Šta je novo?

Logitech G400s / G500s / G700s

Do sada se nisu još pojavili u prodaji ovi miševi, a sudeći po onome što sam pričitao, G400s jedini ima pravi novi senzor, dok ostala dva imaju malo poboljšane senzore.

U svakom slučaju, svi novi miševi predstavljaju VELIKO poboljšanje u odnosu na sada već staru generaciju miševa.
 
Bilo bi dobro kad bi novi G400S jednom dosao na snizenje ko G400 pre godinu i nesto. Secam se da je mogao da se kupi za nekih 1200-1300 din...
 
Ma kakvi G400 za 1200 din, najjeftinije sto sam ja video bilo je oko 2200 din. Sto se tice G400s on ima novu verziju srom-a koja sada za A3090/S3095 donosi nove dpi vrednosti (ide do 4000 dpi) i nesto bolji tracking na vecim dpi setovanjima u odnosu na G400. Dakle, nije u pitanju potpuno novi senzor vec jedan blagi facelift :)
 
Nova serija ima i dosta visu cenu zasada - sudeci po stranim sajtovima, videcemo sta ce biti kad se pojave u prodaji...
 
Mogli su i skrol da srede na G400, ovaj postojeci je los.
 
Meni je scroll na G400 ok, ubedljivo najlosiji scroll od svih gaming miseva bio mi je na Microsoft Intellimouse Explorer 3.0 :)
 
Meni je scroll na G400 ok, ubedljivo najlosiji scroll od svih gaming miseva bio mi je na Microsoft Intellimouse Explorer 3.0 :)
Taj Intellimouse Explorer 3.0 je bio i poznat po tom užasnom scroll-u koliko se sećam.

Da ne otvaram novu temu - planirao sam da uzmem G400 jer sam procenio da mi bi mi on nekako najbolje ležao a nemam nameru baš da dajem 10k ili više dinara za miša jer mislim da je to besmisleno čak sem ako si hard core gamer. Obzirom da će G400s biti značajno skuplji ima li poente uopšte razmišljati o njemu?
 
Mislim da nema osim sto su izgleda sredili kabal na G400s, dodali su ono gumeno zadebljanje tamo gde kabal izlazi iz misa tako da ne bi trebalo toliko da se haba kao kod G400. To je izgleda i jedina prednost nad G400 (ovo sa vecim dpi necu ni da komentarisem...).
 
Preruzni su. Starija g serija je daleko lepsa.
 
jako ruzni misevi sto se tice "boje" sto se tice oblika isti su...imam G400 vise od dve godine, svaka preporuka moguca za taj mis.
 
Nisu baš tako ružni, bar meni... Mislim jedino da je cena previsoka u odnosu na stari model za G400s - videćemo kako će se stvari razvijati dalje...
 
Logitech je u poslednjih nekoliko godina, ne oborio kvaltet svojih proizvoda (pogotovo miseva), nego ga unistio skroz. U eri vladavine G5 misa si znao da kad kupis Logitech-ov proizvod (pa i tog G5 kog i dalje imam i dalje radi) u stvari kupujes visoko-kvalitetni proizvod za koji znas da valja, da ce da radi kako treba, i da ce da traje godinama. Danas to nazalost vise nije slucaj... Kompletna prethodna G serija ima previse mana u dizajnu da ogroman broj miseva prestaje sa pravilnim radom u veoma kratkom roku. Za neke taj rok je nekoliko nedelja, a moze da traje i nekoliko meseci, kao sto se meni desilo sa G700 misem. Koristio sam ga 7-8 meseci i poceo da klikce duplo levi klik. Onda sam video da je to boljka svih miseva iz G serije bez izuzetka, i iskreno sad kad mi treba nov mis strah me da bacim pare na G seriju, a Logitech mi odgovara jer su misevi veliki. O cemu pricam mozete da vidite na snimku sa YT-a ispod, koji je takodje postavio i "marko_ns" u temi "Koje miševe imate?" Iako je na snimku G500, to isto vazi i za ostale.



E sad, svo to glupiranje oko povrsine na GX00S seriji, i sitnim "prepravkama" pada u vodu ako nisu ispravili probleme koji su izazivali prevremene kvarove (tipa dupli klik). I ja bas ocekujem da izbace te miseve u prodaju, i da neko proveri jel su se setili da isprave sve te boljke, iako su znali za njih i korisnici ih prijavljuju vec dugo vremena. Ako nisu, onda im i ova serija dzaba jer ako ces da kupis misa da ti traje nekoliko meseci, pa i krace, onda je tu u potpunosti promasena poenta cele price...
 
To je vec bilo na forumu, vodila se i neka diskusija o tome.

Nego to sto se tice scroll-a... naime zaprljao se... ocistio sam ga ali se ona mast na njegovom mehanizmu delimicno uklonila pa sada pravi buku... zna li neko cime da namazem to? Ne bih ga menjao zbog toga jer mi se nijedan mis kod nas ne dopada a pored toga nista nije acnulo.
 
To je vec bilo na forumu, vodila se i neka diskusija o tome.
Pa jeste naravno, to sam i napisao. Napisao sam cak i ko je postavio klip, i u kojoj temi.

