Šta je novo?

Xbox One

Ma moze da se zaobidje samo je onda veliki problem igrati online. Iako ce Windows da bude pozadini, samo treba emulirati taj njihov servis i eto aktivirane igre na hardu. Ali za online ce morati ko na PCju, neka alternativna varijanta kao Tungle pod uslovom da igre podrzavaju takav nacin konekcije.
 
Microsoft ... takvo zlo da nema dalje ... ali ipak

Evil prevails...
 
Meni odgovara za sada jer se igre mogu nabaviti sa vise izvora pa je samim tim cena dosta niza. Ako bude tako na Xbox One ne verujem da ce se ljudi buniti.

A to da li je glupost ili ne, to bas nije ni bitno jer ocigledno da MS ide tim putem a i Sony se polako okrece digitalnoj distribuciji. Problem sa ljudima koji se iskljucivo igraju na konzolama jeste u tome sto ostajete zarobljeni u vremenu kada ste kupili konzolu i postajete svesni aktuelnih trendova tek kada izadje naredna konzola.

Nemam ja nista protiv digitalizacije, ona je vec dosta prisutna na ovoj generaciji konzola... Vec me nervira da ce biti jedna igra vezana za jednu konzolu/profil, ako hocu da je prodam taj drugi mora da se iskesira meni plus MS da bi uopste mogao da igra. Isti slucaj kao kada bih ja kupio polovnu, moram dodatno da platim da bih mogao da igram.
 
Sta se stresiras toliko, ionako ces uzeti PS4 gde toga nece biti.
 
954713_476504125759667_1501821689_n.jpg
 
Za PS4 su najavili indentican sistem za polovnjake, placanje aktivacije da bi se igra vezala za profil.
 
Intervju za engadget par dana posle prezentacije, postavio sam i link u ps4 temi pa trazi tamo.
 
Ako njegov glas dešifruje Xbox One, onda je to definitivno bolja konzola (za njega).
 
:laugh: :laugh: :laugh: dobar

ib07XnyN3F4Rgu.gif


[YOUTUBE]SyD1VlQdj2s[/YOUTUBE]

Francis je inace izmisljeni lik valjda, ima na njegovom kanalu i sta stvarno misli o xbox-u bez glumljenja Franfifa :)
 
Za promenu jednom je uspeo da ispadne smešan :)
 
To sto lici na matori video recorder ili bilo koji hifi uredjaj je za mene plus, ali o tome ne vredi raspravljati, svako ima svoj ukus. Iako ne mislim da je to "lepo", uvek mi se svidjalo. Ja sam uvek voleo taj malo ozbiljniji i siroviji izgled u odnosu na bilo sta sa mnogo zakrivljenih povrsina i nesto sto je previse nasminkano detaljima. Nije ovaj dizajn moja ideja "toga", ali bar vuce na tu stranu.

Mozda su otisli korak dalje nego sto je trebalo za danasnji trenutak (ako razmislimo o tome kome sve treba da se svidi) i mozda je preveliki, ali je, sto se mene tice, izgled konzole svakako najmanji problem. Mnogo vise mi smeta:

- Fokus na tv i ostale servise

- Previse je lokalno orijentisan, mogu da zamislim da sve ovo ima znacaja samo u Americi i eventualno Engleskoj

- Kinect uz svaku konzolu i maksimalno forsiran

- Hardver je mogao da bude jaci bar sada kada se ide na sve standardno, ali verovatno im se ne uklapa u cenu

- 3 od 8 GB DDR3 memorije je odvojeno za OS zbog onog multitaskinga, znaci za razvoj im ostaje 5 GB DDR3 u odnosu na 7 GDDR5 kod sonija (za sada su takve informacije, da je 1 GB rezervisan za OS)

Hardverski nije lose kao baseline za sledecu generaciju, ali moglo je i bolje (to ne znaci da treba da nastavite poredjenje sa pc hardverom i razvojem za isti :)). I da, joypad mi deluje bolje nego prosli, iako sam ja ljubitelj dualshock-a. D-pad ovog puta deluje normalnije, mora da se proba, naravno .

Ali cela MS-ova orijentacija me mnogo nervira i cak me plasi, ove stvari koje nemaju veze sa igrama tesko da mogu da donesu dobro celoj industriji. Dali su 400m $ za ugovor sa NFL-om koji ima veze sa interaktivnom televizijom, to dovoljno govori. Za te pare je neko najveci mogao da im razvije 5 igara velicine i znacaja GTA ekskluzivno za njih.





Evo ovde je eurogamer KAO malo ostriji prema Philu Harrisonu

http://www.eurogamer.net/articles/2...-on-xbox-one-kinect-indie-games-and-red-rings
 
Poslednja izmena:
Ja volim taj minimalistički dizajn sa oštrim ivicama, a još ako može da se uklopi uz muzički stub i da ne štrči još bolje, ali meni barem po ovim prvim slikama smeta jeftina plastika.
 
