Šta je novo?

Logitech G400s / G500s / G700s

Moze li neko ko ima g700 da mi potvrdi kakav se prijemnik dobija uz njega?
Unifying ili poseban?
Posto sam na netu video da ljudi kazu da g700 ne ide uz unifying nego neki poseban na koji nije moguce kaciti druge Logitech uredjaje.
Pitam danas Logitech Srbija kazu mi da uz G700 ide unifying...sad ne znam...mozda lik ne zna a mozda je u pravu...
Ja vec imam K800 tastaturu i ona ima unifying i razmisljao sam da kupim G700 jer ako ima isti resiver mogu da nakacim oba uredjaja na 2 konfiguracije koje su fizicki blizu a to mi treba.
 
Ja sam 99% ubeđen da ne dolazi unifying u pravom smislu te reči. Odnosno, mislim da ne postoji tastatura sa kojom može da se upari pa sad mogu ga zvati kako hoće.
 
Ja imam G700 i na risiveru pise "G-Series" a ne "Unifying", valjda ti to nesto znaci.
 
Ja sam citao da je unifaing za G700 a da G700S nije sa jedinstvanim prijemnikom... e sad "ko laze, koza ili rog" ja ne znam...
 
Moze li neko ko ima g700 da mi potvrdi kakav se prijemnik dobija uz njega?
Unifying ili poseban?
Posto sam na netu video da ljudi kazu da g700 ne ide uz unifying nego neki poseban na koji nije moguce kaciti druge Logitech uredjaje.
Pitam danas Logitech Srbija kazu mi da uz G700 ide unifying...sad ne znam...mozda lik ne zna a mozda je u pravu...
Ja vec imam K800 tastaturu i ona ima unifying i razmisljao sam da kupim G700 jer ako ima isti resiver mogu da nakacim oba uredjaja na 2 konfiguracije koje su fizicki blizu a to mi treba.

Imas bolja resenja za tako nesto. Recimo ja koristim USB hub koji je povezan na 2 racunara i na klik dugmeta menja aktivni racunar. Imam takav koji radi sa PS/2 tast+misem i jos ima D-SUB pa mozes i jedan monitor koristiti na 2 racunara.
 
Imas bolja resenja za tako nesto. Recimo ja koristim USB hub koji je povezan na 2 racunara i na klik dugmeta menja aktivni racunar. Imam takav koji radi sa PS/2 tast+misem i jos ima D-SUB pa mozes i jedan monitor koristiti na 2 racunara.

Za sve sam resio sem za misa ali ok tu je samo izvadis usb utaknes u drugo kuciste....koji je to model usb hub-a gde si ga kupio?
 
10.03. izasla nova verzija Logitech gaming softvera 8.52.15. Nadam se da nisam promasio temu, jer mislim da ce interesovati vlasnike ovih miseva o kojima je rec u temi.
 
Poslednja izmena:
E hvala na informaciji ja tek sada vidim da ima nove verzije (trenutno se skida 59MB) pa ću je staviti. Inače G700s ima jako slabu bateriju koja traje samo 1 dan. Čisto da napomenem ovako direktno za gejmere jer ja to nisam video kada sam pitao za savet za kupovinu miša. Znači ako se postavi na max gaming mode i sa 1000Hz, ode baterija za jedan dan igranja. Ne znam koliko sati ali ako se intenzivno igra, svaki dan se puni. A kada se puni, iako se može koristiti, kabel ipak umanjuje praktičnost i zapravo u zavisnosti od mesta na stolu, nekome će biti ok a nekome ne. Meni malo smeta ipak kabel. Da sam ovo znao pre kupovine, opet bih debelo razmislio ili uzeo neki od druga dva koje sam razmatrao.
 
Ne vidim sta je tu problem. Na max gaming modu mozes neprekidno igrati barem 12 sati, ako to mozes fizicki da izdrzis i ako mozes toliko vremena u toku dana da odvojis za igranje. Preko noci ostavis misa da se puni i ujutro imas ponovo punu bateriju. Inace bateriji je potrebno tri sata da se potpuno napuni ako se mis ne koristi. Ako koristis misa dok se baterija puni, proces ce trajati oko 5 sati.
I novi android mobilni telefoni sa ogromnim ekranima moraju da se pune svakoga dana s obzirom da su veliki potrosaci struje, pa ne vidim da se neko zali na tu cinjenicu. Moj prvi mobilni "Alcatel" velicine omanje cigle i ne zna se koje tezine sa malim zelenim ekranom punio sam jednom u 7 - 10 dana. Dakle, novi uredjaji zbog niza novih funkcija koje poseduju trose vise struje a iz prakticnih razloga (tezina) im se ne ugradjuje veca baterija. Mislim da je ovaj nacin sa kablom za punjenje u toku rada optimalno resenje i da zadovoljava potrebe vecine korisnika. Barem se meni tako cini......
 
Razumem tvoje gledište. Ja dolazim sa nekog optičkog miša gde sam baterije menjao svakih par meseci. Praktično zaboravim da postoje. Koliko sam video ipak baterija ima neki svoj broj ciklusa punjenja nakon čega umire. E sada kada bih je punio kada god pravim pauzu a ne kada je prazna, mislim da bih skratio životni vek baterije. Zato čekam da iskoči ono upozorenje da je baterija na manje od 10% i tada ubadam kabel. A kada se zaigram bf3, to je svakog dana praktično. Ili ako zaboravim da promenim profil. Da baterija traje makar 2 nedelje to bih mogao da prihvatim ali 1 dan je nekako, kao da je falš proizvod.
 
