Šta je novo?

Xbox One

Nema sta da se ceka da bi se znalo, konzola sa APU-om od 1.2TF, 5GB DDR-a 3 i ESRAM-om ne moze nikako da parira konfiguraciji sa APU-om od 1.8TF i 7GB GDDR-a 5 (196GB/s bandwitha), a pogotovo sto dosta Sonyevih studija zna kako da iz hardwarea izvuce mnogo toga. Inace, Killzone demo na PS4 konferenciji je radjen sa starim hw specom i radi sa samo 3GB RAM-a.

To vazi samo za Sony ekskluzive a bitnih igara koje su ekskluzive svakom generacijom je sve manje i manje (pricam generalno, vi fanovi mozete da verujete kako je Infamous vrh do sutra niko vam ne brani). A multiplatforme ce barem u pocetku da se prave za Xbox One pa za sve ostalo, tako da ce tesko PS4 videti mnogo prednosti osim mozda boljeg frejmrejta. Proci ce kao sto PC prolazi godinama, osim ako po prodaji ne ostavi Xbox One u prasini.

Bitne igre sledece generacije ce se praviti sa akcentom na Xbox hardver, uostalom kao sto su pravljene i bitne igre prethodne generacije (GTAIV, RDR, BFBC1/2, BF3, svaki Call of Duty i ostali nekoliko koje sam zaboravio).

U prosloj generaciji Sony je imao MGS, danas nemaju ni to.
 
A koje su to igre koje su bile ekskluzivne ove generacije za neku konzolu nece ostati ekskluzivne sledece generacije? MGS i... to je to? Ekskluzivne igre su ove generacije izlazile iz 1st party studija, koje je ako nista Sony uvecao ove generacije.

A to sa pravljenjem igara sa fokusom na neku platformu sada vise nece pomoci Xboxu, posto je PS4 identicna arhitektura kao XO, samo dosta jaca, tako da ce izvlacenje bolje grafike predstavljati trivijalan zadatak. A inace Frostbite igre su identicne na obe platforme i dizainirane su paralelno za obe konzole, nisu portovane sa jedne na drugu. :)

A za svaki izgubljeni 3rd party IP, uvek moze da se napravi novi 1st party, kao sto je Sony napravio God of War prosle generacije, Uncharted ove ili kao sto je MS uspeo sa Gearsima.
 
9pCS998.jpg
 
Zna neko mozda kolika ce biti cena igara za ovo cudo i da li ce biti sve na bazi download-a ili ce se moci kupiti i na disku?
 
Pa nije indenticna arhitektura, pristup memoriji je drugaciji. MGS uz Uncharted i delimicno GT5 (prodao se dobro ali bas nije docekan kako se ocekivalo) su najbitnije PS3 ekskluzive. Uncharted je jedina igra koja je "rodjena" sa ovom generacijom Sony konzola i zaista uspela da se nametne. Sa druge strane God of War je pokopan u ovoj generaciji.

Ali ako cemo posteno, Mass Effect je popularniji serijal od Uncharteda a to je igra koja se "rodila" na X360 i bila ekskluziva jedno vreme. Sony je znao da napravi dobar IP ali je PS3 pokazao da je samo jedan zaista napravio nesto (van okvira ekipe koja glorifikuje Sony ekskluzive). Killzone je serijal sa PS2, Little Big Planet je specificna igra i nije se svidela svakome (iako je Minecraft kao igra tog tipa napravila planetarni bum sa milion puta losijim tehnikalijama), Demon Souls je ekskluziva ali serijal vise nije...
 
Inace PS4 je radjen na istoj osnovi kao i XBOX ali je doradjen ... tj na steroidima.
XBOX one = 1.2 TF
PS4 = 1.84 TF

kao sto neko rece X1 je htpc a PS4 je za igranje
 
Poslednja izmena:
Pa nije indenticna arhitektura, pristup memoriji je drugaciji. MGS uz Uncharted i delimicno GT5 (prodao se dobro ali bas nije docekan kako se ocekivalo) su najbitnije PS3 ekskluzive. Uncharted je jedina igra koja je "rodjena" sa ovom generacijom Sony konzola i zaista uspela da se nametne. Sa druge strane God of War je pokopan u ovoj generaciji.

Ali ako cemo posteno, Mass Effect je popularniji serijal od Uncharteda a to je igra koja se "rodila" na X360 i bila ekskluziva jedno vreme. Sony je znao da napravi dobar IP ali je PS3 pokazao da je samo jedan zaista napravio nesto (van okvira ekipe koja glorifikuje Sony ekskluzive). Killzone je serijal sa PS2, Little Big Planet je specificna igra i nije se svidela svakome (iako je Minecraft kao igra tog tipa napravila planetarni bum sa milion puta losijim tehnikalijama), Demon Souls je ekskluziva ali serijal vise nije...

