Šta je novo?

Gremlinsko gašenje kompa

Šta god da je, ubija me lagano. Gledao sam i kondenzatore, fizičkih falinki nema. Ovo što kaže @djolenzi, daje nadu, mada mi nije jasno zašto bi mi slepo verovali da je ploča neispravna i zamenili mi bez testiranja. To bi bilo super.
 
Nisam jos cuo za slucaj da je neko doneo ispravan uredjaj i rekao da ne radi, podrazumeva se da zna da ga koristi :)
 
Kada sam imao isti slucaj, prevrnuo sam internet da vidim iste i
slicne simptome 99% je bilo u pitanju napajanje ili memorija
Ali sto kaze covek najbolje vec kada je pod garancijom nosi u servis
 
Ne bih se je*avo ni 2h sa tim, cim ne radi-pravac prodavnica cim je garancija. Dovoljno znam kad je nesto do mojih podesavanja ili rukovanja a kad je nesto defektno.
 
Pa pošto sam napajanje zamenio, a procesor i memorija su hladni, pri tome memorija teško da može da gasi računar, ostaje glavna sumnja na ploču. Moguće i da je procesor defektan iako hladan, ali o tome ću da razmišljam kada završim s pločom. Problem je samo, što dotična firma `ladno ne radi do utorka 07.05. tako da nastavljam da se rvem sa gremlinima.
 
Poslednja izmena:
ovako skini ovo http://www.softpedia.com/get/System/Back-Up-and-Recovery/Ultimate-Boot-CD.shtml
narezi boot disk, unutra su svi alati za proveru sistema namesti u biosu da prvo bootuje sa cd
ima alat i za popravku biosa i otkljucavanje istog,i mnogo toga jos maltene za sve , proveri hard i sve ostalo.
Usput proveri ono dodatno napajanje procesora sa 4 pina kako lezi
izvadi memoriju i obrisi pinove obicnom gumicom
 
Sve već urađeno osim tog cd-a, videću i to ako nađem vremena danas ili sutra.
 
Ja i dalje dajem prst da je RAM,i to sto si napisao da ne moze da gasi kompjuter - veruj mi da moze,pogotovo sto je jedan stick.I nema veze sto prolazi blend testove,jednostavno se desava.Potrudi se da nadjes drugi stick i zamenis.
 
Ok, nisam znao da RAM može da gasi komp. Probaću i to. Ipak, buni me ona glupost, zašto prestaje gašenje kada pustim vent. na max., iako je sve hladno, pa i RAM?
 
Evo šta sam danas uradio. Rekoh da sam okačio neki ventilator da visi kao pauk umesto leve stranice kućišta da duva negde desno od procesora, ispod napajanja. U tom režimu je radio 2-3 sata bez greške, uzmimo u obzir i da je u sobi malo zahladilo. Onda sam skinuo vent i vratio stranicu, komp se ugasio posle 7-8 minuta. Vratio pređašnju situaciju i odigrao 5-6 sati FarCry 3 bez gašenja, a evo komp i dalje radi.
Za desetak dana dobijam neki procesor i memoriju od drugara, pa ću za svaki slučaj da probam i to, ali sve ovo gore govori da je ploča oštećena, neki element na njoj se pregreva. Ako bude tako i posle zamene proc. i memorije, odoh na reklamaciju ploče, u svakom slučaju javljam krajnji ishod, kako bi pomoglo nekome ko bude imao sličnu agoniju.
 
nisam citao sve postove ali ako nemas stavi u kuciste dve 12-ce da izvlace i jednu da od napred uvlaci vazduh
ne mora sda bude temperatura cpu i gpu moze i nort breedge da se pregreva (ako je pasivni hladnjak dodaj na njega neki mali vent sa molexom )
 
Probao sam sa malim ventom na chipsetu, ali nije do toga, gasio se. Ventovi mi izgleda ne ginu.
 
ako je to resenje problema(sto se iskreno nadam i zelim)
to je najmanji problem i najmanja investicija
 
Posle dva dana eksperimentisanja, tek sada ne znam šta mi je činiti. Dakle u ovoj varijanti sa paukom od ventilatora koji duva u ploču, uz činjenicu da više nije 30+ stepeni napolju, pa je i u sobi hladnije, komp radi besprekorno, nije bilo nijedno gašenje iako sam se ubio od FC3, bole me leđa i ramena:)
Sad` se postavlja pitanje, da li je ovo uopšte kvar (jer se prošlog leta nije gasio na vrućinama), a ipak kad zatvorim kućište lagano umire... Da li da reklamiram ploču ako se pokaže da je ona, vredi li to reinstalacije sistema koji je srce multimedijalno-mrežnog centra u gajbi, ili da ga hladim ovako seljački i da teram. Ne smaram, samo razmišljam glasno...
 
Ja bih to reklamirao. Sad je malo hladnije napolju plus ti imas taj spajderkuler koji, nesto malo hladi, pa je pitanje sta ce se desavati kad pocne pravo leto od +40c.
 
Ne znam kako niko nije primeti oda na slici pise da sistemski HDD ima 50 stepeni. :)
 
Primetio ja, ali pregrejan disk se drugačije ponaša, ne bi trebalo da gasi mašinu. Osim ako nisam bio na nekom času, više ni sam ne znam...
 
Ali greje ostale komponente ili obrnuto.
 
Probaj sve komponente na drugoj ploci ako si u mogucnosti.
Garant je ploca pocela nesto da zeza.
 
Ostaje neproban samo procesor i ram, a to dobijam uskoro, pa ću da probam na ovoj ploči;)
 
Nazad
Vrh Dno