Šta je novo?

Don't Starve

naravno da mozes. mada je stvarno na prevaru. Kada izadjes iz igre, vraca te tacno na mesto na kome si stao. Dakle, izadjes, presnimis save file i vratis se.
U zavisnosti od toga koju verziju imas, zavisi i gde se nalazi save. univerzalni nacin za pronalazenje je pretraga app id broja u my computer. app id se nalazi u .ini fajlu u bin folderu. meni je iz nekog razloga cuvao u skidrow folderu u appdata/local, dok je vecini u FLT.
 
I dalje zivimo , sad moram na slavu ici, pricekace zaraza malo :D DAN 42.jpg

Nasao sam vrata za 2 svet ali ne planiram jos da idem tamo , sto je interesantno nisam ni jedan touch stone nasao (ono sto me ozivi kad umrem)...

Posle toliko sati i pokusaja dolazim do zakljucka da vecina ljudi sa you tube sto snima igru cituje manipulisuci sa objektima na mapi pre pocetka igre ili su toliko srecni. Pre 15tog dana likovi imaju sience machine, alchemy mashine, tent , kazan, farme za sve zivo , frizidere...
 
:D
Pa osim frizidera (koji ne znam kako se pravi) sve ostalo je jednostavno i spada u osnove. Samo sto ljudi znaju kako da ne trose vreme skupljajuci nesto sto im ne treba.
 
Protagonista na vratima za novi svet :D ulaz u novi svet.jpg

Prvi chapter je inace mapa gde je prva sezona zima i nazalost nijedan item se ne prenosi , svaki put kad poginem vracam se ispred portala. A sada da vidim kako da prezivim na zimi bez itema :D
 
Ja sam ga nasao u fazonu za manje od 7 dana slucajno bauljajuci po mapi - ako naletis na zimu treba da nadjes kapu (ona te cuva od hladnoce ;) ) a ako budes sto blizi beaconu naleteces na svinje koje su ratoborne (imaju neko utvrdjenje ;) ) tako da se spremi dobro ;)
 
Dobra fora za adventure je da spremis gradjevine pre ulaska. Ne znam da li je bag ili sta, ali izgleda da radi.
Gradjevine kao sto su sator i masine. Napravite ih, ali umesto postavljanja ih ponistite i trebalo bi da ostanu levo u istrazivanjima spremni za postavljanje jer su resursi potroseni, a item nije postavljen. Neko vreme se navodno prenosilo u adventure, mada je mozda bio exploit koji je ispravljen.
To su vam laki sator i masine.
 
Jel stigao neko do kraja?
 
no spoilers please :D

Ja sam preziveo prvu zimu i sada nastavljam da istrazujem svet. Nasao sam i vrata i portal (a ne mogu glupavi gears za frizider). Jedini problem koji imam je sto je svet toliko uzasan da je to neopisivo. Vecina puteva je zapravo krug oko praznog prostora. Video sa da ljudi imaju puteve koji ih vode kroz ceo svet tacno po odredistima koja im trebaju, a meni ovo... Bauljam po praznoj sumi da bih slucajno naleteo na nesto.
 
Najavili su uvodjenje pecina u novom pecu :D
 
no spoilers please :D

Ja sam preziveo prvu zimu i sada nastavljam da istrazujem svet. Nasao sam i vrata i portal (a ne mogu glupavi gears za frizider). Jedini problem koji imam je sto je svet toliko uzasan da je to neopisivo. Vecina puteva je zapravo krug oko praznog prostora. Video sa da ljudi imaju puteve koji ih vode kroz ceo svet tacno po odredistima koja im trebaju, a meni ovo... Bauljam po praznoj sumi da bih slucajno naleteo na nesto.

Gears = kopaj grobove.Naravno spremi nesto sto ce ti dizati "mentalno" stanje...

Sto se tice mapa to je totalni random kako ih pravi i nema veze sa logikom...
 
Poslednja izmena:
Gears = kopaj grobove.Naravno spremi nesto sto ce ti dizati "mentalno" stanje...

Sto se tice mapa to je totalni random kako ih pravi i nema veze sa logikom...

do sada nisam morao nikada da kopam. Znam da mogu da nadjem svasta, ali sam ih uvek nalazio pored svinjskih kucica
 
Samo pazi na sanity kad kopas grobove
 
Nista te ne kosta da probas piratsku pa kupis original ako ti se svidi. Nudi dosta stvarno i po meni vredi te pare ako je tvoj tip igre od koje neces odustati.
Mozda moze biti frustrirajuca na momente. izgradis svasta i onda zagines na glupost pa sve ispocetka, ali je sjajan osecaj kada prezivis i onda pogledas sta si sve napravio (kamp sa ogradjenim zidom i drvenim podom, vatrom, sa strane plantaze povrca, sanduci sa zalihama, komsiluk... :D)
 
