Šta je novo?

Problem sa slikom na TV kartici (Pinnacle 110i)

SevernaArmija

Cenjen
Učlanjen(a)
03.05.2013
Poruke
36
Poena
155
Pozdrav svima, imam problem u programu WinDvr3 dobijam ovakvu sliku0.png. E, sad mene interesuje zbog cega je to tako i da li moze nekako da se popravi. Kartica je povezana sa IPTV-om preko skart adaptera i s video kabla duzine 10m.
 
Jesu svi kanali takvi? Da probas sa Dscalerom, po vecini je to najbolji plejer za TV kartice, doduse ne znam kako radi sa IPTV-om.
 
Ako ti je za utehu, ja bi ubio za takvu sliku :d
 

Prilozi

  • tv kartica.jpg
    tv kartica.jpg
    296.4 KB · Pregleda: 134
Borise, koja ti je to rezolucija, deluje kao manje od 320x240 uz neki jak blur filter??? Ne videh tako lošu sliku na Dscaleru ni na jednoj kartici do sada, a izmenjao sam ih podosta, i jeftinih i skupih. Ili je kartica dreš neviđeni ili si nešto loše podesio.


@SevernaArmija

Jel si u mogućnosti da probaš sa kraćim kablom, čisto da vidiš da li je do kabla i smetnji koje on prima. Obrati pažnju i na taj SCART adapter, često su jako loše napravljeni pa i on može biti krivac. Moguće da bi neki bolje oklopljen kabl dao sliku bez tih smetnji.
Mada postoji mogućnost i da sama kartica prima smetnje unutar kućišta. Ja sam imao iskustva da ista TV karta ima smetnje na različitim kanalima u zavisnosti od procesora i ploče koju u tom trenutku koristim, znači isti kablovski provajder, ista kartica ali drugi hardver unutar kućišta i sada su kanali koji su imali smetnje čisti a neki drugi su dobili smetnje u vidu tih linija i senki.
 
Poslednja izmena:
Borise, koja ti je to rezolucija, deluje kao manje od 320x240 uz neki jak blur filter??? Ne videh tako lošu sliku na Dscaleru ni na jednoj kartici do sada, a izmenjao sam ih podosta, i jeftinih i skupih. Ili je kartica dreš neviđeni ili si nešto loše podesio.

Glupa ploca nova nema audio ulaz za ovaj kablic, pa imam zvuk samo preko Dshow moda, zato je trash slika.
 
Poslednja izmena:
Ako nemaš CD ili AUX na ploči trebalo bi da imaš Line IN (plavi) 3.5mm na I/O panelu ploče ili zvučne karte, nešto od tih ulaza mora imati. Napravi sam kabl koji na jednom kraju ide u TV karticu a na drugom kraju u Line In. Nemoj da kvariš oči onako lošom slikom, greota je :)
 
De cu bre sam da napravim kabl :) U pokretu, i kad legnem u krevet, je podnosljivije dosta :D

EDIT: sad gledam kao novije kartice, nema nista, samo eksterne i neki usb dongle-ovi... :/
 
Poslednja izmena:
Ma da, baš je teško napraviti kabl sa 3 žice, bolje da ćoraviš sa onakvom slikom :)
 
Uh, baš nezgodna varijanta, nema leka.
 
@SevernaArmija

Jel si u mogućnosti da probaš sa kraćim kablom, čisto da vidiš da li je do kabla i smetnji koje on prima. Obrati pažnju i na taj SCART adapter, često su jako loše napravljeni pa i on može biti krivac. Moguće da bi neki bolje oklopljen kabl dao sliku bez tih smetnji.
Mada postoji mogućnost i da sama kartica prima smetnje unutar kućišta. Ja sam imao iskustva da ista TV karta ima smetnje na različitim kanalima u zavisnosti od procesora i ploče koju u tom trenutku koristim, znači isti kablovski provajder, ista kartica ali drugi hardver unutar kućišta i sada su kanali koji su imali smetnje čisti a neki drugi su dobili smetnje u vidu tih linija i senki.

Мa, povezivao sam ja IPTV i ovu karticu antenskim kablom, slika je bila solidna i nije bilo ovih "linija" po ekranu.
 
EDIT: sad gledam kao novije kartice, nema nista, samo eksterne i neki usb dongle-ovi... :/

Od svih tih tzv. USB "dongle" varijanti (mada bi se generalno mogle obuhvatiti i sve externe solucije, posto je izbor kod nas zaista kriminalan), jedino sto zaista valja i za sta mogu da posvedocim da je stvarno dobar izbor jeste onaj Ledatek-ov WinFast Dongle H Plus. I to je to, bukvalno nista vise. Sve ostalo sto moze da se kupi *novo* je apsolutno za zaobilazenja.
Isprobah nekoliko ovih USB varijanti, i uglavnom je sve lose: od onih koje je maltene nemoguce podesiti da uopste rade (u prevodu - ces da propisas majcino mleko u tom postupku), kao sto je npr. onaj Intex IT-TV150FM... do onih koje mozes da namestis bez vecih problema (kao sto to treba da bude), ali ce ili slika da ti bude relativno losa ili ce pak menjanje kanala da bude ocaj zivi, kao sto je slucaj npr. sa onim prethodnim Leadtek-ovim modelom, "obicnim" Dongle H... ili mozda pak onih varijanti koje su DTV-only, te uopste nema opcije za analogni prijem, vec je tu samo digitalija u igri - ali iskljucivo DVB-T digitalija, od koje kod nas nema nikakve vajde. Samim tim, nije mi jasno ni koji se moj takvi tjuneri prodaju kod nas.

Da napomenem, da sam za sve ove godine dosta toga isprobao (sto internog, sto externog; svakakvih jeftinih krseva, u vidu Intex-a i Kworld-ova... preko solidnih do veoma dobrih Pinnacle-a, Leadtake-a i Gigabyte-a... pa sve do vrhunskih Hauppauge-ova i Terratec-ova) i misljenja sam da, sto se same slike tice, ubedljivo najbolju daju tuner-i zasnovani na Theater 550/650 Pro varijanti. Kod njih je hardver, tj. sam tjuner apsolutno besprekoran, sa brdom opcija, filtera i ostalih cuda-muda koji zaista daju fenomenalnu sliku... ali je tu godinama bio problematican softver. Sto sam softver za gledanje TV-a (razne opcije, poput ChrisTV-a, DScaler-a, PowerCinema-e itd.), sto drajverska podrska za Vistu/7-icu. Srecom, i to je reseno jos poodavno, pa je vec neko vreme tu sve na mestu.
Ja kod sebe imam upravo takvu kartu, i u kombinaciji sa PowerCinema-om u odgovarajucoj verziji (v5 iskljucivo) to sve radi besprekorno - XP ili 7-ica, svejedno je. Drajveri su dobri, a softver (pominjana 5-ica) je odlicna, jer nije pretrpana poput poslednje 6-ice, npr. slika u "stretch" (iliti 16:9 modu) je normalno razvucena, bez necega sto izgleda kao delimican "fish-eye" sa tom verzijom... ali isto tako i sa normalnom brzinom menjanja kanala, sto je bila velika boljka v4 i, narocito, v3 - gde je bilo bolno koliko je vremena bilo potrebno da se promeni kanal.

Elem, sto se ovog Dongle H Plus modela tice - to je prvi Leadtek TV tuner koji sam probao, a koji bih mirne duse mogao da preporucim. Jako dobra slika (jako blizu Theater 550/650 cipu, mada nekako Theater daje ostriju sliku i nesto fluidniju u isto vreme, najblize onoj sa TV-a; s obzirom da su mi oba tu, a ovo me bas kopka, videcu da odradim neku direktnu komparaciju, jedan pored drugog, sa dva monitora), veoma brza promena kanala (brza nego na Theater-u), softver koji radi posao bez problema i relativno redovno se update-uje (iako mnogo ruzan :D)... pritom malih dimenzija, kompaktan, bez silnih ulaza/izaza. Greje se dosta, to stoji, ali radi... a ako kojim slucajem pa i crkne zbog tog grejanja - hell, tu je garancija.
Jedine realne zamerke:
a) daljinac mora prakticno direktno da gadja u sam dongle kako bi radio svoj posao;
b) dva ili tri kanala slabije hvata od pominjanog Theater-a, nesto je losija slika, sa smetnjama... dva kanala (TLC i BBC) su sa, recimo, invertovanim bojama, pa su stoga negledljivi... i jedan (24 Kitchen) ne vidi uopste - tacnije, ton je tu, ali slike uopste nema. Probah ovo sa dva OS-a, XP i 7-ica... sa dve verzije PVR 2 softvera... uvek ista prica.


