Šta je novo?

Xbox One

Ne da pokažeš svoj skill, već da koristiš moždane vijuge, kada se sve igre budu pretvorile u mozak na pašu, buljim hipnotisano u TV, igre i trošenje vremena u prazno, tada ću prestati da igram.

A na pitanje zašto pratim ove teme, pa jednostavno je, nadam se da postoji šansa da se pojavi nešto kao Demon's Souls ili slično. :)
 
Uzaludno se raspravljate, ljudi koji se igraju pretezno na konzolama to rade jer vole tip igara koji dominantan na konzolama. To su ove "sinematicne" igre, da ih tako nazovem. Jedino sto je prosla generacija konzola izbacila a da je stvarno inovativno i izlazi iz uobicajenog okvira je Souls serijal. A to je naislo na jako fin prijem na PCju uprkos polupanom portu (konzolasi ne prastaju takve stvari).

Mene, sto sam stariji sve manje zanimaju klasicne igrice a to primecujem i kod Bokija. Volim izazov u igrama (toga je sve manje) kao i pokusaje da se nesto simulira. Takvih stvari nema na konzolama, bar ja nisam video.

Po meni, najveci kvalitet konzola su i dalje sportske igre jer je zajednica mrsava na PC-ju.
 
@ ppredrag

Overklokeri pretpostavljam

Jeste, naklokovao sam mesec dana staru zvucnu kartu do besvesti :).

Jel postoji opcija da mi je gotivna i konzola i PC ili bas moram da se svrstam u neku od vasih izmisljenih kategorija?
 
Poslednja izmena:
Postoji naravno :) Al ne znam sto se razvlaci rasprava kad se kaze nesto sto je skroz realno.. ne znam ko se tu nadje butthurt, 'mi' ili 'oni' :D :) Samo realno pricam, jer sam iskusio i jedno i drugo. Nisam nista drugo rekao od toga da sve sto moze i ima konzola, mozes i na kompu, plus dosta veci izbor ako te interesuje nesto drugo osim cutscena.. A ekskluzive ne mogu da uzmem kao ozbiljan razlog, jer to opet spada samo u jos jednu 5-o casovnu zabavu gledanjo-igranja, koja dodje jednom u dve godine, u poredjenju sa jednim Flight Simulatorom na primer koji 'igras' desetljeta.. kao i to da su ocigledno zesce skrenuli cak i sa kraljica, sad su motion kraljice :D
 
Poslednja izmena:
Ne da pokažeš svoj skill, već da koristiš moždane vijuge, kada se sve igre budu pretvorile u mozak na pašu, buljim hipnotisano u TV, igre i trošenje vremena u prazno, tada ću prestati da igram.

A na pitanje zašto pratim ove teme, pa jednostavno je, nadam se da postoji šansa da se pojavi nešto kao Demon's Souls ili slično. :)

Ladno ta prica jos uvek traje ? :) Aj sad ti posto imas mozdane vijuge bolje od nas koji ne igramo nista na PCu, zasto si dosao na bench tek 2007. godine ? :) Sta si radio 7 godina pre toga, igrao te prepametne igre pa nisi imao vremena ? :)

Prestanite da se zanosite, igre za PC i dalje postoje samo zato sto je taj hardver najjeftiniji i uvek ce biti dovoljno "siromashne" mase zbog koje ima smisla napraviti igru, ali to je obichna mrva u odnosu na kvalitet igara koje dolaze na konzole, jer to je trziste gde se zaradjuje i gde developeri mogu da priushte velike timove i godine razvoja. PC je dostigao vrhunac pocetkom ovog veka, i od tada ide sve na dole, ne samo u igrama...
 
Niti je PC najjeftiniji (takav PC ne moze da tera igre), niti se igre prave jer ima milijarda PCja (prodaju su se u nekoliko miliona u vrh glave, u odnosu na 5-10 na svakoj od konzola). Igre za PC se uglavnom prave jer neke igre ne mogu da idu na konzole (Boris pomenuo FS, koji je ugasen upravo zbog Microsoftove orijentacije na Xbox) ali takodje jer se igre stvaraju na PC-ju pa developerima nije tesko da ih omoguce da rade na platformi na kojoj i nastaju.