Nego ono sto je bitno je da li ce da srede te probleme u novoj GX00S seriji, to je najvaznije za nas, jer ako nam serviraju opet nekompletan feleracan proizvod onda je sve to promasena prica, i samo cemo mi da ispastamo. A sto se tice kasnijeg reklamiranja proizvoda, znamo kako i to ide... Ima da se nacekas u Srbistanu dok ne dobijes drugog misa.

Svako moze da procita o cemu pisem i da se uveri u kolicinu problema koja se javlja. Cim se ukuca u Google "Logitech G400/G500/G700 dou", dobija se predlog "double click" ili "double click problem" i gomila tema u kojoj se ljudi zale na potpuno iste probleme. Iskreno se nadam da ce to da srede...
 
Nisam mogao da citam sve ono... sry :)

Koliko sam procitao scroll nisu menjali, kao ni mehanizam click-a.
 
Šteta ako nisu. Samo tastere da su zamenili na G700 i bio bi super. Ja sam ima problem na dva primerka sa otkazivanjem tastera. I baterija da je malo jača.
 
Uh, g5 :) Najbolji i najzahvalniji mis kog sam ikad imao, da ga devojka nije polila kokakolom i dan danas bi radio ko nov. Sad sam na g700 i zadovoljan sam ali nista kao stari logi. Ne znam sta fali tasterima na g700? A sto se tice baterija imas da kupis one jace(otprilike 30%) u vecini prodavnica.
 
Uh, g5 :) Najbolji i najzahvalniji mis kog sam ikad imao, da ga devojka nije polila kokakolom i dan danas bi radio ko nov. Sad sam na g700 i zadovoljan sam ali nista kao stari logi. Ne znam sta fali tasterima na g700? A sto se tice baterija imas da kupis one jace(otprilike 30%) u vecini prodavnica.
Ja se vratio na stari G5 v2 (plavi) i cepa samo tako. Sto se tice G700 ja ti iskreno zelim da tvoj potraje i da ga koristis 100 god. :) ali ako ti se desi da krene da klikce 2x umesto jednom, nemoj da se iznenadis. To je ogromna boljka tih novih Gx00 miseva. I ja imao jedan G700 pa ga vratio, a poceo da brljavi posle nekih 9-10 meseci (okvirno). Koliko ima otkako si uzeo tvoj?
 
Ne obecavaju ova nova izdanja, a bas sam se radovao sto cu imati zamenu za starog G1 koji i posle 5 godina cepa! (posle malog fixa izlizane plastike :D)
Nista moracu da trazim G3, posto mi ne odgovaraju ovi kalupa mx518 :/
 
Ja se vratio na stari G5 v2 (plavi) i cepa samo tako. Sto se tice G700 ja ti iskreno zelim da tvoj potraje i da ga koristis 100 god. :) ali ako ti se desi da krene da klikce 2x umesto jednom, nemoj da se iznenadis. To je ogromna boljka tih novih Gx00 miseva. I ja imao jedan G700 pa ga vratio, a poceo da brljavi posle nekih 9-10 meseci (okvirno). Koliko ima otkako si uzeo tvoj?

Hmm, mozda pola godine, nisam siguran. Obraticu paznju na to, ako mu bude nesto najmanji problem je da ga vratim. Dvoumio sam se izmedju g500 i njega pa reko ajd da se pocastim skupljim :)
 
Stigao je jedan G400s - jedino što bih mogao da prigovorim jeste skrol - poprilično je tvrd. Inače, sve ostalo izgleda odlično...
 
Logi je uvek imao problema sa koncem koji povezuje mis sa kompom, zna li se da li je pojacano?
 
Nije... ima malo ojačanje pri izlasku iz tela miša, inače je kabl isti kakav je i bio.
 
Ja uzeo G500s, velika promena nakon G1 i sličnih manjih miševa kojeg sam držao "fingertip grip"-om, a ovaj je malo velik za to a navikom ga hvatam isto :). Moraću preći na "claw grip", dok "palm grip" nikada nebi mogao, užasno neprecizno.

Ovde je inače pogrešno komentarisano, nova serija ima nove mehanizme, specificirane na duplo više klikova 20M! Ali samo će vreme pokazati jesu li to stvarno popravili. LINK

Inače jako sam zadovoljan, ima DPI i viška ali i pri 1000MHz-8200DPI ima odličan i stabilan tracking (podloga je Roccat sense). Naravno koristim ga na 3000DPI (zbog moje visoke rezolucije od 2560x1400 2000DPI je malo), sada da li na 500 ili 1000 da ga stavim nemam još pojma, te opcije ranije nisam imao :p, ali se vidi iz screen-a da je opterećenje mog CPU neznatno i tada (nemojte gledati crvenu liniju to je od samog hvatanja screen-a :D)...
Nisam uopšte primetio nikakav lag na koga se žale po netu, strelica mi normalno prati miša i ništa ne kasni... A na netu kažu da nema više ni ubrzanja u odnosu na prethodnu seriju, ali to ne mogu lično da potvrdim nisam probao prethodnu seriju.

Clip_2.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno