Šta je novo?

mašina/e za rudarenje oko 3000E

CoyoteKG

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
29.01.2011
Poruke
3,363
Poena
259
Ajd predlažite u šta da bacim ovaj novac :)
I šta da kopam? I koliko je to MH/s u ovom momentu.

ASICi pretpostavljam da me ne interesuju jer ne bih da dam toliki novac negde i čekam dok to nešto ne stigne, a neizvesno je da li će stići
 
Ulaze se onoliko koliko si spreman da izgubis.

Od ove recenice kreni da planiras sta ces i kako ces.
 
Hm? Kad se pojave ovi spec cipovi, vrlo je verovatno da ce sve ATi kartice biti smesne, mozda ti sve propadne, ne znam, nisam pametan...
ako vec oces, 7850 mozda ima neki najbolji odnos, 6xxx seriju izbegni, greje se.
 
Krivo mi je sto sam se predomisljao pre par godina kad sam razmisljao o ovome...
Malo me plaše ti ASIC-i pa ne znam da li da krećem uopšte. Ne planiram da ih kupujem jer je previše rizično, i ne volim unapred da dajem novac za nešto što ko zna kad će stići, a opet kad sve to stigne, verovatno ću hardware koji sam kupio moći samo da prodam u pola cene jer neće vredeti više u ovom svetu...?
 
Hm? Kad se pojave ovi spec cipovi, vrlo je verovatno da ce sve ATi kartice biti smesne, mozda ti sve propadne, ne znam, nisam pametan...
ako vec oces, 7850 mozda ima neki najbolji odnos, 6xxx seriju izbegni, greje se.

7850 je oko 300 MH/s, kosta 200E i trosi 150W
Sapphire 7970 650 MH/s, kosta manje od 400E i trosi 215W ?

Recimo da napakujem 6 ovih grafika, koliko mi novca treba za ostatak konfiguracija?
Jel moze to na 2 ploce da se spakuje i da svaka daje po 650 mh/s?
 
1) Neki odavde pretpostavljaju da "nema leba bez motike", sto itekako nije istina, nikada nije ni bilo. Bilo je za radnicku klasu i ogranicene.

2) Cak i da stvarno "nema leba bez motike", ne vidim kako je to primenjivo na GPU/ASIC mining, kada se ulazu velike pare, odrzavaju se masine, trosi se struja, i berza igra gore-dole. Jeste suvise dobro da bi bilo istinito, ali ako ne mozete da verujete produzite dalje. Nisam ni ja mogao da verujem kad je Demios otvorio temu jer sam upravo mislio to sto Devil sada misli, ista prica kao za pay-per-click, ali eto ne propovedam o onome sto ne znam, nego sam citao temu (sada ih vec ima 130) godinu dana.

3) Devil idi molim te nekome ko iznajmljuje stan u centru BGD za 300-400 evra kazi da to ne postoji, i da proda stan i da rokne te pare u skolovanje. I snimi sve i stavi na YT i postuj ovde, da svi lepo premremo od smeha, umesto da se svadjamo :p :d.

4) Ako vec postoji 10 tema za mining, ne morate ovde da postavljate one koje ocigledno ne pripadaju ovde. Aj bas da vidim da li ces da dobijes warn sto nisi stavio ovo u "sta da kupim"...
 
Poslednja izmena:
Treba da se cuju i ovakva kontra misljenja ali otvorite posebnu temu pa se tamo lepo okupite.

Bice korisnije za sve.
 
Prijatelju, kesh na mtgox i berza, ali samo onoliko koliko si stvarno spreman da izgubish. Sada su pale margine ali ipak na svaka 2 dana mozhesh zaradish 10%, sa rudarenjem ako placjash sturju trebacje ti jedno 7 meseci da to isplatish. Sa berzom mozhesh za 15 dana da duplirash novce.
 
Evo da ne otvaram novu temu, i onako je forum pretrpan.

Dakle interesuje me sta predlazete da uzmem za nekih 350 eura koliko mislim da ulozim u ovo (za sad :D)
Napajanje + GPU, ja bih najradije uzeo 7870 sa tahiti chipom, dakle napajanje mora da podrzi 2x 7870 (jer planiram da kupim jos jednu u skorije vrijeme) i 5770 koja ce mi ostati, mada ona nije nikakav problem. :D

Pucajte, samo nemojte da mi predlazete 7970 ili tako nesto, jer nemam toliko parica... :( :D
 
2x7850 Sapphire (najbolje hlađenje!), nema potrebe za 7870 sem ako ih ne nađeš povoljno.
Napajanje (kvalitetno) od 750W polovno možeš da nađeš za 50-60€, ono bi to guralo bez problema...
 
Mislio je napajanje i 7870 a drugu ce uzeti kad bude imao para. Ne znam koliko je sad ta 7870 ali trebace ti oko 750W. 600 ce biti malo za to. Mozda neki Nitro BPS-750c2, nije nesto skup. Mislim da je ok napajanje za te pare.
A posle toga mozda se nategnes i za 7950.
 
2x7870 + napajanje ja mislim da ne može za 350eur :/
Pa procitaj post jos jednom...

2x7850 Sapphire (najbolje hlađenje!), nema potrebe za 7870 sem ako ih ne nađeš povoljno.
Napajanje (kvalitetno) od 750W polovno možeš da nađeš za 50-60€, ono bi to guralo bez problema...
Vidio sam prije par dana 7870 myst za nekih 200 eura (polovna), uzeo bih je zato sto ima 1500 streaming procesora i daje mnogo vise hasha od obicne 7870... Ali je zato i teze naci kod nas...
 
ja stvarno ne bih kupovao polovno napajanje koje treba da gura ozbiljnu mašinu 24/7 :/

Ja bi pre kupio polovno brend napajanje jače snage nego novo, nepoznatog imena, deklarisano na slabiju snagu...

Pa procitaj post jos jednom...
Ah i ja sam loše pročitao... :) Idi onda na 7870 Tahiti LE pa kasnije nađi još 1 istu. :)

Na koju Sapphire mislis?
http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1160&lid=1&pid=1472&leg=0
http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1160&lid=1&pid=1674&leg=0
Na bilo koju od ove 2.

Mozda neki Nitro BPS-750c2, nije nesto skup...
Koliko to košta? Daj neki link gde ga ima?
 
Poslednja izmena:
BPS-750C2, ovo napajanje stvarno primamljivo izgleda. Ventialtor je odličan (140 CFM), jako efikasno i odlično drži napone čak i kad pređe 750W!!! Jedino mi se cena malo ne sviđa. :)
 
@superstar

Dual-X hladjenje nije nista posebno, prvenstveno zbog ventova - tanki su i malog precnika..
Jos ako imaju grafu ispod sebe, nije sretna situacija :), isto kao sa Dcu II.
 
Nazad
Vrh Dno