Veliki timovi koje pominjes su super stvar u slucaju GTA ili Gran Turisma. Ali upregnuti 1000 ljudi da naprave petocasovnu Call of Duty kampanju je besmisleno iako je svakako isplativo.
 
Aj sad ti posto imas mozdane vijuge bolje od nas koji ne igramo nista na PCu, zasto si dosao na bench tek 2007. godine ? :) Sta si radio 7 godina pre toga, igrao te prepametne igre pa nisi imao vremena ? :)

Registrovao sam se 2007. jer mi je trebala pomoć da rešim neki hw problem, posle toga i ostao. Što se tiče gaming foruma, pre toga sam uglavnom visio na neogaf-u, dok je još bio ozbiljan forum i dok sam ja imao viška vremena. Igre igram već dve decenije, ali ozbiljno tamo negde kada su se pojavili Fallout 1/2, Baldurs Gate, Arcanum, Planetscape Torment i kada sam shvatio da ima igara koje nisu isključivo gubljenje vremena :)
 
Poslednja izmena:
Zadnjih godina zahvaljujući digitalnim distribucijama PC igre se prodaju kao alva, a što je najbitnije jako dobro se prodaju i indie ostvarenja, a ne samo AAA igre kao na konzolama. PC je doživeo novu renesansu što se toga tiče :)

meni i dalje nekako deluje da izdavači te digitalne verzije ni ne računaju, nego porede broj prodanih diskova sa prodajom istih za box i ps i onda se žale kako im je malo. jer dosta sam puta čitao te neke razočaravajuće rezultate gde su navodili da nisu računali digitalnu prodaju. bolje bi im bilo da pređu na digitalnu distribuciju totalno, jer zarada je veća ako ostave istu cenu. nema kopiranja diskova, papira, plastičnih omota, transporta i skladištenja.
 
Registrovao sam se 2007. jer mi je trebala pomoć da rešim neki hw problem, posle toga i ostao. Što se tiče gaming foruma, pre toga sam uglavnom visio na neogaf-u, dok je još bio ozbiljan forum i dok sam ja imao viška vremena. Igre igram već dve decenije, ali ozbiljno tamo negde kada su se pojavili Fallout 1/2, Baldurs Gate, Arcanum, Planetscape Torment i kada sam shvatio da ima igara koje nisu isključivo gubljenje vremena :)

Evo recimo meni su te igre gubljenje vremena, nije mi dovoljno da igra ima neku pricu ako je direktna kontrola nad likom/bilo cime bedna, i to je problem svih "igara sa mozgom". Da li one razvijaju mozdane vijuge ili ne, nema veze sa njihovim kvalitetom, imas gomilu dosadnih igara gde mozes da razbijas glavu satima, to ne znachi da su one bolje od onih u kojima je sam gameplay i upravljivost "necega" na prvom mestu. Imas pravo da igras sta hoces, ali ne znam sta radis sve ove godine u threadovima konzola kada one nemaju igre koje te zanimaju, jer vas nekolicina non stop pokrecete ovu istu temu "igre koje ja igram su pametne".

I ako se igras tako "ozbiljno" 20 godine, ne razumem kako nisi na benchu od prvog dana. Ja se igram preko 30 godina i sve sto me je interesovalo, bio sam u "prvim redovima", od Spectruma, i 8bit automata pocetkom 80ih...
 
Poslednja izmena:
Stvarno bre rama, kako nisi od pocetka na benchu :D
 
http://venturebeat.com/2013/05/23/p...ll-invest-1b-in-games-for-xbox-one-interview/

From a studios perspective, we are investing, I believe, a billion dollars for content development just for games, which is more than we’ve ever spent in our history. We’re starting new studios. We’ve started studios in London [and] in Los Angeles. We’re growing our organization.

