kupio. bilo je daj sta das.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Aha pa i ja sam po njemu gledao , tako da sam mislio da predjem na neki drugi sa eth, trenutno na eth sa 3 1050ti oko 120$ , al mislio sam da nadjem neki da vratim stari profit oko 150$+

Послато са LG-H860 G5 уз помоћ Тапатока
 
Ta profitabilnost ne može baš tako da se posmatra. To što sugeriše sajt what to mine je trenutna profitabilnost. Ali šta imaš od toga? Ako posmatramo mesečnu zaradu, ko kaže da za mesec dana eth neće da skoči a ovo drugo da padne?
Po meni ako kopaš i prodaješ najsigurnije je kopati eth. A ako imaš mogućnost da štekaš iskopano, onda kopaj različite jeftine novčiće i čekaj svoje vreme kad budu skočili...
 
Mozda nisu modovane. 8gb kopaju oko 30, 4gb u najgorem slucaju 27.
 
;5381832 je napisao(la):
Ta profitabilnost ne može baš tako da se posmatra. To što sugeriše sajt what to mine je trenutna profitabilnost. Ali šta imaš od toga? Ako posmatramo mesečnu zaradu, ko kaže da za mesec dana eth neće da skoči a ovo drugo da padne?
Po meni ako kopaš i prodaješ najsigurnije je kopati eth. A ako imaš mogućnost da štekaš iskopano, onda kopaj različite jeftine novčiće i čekaj svoje vreme kad budu skočili...
Znam zato i ja o tome razmisljam eth je najsigurni barem s moje trane gledano da nece propasti mozda i hoce al se nadam (nada umire poslednja haha ) , pa trenutno s ovim hardverom nisam u mogucnosti da kopam nesto podizem a nesto ostavljam tako da sam trenutno samo kopaj prodaj

Послато са LG-H860 G5 уз помоћ Тапатока
 
Mislis na Strix?

A kako se moduju, ako nije glupo pitanje?

U Polaris Bios Editoru moras da kopiras odredjene strapove u zavisnosti od tipa memorije na kartici. Imas po netu koliko hoces tutoriala.
 
To vec ne znam, mozda neka osakacena verzija. :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno