Šta je novo?

Don't Starve

sve sto se zavrsava sa "thing" je za portal. on se nalazi na nekom udaljenom mestu najcesce i solidno ga cuvaju, ali jednom kada to prevazidjes i sastavis isti, mozes da predjes u novi svet. Time ne dobijas nista posebno. Jedina svrha je potpuno svez svet sa svim resursima koje si u trenutnom mozda potrosio. Dobra strana je sto mozes da poneses 4 itema i po jednu gradjevinu kroz njega pa ce novi kamp biti skoro instant u novom svetu
 
Ubio sam 2 Beefala i jednog Baby Beefalo odveo u obgradjen prostor. Pobegao je ni 30 sekundi kako sam ga ostavio tamo, a sutradan i ostario do kraja. Vratio sam ga guranjem, i napravio bolja vrata. Sve bilo ok dok nije dosla sezona parenja i on krenuo na Chestera i direkt kroz vrata se provukao, tj kroz prolaz u obliku L sirok jedno polje. Jurio me je dosta dugo i usput napao jednu pcelu, pa su ga napale sve pcele i ubile ga :wall:.

Kako dodjavola napraviti vrata kroz koje se ne moze provuci ?

Ovo je prvi put da imam ovakav problem. Mislim da je problem sto sam ogradjen prostor napravio na ivici savane. Na Don't Starve wiki kazu da se Beefalo uvek krece ka vecoj savani.
 
Stavis recimo drvo na ulaz (drvenu ogradu) i onda je razbijes pa obnovis kad hoces da izadjes i tako...
 
Ja sam bas razisljao da im posaljem predlog o vratima, ali onda vidim da se na njihovom forumu vec prica o tome, ali su neki ludaci protiv toga jer misle da bi bila OP, sto je glupost nevidjena. Ko kaze da ne mogu lepo da se urade. A vrata generalno fale u igri. Ako mogu da napravim hebeni frizider i da napravim drveni pod onda mogu valjda i 4 daske da spojim na komad kamena.
 
Nisam za to da se uvedu vrata .
 
Eh, nije bas tolika kopija. Sam gameplay je potpuno drugaciji. mada stil jeste isti.
 
meni vise lici na igru prilagodjenu deci ometenoj u razvoju :(
 
Jel ima neka akcija za ovu igru?
 
Ne, evo sada 16. dan i jos uvek spavaju :D. Nisam se usudio da uzmem Ice Staff, imam osecaj da ce se probuditi.
Verovatno jos jedna od zamki. Vidis da su beli, sto znaci da su zimski stvorovi i probudice se kada dodje zima (sto ce se desiti ukoliko uzmes stap). Ja bih ih probudio i otrcao do svinja ili paukova da se pokolju.
 
Tako sam ja umro u jednom od prelaza :)
Naivno u prvim danima naidjes na prejak item i pomislis da si dobio odlican srart kad ono :"Vidi pada sneg a ja 12ti dan lol" i "Sta ovih 5 kuca od mene :)" .
 
Ja nemam srca vise da se borim sa tim Maxwellom umrem uvek bezveze, da li od ludila ili me neka karakondzula dovati u prolazu.
 
Ja sam izvrsio samoubistvo posle 40og dana. Izgubi zanimljivost igra posle nekog vremena :(
 
Ja sam izvrsio samoubistvo posle 40og dana. Izgubi zanimljivost igra posle nekog vremena :(

nisi dovoljno igrao. slazem se da postaje monotono, ali posle 40 dana nista jos nisi doziveo i istrazio. pretpostavljam da si poceo da stagniras i da ne mozes da napredujes u nedostatku osnovnih stvari. taman se nahranis, kada moras da brines za sanity i tako u krug dok te ne napadnu vukovi.
fora je da sagradis naselje, istrazis sve sto mozes i onda kreces u vece izazove. pogotovo sada sa pecinama
 
Jos jednom sam probao, ovog puta sam dogurao do 150og dana. Igrao bih ja i jos, nego mi dosli neki gosti, ja zaboravio da ugasim igricu, i umro sam. Slazem se sa tobom, ovog puta sam je "bolje" igrao :)
 
Ova igra izuzetno oduzima vreme jer se najsitnija greska skupo placa, sam naziv asocira me na mini Dark Souls :d
 
Jeste, al zasad je standalone koji mora posebno da se kupi. Kad izadje iz Early Access-a (negde tokom 2015 koliko shvatih), dobice ga i svi koji imaju originalnu igru.
 
jel ce biti free ako imas originalnu igru?
 
Pa da, upravo to rekoh gore. Samo ima da se nacekamo (verovatno celu godinu), pa ako ti se igra, moze trenutno jeftino da se uzme Frontier pack (original + 2x MP) na steam-u (5e, il jos povoljnije na steamtrades za neka 3 tf2 kljuca ~ 4.5e).
 
nemam ja ni original igru pa sam razmisljao da uzmem sa nekim po pola ako se dobijaju dve kopije :)
 
posto sam nabavio igru i krenuo malo da igram mnogo mi stvari nije jasno.ne znam nacin na koji treba da razmisljam uopste.skupljam kamenje,zlato,drva, sargarepe itd. ali ne mogu da se organizujem nikako.
-da li treba negde da se stacioniram ili stalno trebam biti u pokretu?
-da li science machine pravim gde mi zatreba ili jednu ma se vracam do nje po potrebi?
-da li se na reonu koji "oplevim" ponovo stvaraju resursi ili vise nemam potrebe dolaziti tamo?

toliko za sada :)
 
Nazad
Vrh Dno