O cemu ti pricas? :) Koja je razlika u pristupu RAM-u osim sto je kod X1 stvar iskomplikovana sa ESRAM-om? :) To je samo negativna stavka i posledica niskog bandwitha DDR-a 3.

Cekaj, je l' mi sad ovde raspravljamo o prodaji igara ili o tome koliko su one dobre? Posto ovo prvo utice na prodaju konzola, a ovo drugo ne utice direktno?

Jer Mass Effect nije "popularnija" igra od Uncharteda, posto se Uncharted prodao u 17m primeraka dosad. Sto se tics God of Wara, ne znam sta je za tebe zakopano, ali God of War 3 se prodao u 1.1m primeraka samo u SAD-u prvog meseca. :d Acsecion se losije prodao, ali je pad bio identican padu prodaje novog Gearsa, pa je onda po tvojoj logici verovatno i Gears "pokopan". Ili to mozda ima veze sa krajem ciklusa i zasicenoscu ovim igrama u ovoj generaciji.

Da li se LBP svideo nekome ili nije takodje nije vazno, posto se dosta dobro prodao u maloprodaji, a prodali su i nenormalnu kolicinu DLC-a, koji imaju ultra visoku profitnu stopu.

Tako da, ako hoces da raspravljas o ovim stvarima, prvo se informisi, posto se tvoje postovanje svodi na pisanje nekih tvojih zakljucaka koje si ti izveo na osnovu netacnih informacija i spekulacija.
 
Jedna ekskluziva godišnje koja nešto znači ne čini proleće, niti 90% gaming populacije uopšte brine o tome, oni brinu kada će dobiti novi CoD i slično...
 
A kako se onda konzole diferenciraju ako ne po ekskluzivnim igrama, dodatnim mogucnostima i ceni? Call of Duty ce biti na obe konzole, Battlefield takodje, kao i sve od EA sportsa i skoro sve visoko popularne igre.
 
To prosečnog igrača, tj. čitaj dete od 12-15 godina, ne zanima. Veruj mi prosečan igrač ni ne zna šta je ekskluziva. Mi matore konjine što pratimo gaming sajtove smo manjina :)
 
Poslednja izmena:
To prosečnog igrača, tj. čitaj dete od 12-15 godina, ne zanima. Veruj mi prosečan igrač ni ne zna šta je ekskluziva. Mi matore konjine što pratimo gaming sajtove smo manjina :)

Prosecan igrac mozda ne zna sta je ekskluzivna igra, ali za da ako mu se svidi Gears of War koji je igrao kod komsije da mora da kupi Xbox za njega ili PS3 da bi igrao Uncharted.
 
Opet će se sve svesti na uskuse, neko će uzeti ps4, neko Xbox One. U Japanu će sigurno prvi biti popularniji, dok će Xbox rasturiti sa prodajom na najvećem potrošačkom tržištu na svetu, u SAD. Ne treba zaboraviti da je Xbox 360 najprodavanija konzola na svetu već 28 meseci zaredom, iako je izašao pre 7,5 godina, i njegovu slavu nije mogao da pomuti ni novi Nintedo.
Ja sam bio zakleti Sony-jevac, ipak sam kupio Xbox i posle malo perioda privikavanja na džoistik mislim da je mnogo bolje ergonomski urađen od onog na ps, iako sam se sa Sony-jevim družio još od 90tih.

Nadam se da će uspeti brzo da probiju zaštitu, čim omoguće pirate počeću da razmišljam o kupovini :)
 
Xbox je najprodavaniji u SAD-u 2 godine, u svetu je PS3 najprodavaniji vec duze vreme. Sony ima ogromnu prednost u Japanu i znacajnu prednost u EU, koja ce se samo povecati sledece generacije posto se MS izgleda koncentrise samo na SAD.
 
MS je sam sebi pucao u nogu sa forom o polovnim igrama... zapravno ne u nogu vec u glavu! :d
 
Zar ne rekoše juče da će dozvoliti "polovne" igre?
 
Hoce, ako m platis aktivaciju, koja kosta koliko i MSRP igre. :d
 
Zar ne rekoše juče da će dozvoliti "polovne" igre?

Dozvolice, ali su oni ovako objasnili...

Ako odes do druga, poneses svoju igru, mozete da je igrate kod njega ali samo ukoliko se ulogujes na svoj profil na njegovoj konzoli!
Ukoliko on zeli da igra na svojoj konzoli i na svom profilu mora da se iskesira. :D

Sta bi za ono da mora stalno online? To su kao ublazili ili su ukinuli?
Cini mi se da je receno da ces morati sa vremena na vreme da se ulogujes, tj jednom dnevno?
 
