Šta je novo?

Kako napraviti PCI-E Express 16 x Riser Flexible Cable

  • Začetnik teme Sale KG
  • Datum pokretanja
S

Sale KG

Guest
Kako vlada pomama za ovim kablovima,

pci-e-extension-cable-16x.jpg

a nemogućnost kupovine u našim prodavnicama i deficit na raznim belosvetskim sajtovima dovelo je do toga da preprodaja istih postane unosan biznis. Preprodaju se po cenama od 300-400% u odnosu na kupovnu cenu.

Mene ne interesuje u ovoj temi kupovina, niti preprodaja, već način kako isti napraviti. Ako neko zna kako, ima ideju, šemu za spajanje i tome sl. neka napiše to ovde pa da vidimo ima li u našoj zemlji ljudi koji su vični da isti naprave.

U obzir dolaze i ovi kablovi, PCI Express PCI-E 1X Male to 16X Female Riser Card Extender:

sku_154970_1.jpg

Sa slika se vidi, maka to meni tako deluje, da je ovo ručno pravljeno. Možda se ne vidi na ovim slikama, ali da se uočiti na drugim da je ovo plavo izolir traka, koju sigurno ne bi lepili prilikom nekakve serijske proizvodnje.

Nemam nijedan od ovih kablova, pa ako onima koji ga imaju nije teško neka ga uslikaju u visikoj rezoluciji ili maka nek potvrde da li je to ručno pravljeno.
 
Dok ti budes napravio taj jedan ekstender proci ce te volja za zivotom a ne da ti padne na pamet da pravis jos :p
 
Problem su konektori, flat kabl treba od ATA 100 HDD, tu ništa nije lemljeno samo se krimpuje kabl. Uzmi i pažljivo rastavi neki stari flat kabl za HDD ili flopy i videćeš kako to ide, nema nikakvog ukrštanja samo ravno od pina do pina.
 
Dok ti budes napravio taj jedan ekstender proci ce te volja za zivotom a ne da ti padne na pamet da pravis jos :p

Ma neću ja da pravim, dao bih nekome, samo koga god sam pitao rekao je da nema pojma o čemu je reč, da im nađem šemu, i tome sl. Da ne kažem kako su me belo gledali i pitali šta će mi to i koji to "ludak" hoće da karticu od 300-350 € da kači na lemljeni kabl. :D

Ne mislim da pokrenem serijsku proizvodnju a mislim da za nekoga ko je vičan s alatom za lemljenje (i njemu sličnom) može to lako da sastavi. Samo još da mu pronađem šemu i potrebne delove. :)

Edit: @CountMike: Vidim i ja da će "muški" konektor biti problematičan. Kablova imam "na kilo". :p
 
Poslednja izmena:
Od neke crknute ploce zenski i od neke crknute grafe muski.
 
Dok ti pokupujes sta ti sve treba koliko ce da kosta? Imaj u vidu da ti niko to nece raditi dzaba. Jedina odlicna stvar u celoj prici je sto mozes praviti ekstendere kolike hoces duzine. Osim toga mislim da apsolutno nije vredno cimanja ni para ;)
Ja sam mislio da zrtvujem neki svoj ekstender i produzim ga za probu ali bas me briga, necu da gubim vreme. Sad mi i ne trebaju duzi. Sutra mozda preradim jedan rig u V2.0, novu i efikasniju verziju.
 
Eto još jedne informacije.

Dužina kabla je veoma bitna za one koji ne prave rig (setup), tj. za one koji bi da izbace jednu grafičku van kućišta. Za tri - četiri grafičke ipak bi trebalo da se napravi rig (setup). Ovaj mi se svideo recimo (Kutrk ga je napravio) i čuvam ga kao model mog budućeg rig-a.

ImageUploadedByTapatalk1362826871.234364.jpg

Ima i lepših, ima i boljih, ali ovaj bih mogao i ja da napravim. Lajsne imam, eksere imam, L profile imam, ..., samo mi fale ekstenderi i dve grafičke kartice. :)

Što se tiče delova tu si u pravu. Dok bi se sve to skupilo cena bi prevazišla onu kinesku od 4-10 € za gotov kabl (koga nema na stanju :D).
 
Poslednja izmena:
Teško da je opcija sa lemljenjem žica na konektore skinute sa MB i video karte, originalni produžeci su pravljeni sa krimpovanim konektorima. Te žice na flat kablovima su suviše tanke, unutra je lakirana žica a izolacija ne podnosi veće temperature. Pravio sam kontrole za neke mašine i zbog lepšeg izgleda hteo da upotrebim flat kabl kao za stare ISA kablove koji su daleko grublji od ovih potrebnih za veće brzine i ubio se od rada. U kućnim uslovima to je sada praktično neizvodljivo, jedna mala greška i ode sve u pm.
Amphenol pravi same konektore ali doći do njih ovde je još teže nego naći ceo adapter.
 
Deficit na raznim belosvetskim sajtovima? Pa ima ovoga za dx.com za ~5$ uz free shipping.
 
Probaj da poručiš. :D
Dobićeš informacije da nema trenutno...
 
Eno na ebay ima za 19$ i 30cm duzina ekstendera ako neko ima potrebu za extra dugackim.
 
To kod mene radi vec mesec dana bez ikakvih problema,obican ata kabl od HDD nalemljen DIREKTNO na staru plocu(i onda vam ne treba muski deo :)),a zenski je vec skinut odatle,samo se prosece i zalemi,sve to sredio drugar elektronicar.Overklokovana 7850,i nije stavljano dodatno molex napajanje,sve ok,evo slika,slikao sam sa digitronom :d


270513-0831(001).jpg 270513-0831(002).jpg270513-0831.jpg
 
Nazad
Vrh Dno