Just like today, if you have a game disc that you buy from the store, you can play that game. The game is now installed to the hard drive. Any user who is associated with that Xbox One can play that game. I can give that game disc to my son and he can go and take it to another machine inside the house and play it on that machine. Just like today, only one of us can play it at any one time.

The difference, though — the benefit of Xbox One is that that data can roam with me. I can go to my friend’s house. I can log in as myself into his machine. I can then play that game on his machine, and while I’m logged in, he can play it as well

If I bring my disc with me and I leave the bits on his hard drive, but he wants to play the game, he can buy the game — just like today. But in this instance, the bits were already on his hard drive, so it’s an instant switch-out. We will have a solution — and we’re not talking about the details today but just to take the angst out of this — that allows a user to trade that game back in and to give up the right to play that game.
 
Ko steam, ali zato trgovine nema kad aktiviras... ili ce biti neki smesan popust od 10% ako deaktiviras...
 
Sa modernim budzetima razvoja AAA igara tih milijardu ne pokriva ni 10 naslova.
 
Jeste kao Steam, sa strane da ne možeš da lako prodaš/pokloniš igru (što bi trebalo da se menja, po meni), ali ne verujem da će biti kao Steam u smislu da su igre jeftine. Uz Amazon, GoG, GMG i slične prodavnice, sva je šansa da igra za PC, par meseci po izlasku, može da se kupi za ~10€. Xbox 360 igre od pre 2 godine i dan-danas koštaju 15€ i preko.
Da, i na Steam-u dosta (AAA) igara nema DRM, pa mogu bez problema da se igraju bez prijavljivanja.


A milijarda za razvoj igara može da se spuca na različite načine. Ja bih radije igre tipa Bioshock Infinite nego Halo, ali mi ne deluje kao da im je tako nešto prioritet (priča, atmosfera, razvoj likova...). Ono što sam primetio jeste da je, recimo, Braid izašao kao XBLA ekskluziva, a da je Jonathan Blow (tvorac igre, meni među najboljim ikada) bio na predstavljanju PS4.
 
Publika na eventu ne reaguje sto znaci da je proizvod fejl... e kada bi to tako islo niko ne bi kupio Galaxy S4. Ameri se prejeli pa ih mrzi da pljeskaju ali cim se radnje otvore ima da preskacu jedni druge u zelji da dodju do precious Xboxa.
 
Evo recimo meni su te igre gubljenje vremena, nije mi dovoljno da igra ima neku pricu ako je direktna kontrola nad likom/bilo cime bedna, i to je problem svih "igara sa mozgom". Da li one razvijaju mozdane vijuge ili ne, nema veze sa njihovim kvalitetom, imas gomilu dosadnih igara gde mozes da razbijas glavu satima, to ne znachi da su one bolje od onih u kojima je sam gameplay i upravljivost "necega" na prvom mestu. Imas pravo da igras sta hoces, ali ne znam sta radis sve ove godine u threadovima konzola kada one nemaju igre koje te zanimaju, jer vas nekolicina non stop pokrecete ovu istu temu "igre koje ja igram su pametne".

I ako se igras tako "ozbiljno" 20 godine, ne razumem kako nisi na benchu od prvog dana. Ja se igram preko 30 godina i sve sto me je interesovalo, bio sam u "prvim redovima", od Spectruma, i 8bit automata pocetkom 80ih...



Zato što i ja volim da odigram po koju akcionu igru sa "dobrim upravljanjem" i gameplay-omm ako ima dobru priču i ako pri tome nisu previše repetativne sa hordama istih protivnika koji se spawnuju ispred tebe kako uđeš u sledeću sobu, a pri tom volim i da pratim razvoj tehnologije. Zbog toga sam imao i PS2 i PS3, ali nekako me je ova generacija konzola razočarala što se toga tiče. Na PS3 praktično pored Souls serijala držali su me da ih pređem samo Red Dead Redemption, GoW3 (koji je po kvalitetu gejmpleja po meni iza prva dva dela), MGS4 i fife. Dobro sa ovim igrama su mi isplatili konzolu, kao i sa strimovanjem preko media servera, što je bila glavna uloga za moj PS3, ali to bi bilo itekako slabo za 6 godina kad bi mi PS3 bio jedina gaming sprava za to vreme.