12. dan, taman mi je krenulo. Pritisnuo sam Space da uzmem Manure i umesto da podigne on je napao kopljem jednog Beefalo-a(koji je bio u blizini), i on me ubije. Srecom pre sam naisao na onaj kamen, pa me je ozivelo. Dok sam se vracao na mesto da pokupim iteme, gangovali me jedno 10 Beefala i ubili. :mad::mad::mad:
 
12. dan, taman mi je krenulo. Pritisnuo sam Space da uzmem Manure i umesto da podigne on je napao kopljem jednog Beefalo-a(koji je bio u blizini), i on me ubije. Srecom pre sam naisao na onaj kamen, pa me je ozivelo. Dok sam se vracao na mesto da pokupim iteme, gangovali me jedno 10 Beefala i ubili. :mad::mad::mad:

mali tip : kad god naidjes na "kamen koji ozivljava" obavezno se potrudi da kod njega ostavis osnovne iteme za prezivljavanje, pozeljno je da ostavis : sekiru , drva , bpack sa recimo 2 ziva zeca (posto ne mogu da se spoiluju ziva bica) i ako mozes neku tier 1 zimsku opremu. Ako to nemas kad budes zaginuo zimi nista ti nece znaciti jer ces se smrznuti odmah...

btw SPACE nikada blizu velikih mobova jer se cesto desava da ih sistem prioritizuje i eto problema i smrti zbog gluposti :D
 
mali tip : kad god naidjes na "kamen koji ozivljava" obavezno se potrudi da kod njega ostavis osnovne iteme za prezivljavanje, pozeljno je da ostavis : sekiru , drva , bpack sa recimo 2 ziva zeca (posto ne mogu da se spoiluju ziva bica) i ako mozes neku tier 1 zimsku opremu. Ako to nemas kad budes zaginuo zimi nista ti nece znaciti jer ces se smrznuti odmah...

btw SPACE nikada blizu velikih mobova jer se cesto desava da ih sistem prioritizuje i eto problema i smrti zbog gluposti :D

Do zime nisam dosao, i tek sada procitao na njihovoj wiki stranici da postoji sezona parenja i da mi treba Beefalo Hat. Bilo mi cudno zasto Beefaloi imaju crvene guzice :).

Steta sto sam poginuo, jer sam jedno 20 sekundi pre toga nasao Chestera.
 
okacite neki video ako snimate igru :) meni je mozda cak i zanimljivije da gledam kako drugi to rade :p
 
Lol,prvi item koji sam iskopao iz groba,bacim pogled na Wiki kad ono:
Lying Robot is one of the Gravedigger Items that can be dug from a Grave with a Shovel at a 3.75% chance. Its only use is trading it with Pig King for 5 Gold Nuggets.

Moracu da probam loto...
 
Lol,prvi item koji sam iskopao iz groba,bacim pogled na Wiki kad ono:
Lying Robot is one of the Gravedigger Items that can be dug from a Grave with a Shovel at a 3.75% chance. Its only use is trading it with Pig King for 5 Gold Nuggets.

Moracu da probam loto...

Pa i nije bas. Iz groba mozes da iskopas desetinu raznih stvari ,od kojih imas neke 3 vrste da ih tako nazovem : Duha , razne gluposti (kao sto je taj robot) koje mozes da das pig king-u i oni kristali za stuff of fire and ice .
Znaci sve te gluposti ukljucujuci i robota mozes da "prodas" pig king-u . Ali probaj loto svakako "Nikad se ne zna" :)
 
ma i patuljak se moze prodati za iste pare, a cesto lezi kod svinja u kampu.

inace, malo pre nego sto sam odustao od igre (ponovo i verovatno konacno) sam nasao miners kamp. I to onaj sa zamkom (zamka, ne zamak). Imao sam frizider, sator, chest i jos neke sitnice. Frizider je bio prazan, ali je zato chest u sebi imao zimu. ZIMU BRE. Jedva sam preziveo jednu, kad ono, otvorim chest i zatrpa me sneg. Tu jesu bili neki prsluk zimska kapa, ali to je sve nedovoljno da se vratim i do svog kampa bez heat stone :D
Moram priznati da je dobra fora, ali malo frustrirajuca.

E da, takodje sam u istom sanduku nasao i ice staff.
 
ma i patuljak se moze prodati za iste pare, a cesto lezi kod svinja u kampu.

inace, malo pre nego sto sam odustao od igre (ponovo i verovatno konacno) sam nasao miners kamp. I to onaj sa zamkom (zamka, ne zamak). Imao sam frizider, sator, chest i jos neke sitnice. Frizider je bio prazan, ali je zato chest u sebi imao zimu. ZIMU BRE. Jedva sam preziveo jednu, kad ono, otvorim chest i zatrpa me sneg. Tu jesu bili neki prsluk zimska kapa, ali to je sve nedovoljno da se vratim i do svog kampa bez heat stone :D
Moram priznati da je dobra fora, ali malo frustrirajuca.

