Šta je novo?

Samsung Galaxy Tab 3

Samsung je zesce fejlovao sa tabletima ove godine. Ko kupi Tab 3 bilo koje velicine je veca ovca od eplovaca.
 
Marketing bato. Mada i oni najgluplji kupci valjda znaju sta znaci veca rezolucija ili se varam ?
 
Ja sam prevremeno obnovio ugovor, uzeo i stavio ga na oglase da imam kintu za novi Nexus 7 :d
 
Koristi li neko ova GT3 7" iz Vipa, interesuje me da li se vredi zarobiti 2 godine? :)
 
Sestra ima priliku da mi kupi ovaj tablet u Švici na popustu za "smešne" pare. 180 eura je 10 inča, a 8 inča je nešto preko 130 eura. Gledah sad na mob svetu i ovaj od 8 inča je dosta skuplji od ovog od 10 inča i deluje mi da je bolji, pa bih da pitam vas za preporuku. uzeti ovaj od 10 inča zbog ekrana ili ovaj manji? Takoreći nikad nisam koristio tablet i ne bih sad znao da uporedim i vidim koliko ekran znači.

EDIT: Izgleda da su napravili grešku na mobilnisvet.com i stavili da ima proc od 1,2 GHZ, a zapravo ima 1,6GHZ ovaj od 10,1''.
Sad mi se ovaj veći čini kao bolji izbor jer je jedina prednost osmoinčnog 512MB rama više. I, čini mi se, bolju kameru.

EDIT2: Ipak nema greške na mobilnisvet, ja sam samo prevideo. :D
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da editujem post, pa ću samo da napišem da sam dobio adekvatan odgovor.
 
Malo da vratimo ovu temu iz mrtvih:).
Posto Nexuws 8 nece do Q4 ove godine, mora da se razmislja u drugom smeru.
Da li je neko imao priliku da radi na Galaxy Tab 3 PRO 8.4 tabletu (http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_tab_pro_8_4-5946.php)? Zanima me prvenstveno baterija.
Jer ga drugar nudi novog neotpakovanog za 230 jura (dobio za rodj. ne treba mu pa prodaje :)). Naravno samo wifi verzija.
 
imam problem sa Smart Remote aplikacijom... ima li neka slicna koja ce raditi na ovom tabletu (tab 3 8" wifi), ili kako ovu da sredim?

Screenshot_2014-06-17-19-40-46.png
 
Imam Samsung tab 3 sm-t210, na koji preko OTG kabla pokušavam da povežem fotoaparat. Nešto mi to ne polazi za rukom, tablet ne prepoznaje fotoaparat, nema usb veze. Sudeći po onome što na tu temu pišu po stranim forumima, izgleda da to ni ne može. Jel neko zna nešto više o tome, možda postoji rešenje?
 
Verovatno zavisi od foto aparata tj kako se on kaci. Da li je media device ili kao obican fles. Ako je ovo drugo, trebalo bi da moze. Ja sam na sm-t310 kacio canon, i pojavi se na ekranu "kamera prikljucena" a ubrzo zatim "kamera iskljucena"... i tako u nedogled. Nisam uspeo da prebacim slike preko kabla pa sam vadio memorijsku jer mi je u f.aparatu micro sd sa adapterom bas zbog prebacivanja slika....
 
Na tablet se ne kači nikako, tablet ga jednostavno ne vidi, a na komp se kači ovako:Untitled.png .
By the way, tvoj tablet je ipak bolji, možda prednjači i ovom funkcijom...
 
Planiram da kupim Galaxy Tab 3 8.0, pa me zanima da li je ok kupovina za 18k din.? Proizvodi se već godinu dana i za to vreme cena mu se duplo smanjila, pa deluje dosta primamljivo sada, brinem se samo da nije malo zastareo. Dvojezgarni procesor je verovatno već prevazidjen, ali 1,5 GB RAM-a, 16 GB interne memorije, solidna baterija i ekran su njegove prednosti. Dopada mi se i što ima TV out, istina preko MHL adaptera, ali i to je bolje nego nikako. Ima li ga neko, kakvi su vam utisci? Da li ste isprobali taj MHL link? Trebalo bi da propušta do 1920 x 1080, a kako stoji sa višekanalnim zvukom, DTS i DD?
 
ako nisi previse zahtevan korisnik, ovaj tablet ce ti biti ok. ja ga koristim par meseci, mada sam ga platio 30.000 tada. nikakvih problema nisam imao ali nesme bas da se pretrpava aplikacijama jer nema puno rama. ocekuje se i kitkat za njega, samo ne znam kada ce biti. preko mhl adaptera moze da se poveze na tv, ali nisam kupio taj adapter jer i da ga imam koristio bih ga veoma retko pa mi se ne isplati, nije bas jeftin. mada mozda na ebay ima jeftinije da se nadje nego kod nas, nisam gledao..
 
Kod nas sam video taj adapter za 1000 din. Neće se koristiti tablet za ništa preterano zahtevno, ali mora postojati mogućnost da po potrebi mogu da pustim film ili seriju preko njega na TV - jbga nemam usb port na plazmi.
 
Je l znas mozda gde tacno ima da se kupi taj adapter, jer sam ja nasao samo za oko 2500
 
Emmi, Winwin, ali ona najjednostavnija varijanta, ima samo hdmi.
 
vidim da je za francuski sm-t310 izasao kitkat.. je l neko ubacivao?
 
4164ed631c17d3d3a09718250aa527f3.jpg


Upravo sam ubacio.. . Videcemo kako se ponasa, za sada mi deluje malo brze, nadam se da nema nekih bagova.
 
Naručih i ja kod Telekoma uz net 20 Samsunga T310 za dinar, mislim da će biti taman za umerenu upotrebu. Javljam utiske kad stigne.
 
Rece mi drugarica da je stigao zvanicni 4.4.2 za tab 3 za srpsko trziste. Moj je ostao na francuskom kitkatu..
 
Žena moja danas uzela u Tehnomaniji beli TAB 3 taj na akciji za 18k. Odma čim sam joj podesio tablet izađe obaveštenje da ima update od 772mb.... skinuo je zvanični KitKat za naše tržište.

Ono čudo fino radi, i čini mi se da za nijansu "smooth-ije" radi nego na starijoj verziji. Što se mene tiče, nikad ne bih dao 30k koliko je bio pre akcije... ova sada cena mu je plafon cena za ono što pruža.

Jedina mana (barem za moje potrebe) jeste što nema NFC.... krastavac gomila uređaja po kući su mi samsunzi i navikao sam da stalno prebacujem sa jednog na drugi preko NFC-a.... Eto to je jedini minus.

Inače što se tiče ekrana odličan je, takođe i zvučnik.
 
Ne znam da li je bolje da se za 18k uzme ovaj Samsung ili Lenovo a8-50?
 
Lenovo, ne znam koji CPU taj ima ali gore od galaxy S2 procesora koji Tab 3 8.0 ima ne moze.

U svakom slucaju, razmisljao sam ili Tesla 1din ili ovaj za 4000din preko MTS Net 10, ali kvalitet panela, 4.4.2, custom rom podrska, i najvaznije MHL je presudio.
Videcu da rezervisem ako moze vec sutra, posto ugovor istice za box 1.10. da se ne razuzme u MTSu.
 
Lenovo, ne znam koji CPU taj ima ali gore od galaxy S2 procesora koji Tab 3 8.0 ima ne moze.

U svakom slucaju, razmisljao sam ili Tesla 1din ili ovaj za 4000din preko MTS Net 10, ali kvalitet panela, 4.4.2, custom rom podrska, i najvaznije MHL je presudio.
Videcu da rezervisem ako moze vec sutra, posto ugovor istice za box 1.10. da se ne razuzme u MTSu.
Nije mi bas najjasnije, kazes da SG Tab 3 8.0 ima najgori procesor i onda ipak izaberes da uzmes njega?

Meni danas stigao, uzeo sam ga uz Net 20 za dinar, odmah po otpakivanju sam odradio update na 4.4.2, fercera sve bez greske. Meni ovaj ekran odlican, ako je ovaj od losijih, kakvi su onda tek oni bolji? Za lajt i ne preterano zahtevnu upotrebu i vise nego dovoljan, nisam primetio bilo kakvo stucanje u radu, a drndam ga celo vece. I ja planiram da ga uz MHL adapter koristim kao plejer za TV.
 
meni ne daju jos, posto tek 2.11 mogu da uznem tab, to je znaci fazon 25 meseci ugovor bio =/

T310 ima najbolji ekran od skoro svih tableta koji se nude u MTS-u, a i sire (notebookcheck kaze da ide i do 420-440cd/m2 osvetljenje), a uostalom je ipak to samsung.
Ima i IR blaster sto je odlicno takodje koliko sam video.
A lose sam se bio izrazio, mislio sam kao "Lenovo, to je onaj koji ima dosta bolji procesor od ovog taba, ali ipak bolje tab3", ima ga drugar pa sam kod njega koristio, i definitivno mi se svidja samo se nadam da ga ovi iz MTS-a imaju kada dodje 2.11.
 
Meni su u MTS-u rekli da ne brinem da li ce biti ovog tableta na stanju, jer im uvek prvo prodju varijante za dinar uz jeftinije pakete, tako da dobre su sanse da te doceka za jos dve nedelje.
 
Nazad
Vrh Dno