Ipak, kao sto rekoh - od svih tih dongle varijanti, jedini pravi izbor. Vredi svih 40 evra, koliko kosta.

Ako ti je pak to mnogo, uvek mozes da se javis na PM i ravno za duplo manje pare da dobijes ovaj Theater o kome sam pricao - besprekorna slika, kako rekoh (odlican bas za fudbal, gde, zahvajujuci onim pominjanim filterima, ima jako fluidnu sliku, kakvu ne videh na ostalim tjunerima)... responzivno menjanje kanala, prilicno brzo... daljinac gadja risiver iz bukvalno svih uglova, mozes i u plafon da uperis, radice svoj posao ;)... podrska za Win 7 se podrazumeva... a sto se zvuka tice, i tu si resen muka, ne moras da izvodis kerefeke sa kablicima - ide direkt preko PCI slota.
Ja, nazalost, na novoj ploci nemam niti jedan jedini PCI slot... te stoga mora na dobos.

BTW, evo ti par screen-ova da vidis kako neki kanali izgledaju na toj karti:
 
Hej Care, znači taj Ledatek-ov WinFast Dongle H Plus radi dobro sa našim novim T2 digitalnim sistemom a usput i anolgnim. Odavno jurim da nađem nešto tako kod nas.
 
Care, hvala na opsirnom postu, nisam video kad si okacio..

U medjuvremenu sam instalirao ChrisTV Lite i kupio onaj prvi Addon, sa vise opcija i podrskom za Dscaler plaginove, sad mi je slika super a i ChrisTV omogucava da izaberem zvuk preko PCI slota.

Evo kako to izgleda samo sto mu capture jpeg-a iz nekog razloga radi samo u 4:3.
 

Prilozi

  • capt0003.jpg
    capt0003.jpg
    72.8 KB · Pregleda: 67
  • capt0002.jpg
    capt0002.jpg
    92.2 KB · Pregleda: 67
Pa do kabla/konekcije ti je to nesto :) Vrh pomoc :d
 
Hej Care, znači taj Ledatek-ov WinFast Dongle H Plus radi dobro sa našim novim T2 digitalnim sistemom a usput i anolgnim. Odavno jurim da nađem nešto tako kod nas.

Nisam to rekao... pogresno si me razumeo, ili sam se pak ja mozda nedovoljno precizno izrazio :)
(vrlo je moguce da je ovo potonje u pitanju, otprilike mi je jasno gde sam te mozda doveo u zabludu :))

Kada sam pricao o onim DTV-only varijantama (koje pak sve redom idu u DVB-T izvedbi, kao sto rekoh), mislio sam na tjunere koji su samo to - DTV-only... nema opcije za prijem analognog signala. Samim tim - apsolutno neupotrebljivi kod nas.
Pored toga, postoje i one analog + digital varijante (koje se ponekad nazivaju "hybrid"), koje mogu i jedan i drugi tip signala da prime... a kod kojih, kada je vec digitalni - takodje DVB-T - deo neupotrebljiv, makar imas analogni koji radi savrseno. Takvih sam imao par komada, takav je i ovaj Leadtek.

A kada vec njega pomenuh - jasno ti je kakva je situacija, cim ga stavih u onu grupu. I kod njega je DVB-T. Znaci, samo analogno. I ja sam samo za to i pricao.
Znam da ti vec neko vreme trazis neki tjuner sa DVB-T2 opcijom, naletao sam na tvoj postove po forumu... ali mrka kapa od toga. Uveren sam, sa 300% sigurnosti, da kod nas ne mozes kupiti tako nesto u radnji. Jednostavno ne postoji.
Imas, pak, po oglasima jednu varijantu koju vidjam vec neko vreme - tip prodaje tjuner koji ima bas DVB-T2 podrsku, bar tako oglasava... ovakva "dongle" opcija, tj. kaci se na USB, neka nepoznata mi firma. Baci pogled na KP/Limun/Kupinu, tamo sam negde naletao, na nekom od tih prevarantskih sajtova, ne secam se koji tacno bese.
 
Nazad
Vrh Dno