Šta je novo?

Kriptovalute: Bitcoin, Litecoin, itd. [->za početnike]

Sta mislis da ce se desiti sa ovim valutama kada USA pocne da primenjuje ove nove "anti-internet" zakone (CISPA i ostali)?
 
Sta mislis da ce se desiti sa ovim valutama kada USA pocne da primenjuje ove nove "anti-internet" zakone (CISPA i ostali)?


nista se nece desiti, naravno. morali bi da ugase internet.


jedino gde mogu da zahebu i hebu btc je u menjacnicama.
 
Da ne zeznemo i ovu temu gomilom prognoza,trenutnih stanja berzi itd...tj da bude sto cistija za pocetnike a ne da se izgube u moru bespotrebnih postova...

Da nastavimo crypto valute i sl za pocetnike,inace super tema:

Kao sto vec znamo,cryptocurrency je tu vec ~ 5 godina i ima vise vrsta aktuelnih valuta tipa BTC,LTC,PPC,TRC,NMC itd itd,ali je BTC osnova svega i shodno tome najjaca valuta i recimo da se najteze "rudari" i sve valute se mogu menjati,kupovati,prodavati i za to sluze tzv menjacnice/berze,trenutno popularne su BTCe i Mt.Gox.

Kod nas (bar ovde na forumu) su najzastupljeniji BTC (bitcoin) i LTC (litecoin).
LTC je popularan zbog "lakseg" rudarenja tj bar je bilo nekad da ste za isto vreme "kopanja" LTC i konveretovanja istog u BTC dobili vise nego da ste direktno kopali BTC.Situacija se naravno menja pa kome sta vise odgovara...

Ako zelite ozbiljnije da rudarite treba vam i rudarska oprema.Prvo su to radili CPU,trenutno su popularne ATI graficke karte (sada dolaze u najavi ASIC) i njihov ucinak se vidi u sledecim linkovima:

Za BTC (koji se meri u MegaHash/s iliti MHs): https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison

Za LTC (koji se meri u KiloHash/s iliti KHs): https://github.com/litecoin-project/litecoin/wiki/Mining-hardware-comparison


Postoje vise vrsta odnosno nacina "rudarenja" tipa PPS,PPLNS itd,detaljno objasnjenje imate ovde: https://en.bitcoin.it/wiki/Comparison_of_mining_pools

Takodje postoje vise vrsta programa koji rudare tipa cgminer,GUIminer,reaperi i sl,ali za pocetnike se najbolje pokazao GUIminer zboj jednostavnosti podesavanja i lakog izvlacenja maximuma iz GPU.

Kada se najzad odlucite za rudarenje i imate potrebnu opremu potrebno je da se registrujete na menjacnicama/berzama gde cete svoj "mukotrpni rad" unovciti ili "obrnuti" na berzi.

Nastavak sledi... il ja ili kolege :)
 
Treba spomenuti pool-ove, koji su najbolji za rudarenje itd...
Evo ja npr. najvise koristim 50btc.com iako zna ponekad sajt da zabaguje (kazu da je zbog hakerskih napada), ali kopanje uvijek radi, i uvijek dobijam odgovore u roku od par sati od nihovog support tima, i jos sto mi uvijek pokazuje tacnu brzinu dakle mh/s i daje tacne proracuna za dan/sedmicu/mjesec, sve preporuke.
Onda coinotron.com koji radi sa vise valuta - btc, ltc, trc, ppc i frc za sada se pokazao kao pouzdan.
btcguild.com isto svi hvale, mada ja nisam "rudario" na njemu.

Sto se minera tice, meni su najlaksi, a i najbolji za koriscenje 50btc, koji sadrzi reaper, diablo i cgminer (meni se diablo pokazao kao najbolji za btc mining) i GUIminer koji je isto vrlo jednostavan za koriscenje.

Kad mi padne na pamet jos nesto, dodacu u ovom postu.
 
Poslednja izmena:
Hteo bih da ulozim neku sicu u Litecoin, kupujem preko btc-e. Da li da deposit u EUR ili USD?
 