Zbog takvih par igara i pratim ove teme, verovatno i uzmem PS4, ali se sigurno neću praviti da je to ultimativno rešenje i nešto najbolje kada nije, barem ne za mene, da ne bude da namećem nekome svoje ukuse :)
 
Poslednja izmena:
Zato što i ja volim da odigram po koju akcionu igru sa "dobrim upravljanjem" i gameplay-omm ako ima dobru priču i ako pri tome nisu previše repetativne sa hordama istih protivnika koji se spawnuju ispred tebe kako uđeš u sledeću sobu, a pri tom volim i da pratim razvoj tehnologije. Zbog toga sam imao i PS2 i PS3, ali nekako me je ova generacija konzola razočarala što se toga tiče. Na PS3 praktično pored Souls serijala držali su me da ih pređem samo Red Dead Redemption, GoW3 (koji je po kvalitetu gejmpleja po meni iza prva dva dela), MGS4 i fife. Dobro sa ovim igrama su mi isplatili konzolu, kao i sa strimovanjem preko media servera, što je bila glavna uloga za moj PS3, ali to bi bilo itekako slabo za 6 godina kad bi mi PS3 bio jedina gaming sprava za to vreme.

Zbog takvih par igara i pratim ove teme, verovatno i uzmem PS4, ali se sigurno neću praviti da je to ultimativno rešenje i nešto najbolje kada nije, barem ne za mene, da ne bude da namećem nekome svoje ukuse :)

To sto pričaš ima veze sa današnjom gaming industrijom, a ne sa konzolama. Stanje je takvo, o tome godinama pričaju svi koji prate ove stvari. A ti pokušavaš da se ogradis od tog stanja tako sto vičeš "pc". PC ima još više problema sa identitetom, nikad manje igrara se nije pravilo oko prednosti pc-a. Tu tek treba da se nadaš nekim promenama, ako ti je stalo. Nešto se pokreće, ali svakako nije za hvalisanje.

A svi zajedno nikako da shvatite da taj stav "Ja igram to i to, šta oćete vi ostali" nije ni za kakvu diskusiju, to je za blog i priču sa prijateljima. Takvo omalovažavanje drugih mi stvarno nije jasno. Zar je toliko teško shvatiti da su simulatori letenja i slične stvari svetovi za sebe, nije da se podrazumeva da svako to mora da voli? Isto važi za sve ostale primere .

Ja nemam baš ništa protiv pc-a kao gaming platforme, naprotiv, ali taj stav da si pametan ako voliš određen tip zabave mi se mnogo ogadio. A stvarno se najčešće čuje u ovakvim temama.



Inače, ovaj forum je ostao bez moderatora, ta funkcija treba da se ukine ili da se nađu drugi koji imaju vremena i želje. Ovde kao da važi pravilo da je obavezno trolovati, a zabranjeno sve ostalo, posebno onako usput, u temama koje te i ne interesuju. I kad se to završi u jednoj temi, pravac u drugu i sve isto. Ozbiljna primedba od mene. Ne znači biti moderator skenirati da li je neko nekome opsovao mater, nego valjda može da se ima ideja na šta forum treba da liči. Valjda to sto to radi čovek, a ne robot može da podrazumeva nekakvu viziju. Ovo što je ovde dozvoljeno nema nigde - forum bez ikakve kontrole, na nivou youtube komentara minus psovke. Ali taj nivo diskusije. Ljudi odlaze i nikom od starijih članova se više i ne ulazi ni u kakvu priču, koliko vidim. Razmislite malo o tome.
 