Ako odes do druga, poneses svoju igru, mozete da je igrate kod njega ali samo ukoliko se ulogujes na svoj profil na njegovoj konzoli!
Ukoliko on zeli da igra na svojoj konzoli i na svom profilu mora da se iskesira. :D

Tako i Steam funkcionise.
 
Nisam pratio vesti o ovome, da li su omogućili digitalnu distribuciju igara, tj da li se može igrati bez kupovine diska?
 
Pa na Steamu se samo uloguješ i imaš sve svoje igre, ne moraš da nosiš disk i uloguješ se da bi igrao tu jednu igru.
 
Nije mi jasno zashto pobogu nisu angazovali neke kvalitetne industrijske dizajnere?!? Ovo kao da je radio neko ko je dizajnirao prvi VHS video plejer. Shta vishe kao da je u klasi po dizajnu sa Philipsovim CD-ijem ili 3DO-om sa kraja odnosno pocetka 90-ih. Prepun internet 100 puta boljih dizajnerskih resenja buduceg XBox-a nego sto je ovaj ovde prikazan! Jedino je kontroler odlichno uradjen, tu nemam zamerki. Tj. Kontroler kao da je radio jedan dizajnerski tim, a samu kutiju drugi.. shto je verovatno i tachno.

Ali ajde dizajn manje vishe. Nego oni su napakovali mid range Windows8Skype PC i nazvali ga konzolom?!? Uzas....
Da li ce ce prodavati? Da. Delom zbog marketing, a delom zbog par ekskluziva i igara koje ce izlaziti pre za konzolu nego za PC.
 
Mene STEAM na zanima, po meni je to zesca glupost...

Meni odgovara za sada jer se igre mogu nabaviti sa vise izvora pa je samim tim cena dosta niza. Ako bude tako na Xbox One ne verujem da ce se ljudi buniti.

A to da li je glupost ili ne, to bas nije ni bitno jer ocigledno da MS ide tim putem a i Sony se polako okrece digitalnoj distribuciji. Problem sa ljudima koji se iskljucivo igraju na konzolama jeste u tome sto ostajete zarobljeni u vremenu kada ste kupili konzolu i postajete svesni aktuelnih trendova tek kada izadje naredna konzola.
 
Meni odgovara za sada jer se igre mogu nabaviti sa vise izvora pa je samim tim cena dosta niza. Ako bude tako na Xbox One ne verujem da ce se ljudi buniti.

A to da li je glupost ili ne, to bas nije ni bitno jer ocigledno da MS ide tim putem a i Sony se polako okrece digitalnoj distribuciji. Problem sa ljudima koji se iskljucivo igraju na konzolama jeste u tome sto ostajete zarobljeni u vremenu kada ste kupili konzolu i postajete svesni aktuelnih trendova tek kada izadje naredna konzola.

Ahahahaha, da li je moguce. :D
 
Lupio ga žešće, obično igre izađu za konzole ranije nego za pc, ili u najgorem slučaju u isto vreme za sve platforme
 
Nisam pricao o tome kada igre izlaze nego o trendovima. Ove nove konzole prate PC trendove a ne obrnuto.
 
Ako je igra vezana za profil, a ne za konzolu, to je odlično. Još kad bi mogao da skidaš igru, umesto da imaš potrebu za diskom jednom kada je igra povezana za profil kao na steam-u, lako bi preboleo to što nema preprodaje igara, jer je konstantno ubacivanje dvd-a u konzolu stvarno zaostalo...
 
Poslednja izmena:
Opet će se sve svesti na uskuse, neko će uzeti ps4, neko Xbox One. U Japanu će sigurno prvi biti popularniji, dok će Xbox rasturiti sa prodajom na najvećem potrošačkom tržištu na svetu, u SAD. Ne treba zaboraviti da je Xbox 360 najprodavanija konzola na svetu već 28 meseci zaredom, iako je izašao pre 7,5 godina, i njegovu slavu nije mogao da pomuti ni novi Nintedo.
Ja sam bio zakleti Sony-jevac, ipak sam kupio Xbox i posle malo perioda privikavanja na džoistik mislim da je mnogo bolje ergonomski urađen od onog na ps, iako sam se sa Sony-jevim družio još od 90tih.

Nadam se da će uspeti brzo da probiju zaštitu, čim omoguće pirate počeću da razmišljam o kupovini :)

Hmmm, koliko sam ja shvatio, igre moraju da se aktiviraju unosenjem serijskog broja ili koda a da bi to uradio moras da budes online a ako si online onda definitivno nema pirata jer oni i sad na 360 imaju mogucnost da vide da li neko ima hakovanu konzolu a za One ce im security verovatno biti jos bolji.
 
Nazad
Vrh Dno