Šta je novo?

BITBAR - kako, shta, gde...i druga pitanja/odgovori

G@W je napisao(la):
FTC i CNC su juce bili stabilniji od LTC i BTC. P
Jako gresis. Nijednog trenutka nisu bile stabilnije valute, bile su samo u nekom trenutku isplativije i to je sve.

zeljko je napisao(la):
Pukla cena totano, ja budala nisam hteo da prodam po 0.8 pa sam sad prodao po 0.4, negde izgubis negde zaradis :)
Ovo sto iskupam cu cuvat za bolje dane ako ih bude

Sta je problem, RETARDI sa bitcoin talk foruma :(
Sve su to teske bitange, cim ne ulete u kopanju u prvih par sati odma pljuju po SVEMU, sad je na tapeti vidim YAC, BITBAR su napljuvali da je u prih sat/dva iskopano 1000 poluga to im je kao razlog da manipulisu , ali realan razlog je jer oni nisu iskopali nista ....
Trebao si prodavati odmah za brzu lovu ili ako stvarno verujes da ce vredeti onda da ga cuvas za neki buduci period.
Ljudi imaju previse poverenja u nove valute koje se odmah izduvaju. Nazalost ni BTC i LTC nemaju potrebnu stabilnost a ne neke koje su se juce ispilile. Nazalost, sve te valute pa i ltc jako zavise od cene BTC-a. BTC je malo ojacao i sve ostale su popadale dole.
Naravoucenije, ako je zarada veca nego na BTC-u, menjajte sve za btc (stabilniju valutu) i obezbedis sebi sigurnu zaradu ako nisi alav.
 
Ma ja sam ocekivao kad postane javna berza da ce skociti na 1:1 da prodam jer sam kupio 6BTB za 0.7, skocilo na 0.85 i krenulo da pada, tu su oni na forumu pojacali pljuvanje i ode mast u propast :)
Inace koliko sam juce zaradio na dump-u FTC toliko izgubih na BTB-u sad sam tu gde sam bio prekljuce ;)
 
Za bitbar se ne sekiram ja mislim da ce ici cena na gore... al sta cu sa onih 1000 CNC koje sam kupio po 0.00145 :smash: valjda ce biti neki pump da povratim btc...obrni okreni kad podvucem crtu stvar je prosta...KOPAJ i PRODAJI :smoke:
 
Cuvajte te valute i nemojte ih davati dzaba osim ako vam je bas neka frka. Pre ili kasnije svakoj valuti skoci cena u nekom trenutku i tek tada je treba prodati.
 
Za bitbar se ne sekiram ja mislim da ce ici cena na gore... al sta cu sa onih 1000 CNC koje sam kupio po 0.00145 :smash: valjda ce biti neki pump da povratim btc...obrni okreni kad podvucem crtu stvar je prosta...KOPAJ i PRODAJI :smoke:

+1

Kad pise isplativost kao pre par dana na CNC ili FRC, FTC 300-500% kopaj i prodaji da bi uistinu bila ta isplativost !
 
Upravo to. Nije bitno kolika je bila cena dok ste kopali vec kolika je u trenutku kad prodajete ;)
Ako je odlicna cena prodajte odmah i nemoj nijednog trnutka da vam bude zao ako skoci jer isto tako moze i da padne. Onda vam je dzaba svo izgubljeno vreme.
 
bas tako kao sto sam ja za ftc, gde mi mozak bese, :p budite malo pohlepni :d
 
I tako zavrsi i prica o zlatnoj poluzi :d Ovaj trash ce ici na nivo CNC u roku od dan-dva, vazno da i dalje treba zilion godina da bi se iskopalo 0.1 ovog sranya. Aferim.
 
I tako zavrsi i prica o zlatnoj poluzi :d Ovaj trash ce ici na nivo CNC u roku od dan-dva, vazno da i dalje treba zilion godina da bi se iskopalo 0.1 ovog sranya. Aferim.

Sve je to isto, stvar je u percepciji... sitnija valuta od BTC je potrebna (barem LCT), izgleda krupnije nije bar ne za sad, mozda za 5-10 godina
 
A lepo su ga izhajpovali u startu, na kraju vidis da od te price nema nista. Sacuvajte to, mozda jednog dana skoci.
 
Gledam sad nešto, nema više od 100 rudara koji kopaju bitbar i svakim danom ih je sve manje. Čini mi se da ovo odumire velikom brznom i kapiram da je možda bolje progutati knedlu i ipak prodati po ovoj ceni jer ne znam kako može ikad dobiti na vrednosti ako ne postoji mreža koja zapravo i predstavlja vrednost valute. Pokušajte makar radi testa da prebacite BTB sa jednog računa na drugi pa ćete videti da to danas traje 5x duže nego pre par dana. Valuta kojoj je potrebno više vremena od BTC-a za potvrdu prenosa nema šta da radi na tržištu. Ja još čekam da mi stignu novci od 2 dana kopanja pa ću videti šta da radim.