Poslednja izmena:
Gde ja ovde vređam ikoga? Rekao sam samo da je to moje mišljenje i da ne shvatate to kao da ja vama pokušavam da nametnem svoje mišljenje. Svrha foruma je upravo iznošenje različitih mišljena i razmena ideja i shvatanja, da nije tako onda ne bi bio forum već upravo blog :)

Niti sam ja prvi uveo PC u diskusiju, a na tu PC diskusiju se i ti nastavljaš u postu iza, iako ti ta priča očito smeta. Zašto to ako misliš da nije tome mesto ovde?

A gde su ljudi na ovom podforumu, e to je najveći problem moderacije koja je pobanovala 80% ljudi sa ovog podforuma pre 4-5 godina, pogotovo onih koji su prednost davali xbox 360, pa se ratovalo PS3 vs xbox 360, kao i oni koji bu slučajno pomenuli PC, tu je veći deo normalnih ljudi liferovan i taj deo je našao prostor na drugom forumu. I zato danas zvrji ovaj podforum prazan. Kad bi se ostranilo još par ljudi, niko više ne bi ni pisao na ovod podforumu, osim Drajvera koga ova priča više posebno ni ne zanima :)
 
Poslednja izmena:
Gde ja ovde vređam ikoga? Rekao sam samo da je to moje mišljenje i da ne shvatate to kao da ja vama pokušavam da nametnem svoje mišljenje. Niti sam ja prvi uveo PC u diskusiju. A svrha foruma je upravo iznošenje različitih mišljena i razmena ideja i shvatanja, da nije tako onda ne bi bio forum već upravo blog :)

Ok, ne moramo da se složimo, ovo je moje viđenje foruma. Ako ti voliš WoT, a ja uđem u tu temu i vrtim kompletnu diskusiju oko sebe u krug sa više korisnika govoreći kako ne mogu da shvatim šta je zabavno u toj igri i da je to za ovakve ili onakve i to radim iz dana u dan i meseca u mesec, onda to nije nikakva razmena mišljenja nego skoro zajebavanje. Nemoj da misliš da ja ovo kapiram preozbiljno, samo bi bilo lepo da forum opstane, a ne da se pretvori u takvu "razmenu mišljenja". Postoje pravila na forumima, a to jednosmerno : "Ja sam napisao svoje i zabole me" ne može nikako da bude diskusija i razmena mišljenja. Postoje neka pravila o svemu tome, posebno bi trebalo da ih bude na forumima.

Ništa lično btw, pričam generalno. Svi smo deo toga, samo ja mislim da ovako ne ide. A sve ovo može i da se izbriše što se mene tiče.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam rekao da me zabole za konzole, već da tu zna biti par igara koje mi se mogu svideti i iz tog razloga pratim podforum. Zašto je to toliko teško shvatiti?

Ja ne idem po temama igara koje mi se ne sviđaju, niti idem po temama Uncharteda, Killzonea, Heavy Raina, iako ne mislim ništa posebno pozitivno o tim igrama. Ja u teme koje me neinteresuju ne ulazim. :)


Ako sam ti toliki problem neću više pisati na ovoj temi, ja se izvinjavam. Mada koliko vidim na ovoj xbox one temi piše dosta njih koje xbox ni ne zanima, niti će ga uzeti, već ih zanima isključivo PS4. Onda su i ti ljudi višak ovde, zar ne? Uostalom na čitavih 17 strana nisam video da iko ovde razmišlja ozbiljno o xbox-u ili da je barem nešto osim kontrolora pohvalio, tako da ako nekom čoveku koga zaista zanima xbox kvarim temu, onda se njemu lično duboko izvinjavam.
 
Poslednja izmena:
Ništa lično, rekoh ti. Ovo je moja priča o generalnom stanju na forumu koja je verovatno i nepotrebna.

Sa tobom se oko pc gaminga u mnogim stvarima slažem npr, ali ovo je šira priča.
 
Poslednja izmena:
ibbCKaxaNNClvF.gif
 
Hahahaah :D
 
Ovo je najbolji console wars gif ikada! :D
 
:d :d

sad mi se opet gleda film..
 
Poslednja izmena:
II
Naravno da jesam :D
 
Nazad
Vrh Dno