Ne, ne bi skratio životni vek baterije češćim punjenjem. Baterija koja dolazi uz G700s je Eneloop koja je NiMH tipa i ona nema efekat memorije i bez problema može da se dopunjava bez ikakvih posledica. Eneloop tvrdi da je životni vek njihovih baterija 1500 ciklusa, a pritom uzmi u obzir da se kao jedan ciklus ne računa svaki put kad je staviš na punjenje, nego recimo kada je prazniš od 100% do 10% i onda je ponovo napuniš do 100% - to je jedan ciklus.

E sad, da li je ti punio kada ona dođe do 10%, ili je dopunjavao pet puta po 16% bateriji je potpuno nebitno, kako god da okreneš ona će to računati kao jedan ciklus. U prevodu, nemoj da brineš, puni bateriju u pauzama i ne brini da li ćeš da je oštetiš, jer nećeš. Kada ispuca svoje cikluse kupiš istu takvu novu za 500 dinara po komadu, ili uzmeš četiri komada za 1800 dinara. Mislim, dao si tolike pare na miša i posle brineš za tako jeftinu stvar kao što je baterija...
 
Ti baš voliš taj miš :)

Tacno. Mis je zaista sjajan, ne moram da navodim sve detalje, puno toga je o njemu napisano. Uostalom i na ovom sajtu postoji tekst o G700s i svim njegovim karakteristikama, koje mene naprosto odusevljavaju svakim novim danom upotrebe.
A u ovom slucaju sam samo izneo svoj stav po pitanju trajanja i punjenja baterije. Razume se da drugi korisnici vide to drugacije iz svog ugla i sa aspekta svojih ocekivanja od jednog ovakvog proizvoda.
 
Kod mene je g700s ustupio mesto starom performance mx bas iz razloga baterije
 
Ostaje mi onda da ga punim češće bar jednom u sredini dana ili već noći i da računam na kupovinu baterije, da se pomirim sa svim tim. Još jedna čudna stvar kod ovog miša je što se nekada (60% puta) desi kada se restartuje ili upali komp da kada se uđe u Win, miš jednostavno zaboravi "resetuje" profile tj zadrži imena ali dpi bude znatno manji od onog koji sam postavio i onda moram za sva tri profila opet da podešavam po 5 klizača. Sumnjam da je to jer je i tastatura preko bluetootha pa se tu desi neka zabuna. Svima koji su zainteresovani bih preporučio da veoma dobro otvore oči i duže čitaju iskustva korisnika. Meni svo čitanje foruma i amazona i newegga nije baš u potpunosti otkrilo šta me sve čeka. Sada mi ostaje samo da pišem zarad drugih, ali neću da ćutim o manama tj problemima.
 
Sta donosi ova verzija?
 
Postoji li kakav softwer za manipulaciju firmvarea ? Da probam vratiti stari na G500.
 
pre neki dan probao g502 - bas mi se ne svidja, claw mi ne lezi nikako i veoma je mali ne znam na koju foru, ocekivao sam bas "svinju" od misa, a ono prcvoljak :) , sticking to g400's ...
 
Ne znam kako moze da ti se cini da je manji, kad je gotovo identicnih dimenzija dimenzija kao i G400s i pri tome nesto tezi, cak je za nijansu vece sirine i duzine i za nijansu je nizi, ali se te sitne razlike prakticno ne primete. ;)

G400s http://logitech-en-amr.custhelp.com...1/lt_product_id/10772/tabs/1,3,2,4,5/cl/us,en
G502 http://logitech-en-amr.custhelp.com...1/lt_product_id/11383/tabs/1,3,2,4,5/cl/us,en

Mozda ti samo licno lepse lezi u ruci G400s. :) Imam oba misa i manje vise mi je isto sto se tice velicine i generalno oblika, mada meni licno se vise svidja hvat kod G502, sta znam, valjda zbog tih ostrijih ivica i jer sada sa leve i desne strane nije vise sve glatko, vec ima teksturu. Ne znam kako bolje da objasnim, ali sam osecaj u ruci mi je bolji, kao da drzim nesto modernije, da se tako izrazim. :p Takodje, levi klik je malo udubljen i sam osecaj klika je za nijansu prijatniji.

Ono sto je definitivno bolje kod G502 u odnosu na G400s i neke druge popularne Logitech miseve su kabl i senzor. Rekao bih da je Logitech bas poveo racuna o resenju za kabl, kako bi se izbegli problemi koji su pratili neke prethodne popularne modele. Senzor od G502 je trenutno najbolji senzor koji postoji i on je trenutno ekskluziva za ovog misa. Mnogi koji su iscekivali G402 su delom razocarani, jer nece imati isti senzor kao i G502.
 
Poslednja izmena:
znaci logitech all the way. Vise ni ne razmisljam o novom brendu. Posedujem G5 i G500 mada za MMO naslove racuna da pazarim g600
 
Koji je to bezobrzluk,kod ovih nasih lopurda.
Pa i na logitechovom sajtu,i na kutiji pise tri godine,a oni meni daju dve.
Ili postoji neki fazon,koji ja ne znam?
U pitanju je G502.
 
^^^


kod koga si kupio?
 
ne znam cemu ova *****jedina jedino ako je neko greskom zeznuo stvar sto se desava.
Emmi daje 3 godina garancije i jos je jeftiniji 15 evra
Zovi u ponedeljak pa vidi.
 
Jbt,za Emmi nisam video.
Gledao sam na jos jedno mestu,billo za 500 dinara manje.
Danas bio u Uscu,i ajde,da se ne mlatim preko nedelje,uzeo tamo,mada znam da su skuplji.

Ma pitao ja ovako prodavca,dok jos nisam znao za 3 godine garancije,on kaze ''standardno,dve godine''
Nasao racun,i jeste tako.
 
da sam na tvom mestu trazio bih pare nazad i gledao da uzmem Naos 7000.
ali dok ga imas vidi da li ti odgovara.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno