Šta je novo?

Kriptovalute: Bitcoin, Litecoin, itd. [->za početnike]

E na to sam i naleteo, ali paranoja ne da mira. Da ne ubodem nešto "fake"... :D

Danke obojici.
 
Kako da napravim skriptu, tj. znam da se pravi kao txt i cuva u bat formatu, ali sta da upisem u nju? Cgminer je u pitanju, za WafflePool ili CleverMining jer su mi ovde preporuceni.
 
Ovde imaš skoro sve što ćete biti potrebno da počneš, sve vodiče, korak po korak: http://www.cryptobadger.com/category/guides/

Na YT imaš brdo, ako ti taj tip učenja odgovara. Sve što treba je da se poigraš sa parametrima koje unosiš, a približne ćeš naći ovde: https://litecoin.info/Mining_hardware_comparison.

Konačno, ako si lenj da išta od toga čitaš, skini GUIminer scrypt 0.0.4 i odaberi grafičku, podesi pool i kopaj. Mada toplo se preporučuje da nešto naučiš čitajući kako bi "podesio" svoju grafičku - undervolt-ovao, smanjio potrošnju i temperature - sačuvao hardware!
 
Poslednja izmena:
Nije mi tesko da citam i trazio sam po netu i pratio vise tutorijala na yt ali mi ni 1 nije odgovarao. Danas cu sve iscitati od ovoga pa cu valjda uspeti :)
 
imam pitanje sto se tice takve vrste kopanja, da li je bolje sad godinu dana da kopam na switcheru ili WafflePool i da mi automatski prebacuje u ltc a ltc u wallet ili je bolje da kopam direktno ltc?
 
@ Zulu 92

Ne kažem da moraš da čitaš, ali trebaće ti što-šta sa nekih od tih linkova... Probaj preko GUIminer-a da pokreneš kopanje, imaš padajući meni pa nađi u njemu svoju karticu, te onda neke vrednosti prepiši u .bat CGminer-a. Pa vidi... Postuj .bat, ako ne uspevaš i koja ti je karta, driver, koji CGminer koristiš? Šta se dešava?
 
@ Zulu 92

Ne kažem da moraš da čitaš, ali trebaće ti što-šta sa nekih od tih linkova... Probaj preko GUIminer-a da pokreneš kopanje, imaš padajući meni pa nađi u njemu svoju karticu, te onda neke vrednosti prepiši u .bat CGminer-a. Pa vidi... Postuj .bat, ako ne uspevaš i koja ti je karta, driver, koji CGminer koristiš? Šta se dešava?

U pitanju je ova graficka: http://itsvet.com/proizvod/sapphire-radeon-hd-7870-2gb-gddr5-ghz-edition-11199-00-20g/comp_comp_vga/130/3197
Drajver je 14.1, win 7 x64.
Registrovao sam se na ovaj pool: www.ltcrabbit.com i ubacio litecoin wallet tu (valjda njega treba, a ne bitcoin wallet na tom poolu) i ovo su mi podesavanja u guimineru Untitled.png. Ako gresim nesto, recite.

Edit: kod hosta sam izbrisao ovo suvisno 3333.
 
Poslednja izmena:
S obzirom da sam pocetnik u ovome. Zanima me jedna stvar. Zelim da krenem sa trgovonom valuta. E sad, koji su koraci. Ako gresim ispraviteme. Otvorio sam nalog na Livecoin. Tamo mogu da kupim valutu koja me zanima? Da li na istom sajtu cuvam kupljenu valutu ili mi treba neki drugi sajt za cuvanje valuta. I cemu sluzi sajt poloniex?

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Sajt Poloniex je menjačnica valuta. Možeš na njemu trgovati.

Moj ti je savet da se dodatno informišeš pre nego što uložiš veći novac.

Neke manje iznose koje si spreman da izgubiš možeš naravno uložiti i tako brže učiti.

Ali, iz tvog posta zaključujem da ti je potrebno dodatno teorijsko znanje pre nego kreneš u bilo kakvo ulaganje, čak i minimalno.

Trgovina kripto valutama nije komplikovana, ali nije ni potpuno jednostavna tako da je neophodno detaljnije informisanje pre sledećeg koraka.