Ovo nije tacno. Sony nikada nista nije rekao o polovnim igrama.

Bas tako... Ja nigde nisam procitao nista vezano za polovnjake.
Bila je samo polemika oko always online, jer se u vreme predstavljanja pojavila ta informacija oko novog Xbox-a. Ovi iz Sony-a su odmah izjavili da PS4 nece zahtevati internet konekciju kao must have da bi se igrale igre.
 
Poslednja izmena:
Mene strah kakve ce cene Sony i Microsoft da zecepe na novu generaciju konzola. Sa raznih sajtova, youtube klipova se mogu cuti procene od 399$-699$.
Posto ce Kinect ici uz svaki X Box one ne vidim kako moze da kosta 399$ a da nije subsidized u americi (ugovor 15$ mesecno dve godine dobija se xbox live).
E sad smatram da i Sony i Microsoft moraju da imaju istu cenu da bi bili konkurentni ali kolika ce ta cena biti?
Ja bi voleo 399$ ali nije nemoguce da budu 499$ pa i 599$.
 
Microsoft je najavio neko veliko iznenađenje koje sprema za xbox360 i E3. Kontam 100$ cena bez ugovora za live. Ja mislim da je super što obe konzole izlaze zajedno jer nam upravo to i treba da bi cena bila što niža. WiiU je npr. odlična konzola koju niko ne kupuje zato što je za današnje uslove preskupa. Tako da ni MS a ni Sony ne mogu baš da se šire sa cenom.
 
Ovo nije tacno. Sony nikada nista nije rekao o polovnim igrama.

Bas tako... Ja nigde nisam procitao nista vezano za polovnjake.

To sto vi niste videli i procitali ne znaci da nema. Evo jedan link, ima ih jos i kopajte dalje sami ako vas zanima:
http://www.engadget.com/2013/02/21/yoshida-used-games-caveat/

Postoji sansa da ce traziti da se plati aktivacija da bi se igra dodala na nalog kako bi radila on-line ili tako nesto ali su cekali na MS pa da donesu krajnju odluku i zato to nije bio deo prezentacije nego se provlacilo po intervjuima jer gledaju kako da naplate sto vise, a da sebe ne ukopaju sto je sasvim normalno. Mozda na E3 objasne do kraja sta i kako sa polovnjacima.
 
Pa taj fazon je i danas zastupljen... Kupim polovnu igru za koju mi treba online code da bih je igrao online, a SP deo mogu da igram bez problema.

A za Xbox One se ne radi samo o MP online aspektu vec uopsteno. Disk mi je beskoristan ako ne platim aktivacioni kod, nevezano dal ja igrao MP ili SP.
 
To sto vi niste videli i procitali ne znaci da nema. Evo jedan link, ima ih jos i kopajte dalje sami ako vas zanima:
http://www.engadget.com/2013/02/21/yoshida-used-games-caveat/

Postoji sansa da ce traziti da se plati aktivacija da bi se igra dodala na nalog kako bi radila on-line ili tako nesto ali su cekali na MS pa da donesu krajnju odluku i zato to nije bio deo prezentacije nego se provlacilo po intervjuima jer gledaju kako da naplate sto vise, a da sebe ne ukopaju sto je sasvim normalno. Mozda na E3 objasne do kraja sta i kako sa polovnjacima.

Ovde nigde ne pise da ce se placati igranje polovnih igara, to je tvoja pretpostavka.
 
Microsoft je najavio neko veliko iznenađenje koje sprema za xbox360 i E3. Kontam 100$ cena bez ugovora za live. Ja mislim da je super što obe konzole izlaze zajedno jer nam upravo to i treba da bi cena bila što niža. WiiU je npr. odlična konzola koju niko ne kupuje zato što je za današnje uslove preskupa. Tako da ni MS a ni Sony ne mogu baš da se šire sa cenom.

Microsoft ima dodatni problem sto grafika koju su prikazali nije bas toliko drasticno bolja da opravda kupovinu nove i to duplo skuplje konzole. Mislim da ce bar jos dve godine X360 imati dobru prodaju osim ako MS drasticnim potezima ne primora developere da napuste platformu i predju na Xbox One.
 
Pa taj fazon je i danas zastupljen... Kupim polovnu igru za koju mi treba online code da bih je igrao online, a SP deo mogu da igram bez problema.

A za Xbox One se ne radi samo o MP online aspektu vec uopsteno. Disk mi je beskoristan ako ne platim aktivacioni kod, nevezano dal ja igrao MP ili SP.

Bas tako. MS je totalno zakljucao dok Sony izgleda samo deo sto je naravno bolje.
 
Nazad
Vrh Dno