Najbolje ti je da kupis direktno od nekog odavde ko ga kopa, da bi bar u ovoj fazi izbegao banke. Posle ga lako transferujes gde hoces. To je bar prednost crypto valuta.
 
Pitanje za one koji imaju setup od vise masina:

Kako ih kontrolisete tj da li jedan monitor selite od jedne do druge kad treba nesto provjeriti/promijeniti ili remote desktop, neki "switch" na koji su prikljucene masine i izlaz na jedan monitor ili kako vec...?
 
Po meni je teamviewer najbolji za to, jeste da nemam vise masina, ali mi se ovo pokazalo kao najbolje resenje...
 
Da ne zeznemo i ovu temu gomilom prognoza,trenutnih stanja berzi itd...tj da bude sto cistija za pocetnike a ne da se izgube u moru bespotrebnih postova...

Da nastavimo crypto valute i sl za pocetnike,inace super tema:

Kao sto vec znamo,cryptocurrency je tu vec ~ 5 godina i ima vise vrsta aktuelnih valuta tipa BTC,LTC,PPC,TRC,NMC itd itd,ali je BTC osnova svega i shodno tome najjaca valuta i recimo da se najteze "rudari" i sve valute se mogu menjati,kupovati,prodavati i za to sluze tzv menjacnice/berze,trenutno popularne su BTCe i Mt.Gox.

Kod nas (bar ovde na forumu) su najzastupljeniji BTC (bitcoin) i LTC (litecoin).
LTC je popularan zbog "lakseg" rudarenja tj bar je bilo nekad da ste za isto vreme "kopanja" LTC i konveretovanja istog u BTC dobili vise nego da ste direktno kopali BTC.Situacija se naravno menja pa kome sta vise odgovara...

Ako zelite ozbiljnije da rudarite treba vam i rudarska oprema.Prvo su to radili CPU,trenutno su popularne ATI graficke karte (sada dolaze u najavi ASIC) i njihov ucinak se vidi u sledecim linkovima:

Za BTC (koji se meri u MegaHash/s iliti MHs): https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison

Za LTC (koji se meri u KiloHash/s iliti KHs): https://github.com/litecoin-project/litecoin/wiki/Mining-hardware-comparison


Postoje vise vrsta odnosno nacina "rudarenja" tipa PPS,PPLNS itd,detaljno objasnjenje imate ovde: https://en.bitcoin.it/wiki/Comparison_of_mining_pools

Takodje postoje vise vrsta programa koji rudare tipa cgminer,GUIminer,reaperi i sl,ali za pocetnike se najbolje pokazao GUIminer zboj jednostavnosti podesavanja i lakog izvlacenja maximuma iz GPU.

Kada se najzad odlucite za rudarenje i imate potrebnu opremu potrebno je da se registrujete na menjacnicama/berzama gde cete svoj "mukotrpni rad" unovciti ili "obrnuti" na berzi.

Nastavak sledi... il ja ili kolege :)
OK ovo je jasno, sta se preporucje od opreme? Kakvu konfiguraciju?
Kako doci do ASIC ili neceg slicnog, gde naruciti kolike su cene? Ako sam dobro shvati na te naprave se ceka, koliko?
Isplati li se dok se ceka na tako nesto napraviti neku konfiguraciju za kopanjeBTC i lLTC?
 
Poslednja izmena:
to je pitanje vredno milion dolara :)
 
Da prebacim moje pitanje ovde, jer tamo necu dobiti odgovor, dakle 7870 myst/xt i koje napajanje, ovo koje je kurajber preporucio je lose bar koliko sam citao po forumima.
 
A ti onda uzmi Seasonic ili Corsair, za njih nece reci da je lose. Ali imaces 2 problema: Neces moci da ih nadjes ovde i probice ti budzet ;)
Trenutno je problem za bilo kakvo bolje napajanje preko 600W pa ti sad vidi. Nisam siguran da ima ista po radnjama u toj klasi.
 