Kreni sa how to na google, ili jednostavno čitanje tema na benchmarku ili bitcointalk.
 
Hvala puno u svakom slucaju. Informisem se neko vreme. Sad sam sam krenuo u realizaciju

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Preporuka je da se na menjačnicama drže samo coini/tokeni sa kojima se trenutno trguje, a da se ostalo čuva na offline walletima.
 
Koje Wallete preporucujete i zanima me koja je razlika izmedjh Bittrex i Livecoina? Jel su to marketi na kojima mogu da kupujem? I zanima me da li na pomenutim marketima mogu da deponujem novac sa kartice i da direktno kupujem na marketu bez posrednika?

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Poz. Imam par pitanja početnički
:) pa ako ko ima volje da pojasni?
Kupio bi 1 Litecoin, registrirao sam se na _https://www.coinbase.com
Dali tu mogu kupiti litecoin? Mogu li platiti sa VISA prepaid karticom? imam i paypal.
Hvala

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
 
Poz. Imam par pitanja početnički
:) pa ako ko ima volje da pojasni?
Kupio bi 1 Litecoin, registrirao sam se na _https://www.coinbase.com
Dali tu mogu kupiti litecoin? Mogu li platiti sa VISA prepaid karticom? imam i paypal.
Hvala

Poslano sa mog A0001 koristeći Tapatalk
Posto vidim da niko nema nameru da ti odgovori, uradicu to ja. Ltc mozes kupiti preko domaceg sajta www.ecd.rs vrlo je jednostavno i lako. Sve ti pise, samo pratis inatrukcije. Mozes platiti bilo kojom Visom ili Mastercard karticom.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Hvala bato na na odgovoru! :) ja sam to ve kupio i potrošio,, šalim se,
Kupio sam normalno sa prepaid visa karticom, prebacio na mjenjačnicu i sad čekam.
(Y)

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk
 
evo jednog pocetnickog pitanja: Zelim da kupim ethereum cash i sad kada ja zelim da otvorim wallet za tu crypto valutu otvara mi sajt sa ethereum wallet . Ja imam ethereum wallet , kako ce prepoznati na ethereum wallet ethereum cash coin, dal ima posebni wallet za ethereum cash.
 
mislim da je najbolje da otvoriš prvo nalog na yobit.net i odmah nakon toga wallet za ecash na istom sajtu pa tek nekon toga da kupiš ecash ako već poseduješ neke bitkoine
 
kod mene šljaka fino, možda baguje malo zato što beskonačno ljudi cepa btc-bcc pa je zagušenje
 
Registrujem se na neku od menjačnica, napravim wallet, kupim kriptovalutu koja me interesuje, kada poželim to što sam kupio prodam i stavljam taj novac u wallet. Tada iz walleta kad poželim povlačim novac na deviznu karticu (visa electron npr) (pre toga povežem karticu sa menjačnicom, slično kao sa paypal), jel ovako nekako ide ceo postupak?
 
Registrujem se na neku od menjačnica, napravim wallet, kupim kriptovalutu koja me interesuje, kada poželim to što sam kupio prodam i stavljam taj novac u wallet. Tada iz walleta kad poželim povlačim novac na deviznu karticu (visa electron npr) (pre toga povežem karticu sa menjačnicom, slično kao sa paypal), jel ovako nekako ide ceo postupak?

Malo si pomešao šta znači wallet u svemu ovome. To nije bukvalno "novčanik za dolare, evre i ostale fiat valute" nego novčanik za "novčiće", kripto valute. Novac tražiš od menjačnice na kojoj si prodao kriptovalutu(nekome ko je kupovao na toj menjačnici), kriptovalutu koju si prethodno tamo poslao iz novčanika, da ti menjačnica pošalje na devizni račun/karticu dolare, evre.

Znači tvoj novac ide ovom putanjom: tvoj džep, tvoj račun u banci, menjačnica, kriptovaluta(koju možeš da držiš u walletu ili na samoj menjačnici), menjačnica, banka, tvoj džep. Samo se pre toga dobro informiši, jer nećeš moći u svakoj banci da ponovo vratiš novac u tvoju banku sa menjačnice.
 
Poslednja izmena:
Znam, to ignorises :)
 
Nazad
Vrh Dno