E da, takodje sam u istom sanduku nasao i ice staff.

Sto lepo nisi napravio vatricu, i ceo dan lencario pored nje ? :D

Ja sam preziveo do 100tog dana. Dva puta tokom igre sam premestao kamp, prvi put sam shvatio da cu imati problem sa hranom a i pauci mi svaku noc posecivali kamp i smanjivali sanity(ali sam zato pokupio dosta glandova i mreze :-devil-:). Kamp sam premestio blizu jazera, ali ubrzo mi kamp bio preplavljen zabama, a i pecanje je dosadno. Sledeci put sam pazljivije odabrao lokaciju kampa. Nasao sam dva kamena za ozivljavanje, jedan na samom pocetku igre, jako daleko od kampa, na njega sam i zaboravio. Drugi je bio blize. Prvi put me ubili psi tokom leta, i aktivirao se poslednji a ne prvi kamen (zanimljivo). Drugi put me ubili tokom zime, gangovali me sa svih strana dok sam vadio zeceve iz klopki(a najbolja situacija je gde stanes u neki cosak, da oni dolaze jedan po jedan sa jedne strane). Najgore je sto sam cuo zvukove koje psi ispustaju, ali nisam video "I hear puppies" pa se nisam vratio u kamp, a mogao sam laganica da se odbranim uz pomoc svinje koja je zivela u mom kampu.... sta ces, thats life :).
 
Poslednja izmena:
I ja sam prestao da igram dok ne uvedu jos novog sadrzaja jer kad jednom provalis neke stvari igra postaje laka i sve se svodi na to koliko ces imati koncentraciju tokom igre da ne zagines na najgluplji nacin.
 
Poslednja izmena:
I ja sam prestao da igram dok ne uvedu jos novog sadrzaja jer kad jednom provalis neke stvari igra postaje laka i sve se svodi na to koliko ces imati koncentraciju tokom igre da ne zagines na najgluplji nacin.

Kazu da ce dodavati novi sadrzaj 6 meseci posle izlaska igre, a igra tek sada izasla.
 
Jednom kada nabavis amulet, sumnjam da uospte mozes da zagines. Dize sanity, svi protivnici se uspavaju u blizini i cak i ako zagines on te vrati nazad. Dok ga napravis, vec bi trebalo da si sposoban da prezivis i zimu i da imas zalihe hrane.
Takodje treba gomilati dragon fruit. Dragon pie je tata i mama za sve. 75 gladi i 40 hp. jedan dragon fruit i 3 twiga. stack do 40. Jedino sto je problem je sto se deo fruita koji izraste mora dati ptici da bi izbacila seme za isti. 10 uberes, a 4-5 moras da das ptici, a vreme trajanja je 6 dana. Pita na srecu traje 15 pa je opustenije.
Kada se iskombinuje sa friziderom... stackujes 15 koamada i ne moras da maknes iz baze tokom cele zime.
 
Mnogi kukaju kako nema "Save" opcija. Da ima, igru bi odigrao jedan eventualno dva dana, i zavrsio sa njom. Ovako je mnogo izazovnije i zanimljivije.


Jednom kada nabavis amulet, sumnjam da uospte mozes da zagines. Dize sanity, svi protivnici se uspavaju u blizini i cak i ako zagines on te vrati nazad. Dok ga napravis, vec bi trebalo da si sposoban da prezivis i zimu i da imas zalihe hrane.
Takodje treba gomilati dragon fruit. Dragon pie je tata i mama za sve. 75 gladi i 40 hp. jedan dragon fruit i 3 twiga. stack do 40. Jedino sto je problem je sto se deo fruita koji izraste mora dati ptici da bi izbacila seme za isti. 10 uberes, a 4-5 moras da das ptici, a vreme trajanja je 6 dana. Pita na srecu traje 15 pa je opustenije.
Kada se iskombinuje sa friziderom... stackujes 15 koamada i ne moras da maknes iz baze tokom cele zime.

Vremenom ce mozda menjati recept, ili jednostavno smanjiti verovatnocu da raste Dragon Fruits.
 
Poslednja izmena:
Save moze da se cheatuje ako je nekome stalo.

Dragon fruit moras samo jednom da dobijes i onda pocinje farmanje tako sto hranis pticu istim pa dobijas seed samo za to.
 
Kakva genijalna igra! Zaista sam oduševljen.
Imam par pitanja-čemu služe oni zlatni pojasevi, zatim ona glava robota? Može li igra da se obrne, ili je cilj preživeti što duže? Uspeo sam da preteknem 26 dana, jedva
 
Nazad
Vrh Dno