@izzy
Ne mozes suditi na osnovu jednog slucaja, shift happens.. :) Koliko vidim to je bilo pre 2 godine. I ako je bilo nekog veceg propusta u toj seriji, sigurno su ga resili do sada... ;)
 
Tacno znam da bi se i meni to desilo koliki sam maler, nije jedan slucaj ima malo vise, jedino se nadam da su sa novijim serijama ispeglali to. :D
 
1. Nemoj verovati bas svim komentarima, pogotovu ne tu.
2. Svima se desi feler i to uopste ne mora da govori nista o kvalitetu napajanja.
3. Sad imas Nitro2 seriju za koju sam ti rekao tako s tom nema nikakve veze iako je to najajanje odlicno ;)

Da se ne lazemo, nije to SS ili Corsair ali daleko je od loseg napajanja i zadovoljice 99% ljudi.
 
1. Nemoj verovati bas svim komentarima, pogotovu ne tu.
2. Svima se desi feler i to uopste ne mora da govori nista o kvalitetu napajanja.
3. Sad imas Nitro2 seriju za koju sam ti rekao tako s tom nema nikakve veze iako je to najajanje odlicno ;)

Da se ne lazemo, nije to SS ili Corsair ali daleko je od loseg napajanja i zadovoljice 99% ljudi.
Ne kazem da je lose, samo sam procitao komentare ispod!!!!!!! :alo:
Kupicu to, samo jos da ga nadjem. :D
 
1. Nemoj verovati bas svim komentarima, pogotovu ne tu.
2. Svima se desi feler i to uopste ne mora da govori nista o kvalitetu napajanja.
3. Sad imas Nitro2 seriju za koju sam ti rekao tako s tom nema nikakve veze iako je to najajanje odlicno ;)

Da se ne lazemo, nije to SS ili Corsair ali daleko je od loseg napajanja i zadovoljice 99% ljudi.

+1
 
Malo da presecem raspravu o napajanjima jos jedan dobar video koji objasnjava Bitcoin... treba napraviti neki sticky post na pocetku u koji ce ici svi linkovi... i ovaj na kojem se moze pratiti odnos izmedju valuta coinchoose.
 
Posto sam dobio par ponuda, da okacim ovde i da mi vi kazete koliko je to dobro i da li vrijedi kupovati ukoliko ne nadjem ono sto zelim.

Dakle PSU -
Raidmax 1000W RX-1000AE MODULAR 80PLUS GOLD, PFC/13.5cm/black - 155 eura
ThermalTake Smart M850W ,SP-850MPCBEU, modularni dizajn, 80+ Bronze certifikat - 126 eura

Od VGA -
SAPPHIRE HD 7870 GHz Edition 2GB GDDR5 - 240 eura
ASUS - HD7870-DC2-2GD5
ASUS - HD7870-DC2T-2GD5

Svaki komentar je dobrodosao, znam da ovome nije mjesto na ovom podforumu, pa neka moderator izbrise temu ukoliko zeli.
 
Od ponudjenih grafika ja ne bih uzeo nijednu. Idi na 7850 ili 7870 XT.
 
Ne bih ni ja, ali to je trunutna ponuda...
Koju 7850, intersuje me koja ima najbolje hladjenje.
 
MSI 7850 1GB (one od 2GB nisam probao) klokuje se kako hoces a ne greje se nikako, lako se popdesava za BTC i LTC , daje stabilne rezultate i malo trosi.

Moje rade na 1150 na naponu od 1.05.

Ne reklamiram cisto iznosim sdvoje iskustvo.
 
Poslednja izmena:
oko 350 Kh/s za LTC ili oko 350 Mh/s za BTC na 1150pri naponu od 1.05-1.06 i memoriji na defaultu
 
Ili 7850 ili 7950. Dve razlicite filozofije, obe savrseno imaju smisla. Podjednako podrzavam obe varijante.
 
Nasao sam 2x msi 7850 2gb oc po 150 eura, kad se skupi malo para :-devil-: uzecu jos.
Napajanje sam odabrao Raidmax RX-700AC BlackStone jer mi na ploci moze maksimalno 3 grafike, a kolega ima isto takvo napajanje i kaze da je dosta dobro i da ga sluzi vec pola godine za mining.
Sto se tice druge ploce, tamo ce 2x 5770 i staro napajanje koje me sluzi vec 3 godine, a koje sam platio 20 (dva'est) eura. :d
 
Nazad
Vrh Dno