*dopuna
Takođe nema indicija da će izaći na btc-e ili vircurex a bter nema u opticaju dovoljnu količinu btc-a. :S:
 
Poslednja izmena:
Rudara nema jer im je isplativije minovati BTC pa ako bas zele BTB mogu za isti rad kupiti duplo vise.
BTB trenutno ima 2870 komada.
Likovi koji su ga smislili od 17:30 do 18:00 izminovali za sebe u tih 30 minuta skoro 900 koamda.
Nastavili su sa minovanjem do 20:00 i za to vreme su napravili ukupno oko 1300 komada i jos su oko 700 napravili ovi sto su na brzinu uleteli na nizak deff.
Znaci za neka 2,5 sata minovanja sa smesnom snagom napravljeno je 2000 novcica.
Narednih 24 sata sa puno vecom mrezom izminovano je jos 500 novica, sledecih 24 sata sa jos vecom mrezom 120 novcica pa onda sledeci dan sa jos vecom mrezom 40.
08.05 izlazi na coinwarz-u da je isplativost 180%. Tada odlazim na pool da minujem, ukupna snaga mreze je bila preko 750 GH/s a, narednih 24 sata komplet mreza napravila 51 novcic. Da je tolika snaga minovala na BTC napravila bi oko 40 BTC-ova.

Da ove sto su ga smislili stavimo na stranu i njihovih 1300 novcica ostaje nam 700 koje je izminovalo mozda maksimalno 30-40 ljudi u onih prvih 2,5 sata.
Zamisli da si sa snagom 5GH za dva sata uzo 20 novcica. Znas kolko bi ti bilo bitno dal ces ih prodati po 0.7 BTC ili 0.5 BTC
Ja sam malo gledao novcanike, dosta ovih sto su uzeli po 20 do 40 komada cuva novcice.
Ovi sto su ga smislili rade neke cudne transakcije sa novcanika na novcanik valjda da mu zametnu trag ali vecina je zavrsila na adresi:
http://btb.cryptocoinexplorer.com/address/BAvBCmzp4bWMaRzbqyRkg33WwSysZATExu ---> 511 novcica

Ako propadnu ostale alt valute propasce i ova, ako prezive prezivece i ova i to mu dodje to :)
 
Ja sam svoje prodao, cela 3 sata je bilo potrebno da bih dobio 4 zahtevane potvrde o uspešnoj transakciji, mreža je nula i na žalost verujem da smo namagarčeni. Uspeo sam da izvučem nekih 30% i to verujem da je bolje nego da sam ostavio da propadne. Btw počele su i igre sa YaC-om.
 
Jednostavno trziste se zasitili alternativnih valuta, majmuni na bit forumu su bas majmuni, jednostavno svako ima svoju valutu sto cuva, sve se tu vrti oko $$$ ako nesto nemas uradi sve da to unistis, plus zavist, velik se broj ljudi tamo obagatio i sad su svi zavisni i jedva cekaju da blate
 
Da li se neko ponovo bacio na kopanje ove polugice?

Nakon inicijalnog razocarenja u koncept koji se cinio nov i obecavajuci u moru generickih coina, cini se da je vec neko vreme situacija bolja, profitability je stabilan na nekih 105-110%, mozda ovaj novcic i uspe da se odrzi, sta mislite?
 
Da li se neko ponovo bacio na kopanje ove polugice?

Nakon inicijalnog razocarenja u koncept koji se cinio nov i obecavajuci u moru generickih coina, cini se da je vec neko vreme situacija bolja, profitability je stabilan na nekih 105-110%, mozda ovaj novcic i uspe da se odrzi, sta mislite?

Jedino ako kopaci ne daju badava i cena ode 2-4x vise... ja moj 1 BTB cuvam jer sam ga kopao 10 dana...
 
Ono sto je iskopano tih dana se svakako ne isplati prodavati ali pri sadasnjem diffu bi ti se isplatilo, sad ti za 1 BTB trebalo nekih 3 dana sa 2 7950 recimo, trenutno je jedan od isplativijih coina svakako.

Ako bude srece da se zatvori budjavi cryptsy koji je direktno zasluzan za obaranje cene svega zivog i nezivog mislim da ce cena ici gore i za BTB.
 
Ma nije cryptsi kriv i na bter su pale cene, krivi su rudari, takodje niko nije spreman da ulaze vece pare u alternativne valute, eto cak panice i za LTC koj je bar 100x priznatiji

Potrebno je sto vise berzi ali onih pravih na koje moze da se deponuje $ sa time ce cena valuta rasti
 
Nazad
Vrh Dno